artina_10
14.09.10,12:00
Dobrý deň,
podtrebovala by som poradiť. Práve sa rozhodujeme, akým spôsobom budeme aktivovať nasledovné:
- nové technologické zariadenie, ktorého montáž si vyžadovala stavebné úpravy (bolo na ne vydané aj stavebné povolenie a ma to byť aj skolaudované) v budove, ktorá sa používa už 20 rokov, a tento rok sa má daňovo úplne odpísať. To to technologické zariadenie je v podstate umiestnené mimo budovy a však potrubím je spojené s inými technológiami vo vnútry budovy. Stavebné úpravy boli aj vo vnútry stavby.
Môj názor je taký, že stavebné úpravy by sa dali ako technické zhodnotenie budovy a to technologické zariadenie ako nový DM. Je to správne?
KEJKA
14.09.10,15:10
presne tak.
Danila
14.09.10,18:01
presne tak.
Bez technickej dokumentácie a odovzdávacieho protokolu by som to takto jednoznačne neposudzovala.
KEJKA
14.09.10,20:17
ja áno - postupy účtovania, zaraďovanie a odpisovanie technológií...... teraz sa mi to nechce hľadať.
Danila
15.09.10,08:48
ja áno - postupy účtovania, zaraďovanie a odpisovanie technológií...... teraz sa mi to nechce hľadať.Ak dovolíš, ja tie predpisy poznám, hľadať ich nemusíš. Ani Ti neoponujem, len mám výhrady k Tvojmu jednoznačnému záveru. Účtovné odpisy neposudzujem len z hľadiska kritérií zákonov ekonomických, ale aj technických, etc....Možno ak by som mala všetky doklady na stole, by som určila jednotlivé súčasti celku na samotné odpisovanie, možno by som to riešila úplne inak. Neviem. Lebo tú komplexnú dokumentáciu nevidím. Rovnako, ako Ty.
KEJKA
15.09.10,12:14
tiež súhlasím, že to nemusí byť také jednoznančné, ale nemienim spochybňovať zadanie. A tam je uvedené
a) technologické zariadenie, kolaudácia, stavebné povolenie...všetko v jednotnom čísle
b) stavebné úpravy v budove, v ktorej sa uvedená technológia nenechádza -takže to je t.z. budovy.
Na takéto zadanie dávam jednoznančnú odpoveď akú som dala.
artina_10
16.09.10,10:05
Aby som sa správne vyjadrila. Ide mi o to, že chceme zaradiť do užívania, povedzme parnú točivú redukciu, ktorej inštalácia si vyžadovala stavebné úpravy vo vnútry stavby ale aj von(na základe stavebného povolenia, čaká sa na kolaudačné), resp. bola pristavená menšia kabína, v ktorej sa nachádza menšie riadiace centrum na spomínanú redukciu. Samotná redukcia stojí mimo stavby aj kabíny, ale ako som písala je to celé spojené. V podstate chcem vedieť, či tieto stavebné úpravy mám dať ako technické zhodnotenie budoby a redukciu zvlášť ako nový DM, alebo budú stavebné úpravy súčasťou obstarávacej ceny tejto redukcie?