jeny9999
13.09.10,19:27
Dobry den,

manzel nastupuje do novej prace. Najprv ho ale poslali na skolenie do Ciech. Nastupil nan dnes, s tym, ze mal k dnesnemu dnu podpisat aj zmluvu. Ziadnu nepodpisal a okrem toho mu povedali, ze mu nedavaju ziadne stravne nahrady. V Cechach bude tri tyzdne. Je toto zakonne? :eek:
Prosim o rychlu odpoved.
Velmi pekne dakujem.
Paula
13.09.10,17:36
Ja sa pýtam: Čo ho viedlo (presvedčilo) k "nastúpeniu" na školenie bez akejkoľvek vážnej zmluvy?
jeny9999
13.09.10,17:38
Ja sa pýtam: Čo ho viedlo (presvedčilo) k "nastúpeniu" na školenie bez akejkoľvek vážnej zmluvy?
Viedla ho k tomu dobra povest spolocnosti, do ktorej nastupil.
Preto nas pristup spolocnosti velmi prekvapil. Hlavne ma zaujima ci je to zakonne?
ekopo
13.09.10,17:53
Ak nemá podpísanú pracovnú zmluvu, nemá zamestnávateľa, ak nemá zamestnávateľa, nemá ho kto poslať na školenie..............
Zita5
13.09.10,18:18
Viedla ho k tomu dobra povest spolocnosti, do ktorej nastupil.
Preto nas pristup spolocnosti velmi prekvapil. Hlavne ma zaujima ci je to zakonne?
Spoľahnúť sa na dobrú povesť spoločnosti , je v dnešnej dobe riziko a je nezodpovedné toto riziko podstúpiť .Máte možnosť sa o tom presvedčiť v danom prípade manžela .
jeny9999
13.09.10,18:29
Ak nemá podpísanú pracovnú zmluvu, nemá zamestnávateľa, ak nemá zamestnávateľa, nemá ho kto poslať na školenie..............
Ide o to, ze ta spolocnost prave otvara svoju prvu pobocku na slovensku, preto mu povedali, ze v prvy den skolenia sa podpise zmluva tam - v cechach. Ide o to, ci ma pravo na stravne nahrady.
Paula
13.09.10,18:31
Teda, chcela by som vidieť to zaúčtovanie akože školenia v tých dvoch firmách - poskytovateľ + objednávateľ ....ak nejaké vôbec existuje , keď už na začiatku nie je papier :confused: . Človek sa nepoučí napriek mnohým varovaniam v médiach.
day
13.09.10,18:35
Vas manzel je nezamestnany, t.z. nema mu kto vyplatit diety,t.z. na diety nema narok
v pripade, ze by bol zamestnany na diety ma narok.
Zita5
13.09.10,18:36
Ide o to, ze ta spolocnost prave otvara svoju prvu pobocku na slovensku, preto mu povedali, ze v prvy den skolenia sa podpise zmluva tam - v cechach. Ide o to, ci ma pravo na stravne nahrady.

Otázku smerujete na ekopa, ale dovolím si poznamenať , ak je to solídna spoločnosť , už mala mať s manželom podpísanú pracovnú zmluvu a na školenie ho táto firma mala vyslať už ako zamestnanca so všetkými právami a povinnosťami .Vtedy má nárok ako zamestnanec aj na stravné,nocľažné a iné nárokovateľné náhrady v súlade so Zákonom o cestovných náhradách prípadne so Zákonníkom práce .

Lenže zatiaľ manžel je na školení .........a neviete čo , asi na vlastné náklady.Nerozumiem tomu , ako sa dohodol , resp. kedy mu sľúbili dať podpísať pracovnú zmluvu .
jeny9999
13.09.10,18:38
Otázku smerujete na ekopa, ale dovolím si poznamenať , ak je to solídna spoločnosť , už mala mať s manželom podpísanú pracovnú zmluvu a na školenie ho táto firma mala vyslať už ako zamestnanca so všetkými právami a povinnosťami .Vtedy má nárok ako zamestnanec aj na stravné,nocľažné a iné nárokovateľné náhrady v súlade so Zákonom o cestovných náhradách prípadne so Zákonníkom práce .

Lenže zatiaľ manžel je na školení .........a neviete čo , asi na vlastné náklady.Nerozumiem tomu , ako sa dohodol , resp. kedy mu sľúbili dať podpísať pracovnú zmluvu .
Manzel ma zabezpecene ubytovanie spolu s ranajkami. Zmluvu by mal podpisat podla najnovsich info zajtra. Teda potom mu prinalezia aj stravne nahrady..dakujem za pomoc
Paula
13.09.10,18:52
Nevideli ste pána Columba? ;) Najprv vôbec nič, pribudlo ubytovanie, raňajky....ešte stále chýba podstatný začiatok - prac. zmluva. Až budú všetky informácie pokope, možno aj záver detektívky sa bude konať ;).
Zita5
13.09.10,18:54
nie ,nevideli , ale videla som Chobotov príspevok a už ho nevidím :)a bol veľmi dobrý ten príspevok .
Chobot
13.09.10,19:23
Kým som ho napísal, vyplávali na povrch niektoré fakty, ktoré z môjho príspevku spravili neaktuálny a chybný. V príspevku som počítal nárok stravného bez zabezpečenej stravy. A on má zabezpečené raňajky s ubytovaním, preto nárok na stravné bude iný.

Zadávateľka taktiež uviedla, že po podpisu zmluvy (v prvý deň služobky) bude mať nárok na cest. náhrady, preto som nemohol napísať, že ho firma okradla o cest. náhrady.

Znovu sa ukázalo, že nakoniec je všetko inak, než sa zdá na prvý pohľad. Zmluvu teda nemal pri nástupe preto, lebo ju tu za firmu nemal kto podpísať - pobočku len otvárajú.
Paula
13.09.10,19:34
Presne tak, všetko je inak, dnes a asi aj zajtra, možno i pozajtra ...a to sa potom nie dobre radí.