zuzik311
13.09.10,18:02
Dobry den poradaci. chcela by som sa spytat ci - kedy si moze advokat uctovat rezijny pausal. pri zastupovani nam fakturoval tarifnu odmenu a na zaklade "mojho postoja" - vratila som mu fakturu lebo nepriznal sumu ktoru sme mu dali mi uctoval v opravnej fakture aj rezijny pausal, ktory mi predtym neuctoval. chcem sa spytat ci ma na to narok.
boli fakturovane 4 ukony pravnej sluzby, a 4x rezijny pausal. ak som to dobre pochopila tak rezijny pausal by sa mal uctovat na vydavky na telekomunikacne a prepravne sluzby. neminul na mna ani cent - co sa tyka tohto. ma na to narok?
zalobaba
13.09.10,16:08
Dobry den poradaci. chcela by som sa spytat ci - kedy si moze advokat uctovat rezijny pausal. pri zastupovani nam fakturoval tarifnu odmenu a na zaklade "mojho postoja" - vratila som mu fakturu lebo nepriznal sumu ktoru sme mu dali mi uctoval v opravnej fakture aj rezijny pausal, ktory mi predtym neuctoval. chcem sa spytat ci ma na to narok.
boli fakturovane 4 ukony pravnej sluzby, a 4x rezijny pausal. ak som to dobre pochopila tak rezijny pausal by sa mal uctovat na vydavky na telekomunikacne a prepravne sluzby. neminul na mna ani cent - co sa tyka tohto. ma na to narok?

Režijný paušál patrí ku každému právnemu úkonu a jeho výška je každý rok rozdielna. Pre určenie jeho výšky je dôležitá doba, v ktorej ten-ktorý právny úkon uskutočnil.
zuzik311
13.09.10,16:12
Dobre ale moze mi ho najskor neuctovat a potom mi napise " na zaklade vasho postoja" - to je vratenie faktury na opravu mi ho uctuje. Neni 7 eur za vsetko ? od prevzatie zastupenia az po stretnutie so mnou vela? ved neminul ani cent.. a to odovodnenie ze raz ho fakturuje a potom nie
podla par. 16 vyhlasky upravujucej odmeny advokata je:
Od klienta možno požadovať na náhradu výdavkov
na miestne telekomunikačné výdavky a miestne
prepravné sumu vo výške jednej stotiny výpočtového
základu za každý úkon právnej služby. Túto sumu
môže advokát požadovať aj vtedy, ak sa na jej náhrade
s klientom osobitne nedohodol.
takze to nechapem ked sa odvolava na par. 16.
harlem
13.09.10,18:42
zuzik, ty si nebola na vojne inak by si vedela, že veliteľ má vždy pravdu, v tvojom prípade si za veliteľa dosaď advokáta. A nesnaž sa ho provokovať, lebo to bude stále drahšie.
zalobaba
13.09.10,19:07
Dobre ale moze mi ho najskor neuctovat a potom mi napise " na zaklade vasho postoja" - to je vratenie faktury na opravu mi ho uctuje. Neni 7 eur za vsetko ? od prevzatie zastupenia az po stretnutie so mnou vela? ved neminul ani cent.. a to odovodnenie ze raz ho fakturuje a potom nie
podla par. 16 vyhlasky upravujucej odmeny advokata je:
Od klienta možno požadovať na náhradu výdavkov
na miestne telekomunikačné výdavky a miestne
prepravné sumu vo výške jednej stotiny výpočtového
základu za každý úkon právnej služby. Túto sumu
môže advokát požadovať aj vtedy, ak sa na jej náhrade
s klientom osobitne nedohodol.
takze to nechapem ked sa odvolava na par. 16.

:confused: toto myslíš vážne?
zuzik311
21.10.10,17:19
:confused: toto myslíš vážne?
myslela som klasicku odmenu plus 7 eur za kazdy ukon - bolo ich 5. bolo mi divne ze najskor ho nefakturoval a potom - ked som ziadala opravit fakturu a odpocitat prijatu platbu mi ho tam uviedol a o rezijny pausal zdvihol cenu. to, ze neminul ani cent som myslela tak, ze vzdy som mu telefonovala iba ja lebo ma iba prezvonil a komunikovali sme mailom a tiez som ho navstevovala ja.
riccado
21.10.10,17:36
myslela som klasicku odmenu plus 7 eur za kazdy ukon - bolo ich 5. bolo mi divne ze najskor ho nefakturoval a potom - ked som ziadala opravit fakturu a odpocitat prijatu platbu mi ho tam uviedol a o rezijny pausal zdvihol cenu. to, ze neminul ani cent som myslela tak, ze vzdy som mu telefonovala iba ja lebo ma iba prezvonil a komunikovali sme mailom a tiez som ho navstevovala ja.

v spominanom § vyhlasky 655/2004 z.z. sa pise, ze "moze", tak on moze. asi ste mu trafili jeho ego, ked ho predtym neziadal, aj ked na jeho obranu uvadzam, ze z pohladu advokata je pri tarifnej odmene skor vynimocne tento pausal neziadat...