alla66
13.09.10,21:58
Budem rada, ak mi niekto z kompetentných odpovie a neprehliadne moje otázky.

Moja otázka sa týka zmazania odkazov v profile a možnosti VYMAZAŤ PRÍSPEVKY A VYLÚĆIŤ


Chcem sa spýtať, z akého dôvodu sú nutné oznamy v profile o zmazaní odkazov?
Odstránenie správ komplikuje prácu všetkým poraďákom, ktorí sa rozhodnú pre zrušenie svojho profilu.

Zmazať stovky, alebo tisícky odkazov je zdĺhavé a časovo náročné, keďže chýba jednoduchá funkcia - na jedno kliknutie odstránenie všetkých odkazov v profile, bez ponechania správy o zmazaní.


Bude v budúcnosti fungovať Delete Messages na jedno kliknutie?



Pripomienky:

Náhľad funkcií pri úprave odkazov:

Na tejto stránke ...
Označiť všetko
Odznačiť všetko
Prehodiť výber
http://www.porada.sk/clear.gif
Označiť neschválené odkazy


môj návrh....
Označiť výber príspevkov
Odznačiť výber príspevkov
Označiť jeden list
Odznačiť jeden list
Označiť všetko
Odznačiť všetko
Označiť neschválené odkazy


Informácia o ponechaní správy a maximálneho počtu odstr.odkazov:


Možnosti vymazania 'Soft' vymazanie - Ponechá správu o "Vymazaní" ...pýtam sa :Pre koho je užitočná a komu slúži správa o zmazaní?


Vymazavam 9 správu(y) z 1 profilu.....nesprávny preklad





Všetci členovia vidia pri novej téme v rolovacom okne funkciu:VYMAZAŤ PRÍSPEVKY A VYLÚĆIŤ

......ide o technickú chybu, na ktorú som upozornila ešte v júni a zatiaľ nebola odstránená.


http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=62311&d=1280611016
Laco-monter
13.09.10,20:16
..lebo avatar
alla66
17.09.10,14:47
http://m.forum.rodinka.sk/images/smilies/set1_b/no.gif Lacika, Lacikahttp://m.forum.rodinka.sk/images/smilies/set1_b/euro.gif


http://m.forum.rodinka.sk/images/smilies/icon_cry.gifposúvam



Pôvodca textu príspevku: chobot
alla66, tú možnosť "Vymazať príspevky a vylúčiť" majú len moderátori jednotlivých sekcií. Bežný užívateľ túto možnosť nemá.

Ak sa vám to zobrazuje, tak je to chyba vo funkcionalite. Ale nemali by ste mať možnosť tú funkciu použiť.
alla66
23.09.10,09:59
Kto mi povie, ako mám porozumieť funkcii Označiť Neschválené odkazy.

... ak sa mýlim opravte ma!... Pod ikonkou "Neschválené odkazy" si predstavujem obrázky, venovania, milé správičky od priateľov, nadávky od nepriateľov a tie by mali byť neviditeľné iným členom, pokiaľ ich dotyčná osoba ktorej boli určené nepotvrdí. Ak je môj názor pravdivý..... žiaľ, táto možnosť nefunguje korektne.

Dnes som náhodou prišla na chybu v nastavení......
NOVÉ Neschválené odkazy v profile od iných členov sú viditeľné neprihláseným užívateľom - okoloidúcim prv, ako osobe ktorej sú určené.

Chválim, keď príjemcovi správy svieti po prihlásení zvýraznená notifikácia, ktorá sa po prečítaní odkazu stratí. Na druhej strane mi vadí, ak odkaz, ktorý patrí iba mne vidia všetky cudzie osoby, ktoré navštívia môj profil. Ak majú byť profily verejné, bolo by dobré opraviť túto závadu.

