epi
14.09.10,10:10
Som rad ze v tejto tazkej dobe sme mohli dat nasmu zamestnancovi hotovostnu pozicku na nove auticko (nech ma aspon niekto radost:)). Nemate niekto vzrorovy formular na zmluvu o pozicke zamestnancovi ? bude to splacat z platu - bezurocne len s nutnym navysenim dane za fiktivny urok , Dakujem pekne
VieraPopluharova
14.09.10,17:43
Prikladam Ti vzor ako by to malo byt, samozrejme musis si jednotlive body prepisat tak ako Ste sa zo zamestnancom dohodli.Len nemam to v pdf. takze musis prepisovat, ale nie je toho vela.

Zmluva o pôžičke
uzatvorená podľa §657 a nasl. z. č. 40/1964 Zb., Občiansky zákonník



1. ZMLUVNÉ STRANY

1.1. Veriteľ
Obchodné meno:
IČO:
číslo účtu:
v zastúpení:
( ďalej len ako “Veriteľ“ )

1.2. Dlžník
meno a priezvisko:
bydlisko:
rodné číslo:
Číslo OP:
( ďalej len ako “Dlžník“ )



1.3. Veriteľ a Dlžník uzatvárajú medzi sebou v zmysle § 657 a násl. Občianskeho zákonníka túto zmluvu o pôžičke ( ďalej len “Zmluva“).



2. PREDMET ZMLUVY

2.1. Na základe Zmluvy sa:

2.1.1. Veriteľ zaväzuje poskytnúť Dlžníkovi peňažnú pôžičku vo výške, spôsobom a za podmienok dohodnutých Zmluvou.

2.1.2. Dlžník zaväzuje poskytnutú pôžičku Veriteľovi vrátiť a zaplatiť dohodnutý úrok, a to v lehote, spôsobom a za podmienok dohodnutých Zmluvou.


3. VÝŠKA PÔŽIČKY

3.1. V zmysle bodu 2.1.1. Zmluvy poskytne Veriteľ Dlžníkovi peňažnú pôžičku vo výške .............,- EUR ( slovom ..................EUR)- / ďalej len “Pôžička“ /.



4. VÝŠKA ÚROKU

4.1. Zmluvné strany sa dohodli a súhlasia, že Pôžička poskytnutá Dlžníkovi v zmysle podmienok Zmluvy bude odo dňa je poskytnutia úročená úrokom vo výške 9 % p.a. (slovom deväť percent ročne) zo sumy poskytnutej Pôžičky (ďalej len “Úrok“ ).

5. PLNENIE PREDMETU ZMLUVY

5.1. Veriteľ sa zaväzuje poskytnúť Dlžníkovi celú sumu Pôžičky určenej v bode 3.1. Zmluvy v hotovosti, dňa ..................

5.2. Dlžník je povinný vrátiť poskytnutú pôžičku a zaplatiť dohodnutý úrok jednorázovo v hotovosti najneskôr dňa............. .


6. ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

6.1. Právne vzťahy medzi zmluvnými stranami Zmluvou bližšie neupravené sa riadia príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka a ostatných platných právnych predpisov SR.

6.2. Zmluva sa vyhotovuje v 2 ( dvoch ) rovnopisoch, pričom každá zo zmluvných strán obdrží po podpise Zmluvy 1 ( jeden ) rovnopis.

6.3. Zmluva predstavuje jediný dohovor zmluvných strán týkajúcich sa predmetu Zmluvy, a akákoľvek zmena Zmluvy je možná len písomným dodatkom k Zmluve uzavretým oboma zmluvnými stranami.

6.4. Zmluva je platná a účinná okamihom podpisu oboch zmluvných strán.

6.5. Zmluvné strany vyhlasujú, že si Zmluvu prečítali, všetky jej ustanovenia sú im jasné a zrozumiteľné, pričom dostatočným spôsobom vyjadrujú vážnu a slobodnú vôľu oboch zmluvných strán zbavenú akýchkoľvek omylov, na dôkaz čoho pripájajú svoje vlastnoručné podpisy.



V Bratislave, dňa .......................






veriteľ: ____________________ dlžník: _______________________
epi
15.09.10,10:27
Dakujem pekne, urcite mi to pomeoze aby som to nemusel cele vymyslat