stela5
10.11.05,16:41
Ahojte, neviete mi poradiť prečo VÚB príjma teraz často nových zamestnancov?
Rada by som si tam dala žiadosť ale neviem......
Nemá niekto informácie /nie bulvárne/ aké sú tam podmienky? odchádzajú zamestnanci, alebo tam dochádza k prepúšťaniu? Ďakujem.
/nepotrebujem vedieť platobné podmienky, ale skôr samotný prístup k zamestnancom/
maturantka
10.11.05,16:03
stela5
10.11.05,16:23
Ďakujem maturantka, celkom ma to pobavilo ale aj zamrazilo,ak máte podobné informácie ale novšie dajte vedieť.
Díkes
stela5
10.11.05,16:49
http://www.skandalna-vub.sk/ No a toto ma celkovo položilo...prečítajte si.
Nie je niekto na porade kto môže reagovať?
danda
10.11.05,19:56
Robila som 1 rok na expozitúre a stačilo mi. Viac by som do banky nešla.
pyton
10.11.05,20:00
to stela5: nie platobné podmienky ale platové
SERVIS
11.11.05,06:18
Moja dobrá kamoška dostala výpoveď v VÚB - musia jednoducha nahánať nové ovečky do košiara pre DDP, stav. sporenie atď. Ktorá nesplní limit, tá pôjde.
janasv
11.11.05,06:51
Je jednoduchsie zaplatit novacika, ako platit dlhodobeho zamestnanca, teda defacto, kvalifikovanu osobu. Ma nizsi plat a drzi hubu a krok. A ak je z regionu, kde je tazke zohnat si zamestnanie, tak je rad, ze je rad. Je to teraz bezna prax v komercnych bankach. Tie babenky na likvidature, hlavne v malych mestach su dost vystresovane, len to nemozu ukazat - v niektorych bankach ich aj snima kamera. Maju dost nakumulovane funkcie a je toho na nich vela. To co na ustredi casto robia 2-3-4 ludia, v mesich mestach musi zvladnut jeden clovek - za jeden plat, samozrejme. A nie vsetko je plat. Ked sa to prerata na tie stresy a hodiny, co tam musia stravit /casto to nie je obligatnych 8-8,5h/ tak je to o nicom. Nemaju ani cas na to, aby to minuli. Inak, dost sa tam - VUB aj prepusta. :mad:

Pre dandu - SUHLASIM. Je to o drzku. :mad:
janasv
11.11.05,06:55
Moja dobrá kamoška dostala výpoveď v VÚB - musia jednoducha nahánať nové ovečky do košiara pre DDP, stav. sporenie atď. Ktorá nesplní limit, tá pôjde.

Najlepsie na tom je, ze pre DDP tam nahanaju ovecky a uzatvaraju zmluvy ludia za prepazkou, ktori na to nemaju licenciu od UFT.:mad::confused: Ked sa ich na to opytate, tak stichnu. Maju na to presne tyzdenne plany, ktore musia plnit.
Lutujem ich. :(
endrju
11.11.05,07:49
Odbočím trochu mimotemy
Naháňanie ovečiek do košiara DDP nie je súčasťou "folklóru" len v tejto banke. Minule ma veľmi intenzívne začali v inej nemenovanej banke tiež presviedčať o výhodnosti DDP. Pridám len, že som tam bol kvôli záležitosti, ktorá s DDP nemá absolútne nič spoločné :)
Koniec odbočky mimotemy
bepo
11.11.05,08:24
Je jednoduchsie zaplatit novacika, ako platit dlhodobeho zamestnanca, teda defacto, kvalifikovanu osobu. Ma nizsi plat a drzi hubu a krok. A ak je z regionu, kde je tazke zohnat si zamestnanie, tak je rad, ze je rad. Je to teraz bezna prax v komercnych bankach. Robí sa to aj v BA-nielen v malých regiónoch- a nielen v bankách ale aj vo firmách kde sú veľmi dobre platovo ohodnotení.
Chobot
11.11.05,08:43
http://www.skandalna-vub.sk/ No a toto ma celkovo položilo...prečítajte si.
Nie je niekto na porade kto môže reagovať?Stella, robil som aj vo VUB aj v UniCredite. Toto je len príbeh jedného klienta, ktorý mal tú smolu, ze mu peniaze zablúdili niekam inam, nez kam mali. V tých rokoch robit prevody na Ukrajinu a do Ruska bolo asi také, ako keby si chcela na futbalovom stadióne nájst kamarátku. Mala si tak 5% sancu, ak si nevedela presne, kde sedí.

Tam boli tisícky malých bánk (mnohé boli len jedna kancelária), trh bol neprehladný a nájst pre peniaze cestu k nim nebolo lahké. Mnohé mali rovnaké alebo velmi podobné názvy (kazdá tretia mala v názve "kreditnyj", " kommerceskij" a pod). Na SWIFT pripojené neboli a úcty mali väcsinou iba vo väcsích lokálnych bankách.

