Lukáš Šramo
14.09.10,17:06
Dobry den,

mal by som zaujem sa vydat cestou investora som ubohy pracant ale kazdy cent si starostlivo setrim a davam v sucastnej dobe na stavebne kde je rocna urokova miera 2% akym sposobom je najlepsie dlhodobo a nie s velkym rizikom zhodnotit svoje peniaze? rozmyslal som nad terminovanymi vkladmi v banke no ak viete o lepsom zhodnoteni prosim poradte... neskor by som svoje peniaze chcel inestovat do podnikatelskej cinnosti.
profesional
14.09.10,15:13
Este by to chcelo aby si napisal aku sumu asi chces teraz investovat, resp. v buducnosti.
Vies, ak napises ze 1000 Eur, tak ti rovno napisem ze ziadna realna moznost neexistuje. Ak mi napises ze 1.000.000 Eur, tak ti poradim veci o ktorych sa beznym ludom co nahanaju 0,1% v banke ani nesniva.
Rovnako nepises nic o casovom horizonte. Bez toho sa tiez tazko nieco radi.
Lukáš Šramo
14.09.10,15:18
v sucasnej dobe mi ide o dlhodobe vkladanie a zhodnocovanie penazi bez moznosti vyberu do stavebnej sporitelne vkladam mesacne 300 e po dobu 6 rokov. No v sucasnej dobe by som chcel dalsich 300 eur vkladat niekam kde by som lepsie zhodnotil svoje peniaze a po dobe 6 rokov by som to vybral a investoval. Sucastne postavenie v spolocnosti mi nedovoli zhodnocovat vacsie mnozstvo penazi.
europa
14.09.10,17:14
Tak profesional sem s tými radami mam na investovanie cca 500 000€.
wampier123
14.09.10,17:30
Ja som tiež zvedavý na to zázračné investovanie! ;)
Laco-monter
14.09.10,17:36
Este by to chcelo aby si napisal aku sumu asi chces teraz investovat, resp. v buducnosti.
Vies, ak napises ze 1000 Eur, tak ti rovno napisem ze ziadna realna moznost neexistuje. Ak mi napises ze 1.000.000 Eur, tak ti poradim veci o ktorych sa beznym ludom co nahanaju 0,1% v banke ani nesniva.
Rovnako nepises nic o casovom horizonte. Bez toho sa tiez tazko nieco radi.

tak píš knihy o investovaní.

Ja by som si rád nejaké prečítal.

Čítal som Kiyosakiho aj Boda Schäffera.
Laco-monter
14.09.10,17:38
Sucastne postavenie v spolocnosti mi nedovoli zhodnocovat vacsie mnozstvo penazi.

Tomu nerozumiem .

Aké postavenie Ti bráni investovať.
profesional
15.09.10,08:33
300 Eur mesacne nie je investicia, ale sporenie. Je velmi dolezite rozlisovat medzi pojmami sporenie a investovanie. Je velmi mylna predstava ludi ze je mozne investovat s malym mnozstvom penazi. S malym mnozstvom penazi ide ale o sporenie, obzvlast ak ide o navysovanie v opakujucom sa casovom intervale (bez ohladu na pravidelnost). To ista nemenovana vlada narozpravala ludom ze kazdy moze byt investor, staci byt v 2. pilieri...
K tym 300 eur mesacne ti nie je velmi co poradit. Pri stavebnom sporeni pri priemernom uroku tam po ukonceni doby sporenia nebudes mat ani 25.000 Eur. To nie je suma co by sa dala v podstate investovat nejako extra. 25.000 Eur sa da tak maximalne do nakupu 3-4 kuskov investicnych diamantov. Pri 1,1-1,3 karatovych diamanotoch je priemerne rocne zhodnotenie na urovni 8-12 % p.a. Ono investicne diamanty su pre taketo investicie do 100.000 Eur celkom fajn. Pomerne slusny medizrocny narast hodnoty, pomerne male riziko. Za poslednych 100 rokov trhy nezaznamenali ani jediny medzirocny pokles hodnoty investicnych diamantov v kategorii o 1 karatu vyssie. Jediny problem moze byt skor likvidita. Tj. v pripade nutnosti rychleho skapitalizovania mozes o cast penazi prist. Kapitalizacia investicnych diamantov trva bezne 3-4 mesiace. Takze toto je investicia co je vhodna skor na investovanie s vyhladom aspon na 4-5 rokov kde nie je predpoklad ze by investor prostriedky potreboval.

Co sa tyka investicie 500.000 Eur (europa), tak s tymto odporucam skupit v Bratislave alebo v Kosiciach (pripadne v Banskej Bystrici) kancelarske priestory stredneho standardu, mierne ich zrekonstruovat a zacat prenajimat. Kancelarske priestory stredneho standardu su jedna z mala investicii, ktora ma pomerne rychlu navratnost a pri tom drzi takmer staly pomer k casovej hodnote penazi. Kancelarske priestory nizkeho a vysokeho standardu su na tom tak, ze po prve ich je uz privela a k tomu je tam velka cenova volatilita. Ale pri strednom standarde ich je a bude dlhodobo nedostatok a zaujem o ne je a bude. Dolezite je ale nejst iba do prenajmu, ale poskytnut zakaznikom aj dodatocne sluzby (preuctovanie sluzieb ako energie, pripojenie do internetu a pod) s nastavenim kvalitneho financneho manazmentu, hlavne so zameranim na sledovanie platobnej discipliny klientov, tj. uctovanie sankcii a urokov v pripade kazedeho, co i len jednodenneho, omeskania platby. Pri investicii do kancelarskych priestorov stredneho standardu, ich zrekonstruovani, sprave a prenajme je navratnost investicie 4-7 rokov. Co je pomerne slusne. A to sa bavime o navratnosti z cistych, tj. zdanenych penazi. Rocny vynos pred zdanenim predstavuje 17 - 30 %.

