ULubica
14.09.10,09:36
Dobrý deň,
sme súkromná materská škôlka a naše učiteľky sú živnostníčky, aký typ zmluvy by bol najvhodnejší uzatvoriť?

Ďakujem za skorú odpoveď.
Ľubica
dana9
14.09.10,09:06
ahoj ,
učiteľky v skolke su zivnostnicky? to sa mi nejako nezda, ja by som rozhodne odporucila pouzit pracovnu zmluvu
dana9
14.09.10,09:32
ahoj,
aby som teda doplnila a upresnila svoj prvy prispevok, moj nazor o vhodnosti pouzitia pracovnej zmluvy vychadza zo znenia Zákonníka práce, konkretne § 1.

V odseku 2 je definovane co sa povazuje za zavislu pracu:

(2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

Dalej v odesku 3 sa pise, ze

(3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu.

Zo vseobecne predstavy o praci ucitelky v skolke mi vychadza, vzhaldom na citovane znenie zakonnika prace, ze inu ako pracovnu zmluvu nie je mozne pouzit, kedze ide jednoznacne o zavislu pracu.
Navyse, pouzitie ineho zmluvneho typu, by mohlo byt povazovane za obchadzanie Zakonnika prace a mohlo by byt negativne vnimane, a priapdne aj sankcionovane, zo strany napr. Inspektoratu prace.
matej33
15.09.10,14:44
Dobrý deň

Som učiteľom na strednej škole. Zamestnávateľ so mnou uzatvoril Pracovnú zmluvu na dobu určitú od 1. 9. 2009 do 30.6.2010, ktorú predlžil do 30.6.2011. Môže ešte so mnou predlžiť pracovný pomer na dobu určitú, alebo už musí na dobu neurčitú?
Sabadka
15.09.10,15:48
Dobrý deň

Som učiteľom na strednej škole. Zamestnávateľ so mnou uzatvoril Pracovnú zmluvu na dobu určitú od 1. 9. 2009 do 30.6.2010, ktorú predlžil do 30.6.2011. Môže ešte so mnou predlžiť pracovný pomer na dobu určitú, alebo už musí na dobu neurčitú?

Po 30.6.2011 ti ju už predlžovať viac nemôže. Môže ti už dať PP len na dobu neurčitú, alebo vôbec.