Laco.SK
14.09.10,14:19
Prajem pekny den.

Chcel by som Vas poprosit, ci nemate niekde "Dohodu o zmierení"

Synovi s skole ukradli mobil. Vieme kto to bol, vieme mena spoluziakov, ktory sa na tom podielali, no mobil nechali potom v skole a ten zahadne zmizol ...

Rodicia oboch zainteresovanych ziakov priznali vinu a vzniknutu skodu su ochotny preplatit, len aby sa nevolala policia a neboli zbytocne natahovacky.

Potrebujem preto niejaky dokument, kde sa mi obaja podpisu a skodu mi zalpatia ...

Alebo, ak ste to niekto riesili bez policie, prosim, dajte mi info, ze ako ...

Vopred velmi pekne dakujem.

S pozdravom
Laco.
buchač
14.09.10,12:30
Prajem pekny den.

Chcel by som Vas poprosit, ci nemate niekde "Dohodu o zmierení"

Synovi s skole ukradli mobil. Vieme kto to bol, vieme mena spoluziakov, ktory sa na tom podielali, no mobil nechali potom v skole a ten zahadne zmizol ...

Rodicia oboch zainteresovanych ziakov priznali vinu a vzniknutu skodu su ochotny preplatit, len aby sa nevolala policia a neboli zbytocne natahovacky.

Potrebujem preto niejaky dokument, kde sa mi obaja podpisu a skodu mi zalpatia ...

Alebo, ak ste to niekto riesili bez policie, prosim, dajte mi info, ze ako ...

Vopred velmi pekne dakujem.

S pozdravom
Laco.
Dohodu ??????
Nemyslíš vážne ....;)
Myslím si , že stačí len nejaká forma potvrdenia o prevzatí peňazí za vzniknutú škodu a hotovo ...
Veď keď sú ochotní ju uhradiť ???

Ale ak chceš ....:rolleyes:..akurát si pozmeň podľa svojho ..


Dohoda o uznaní dlhu medzi dlžníkom a veriteľom, uznanie záväzku

Veriteľ

Ján Vážny
Nábrežná 8
821 02 Bratislava
(ďalej len “veriteľ”)

a

dlžník

Miroslav Pekný
Prievozská 25
841 01 Bratislava
(ďalej len „dlžník“)

uzatvorili nižšie uvedeného dňa, mesiaca a roku
DOHODU O UZNANÍ DLHU

I.

Dlžník uznáva svoj dlh voči veriteľovi čo do dôvodu a výšky, a to vo výške 10 000 EUR (slovom: desaťtisíc Eur) spolu s úrokom vo výške 5 % ročne z tejto sumy od dňa 01.03.2010 do jeho zaplatenia .Dlh vznikol odobratím tovaru (služby) – rekonštrukcia bytu a stavebné práce s tým súvisiace - a následným neuhradením vystavenej faktúry č. 128/2010.

II.

Dlžník sa zaväzuje, že veriteľovi uhradí tento dlh v mesačných splátkach po 500 Eur (slovom: päťsto Eur) počnúc dňom podpisu tejto dohody a to pod stratou výhody splátok. Splátky bude uhrádzať na číslo účtu 123456789/0900.

III.

1.

Dlžník ďalej vyhlasuje, že nemá žiadne pohľadávky na započítanie voči veriteľovi.
Zmluvné strany sa dohodli, že spory, vznikajúce z tohto zmluvného vzťahu a/alebo v súvislosti s ním budú rozhodované rozhodcom v rozhodcovskom konaní podľa zákona č. 244/2002 Z.z. o rozhodcovskom konaní., podľa pravidiel rozhodcovského konania, vydaných Spolkom rozhodcov, s.r.o., so sídlom v Bratislave, Dúbravská cesta 3, 841 04 Bratislava, IČO44315821 (ďalej len „Spolok“), zverejnených na internetovej adrese www.spolokrozhodcov.sk (ďalej len „Pravidlá“). Rozhodca bude určený podľa § 6 ods.3 vyššie citovaného zákona a Pravidiel „vybranou osobou“ – Správcom zoznamu. Zmluvné strany prehlasujú, že mali a majú možnosť sa oboznámiť s Pravidlami a pred podpisom tejto zmluvy tak dôkladne urobili. Podľa dohody zmluvných strán sú Pravidlá neoddeliteľnou súčasťou tejto zmluvy.

2.