V pripade este vacsieho objemu prostriedkov (povedzme 2-3 mil. Eur) by som ich investoval do nakupu vybranych tazkych technickych kovov (komoditna burza). U tych je predpoklad velmi velkeho rastu. Obzvlast ak dojde k vyraznejsiemu otvoreniu indickeho trhu, alebo ak by padol komunizmus v Cine, tak by vynosy dosahovali radovo stovky percent. Nakolko tieto velke trhy budu schopne preplatit pri nakupe tazkych technickych kovov na svetovych trhoch takmer vsetko.

O tejto teme by som vedel pisat aj velmi dlho. Ale nemam aktualne tu potrebu.
Ericeqh
15.09.10,22:29
profesional:
A co sa stane ked sa najde nova forma zivota niekde vo Vesmire, ako na to zareaguje indicky trh?

Niektore veci sa predpovedat nedaju a pocitat s nimi pri investicii je dost naivne. Aj ja si mozem mysliet, ze na poli pri ziline raz bude zimna olympiada tak tam skupim cele hektare a budem doma dufat a setrit peniazky aby som postavil este hotel vytlacil pohladnice atd..
Strielas tu cisla, hodnoty, percenta...
Ak mozes prezrad mi aky je rozdiel medzi kancelarskymi priestormi nizkeho standardu a tymi stredneho standardu- co sa tyka ceny na meter stvorcovy a vybavenia napr v Ba, Ke, BB.
Akou matematickou operaciou si prisiel k hodnote 17percent ako spodnej hranici pri investicii z 500 000e.
Taktiez ma zaujima kolko kancelarskych priestorov v BA za 500 000e kupis ak sa chces solidne venovat prenajimaniu kancelarii.
A inak clovek pre ktoreho si pisal posledne 2 odstavceky tykajuce sa investicii na poradu nechodi, preto lebo ma aj bez toho co robit a isto pri takom majetku je natolko financne gramotny a plny napadov, ze nebude pisat a pytat sa kam ma dat peniaze.
Som si isty, ze ani nahodou by nespomenul stavebne sporenie atd.
A ver mi ze nie len bezny ludia nahanaju v banke 0.1perc...
Laco-monter
16.09.10,04:48
profesional:
A co sa stane ked sa najde nova forma zivota niekde vo Vesmire, ako na to zareaguje indicky trh?

Niektore veci sa predpovedat nedaju a pocitat s nimi pri investicii je dost naivne. Aj ja si mozem mysliet, ze na poli pri ziline raz bude zimna olympiada tak tam skupim cele hektare a budem doma dufat a setrit peniazky aby som postavil este hotel vytlacil pohladnice atd..
Strielas tu cisla, hodnoty, percenta...
Ak mozes prezrad mi aky je rozdiel medzi kancelarskymi priestormi nizkeho standardu a tymi stredneho standardu- co sa tyka ceny na meter stvorcovy a vybavenia napr v Ba, Ke, BB.
Akou matematickou operaciou si prisiel k hodnote 17percent ako spodnej hranici pri investicii z 500 000e.
Taktiez ma zaujima kolko kancelarskych priestorov v BA za 500 000e kupis ak sa chces solidne venovat prenajimaniu kancelarii.
A inak clovek pre ktoreho si pisal posledne 2 odstavceky tykajuce sa investicii na poradu nechodi, preto lebo ma aj bez toho co robit a isto pri takom majetku je natolko financne gramotny a plny napadov, ze nebude pisat a pytat sa kam ma dat peniaze.
Som si isty, ze ani nahodou by nespomenul stavebne sporenie atd.
A ver mi ze nie len bezny ludia nahanaju v banke 0.1perc...

Prestaň sa posmievať !

Profesional tu ZVEREJNIL informácie určené len veľmi úzkemu okruhu ľudí.

Aj sa mu trochu čudujem,lebo informácie toho typu nenajdete v tlači, a to ani vo vybraných ekonomických periodikach.

v skutočnosti nie je záujem na tom, niekomu pomáhať aby sa stal ekonomicky nezavislejším, lebo je to proti niektorým globalizačným trendom.

Všetkým vládam vyhovujú ľudia, čo večer pozerajú talent-mániu,ráno si myslia, že musia isť do roboty , a relaxujú v hypermarketoch.

Investovanie nie su len informácie technického charakteru,ako zhodnotiť peniaze,
okrem toho je tu úzky súvis s otázkou PREČO by som sa mal vymaniť s priemeru, ČO ma to bude stáť ? a ČO sa stane ak v tom priemere zostanem.
misomiso
16.09.10,05:23
Prestaň sa posmievať !

Aj sa mu trochu čudujem,lebo informácie toho typu nenajdete v tlači, a to ani vo vybraných ekonomických periodikach.



Staci, ak si kupis Profit, Trend, alebo HN :)
misomiso
16.09.10,05:29
25.000 Eur sa da tak maximalne do nakupu 3-4 kuskov investicnych diamantov. Pri 1,1-1,3 karatovych diamanotoch je priemerne rocne zhodnotenie na urovni 8-12 % p.a. Ono investicne diamanty su pre taketo investicie do 100.000 Eur celkom fajn. Pomerne slusny medizrocny narast hodnoty, pomerne male riziko. Za poslednych 100 rokov trhy nezaznamenali ani jediny medzirocny pokles hodnoty investicnych diamantov v kategorii o 1 karatu vyssie.

No a prave toho by som sa sakra obaval. Vsetci vieme, ze aj hypotekarna kriza v USA nadobudla prave preto take obludne rozmery, ze sa velmi dlho nikto nezamyslal nad tym, aku maju tie baraky naozaj realnu hodnotu, ale vsetci ich virtualnu hodnotu stale iba navyzovali a navysovali, lebo takto im to vyhovovalo a papier znesie vsetko.

