igpi
13.09.10,20:19
Dobrý deň,
chcel by som sa vás opýtať: Je možné v rámci BSM predať motorové vozidlo manželke, ktorá podniká a chcela by si ho zaradiť do majetku a postupne odpisovať?
Ice dive
13.09.10,18:44
Dobrý deň,
chcel by som sa vás opýtať: Je možné v rámci BSM predať motorové vozidlo manželke, ktorá podniká a chcela by si ho zaradiť do majetku a postupne odpisovať?
záleží v akej právnej forme manželka podniká... či ako právnická osoba tak áno spíšete medzi sebou kúpnopredajnú zmluvu, kde vy ako vlastníci vozidla ho predáte za primeranú cenu právnickej osobe...
ak podniká ako fyzická osoba tak ho nie je možné predať, jedine zaradiť do obchodného majetku vozidlo by sa prepísalo na manželku ako FO s ičom a následne by mohla auto odpisať... (keďže je auto v BSM, nemôže ho sama sebe predávať, to by mohol správca dane považovať za pokus o krátenie daní...)
Ďalšou otázkou je, či sa prepis oplatí, či by manželka neodpísala na daniach viac ak by auto bolo vedené na fyzickú osobu a odpisovala by si kilometre+PHM
stanotig
15.09.10,00:22
Dobrý deň prajem!
Som SZČO a auto mám na podnikanie po skončení leasingu potrebujem ohodnotenie auta znalcom alebo inou osobou, ak by som ho chcel predať??Alebo si môžem cenu určiť sám ??Môžem ho predať aj manželke??
Ďakujem !!
KEJKA
15.09.10,03:30
Dobrý deň prajem!
Som SZČO a auto mám na podnikanie po skončení leasingu potrebujem ohodnotenie auta znalcom alebo inou osobou, ak by som ho chcel predať??Alebo si môžem cenu určiť sám ??Môžem ho predať aj manželke??
Ďakujem !!
znalecký posudok nepotrebuješ.
Už auto nebudeš používať na podnikanie? alebo chceš predať a kupovať ďalšie? Nie je divné, že na podnikanie a LZ si ho 3 roky potreboval a zrazu nie?
Odporúčam ho po skončení LZ vyradiť z majetku, používať preukazne na súkromné a podnikateľské účely. Riešiť predaj, až budeš mať druhé vozidlo.
Manželke predať nemôžeš, máte predsa BSM a ty si SZČO, nie sro.
stanotig
15.09.10,12:00
Ďakujem za odpoveď!
Ja to poviem inak.Mám auto na štvorročný leasing, vyradím ho z evidencie , rok by som ho užíval, a chcel by som ho predať , a sebe kúpiť nové.Mohol by som ho predať aj manželke?Ako sa potom určuje hodnota auta?Mám auto za 25 000eur a po piatich rokoch môžem ho odpredať za koľko chcem ?
KEJKA
15.09.10,12:09
manželke nie.