zarka
13.09.10,22:35
Prosim o radu, pri prani mi pracka whirpool s predu plnena pri kazdom prani urobi na 1- 2 obleceniah dieru. Najprv som myslela, ze diera na malej pancuskach uz bola pred pranim. Ale ked urobila dieru na obleceni ktore bolo ok tak som vedela ze to robi ta mrcha. Stretol sa niekto prosim s takymto problemom? Ako ste to vyriesili? Dakujem za odpovede.
Laco-monter
13.09.10,21:16
NEVERÍM ! :eek:

snaď ŽMÝKANIE ???

Uplne stačí 400 ot./min:cool:
Katy a R
13.09.10,21:24
.. alebo nejaký drôtik, resp ostrý predmet v bubne zaseknutý ;):confused:
pepsikova
14.09.10,00:01
..môže to byť aj preslabené vlákno na oblečení, ktoré si voľným okom nevšimneš a pri otáčaní sa namáhaním pretrhne...ale práčka ti prederaviť sama od seba nemôže,nemá ako a čím...
..niekedy sa ti môže cvernička z oblečenia zachytiť napr. o zips a urobí dierku..
Silvernola
14.09.10,02:25
..môže to byť aj preslabené vlákno na oblečení, ktoré si voľným okom nevšimneš a pri otáčaní sa namáhaním pretrhne...ale práčka ti prederaviť sama od seba nemôže,nemá ako a čím...
..niekedy sa ti môže cvernička z oblečenia zachytiť napr. o zips a urobí dierku..
"Rizikové" odevy s háčikmi ap. periem vo zvláštnom uzatvárateľnom sieťovinovom vrecku. Moja mama na to používala obliečku na vankúš.
220870
14.09.10,03:41
My sme mali zapichnutý klinček do bubna.Môže byť aj poškodený uzáver alebo bubon.Niektoré pračky majú naspodu bubna otvor na čistenie treba pozrieť či nieje poškodený.
zarka
14.09.10,05:38
Bol tu opravar, odchadzal s pokrcenymi pleciami, a zo zaverom ze nevie co s tym. Ze mozno vymenit bubon- 300 eciek bez prace-brrr hned ma striaslo. Ale keby aspon vedel ze to pomoze, tak to dam vymenit, pracka ma len 2,5 roka. Ale vysledok nieje isty. Co sa tyka tych deravych veci tak su to malej pancusky, ale naposledy /vcera/ to bol malej overal, a diery nie su vytrhnute ale ako keby vysuchane. Neviem co s tym.
arizona
14.09.10,05:53
Zavolaj si iného opravára.

Ked opravár prizná, že nevie čo s tým a navrhne len tak "z brucha" opravu za 300€, už by som ho nikdy viac nezavolala...
irma1
14.09.10,08:17
Celkom slušné diery robievajú aj zipsy. Ja ich radšej zatváram a príslušný kus oblečenia dávam do ochrannej sieťky.
AlaNR
14.09.10,10:49
Kamarátke sa toto tiež stalo. Nakoniec zistila, že pravdepodobne zips jej poškriabal taký plastový kryt, ktorý bol vo vnútri bubna otočený smerom do bubna (asi tým je prekrytý ten otvor na čistenie, neviem). Tam sa spravili také jemné škrabance a tie jej potom likvidovali oblečenie....
ivka70
14.09.10,10:54
Ja mam skusenost pri pracke plnenej zpredu, ze to urobi, ak je pracka preplnena a cast odevov sa trie z nedostatku miesta v priestore medzi dvierkami a bubnom.

Takze nedavas privela pradla naraz do pracky?