Cim dlhsi rast, tym vyraznejsi pad, ak sa zisti, ze ide v podstate o bezcenne kamienky. Pokial viem, "investicne diamanty" vlastne ani ne su diamanty, kedze su vybrusene, mali by sa nazyvat brillianty, a kedze velku cast ich hodnoty tvori prace (vybrus), tak v podstate nebudu pouzitelne ani na priemyselne vyuzitie.
profesional
16.09.10,16:18
Ono je to u kazdeho aktiva v podstate to ze to ma len taku hodnotu aku so ochotni ludia za to zaplatit. Investicne diamanty maju ale niekolko vyhod:

1. Neexistuje burza v rozsahu standardnej komoditnej burzy a preto nie je mozna az taka znacna manipulacia fiktivnym dopytom alebo fiktivnou ponukou.

2. Aj za vojnovych konfiliktov a kriz boli ochotni ludia akceptovat investicne diamanty ako nahradne platidlo a to v case ked bezne peniaze dosahovali sialenu inflaciu.

3. Zmena majitela prebieha odovzdanim. V prevaznej vacsine pripadok u veci ktore maju vysoku hodnotu, sa staty snazia regulovat ich obeh a drzbu a obchod registrovat (napriklad motorove vozidla, nehnutelnosti..)

4. Bezproblemovy prenos medzi krajinami. Ziadny rontgen ani pristroj na letisku investicne diamanty neodhali. Nakolko maju podobnu strukturu kremika ako sklo. Takze ich clovek moze mat pri sebe aj kilo a letiskove kontroly ich nenajdu ani v batozine ani v obleceni.

5. Obchod s investicnymi diamantami je ako jedna z mala veci oslobobeny od DPH. Co robi velmi velku vyhodu.

6. Ludstvo vzdy trpelo na veci ktore vnima ako subjektivne krasne. Ono z ludskej podstaty sa ludom niektore kovy a kamene zdaju proste krasne a preto su ochotni za ne platit.

Ide o to, ze cena nehnutelnosti dost kolise. A nema mnoho dalsich vyhod. Avsak diamanty sa celosvetovo povazuju za univerzalne platidlo a to bez ohladu na politicky system, zriadenie..
Mikael
04.10.10,09:08
spominas len same pozitiva ale najvacsie negativa si nenapisal

1. investicne diamanty bezny clovek za realnu cenu nekupi. tak ako sa predavaju na burzach . kupis len predrazeny diamant od sprostredkovatela ktory tak isto nemusi byt seriozny. ku kazdemu diamantu potrebujes certifikat

2. dnes je technologia na takej urovni ze sa vyrabaju umele synteticke diamanty. ktore su velmi tazko rozoznatelne od prirodnych. cim viac bude umelych diamantov v obehu tym viac bude cena vsetkych diamantov klesat.

3) investicia do diamantov moze byt zaujimava ak si expert a nie laik.


jedine do coho sa pomoze autorovi tejto temy je. ze jedina vhodna investicia pre neho je investicia do vzdelania, aby nebol odkazany na rady s internetu. pretoze za pomoci podobnych rad sa investorom nikdy nestane. bude len laikom ktory posluchol investicne odporucanie. takto investori nevznikaju. ale zanikaju :)



a na zaver dalsie 2 rady z internetu :)

1.pri investovani niesu hranice, nezalezi ci mas 2000,20000,200000 EUR. ake su schopnosti investora a jeho vzdelanie. takze zarucena rada od urcitej sumy do zaruceneho biznisu o ktorym sa inym nesniva je len nazeranie na investovanie spatnou optikou

2. kazda investicia ktora je neriadena je nevyspytatelna. dolezite je len a len riadenie investicie. nie subjekt .
misomiso
04.10.10,09:13
jedine do coho sa pomoze autorovi tejto temy je. ze jedina vhodna investicia pre neho je investicia do vzdelania, aby nebol odkazany na rady s internetu. pretoze za pomoci podobnych rad sa investorom nikdy nestane. bude len laikom ktory posluchol investicne odporucanie. takto investori nevznikaju. ale zanikaju :)



Napisal si to uplne presne.
jar88
04.10.10,09:31
spominas len same pozitiva ale najvacsie negativa si nenapisal


a na zaver dalsie 2 rady z internetu :)

1.pri investovani niesu hranice, nezalezi ci mas 2000,20000,200000 EUR. ake su schopnosti investora a jeho vzdelanie. takze zarucena rada od urcitej sumy do zaruceneho biznisu o ktorym sa inym nesniva je len nazeranie na investovanie spatnou optikou

2. kazda investicia ktora je neriadena je nevyspytatelna. dolezite je len a len riadenie investicie. nie subjekt .
Ale si mu dal. :D
Určite nevie, ako sa riadi investícia. :---
misomiso
04.10.10,18:08
Ale si mu dal. :D
Určite nevie, ako sa riadi investícia. :---

Tu nejde o to. Tu ide o to, KTO ju riadi. Co sam investor,alebo niekto, kto mu natlaci kaleraby. Ved aj Fruni riadil mnohym investicie...:)
bubkoch
04.10.10,18:24
keby som mal 500 000€ a viac, tak ako jedinu investiciu okrem terminakov by som zvazoval statne dlhopisy alebo nejake bankove, napr. hypotekarne zalozne listy ... isty, celkom slusny vynos bez rizika ... a nie hovadiny typu diamanty, takze kovy a pod. ...
misomiso
04.10.10,18:28
keby som mal 500 000€ a viac, tak ako jedinu investiciu okrem terminakov by som zvazoval statne dlhopisy alebo nejake bankove, napr. hypotekarne zalozne listy ... isty, celkom slusny vynos bez rizika ... a nie hovadiny typu diamanty, takze kovy a pod. ...

Kovy nie su az taka hovadina, ako diamanty.
profesional
05.10.10,07:19
spominas len same pozitiva ale najvacsie negativa si nenapisal

1. investicne diamanty bezny clovek za realnu cenu nekupi. tak ako sa predavaju na burzach . kupis len predrazeny diamant od sprostredkovatela ktory tak isto nemusi byt seriozny. ku kazdemu diamantu potrebujes certifikat

2. dnes je technologia na takej urovni ze sa vyrabaju umele synteticke diamanty. ktore su velmi tazko rozoznatelne od prirodnych. cim viac bude umelych diamantov v obehu tym viac bude cena vsetkych diamantov klesat.

