christine
13.09.10,20:14
Prosim Vas, ma niekto skusenost s tymto certifikatom? Laka ma vyhnut sa maturite z AJ, aby som mala priestor na dalsie predmety. Neuznavaju ho vsak vsetky vysoke skoly, da sa niekde najst zoznam institucii, ktore ho uznavaju? Konkretne ma zaujimaju ceske univerzity, napr. Karlova.

Dakujem :)
pepsikova
13.09.10,18:27
...a kde sa to dá takto?..lebo pokiaľ je AJ maturitný predmet, myslím, že vyhnúť sa tomu nedá..len učiť sa..
christine
13.09.10,18:30
Nie, existuje vyhlaska ministerstva skolstva, ktora umoznuje urobit si "maturitu" skor. Cez certifikaty. Je ich niekolko, medzi inymi aj city&guilds :)
Meggi 1
13.09.10,21:56
Christine, české univerzity, ktoré uznávajú jazykové skúšky City and Guilds, nájdeš tu:

http://www.cityandguilds.cz/index.php?cat=5-21-2
pepsikova
13.09.10,23:47
Nie, existuje vyhlaska ministerstva skolstva, ktora umoznuje urobit si "maturitu" skor. Cez certifikaty. Je ich niekolko, medzi inymi aj city&guilds :)..

...ty si však v zadaní uviedla, že sa chceš vyhnúť maturite z AJ...
19empty19
25.04.13,14:22
Ja som sa to pýtala a povedali mi , že sa treba "osobne" spýtať na VŠ, či by ti to uznali, lebo každým rokom sa to môže zmeniť, ale ja viem tak, že v zahraničí ti skôr zoberú certifikát ako maturitu.
mimaBe
25.04.13,15:23
Náš syn si tiež urobil tento certifikát (tento rok maturuje). Riaditeľka gymnázia po predložení všetkých dokladov (preložených a overených u notára) vydala rozhodnutie o uznaní náhrady certifikátu za maturitnú skúšku.
GabiZ
02.05.13,08:05
Vyhláška č. 319/2008 Z.z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka vo svojej prílohe uvádza zoznam vybraných inštitúcií oprávnených vydávať jazykové certifikáty ako náhradu maturitnej skúšky z cudzieho jazyka.

Inak chcem upozorniť na zmenu platnú od roku 2013 - zmeny v maturite 2013. V záujme jednotného postupu v súvislosti s konaním maturitnej skúšky žiakov gymnázií, ktorým je uznaná náhrada maturitnej skúšky z cudzieho jazyka z povinného predmetu zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa vyhlášky MŠ SR č. 319/2008 Z. z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka v znení neskorších predpisov - ak je žiakovi gymnázia uznaná náhrada maturitnej skúšky z povinného predmetu zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa uvedenej vyhlášky a zároveň si určil pri prihlasovaní na maturitnú skúšku voliteľný predmet maturitnej skúšky zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa § 6 vyhlášky MŠ SR č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011 Z. z., koná z tohto predmetu len ústnu formu internej časti maturitnej skúšky.