lussula
13.09.10,21:39
Ak by som si chcela otvoriť predajňu s tovarom určitej zahraničnej značky, príp. viac značiek, ktoré nie sú na Slovensku rozšírené, je nutné si túto značku zakúpiť? Platí sa za značku, ak by som chcela byť jej zástupcom na Slovensku?
Neviem, či som sa vyjadrila zrozumiteľne.
Jeden známy ma na to upozornil, takže v tom nemám jasno.
Ďakujem
Laco-monter
13.09.10,19:50
Asi to má nejaký dovod,že značka sa nepredáva na Slovensku,

väčšinou ten dovod je nízka marža,ktorú si može nahodiť predajca, aj keď užitková hodnota pre zákazníka by bola vysoká.

Jedným takýmto príkladom je GERDA , je to talianska značka bezp.kovaní,kľučiek a aj vložiek do bezp.dverí.

Len pred niekoľkými mesiacmi vzniklo zastúpenie pre Slovensko, aj keď všade v okolitých krajinach sa GERDA predáva už roky ,
mimochodom aj na Ukrajine a to je trh,ktorý sa vo vyspelosti a stabilite zďaleka nemože porovnávať so Slovenskom.
Ukrajina je krajina,kde má nejakú kúpnu silu asi tak 7-10% obyvateľstva.
lussula
19.09.10,16:42
Značka sa predáva aj na Slovensku, ale ako samostatný obchod je zatiaľ iba v BA a v KE.
Na oficiálnej stránke som si pozerala koncept a stratégiu partnerského obchodu, no nie je mi celkom jasné... po splnení priestorových kritérií, ktoré sú uvedené napríklad aj na internetovej stránke, si musím si značku zakúpiť? Ako vznikne vzťah medzi výrobcom a predajcom?
misomiso
19.09.10,17:15
Značka sa predáva aj na Slovensku, ale ako samostatný obchod je zatiaľ iba v BA a v KE.
Na oficiálnej stránke som si pozerala koncept a stratégiu partnerského obchodu, no nie je mi celkom jasné... po splnení priestorových kritérií, ktoré sú uvedené napríklad aj na internetovej stránke, si musím si značku zakúpiť? Ako vznikne vzťah medzi výrobcom a predajcom?
Tak, ze im napises. Inak - idealne by bolo celu znacku kupit, ak sa na to citis. Cinania nedavno kupili americky Hummer :)
Lianka
20.09.10,10:37
No, zrejme nepojde o kupu znacky, ale len o udelenie licencie, prip. franchising. :)
5slimacik
20.10.10,04:33
Aky druh oblecenia chces predavat??:)
profesional
20.10.10,04:49
Podmienky predaja s tovarom nejakej znacky si ten kto ju ma registrovanu moze a nemusi restrikcne upravit. Tych moznosti moze byt pomerne vela. Takze jedina sanca je obratit sa priamo na firmu co disponuje so znackou (obchodnou znamkou) ako takou.
zulinocka
21.10.10,18:19
Ja by som tiez potrebovala poradit. Chcem nakupit z polska oblečenie s postavickami z Walt Disney. Na tovare nie je napisana znacka, len cisto obrazok. Potrebujem k tomu certifikat? Ďakujem
lussula
21.10.10,21:17
Moja téma sa vôbec netýka oblečenia, ale vo všeobecnosti je to jedno :)