3) investicia do diamantov moze byt zaujimava ak si expert a nie laik.


jedine do coho sa pomoze autorovi tejto temy je. ze jedina vhodna investicia pre neho je investicia do vzdelania, aby nebol odkazany na rady s internetu. pretoze za pomoci podobnych rad sa investorom nikdy nestane. bude len laikom ktory posluchol investicne odporucanie. takto investori nevznikaju. ale zanikaju :)



a na zaver dalsie 2 rady z internetu :)

1.pri investovani niesu hranice, nezalezi ci mas 2000,20000,200000 EUR. ake su schopnosti investora a jeho vzdelanie. takze zarucena rada od urcitej sumy do zaruceneho biznisu o ktorym sa inym nesniva je len nazeranie na investovanie spatnou optikou

2. kazda investicia ktora je neriadena je nevyspytatelna. dolezite je len a len riadenie investicie. nie subjekt .

V 21. storoci nie je problem zistit kto je seriozny sprostredkovatel a kto nie.

Ak niekto nema ani 10.000 Eur na to aby kupil aspon 1 ks investicneho diamanu od 1 karatu vyssie, tak potom nie je investor ale nebonitny obcan co sa nema co hrat na investora. Investor je niekto kto investuje KAPITAL a nie drobne.

Protirecis si. Cim viac umelych diamantov bude na trhu, tym vyssiu hodnotu praveze budu mat tie prave.

Ano, treba gemologicky certifikat. Ale potom nechapem celkom to ze sa zaoberas rozoznatelnostou umeleho od prirodneho. Na to aby si sa tym nemusel zaoberat ty, tak na to su tu gemologovia. Jaaaj.. uz chapem. Slovenska natura. Chce si vsetko urobit sam, nikoho v biznise nezaplatit a tak sa presetrit k vysnivanemu bohatstvu (ktore sa takto dosiahnut neda).

Investicia do vzdelania je fajn, ale ak mas dostatocne velky kapital, tak by som chcel vidiet do akeho vzdelania by si rocne investoval stovky tisic Eur. Lebo tak ako ma clovek jeden zaludok a zje obmedzene mnozstvo jedla, ma len jednu hlavu a je schopny prijat v istom casovom useku iba iste mnozstvo informacii. Takze sustavme vzdelavanie ano, ale investicia do vzdelania? Kapitalova investicia? Ze by skupil vsetky knihy na zemeguli? Lebo neviem ci by som par sto eur danych za nejake kurzy nazyval investiciou. To su bezne rezijne vydavky.

Nesuhlasim ze pri investovani nezalezi na sume. Zalezi. A velmi. Niektore investicne moznosti (zvacsa tie najlepsie) nie su urcene pre chudobnych ani pre strednu vrstvu. Su urcene pre tych ktori maju KAPITAL a nie odrobinky. S odrobinkami si odkazany na sporenie a to comu financne institucie klamlivo pred nevedomimi hovoria investicie, ale v skutocnosti investicie to nie su a su to financne produkty pripravujuce ludi o skutocnu casovu kapitalovu hodnotu. Ak chces by investor, tak musis mat aspon tych 0,5 mil. Eur. Do tej hodnoty si tak nanajvysi spekulant a nie investor.

Zaroceny biznis ako tu radis do ktoreho treba investovat, nastastie neexistuje.

Aj tvoj aj moj den maju 24 hodin. Chcel by som ta vidiet ako velkeho investora ktory si mysli ze uriadi vsrtky investicie. Investovanie nie je o tom chciet vsetko riadit a mat nad vsetkym sustavnu kontrolu. Investovanie je o schopnosti najst vhodnu prilezitost, najst vhodnych ludi co ti budu veci riadit, tych poriadne zaplatit a na tom vsetkom zarobit.

Preco mam taky pocit ze ty si len "investor teoretik"?
jar88
06.10.10,05:44
Preco mam taky pocit ze ty si len "investor teoretik"?
Neviem, či si "investor profesionál", ktorý má pocit, že nákup diamantov je investícia, ale vidím, že sa ti pletú pojmy podnikanie a investovanie. Naviac slovné spojenie "investičný diamant" je blud.
--------------------------------------------------------------------
Napísal si nám tu kopec múdrostí, ale akosi sa ti nepodarilo vysporiadať s otázkou riadenia investície. Napríklad, ako si predstavuješ riadiť (mať pod kontrolou) investíciu v diamantoch.
--------------------------------------------------------------------
Druhá vec čo ma zaujala, je tvoja predstava, že má nejaký investor 500.000 € na účte.
Laco-monter
06.10.10,05:52
Lebo tak ako ma clovek jeden zaludok a zje obmedzene mnozstvo jedla, ma len jednu hlavu

Možno

mimotemy , ale potom ma napada otázka :

K čomu bude človeku nejaký nadbytočný kapital,ktorý vlastne nemá šancu stroviť a využiť ?
jar88
06.10.10,06:16
Možno

mimotemy , ale potom ma napada otázka :

K čomu bude človeku nejaký nadbytočný kapital,ktorý vlastne nemá šancu stroviť a využiť ?
No predsa na cenné papiere a do pece. :---
misomiso
06.10.10,06:29
Možno

mimotemy , ale potom ma napada otázka :

K čomu bude človeku nejaký nadbytočný kapital,ktorý vlastne nemá šancu stroviť a využiť ?

Priznam sa, ze ja "nemusim" poniektore prispevky Laca-Montera. Ale toto je vobec najvystiznejsi prispevok zo vsetkych prispevkov na Porade za posledny rok.
Mikael
06.10.10,18:39
V 21. storoci nie je problem zistit kto je seriozny sprostredkovatel a kto nie.

Ak niekto nema ani 10.000 Eur na to aby kupil aspon 1 ks investicneho diamanu od 1 karatu vyssie, tak potom nie je investor ale nebonitny obcan co sa nema co hrat na investora. Investor je niekto kto investuje KAPITAL a nie drobne.