Nikto cudzí nemá právo čítať odkazy prv ako osoba, ktorej boli určené. Jediná môže rozhodnúť, či odkaz ponechá v profile, alebo zmaže.
Stanislav 1975
23.09.10,10:17
Plný súhlas s Allou...:)
alla66
03.10.10,06:29
Chcem sa podeliť s jedným návrhom a budem rada, keď si pár členov nájde minútku a napíše svoj názor;) ... pretože všetci NEREGISTROVANÍ užívatelia internetu stále majú možnosť v profile každého poraďáka čítať i neschválené odkazy, ktoré sú častokrát súkromného charakteru, navrhujem adminovi pouvažovať nad novou funkciou "Vypnúť alebo Zapnúť odkazy". Keď sa poniektorým poraďákom nezobrazuje záložka "O MNE" iste nebude problém, ak sa v profile neukáže záložka "ODKAZY". Mnohí členovia vôbec nepoužívajú súkromné správy a iste sa potešia, keď nebudú musieť odstraňovať odkazy vo svojom profile. ....otázka do pľacu - doplniť funkciu vypnúť odkazy, alebo ponechať v pôvodnom stave? :) čo si myslíte???
Laco-monter
03.10.10,07:07
Chcem sa podeliť s jedným návrhom a budem rada, keď si pár členov nájde minútku a napíše svoj názor;) ... pretože všetci NEREGISTROVANÍ užívatelia internetu stále majú možnosť v profile každého poraďáka čítať i neschválené odkazy, ktoré sú častokrát súkromného charakteru, navrhujem adminovi pouvažovať nad novou funkciou "Vypnúť alebo Zapnúť odkazy". Keď sa poniektorým poraďákom nezobrazuje záložka "O MNE" iste nebude problém, ak sa v profile neukáže záložka "ODKAZY". Mnohí členovia vôbec nepoužívajú súkromné správy a iste sa potešia, keď nebudú musieť odstraňovať odkazy vo svojom profile. ....otázka do pľacu - doplniť funkciu vypnúť odkazy, alebo ponechať v pôvodnom stave? :) čo si myslíte???

Ja som tiež člen, a teda píšem svoj názor.

Ak chcem niečo povedať ostatným poraďakom,tak si trošku zaklikám a pošlem im to ,čo má ostať dvoverné ako súkromnú správu.

Averzia niektorých voči sukromným správam,je podľa mńa NEOPODSTATNENÁ.

Využívajme tie nástroje ,ktoré máme k dispozícii na ten účel na ktorý boli designované.:)
alla66
03.10.10,08:38
Ja som tiež člen, a teda píšem svoj názor.

Ak chcem niečo povedať ostatným poraďakom,tak si trošku zaklikám a pošlem im to ,čo má ostať dvoverné ako súkromnú správu.

Averzia niektorých voči sukromným správam,je podľa mńa NEOPODSTATNENÁ.

Využívajme tie nástroje ,ktoré máme k dispozícii na ten účel na ktorý boli designované.:)
...kto nemá záujem o ss, určite má na to svoj dôvod. Rešpektujme to!....... PS: tak isto nevyužívaš všetky vymoženosti porady;)
Petra Nová
03.10.10,14:48
Alla, tak som prečítala, a tu je môj názor. Mne je úplne jedno, či a kto si odkazy v mojom profile prečíta. Nestalo sa mi, žeby ktokoľvek do môjho profilu napísal odkaz tak súkromného charakteru, žeby ho nemohol prečítať registrovaný, či neregistrovaný. Napriek tomu, robím pravidelne odkazovú údržbu a verím, že tí, čo prispeli do môjho profilu milými odkazmi, majú pre to pochopenie. Ak potrebujem niekomu dať najavo niečo, čo je čisto súkromná záležitosť alebo nie je určené pre oči iných, napíšem SS alebo mail. A to isté robia nicky, s ktorými obvykle komunikujem. Takže vôbec mi nechýba funkcia vypnúť a zapnúť odkazy. Nie v odkazoch som sa stretla s tým, žeby sa v nich prepierali veci súkromné, zlomyseľné, nepravdivé, ktoré neprekážali ani moderátorom. Ale s takýmito som sa stretla na veľkej Porade, a šírila ich skupina, ktorej zrejme robí dobre pohybovať sa v tejto rovine svojich príspevkov.