Ten príbeh je podaný len z jednej strany - klienta. Hlavné co mi tam chýba, je kópia prevodného príkazu, ab bolo vidiet, aké instrukcie dal klient. Ak uviedol iba názov banky, tak ludom v korespondencných bankách v USA tie názvy bánk vela nehovorili a kludne si mohli Prikarpatskuju banku spliest s nejakou bankou, ktorá mala v názve Karpaty (napr. Karpatskij komerceskyj bank).

Kleint tiez zavádza, pretoze platbu v USD nemohol pozadovat previest cez Deutsche bank, Frankfurt. Ak to bola platba v USD, tak aj Deutshe ju musela posunút dalej do USA, lebo Nemecko nerobí clearing v USD.

Takze podla mna chyba nastala v nedostatocnom zadefinovaní platobného príkazu. Takých prípadov bolo viac, ale urcite to nebol zámer bánk pripraviť klientov o peniaze.

Mali sme prípad: firma vyslala obchodného zástupcu do Lýbie aby nieco nakúpil. Nechcelimu dat peniaze v hotovisti, tak mu ich chceli poslat tam. poslali mu tusím 10.000 USD, ale chyba lávky, USA mala uvalené embargo voci Lybii, tak mu tie peniaze agentúra OFAC (Offcie for Foreign Asset Control - www.treas.gov/ofac (http://www.treas.gov/ofac)) zadrzala. Písali sme aj ziadosti o vrátenie, ale tam je to raz embargo, tak sme si nepomohli.

Klient by si mal preverit, s ktorými krajinami môze obchodovat a s ktorými nie. Banka za to nemohla, iba realizovala prevodný príkaz podla instrukcií klienta. Keby tie peniaze poslal v EUR, tak by nemal problémy, lebo by to neslo cez USA clearing. Tie peniaze tam bude mat zmrazené dovtedy, kým USA nezrusia embargo voci Lybii.

A tej práci vo VUB - mám viacerých bývalých kolegov, ktorí tam pracujú. Je velký rozdiel, na aké miesto sa dostanes. Najväcsia fluktuácia je u prepázkových/pobockových pracovníkoch, lebo na nich sú najväcsie nároky (z jednej strany plenie plánu, séf, na druhej strane tlak klientov.

Pravdou je, ze VUB robila v rokoch 200-2003 masívne znizovania stavu, ale ten proces uz skoncil. Teraz nie je v záujme banky prepusti zamestnancov. Pobockoví ludia odchádzajú sami, lebo nevydrzia ten stres v práci (ja by som tiez nerobil na pobocke s klientami, nemám na to povahu). Tým vsak netvrdím, ze z podnetu banky nikto nie je prepustený, mensie organizacné zmeny sa dejú vzdy. Ale uz to nie je to hromadné prepústanie spred niekolkých rokov (ktorej "obetou" bola v r. 2000 aj moja manzelka).

Referentské miesta (najmä na ústredí) sa az tak nestriedajú a sú mozno aj lepsie hodnotené. Takze zálezí od toho, kam sa hlásis.
adrika
11.11.05,08:57
Ahojte, nedá mi nezapojiť sa do tejto zaujímavej debatky, nakoľko aj ja som 12 rokov strávila za prepážkou vo VUB. Súhlasím s Chobotom,poznám platobný styk - medzibankový aj zahraničný - príbeh klienta je skutočne zavádzajúci. Z množstva platieb /naozaj sú to stovky, ktoré mi prešli rukami/ sa v priemere stalo možno jednému klientovi, žeby mal problémy.
Ja som z VUB odišla dobrovoľne, ale nie preto, žeby banka zámerne okrádala klientov, ako to bolo zdôraznené v "príbehu klienta". Odišla som preto, lebo si myslím, že po takom čase je treba sa posunúť niekam ďalej. Osobne si myslím, že napr. hneď po škole je to dobrý štart pre mladých ľudí, pretože získajú hlavne zručnosť komunikácie , a to bez praxe nejde.
A ešte k tomu naháňaniu ovečiek - áno to je pravda - samé plány....plány....čiarky za počet účtov, plat. kariet....atď....Ale veď sme v trhovej ekonomike, to isté robí každá banka, či poisťovňa. Na to si treba zvyknúť, ale samozrejme všetko s mierou.
A ešte musím zabŕdnuť do platového ohodnotenia - my, t.j.ľudia za prepážkou sme boli ohodnotení najslabšie zo všetkých , a to viem o čom hovorím, aj keď v priemere celej banky to bolo pekné číslo........
stela5
11.11.05,14:54
Ďakujem ti chobot a vlastne všetkým za vyčerpávajúce odpovede.Viem rozhodnúť sa musím sama.Chcem však povedať, že prax mám 10 rokov, ale predtým som pracovala v nebankovej spoločnosti a tam bolo stresu neúrekom.Dúfam mi dáte za pravdu, hlavne v roku 2002 .Ak mi dajú možnosť tak to vyskúšam, nič za to nedám a ukončiť pracovný pomer môžem kedykoľvek.A ešte je to pozícia: "pracovník s klientom."
A ešte k chybám:Nie som dokonalá a tiež neomylná tak sorry.