Protirecis si. Cim viac umelych diamantov bude na trhu, tym vyssiu hodnotu praveze budu mat tie prave.

Ano, treba gemologicky certifikat. Ale potom nechapem celkom to ze sa zaoberas rozoznatelnostou umeleho od prirodneho. Na to aby si sa tym nemusel zaoberat ty, tak na to su tu gemologovia. Jaaaj.. uz chapem. Slovenska natura. Chce si vsetko urobit sam, nikoho v biznise nezaplatit a tak sa presetrit k vysnivanemu bohatstvu (ktore sa takto dosiahnut neda).

Investicia do vzdelania je fajn, ale ak mas dostatocne velky kapital, tak by som chcel vidiet do akeho vzdelania by si rocne investoval stovky tisic Eur. Lebo tak ako ma clovek jeden zaludok a zje obmedzene mnozstvo jedla, ma len jednu hlavu a je schopny prijat v istom casovom useku iba iste mnozstvo informacii. Takze sustavme vzdelavanie ano, ale investicia do vzdelania? Kapitalova investicia? Ze by skupil vsetky knihy na zemeguli? Lebo neviem ci by som par sto eur danych za nejake kurzy nazyval investiciou. To su bezne rezijne vydavky.

Nesuhlasim ze pri investovani nezalezi na sume. Zalezi. A velmi. Niektore investicne moznosti (zvacsa tie najlepsie) nie su urcene pre chudobnych ani pre strednu vrstvu. Su urcene pre tych ktori maju KAPITAL a nie odrobinky. S odrobinkami si odkazany na sporenie a to comu financne institucie klamlivo pred nevedomimi hovoria investicie, ale v skutocnosti investicie to nie su a su to financne produkty pripravujuce ludi o skutocnu casovu kapitalovu hodnotu. Ak chces by investor, tak musis mat aspon tych 0,5 mil. Eur. Do tej hodnoty si tak nanajvysi spekulant a nie investor.

Zaroceny biznis ako tu radis do ktoreho treba investovat, nastastie neexistuje.

Aj tvoj aj moj den maju 24 hodin. Chcel by som ta vidiet ako velkeho investora ktory si mysli ze uriadi vsrtky investicie. Investovanie nie je o tom chciet vsetko riadit a mat nad vsetkym sustavnu kontrolu. Investovanie je o schopnosti najst vhodnu prilezitost, najst vhodnych ludi co ti budu veci riadit, tych poriadne zaplatit a na tom vsetkom zarobit.

Preco mam taky pocit ze ty si len "investor teoretik"?

takze poporiadku

1.) ak ma niekto 10000 EUR tak je uplna hlupost kupovat diamant.

2.) ani nahodou si neprotirecim pretoze diamant je diamant. je to rovnaky podklad. a na podkladoch sa tvoi trh. zakon ponuky a dopytu. mnozstvo investorov nebude stupat priamo umerne mnozstvu vyprodukovanych diamantov. ak je do akehokolvek systemu v ktorom sa obchoduje nejaky podklad prilievany tento podklad umelo , tak sa skutocna hodnota podkladu znizuje. je to podobny princip ako pri tlaceni penazi a ich nalievani do systemu. alebo podobny princip ako ked ku hruskam na trhu na mileticke niekto postavi 4 stanky kde sa predavaju akekolvek ine hrusky vyprodukovane akymkolvek sposobom. ked pri sebe bude stat 5 stankou s hruskami na mieste kde stal pred tym jeden. tak v globale cena hrusiek na mileticke bude klesat a ludia budu kupovat najnizsiu cenu.

3) nezaujima ma slovenska natura zaujima ma zakon trhu. svoje emotivne zavery si nechaj pre klientov. nemam problem zaplatit za kvalitne sluzby a kvalitne produkty. to co ponukas ty je investicne odporucanie. a ak si skutocne v zivote nejakeho investora videl tak vies ze sa ziadnimi doporuceniami neriadi. investicne odporucania su pre retail a laicku verejnost. a vdaka analytikom , dealerom a maklerom ktori beru fix alebo proviziu z objemu je nimi zaplaveny cely biznis. co ziadnemu systemu neprospieva.

4) s cim suhlasis alebo nesuhlasis je tvoja osobna vec. nenapisal som ten prispevok preto aby si ty zmenil nazor.

5) rady ako sa stat investorom by som si odpustil , hlavne ak mas o investovani skreslene predstavy.

6.) dojem ze som investor teoretik mas preto, lebo tvoje investicne znalostisu adekvatne verejnemu internetovemu priestoru. a to ta samozrejme nechcem urazit. kazdy laik musi vediet ze ked sa zmeni mnozstvo komodity v systeme tak sa bude menit aj jeho cena danej komodity.

BTW: nemas ani predstavu aky je rozdiel medzi spekulaciou a investiciou. tak sa do takej debaty nepustaj. je to fakt zbitocne
Mikael
06.10.10,19:01
a este na margo tej reakcie .

ja som reagoval na tvoj prispevok, a vyjadril som s nim nesuhlas. bez akehokolvek osobneho utoku. vzapati som poradil pytajucemu sa, ze ak nieje v investovani zbehly, tak je najlepsie doplnit si vzdelanie,aby sa mohol sam rozhodnut ci napriklad aj to tvoje odporucanie nestoji za uvahu.

ty si na moj prispevok reagoval maximalne osobne a obvinil si ma ze som teoretik. co by mne absolutne nevadilo. alepozri sa na to z hladiska marketingu. ked uz si chces budovat nejaku karmu, a chces ludom poskytovat sluzby , rady. tak sa zamysli ako to asi vnima ten kto to cita. pride precita si a pomysli si ze si na fore niekto lieci komplex, ego. nediskutuje konstruktivne. tym padom znizujes doveryhodnost svojho odporucania prave tym co si napisal ty , to co som napisal ja v tomto momente straca vyznam. ak by sme ostali v konstruktivnej rovine tak by to bol nazor proti nazoru. takto je to nazor proti nazoru a za nim osobny utok. co myslis kolko ludi by bolo ochotnych brat tvoju analyzu do uvahy ked vidi ze do biznisu tahas ego a jeho zaujem ide do ustrania. trosku sa nad tym zamysli. prehodnot to a mozno druhykrat bude diskusia plodnejsia. argumenty proti argumentom. skus ponuknut viac prikladov , viac faktov. nie nazor. tvoj nazor v podstate nikoho nezaujme pokial neuvidi vysledok.