Strany prehlasujú, že si túto dohodu o uznaní dlhu prečítali, porozumeli jej, podpisujú ju s plnou vážnosťou a na základe slobodnej vôle.

V Bratislave dňa 01.03.2010

Miroslav Pekný
dlžník

Ján Vážny
veriteľ

Zmluva o prevzatí peňazí

Veriteľ:

Ján Vážny
Nábrežná 14
841 01 Bratislava
r.č. 123456/7890

a

Dlžník:

Miroslav Pekný
Prievozská 25
852 02 Bratislava
r.č. 987654/3210

uzatvárajú
Zmluvu o prevzatí peňazí

1.

Predmet zmluvy, t. j. peniaze vo výške 1 000,- EUR (slovom jedentisíc EUR), veriteľ Ján Vážny, poskytol dlžníkovi Miroslavovi Peknému v uvedenej výške a mene v hotovosti pri podpise tejto zmluvy o prevzatí peňazí na základe zmluve o pôžičke podpísanej medzi účastníkmi dňa 15.05.2010.

2.

Dlžník Miroslav Pekný svojím podpisom na tejto zmluve potvrdzuje prevzatie finančnej pôžičky v sume 1 000,- EUR (slovom jedentisíc EUR) v hotovosti za podmienok stanovených v zmluve o pôžičke a súčasne sa dlžník zaväzuje požičanú sumu osobne vrátiť do rúk veriteľa do 31.08.2010 podľa podmienok dohodnutých v zmluve o pôžičke.

3.

Veriteľ Ján Vážny svojím podpisom na tejto zmluve potvrdzuje odovzdanie finančnej pôžičky v sume 1 000,- EUR (slovom jedentisíc EUR) v hotovosti dlžníkovi.

V Bratislave, dňa 10.06.2010

Ján Vážny
veriteľ

Miroslav Pekný
dlžník
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/
Laco.SK
14.09.10,12:43
vdaka, skusim nieco skomolit
zamestnankyna
14.09.10,15:38
Načo je tá dohoda, veď ak sú ochotní zaplatiť, tak zaplatia a zhasla fajka, nie?
willma
14.09.10,16:51
z môjho pohľadu sú dohodou kryté obe strany. Ani jedna nebude môcť do budúcna začať špekulovať.
arizona
14.09.10,16:55
Rieš to "zahorúca", pokým sú ochotní zaplatiť a peniazae nech vyplatia čo najskôr na ruku.
Ak si budete podpisovať nejaké papiere " na neskôr", možu si to rozmyslieť, alebo začať špekulovať...
misoft
15.09.10,22:49
Inak sa dá MT operátorom aj zablokovať (nielen SIM karta, ale celý telefón). Potrebujú na to len IMEI číslo. To zistíte, ak naťukáte na MT (teda pokiaľ ho ešte máte) *#06# a dostanete celé IMEI číslo vášho MT. To stačí niekde zapísať pre svoju potrebu. Zlodejovi MT, ktorý je zablokovaný je nanič (a prakticky nepredajný)
dalid
16.09.10,13:32
misoft - zial s tym blokovanim telefonu na zaklade IMEI, je aspon na Slovensku dost problem... Na nete sa pise, ze operator moze a zaklade IMEI zablokovat telefon po kradezi, ALE NIE JE TO PRAVDA!!!
Operatori blokuju iba SIM kartu, nie telefon...!
Overene v Orange aj O2!!!! (kto neveri, nech si zavola na zakaznicku linku, tak ako je pred chvilou :) ) Nevravim, ze to technicky nie je mozne, ale neurobia to!

Takze pokial si este PRED KRADEZOU telefonu do neho neinstalujes nejaky program, ktory po kradezi vies ovladat z ineho preddefinovaneho cisla/e-mailu, je sanca na zablokovanie telefonu nulova... Zial hovorim z vlastnej skusenosti..:mee:
misoft
18.09.10,17:19
Tak to mi je novinka. Bolo by asi potrebné pritlačiť operátorov, aby plnili požiadavky zákazníkov. Aj tak berú nehorázne prachy za nič.
veronat
17.10.10,19:35
Staci dat na papier jednu vetu a podpis. Nic viac netreba. Ziadne paragrafy.
fredy27
17.10.10,20:01
Staci dat na papier jednu vetu a podpis. Nic viac netreba. Ziadne paragrafy.
mimotemyakú vetu?