P.S. Alla, môžeš mi veriť, že Richard nemá nič spoločné s tým, že niekto nemá funkciu „O mne.“
alla66
03.10.10,16:03
K tvojmu PS: povedala som niečo? Iba... Niekomu môže chýbať záložka O mne a inému Odkazy.:)
Petra Nová
03.10.10,17:00
K tvojmu PS: povedala som niečo? Iba... Niekomu môže chýbať záložka O mne a inému Odkazy.:)
Ak je to pre mňa, tak úprimne - nerozumiem.:)
Paula
03.10.10,17:31
Odkedy pribudol odkazovač, menej sa využívajú súkromné správy. Navyše,
odkazovač akoby čiastočne nahradil komentár k oceneniu ( na čudo, k pochvale komentár možný :confused:). O celosvetovom nákuku do činnosti členov sa dozvedám len tu z príspevkov, to som netušila. . Že nakúkajú do vzájomných konverzácií iných členov zvedavci z radov i registrovaných poraďákov, to mi neušlo - pretože na profil sa občas po prečítaní príspevku pozriem a jeho činnosť vidím.
Oznam o vymazaní odkazu mi tiež pripadá nezmyselný a vyhovovala by mi možnosť zakliknutia "nechcem prijímať odkazy"...tak, ako je to v prípade súkr. správ.
Laco-monter
03.10.10,18:04
Vraj okienko " O mne ." :eek:

To bolo dobrééé.:D:D:D:D
Laco-monter
03.10.10,18:06
Odkedy pribudol odkazovač, menej sa využívajú súkromné správy. Navyše,
odkazovač akoby čiastočne nahradil komentár k oceneniu ( na čudo, k pochvale komentár možný :confused:). O celosvetovom nákuku do činnosti členov sa dozvedám len tu z príspevkov, to som netušila. . Že nakúkajú do vzájomných konverzácií iných členov zvedavci z radov i registrovaných poraďákov, to mi neušlo - pretože na profil sa občas po prečítaní príspevku pozriem a jeho činnosť vidím..

Niekto si mýli profil na Porade.sk s funkciami a zabezpečením súkromnej mailovej schránky.:rolleyes:
terezamaria
03.10.10,18:08
Po vymazaní príspevku v svojom profile by som nemala vidieť, ........že zmazala terezamaria.........Nechápem, k čomu ten odkaz tam zostáva?

Veľa poraďákov by si niektoré príspevky odstránilo, ale pre tento zostávajúci odkaz si ich radšej nechávajú. Teda jednoznačne som za to, aby nebolo na profile vidieť, že zmazal XY, pretože potom sa bude užívateľ profilu pozerať na samé zmazal XY a veru nevyzerá to lákavo.:confused:
Petra Nová
03.10.10,18:22
Tie nekonečné vypisovačky, že " Túto správy zmazal PN", mi nekonečne prekáža, keď kuknem do svojho profilu. Je ich tam len niečo cez 700.
Paula
03.10.10,18:30
Niekto si mýli profil na Porade.sk s funkciami a zabezpečením súkromnej mailovej schránky.:rolleyes:


Niekto (ja) nechápe, prečo súčasťou profilu člena má byť celosvetovo viditeľný pokec .
alla66
04.10.10,05:16
P.S. Alla, môžeš mi veriť, že Richard nemá nič spoločné s tým, že niekto nemá funkciu „O mne.“
verím:) neviem, prečo je to tak, Richard ma vôbec nenapadol;) skôr to spôsobilo prepojenie Porady a Facebook-u. Z toho dôvodu informácia O mne nie je viditeľná u tých, ktorí využili registráciu cez Facebook. ( môžem sa mýliť.... iba nahlas uvažujem;) )

Ak je to pre mňa, tak úprimne - nerozumiem.:)
sorry za stručný príspevok:)
Petra Nová
04.10.10,07:29
verím:) neviem, prečo je to tak, Richard ma vôbec nenapadol;) skôr to spôsobilo prepojenie Porady a Facebook-u. Z toho dôvodu informácia O mne nie je viditeľná u tých, ktorí využili registráciu cez Facebook. ( môžem sa mýliť.... iba nahlas uvažujem;) )

sorry za stručný príspevok:)
Myslím, že to nie je v prepojením na Facebook, ale môžem sa myliť.


.....navrhujem adminovi pouvažovať nad novou funkciou "Vypnúť alebo Zapnúť odkazy". Keď sa poniektorým poraďákom nezobrazuje záložka "O MNE" iste nebude problém, ak sa v profile neukáže záložka "ODKAZY".
Richarda som si dovolila vykúzliť z tejto vety. Keď to tak nie je, tak prepáč.:)