velmi podobnu vec som si vsimol nedavno, ked v jednom vlakne jeden nemenovany marketer povedal ze mu nerobi ziadny problem ukoristit databazu svojej konkurencie nekalim sposobom. a v zapati na to prezentuje svojim klientom svoju novu stranku kde prezentuje serioznost a ze klient je prvorady.

chalani ved si uvedomte ze aj slusne spravanie o niecom svadci. a v neposlednej rade aj predava.

tak to len taka marketingova vlozka, ospravedlnujem sa za odbocenie od temy :)
Dantess
06.10.10,19:58
Lukáš, to čo píšeš sa navzájom blokuje - vybíja. Píšeš, že chceš byť investorom a následne na to chceš investovať peniaze niekam, kde budeš mať istotu zárobku a istotu, že peniaze nestratíš.

Prečo si myslíš, že sú investori bohatí ? Nie preto, lebo chodia po 2% úroku, ale preto, lebo vkladajú peniaze do rizikových biznisov.

Veľké riziko = veľký zisk
Malé riziko = malý zisk

Otázka je teda na čo máš žalúdok a odhodlanie ? Ja osobne som začal študovať burzu. Čítam knihy, materiál na nete a obchodujem na DEMO účte. Za 1 týždeň som zarobil 3 000 eur. Možno si za ne kúpim DEMO auto, alebo pôjdem na DEMO večeru :D

V každom prípade ak sa človek naučí ako burza funguje je to miesto, kde sa dá zarobiť za rok z 3000e, 30 000e úplne v pohode bez väčších rizík. Vždy sa dá dať stop-loss. To je ale na dlho.

Najprv si teda odpovedz na otázku, či si pripravený stratiť všetky nasporené peniaze behom 1-2 mesiacov. Ak nie, tak do toho nechoď, ak áno, tak začni študovať, trénuj na demo účte a ak budeš pripravený začni naozaj zarábať.
jar88
07.10.10,12:34
Lukáš, to čo píšeš sa navzájom blokuje - vybíja. Píšeš, že chceš byť investorom a následne na to chceš investovať peniaze niekam, kde budeš mať istotu zárobku a istotu, že peniaze nestratíš.

Prečo si myslíš, že sú investori bohatí ? Nie preto, lebo chodia po 2% úroku, ale preto, lebo vkladajú peniaze do rizikových biznisov.

Veľké riziko = veľký zisk (skôr veľká hlúposť)
Malé riziko = malý zisk

Otázka je teda na čo máš žalúdok a odhodlanie ? Ja osobne som začal študovať burzu. Čítam knihy, materiál na nete a obchodujem na DEMO účte. Za 1 týždeň som zarobil 3 000 eur. Možno si za ne kúpim DEMO auto, alebo pôjdem na DEMO večeru :D Len aby si z toho nemal aj demo-hnačku (časom zistíš, až to nebude demo, ale skutočnosť)

V každom prípade ak sa človek naučí ako burza funguje je to miesto, kde sa dá zarobiť za rok z 3000e, 30 000e úplne v pohode bez väčších rizík. Vždy sa dá dať stop-loss. To je ale na dlho.

Najprv si teda odpovedz na otázku, či si pripravený stratiť všetky nasporené peniaze behom 1-2 mesiacov. Ak nie, tak do toho nechoď, ak áno, tak začni študovať, trénuj na demo účte a ak budeš pripravený začni naozaj zarábať.
Trošku ťa poopravím.
Nie preto, že vkladajú peniaze do rizikových obchodov, ale preto, že vkladajú peniaze do ziskových obchodov. No a to ti na burze nehrozí.
Naviac ani ten stop-loss ti vždy nepomôže.
Mikael
07.10.10,13:44
Trošku ťa poopravím.
Nie preto, že vkladajú peniaze do rizikových obchodov, ale preto, že vkladajú peniaze do ziskových obchodov. No a to ti na burze nehrozí.
Naviac ani ten stop-loss ti vždy nepomôže.

nezalezi na tom ci su obchody ziskove alebo stratove, zalezi len na tom ci je percento ziskovych x profit target > ako percento stratovych x stoploss
a pokial systematicky obchodujes alebo investujes podla nejakej statistickej vyhody na trhu, a dodrziavas podmienku hore uvedenu, je dost prevdepodobne ze uspejes. len do toho nesmies pliest emocie a vyhovarat sa ze su vsetci proti tebe . a je dobre ze to dantess skusa na deme. burza nieje o nicom inom ako o ratani a statistike a pravdepodobnosti.

dantess - drzim palce
jar88
07.10.10,18:04
nezalezi na tom ci su obchody ziskove alebo stratove, zalezi len na tom ci je percento ziskovych x profit target > ako percento stratovych x stoploss
a pokial systematicky obchodujes alebo investujes podla nejakej statistickej vyhody na trhu, a dodrziavas podmienku hore uvedenu, je dost prevdepodobne ze uspejes. len do toho nesmies pliest emocie a vyhovarat sa ze su vsetci proti tebe . a je dobre ze to dantess skusa na deme. burza nieje o nicom inom ako o ratani a statistike a pravdepodobnosti.

dantess - drzim palce
Mne to nevysvetľuj. Zbytočne ničíš klávesnicu.
-------------------------------------------------
Rovnako mi nevysvetlíš, že slnko zapadne o 19:45 preto, lebo máme spoľahlivé hodiny...:D.Viem, že zapadne aj bez hodín. :cool:
day
07.10.10,18:42
ked budes v spravnom case, na spravnom mieste so spravnymi ludmi mozno nieco z toho bude

za velkymi peniazmi je bud velka, celozivotna (viac generacna) drina alebo stastie a nahoda

investuj len tam kde vidis TY uspech a si ochotny tvrdo ist za nim, mozu to byt diamanty (pekna predstava), ale moze to byt aj ..... ?

... vacsinou je to druha moznost
jar88
09.10.10,04:03
V tomto by som sa vedel stotožniť s profesionálom.

S odrobinkami si odkazany na sporenie a to comu financne institucie klamlivo pred nevedomimi hovoria investicie, ale v skutocnosti investicie to nie su a su to financne produkty pripravujuce ludi o skutocnu casovu kapitalovu hodnotu.
To investovanie, ktoré objavil Dantesss spadá tiež do tejto kategórie.
-------------------------------------------------------------------
V niektorej TV beží úžasná reklama,
radia a oznamujú v nej, že vedia ako z 200 eurovej bankovky urobiť (poskladať) lodičku.
Naozaj podarené a výstižné (nedá sa povedať, že by to bola klamlivá reklama).
duves
21.10.10,09:29
Lukáš, to čo píšeš sa navzájom blokuje - vybíja. Píšeš, že chceš byť investorom a následne na to chceš investovať peniaze niekam, kde budeš mať istotu zárobku a istotu, že peniaze nestratíš.

Prečo si myslíš, že sú investori bohatí ? Nie preto, lebo chodia po 2% úroku, ale preto, lebo vkladajú peniaze do rizikových biznisov.

Veľké riziko = veľký zisk
Malé riziko = malý zisk

Otázka je teda na čo máš žalúdok a odhodlanie ? Ja osobne som začal študovať burzu. Čítam knihy, materiál na nete a obchodujem na DEMO účte. Za 1 týždeň som zarobil 3 000 eur. Možno si za ne kúpim DEMO auto, alebo pôjdem na DEMO večeru :D

V každom prípade ak sa človek naučí ako burza funguje je to miesto, kde sa dá zarobiť za rok z 3000e, 30 000e úplne v pohode bez väčších rizík. Vždy sa dá dať stop-loss. To je ale na dlho.

Najprv si teda odpovedz na otázku, či si pripravený stratiť všetky nasporené peniaze behom 1-2 mesiacov. Ak nie, tak do toho nechoď, ak áno, tak začni študovať, trénuj na demo účte a ak budeš pripravený začni naozaj zarábať.

Na financnych burzach vždy niekto získa a niekto stratí. Množstvo kapitalu sa nemeni, meni sa iba prerozdelenie. Nemôžu na burze zbohatnuť všetci, alebo to odporuje prváckym počtom.
Chybou je, že peniaze sa stali predmetom na dlhodobe uchovanie hodnoty, čo je vlastne chory finančný system uplatnený v zapadnej civilizacii asi tak 400 rokov.
A každe tvrdenie, že sa da lahko, bezpracne a bez rizika zarobiť na burze/ach 30 tisic je veta hodna do silvestrovskej šarady a nie na tuto domenu.
duves
22.10.10,04:52
Tak toto bola ina investicia!


Čo je v pozadí kolektívnej pomoci?
„Španielske, francúzske a nemecké banky, ktoré špekulovali v Grécku a majú obrovské prémie na úrokových sadzbách. Normálne, keď kupujete rizikový cenný papier, môžete prísť o peniaze. Ale my sme podviedli trh. Vytvorili sme systém, ktorý dovoľuje bankám, aby sa z toho dostali a zarobili veľa peňazí. A toto dotujú daňovníci po Európe vrátane chudobných krajín, ako je Slovensko. Preto si myslím, že je veľmi dôležité, aby sme maastrichtskú zmluvu doplnili o dodatok, ktorý povie, ako môžeme reštrukturalizovať dlh krajín.“


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5605329/zimmermann-cela-europska-unia-podvadzala.html#ixzz133R15BtV
Mikael
24.10.10,08:59
len taka drobnost. v US legislative sa objavili nove regulacne opatrenia. jedno z nich je aj uverejnovanie profitability individualnych investorov a traderov. tyka sa to vsak len Forexovych brokerov. pretoze z nekalych praktik boli obvinovany prave oni. kedze je v spolocnosti zauzivany nazor ze na kapitalovych trhoch nemoze jednotlivec uspiet a na FX uz vobec nie. tak tato statistika vrha na problem uplne ine svetlo a toto vseobecne tvrdenie jasne vyvracia.

http://forexmagnates.com/us-forex-brokers-account-profitability-comparison/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=us-forex-brokers-account-profitability-comparison.
lea8910
02.11.10,09:19
Milý investor, chcem reagovať na tvoj príspevok ,
Momentálne rozbieham svoje podnikanie. Keďže píšeš, že máš v pláne v budúcnosti investovať do podnikania, mám pre teba zaujímavú ponuku.
Čo tak stať sa mojím investorom? Predstavujem si to tak,že ti vystavím bianko zmenku , kde budeš mať dopredu napísanú sumu, navyšenú o úrok, na ktorom sa dopredu dohodneme. Prípadne inú formu zmluvy ,aká bude tebe vyhovovať.
Takto ty dosiahneš lepšie zhodnotenie ,než na bankových účtoch. A dosiahneš aj istotu, pretože na rozdiel od investovania ... to je jedno kde, alebo do čoho, budeš mať garantované zhodnotenie, také ako bude tebe vyhovovať a hlavne neprídeš o svoje ťažko nasporené peniaze.
Pretože v prípade neplnenia mojich záväzkov . môžeš odo mňa peniaze vymáhať súdnou cestou a ešte viac zarobiť formou úrokov z omeškania atď.
Nespomínam tu konkrétne čísla, ani percentá,pretože je to individuálne. Nemám ohraničenú sumu ktorú potrebujem ,ale privítam aj drobných investorov. Pretože čo sa týka môjho biznisu ,čím budem mať väčší obnos peňazí,tým lepšie viem rozbehnúť svoj podnik.
Takže pokiaľ vás oslovila moja ponuka kontaktujte ma na meil:D-lllllenka@azet.sk
A želám všetkým investorom na burze pevné nervy a veľa úspechov...
profesional
02.11.10,12:49
Milý investor, chcem reagovať na tvoj príspevok ,
Momentálne rozbieham svoje podnikanie. Keďže píšeš, že máš v pláne v budúcnosti investovať do podnikania, mám pre teba zaujímavú ponuku.
Čo tak stať sa mojím investorom? Predstavujem si to tak,že ti vystavím bianko zmenku , kde budeš mať dopredu napísanú sumu, navyšenú o úrok, na ktorom sa dopredu dohodneme. Prípadne inú formu zmluvy ,aká bude tebe vyhovovať.
Takto ty dosiahneš lepšie zhodnotenie ,než na bankových účtoch. A dosiahneš aj istotu, pretože na rozdiel od investovania ... to je jedno kde, alebo do čoho, budeš mať garantované zhodnotenie, také ako bude tebe vyhovovať a hlavne neprídeš o svoje ťažko nasporené peniaze.
Pretože v prípade neplnenia mojich záväzkov . môžeš odo mňa peniaze vymáhať súdnou cestou a ešte viac zarobiť formou úrokov z omeškania atď.
Nespomínam tu konkrétne čísla, ani percentá,pretože je to individuálne. Nemám ohraničenú sumu ktorú potrebujem ,ale privítam aj drobných investorov. Pretože čo sa týka môjho biznisu ,čím budem mať väčší obnos peňazí,tým lepšie viem rozbehnúť svoj podnik.
Takže pokiaľ vás oslovila moja ponuka kontaktujte ma na meil:D-lllllenka@azet.sk
A želám všetkým investorom na burze pevné nervy a veľa úspechov...


1. Nepovolena inzercia.

2. Takych ako ty by tu bolo..
Zmenka je dobra ak je klient ostatocne bonitny. Nejako neuvadzas nic o tvojej bonite. V pripade nebonitneho klienta je zmenka ako forma zabezpecenia platna investorovi asi tolko ako psovi piata noha.
lea8910
02.11.10,13:18
1. Nepovolená inzercia? Pokiaľ viem som na stránke pre začiatočníkov podnikateľov.. a nič tu neinzerujem iba odpovedám na danú tému.
2.Čo mám uvádzať o svojej bonite? Svoje majetkové pomery alebo výšku základného imania?
Iné firmy to nikde nezverejňujú, takže v prípade záujmu investora s tým nemám problém, pokiaľ je to pre neho potrebné, ale na to som uviedla svoj meil.
Pekný deň profesional...
profesional
02.11.10,14:13
1. To ze je to portal aj pre zacnajucich podnikatelov je pravda. Na druhej strane je jednoznacne pravda aj to ze to neospravedlnuje ak zacinajuci podnikatel napise inzerat (hoc siahlodlhy) v rozpore s pravidlami pouzivania servera.
Ked niekomu nieco ponukam (obzvlast za uplatu, ale nie len) a ide o to ze budem mat z toho prospech a este k tomu poskytnem aj kontakt, tak ide jednoznacne o inzerciu.
A ta sem nepatri. ta patri do sekcie "Inzercia".

2. Vidiet ze ide o zacinajuceho podnikatela. Inak by si vedela ze zmenka pri ponuke investicie do aktivit nebonitneho subjektu je na slovensku takmer sto percentna istota straty. Bonita nema nic so zakladnym imanim. Ak netusis co je bonita - googluj, googluj, googluj.
lea8910
02.11.10,18:04
Milý profesional , na to či môj príspevok je vhodný, alebo nie je ,nechaj prosím, nech posúdia na to kompetentné osoby. Neviem kto tu uráža ostatných, a tvári sa, ako keby zožral všetku múdrosť sveta.
1. bola to podnikateľská ponuka a myslím ,že veľmi férová
2. googla by si mal asi aj ty občas použiť ,keďže neovládaš pojmy, ktorými sa toľko ohŕňaš. Lebo keby si to vedel,tak by si nenapísal takú vetu. Ako chceš zistiť bonitu (resp. dobré meno)spoločnosti, ktorá ešte nie je? Ešte stále som FO, takže sa jedná o bonitu klienta, ale asi ťa nebudem zbytočne zaťažovať informáciami. Ktorých máš síce možno dosť, ale chcela by som vedieť na čo sú ti ,keď ich očividne nevieš nikde použiť. Lebo keby to tak bolo, netrávil by si celé hodiny na nete a nereagoval nemiestny poznámkami.Asi si nemáš na kom vybiť zlosť.
Keďže sa teba očividne moja ponuka netýka, poprosím ťa aby si sa tu zbytočne nezhadzoval, a nechal potencionálnych investorov nech sami zvážia, kde sú vo väčšom riziku, či pri investovaní na burze (kde ešte v zmluve je napísané,že človek si je vedomý že môže prísť o všetky svoje peniaze)
,alebo pri (NAPR.: biankozmenke , čo je doklad,ktorý obstojí aj na súde,a pomocou čoho banky sa istia pri spotrebákoch a vydávajú ich ku niektorým termiňákom?)
Mikael
03.11.10,08:42
investicne plany mozes smerovat do vlakna hladam investora.

bianko zmenka je zabita vec. veritel sa svojej istiny nedomoze . ked dlznik povie daj ma na sud je koniec. sunde spory radovo trvaju 4-7 rokov. vymozenost prava na slovensku=0

pokial sa spolocnost dostane do bankrotu a nebude mat dostatok prostriedkov na uspokojenie veritelov. tak je jedno ci mas bianko, dlhopis neviemco.peniaze proste niesu.

odporucam knihu :chcete prezit ? BANKROT od Vladimira Strycka
dianmarco
05.11.10,12:28
Zdravím. A čo tak kúpiť zabehnutú firmu s účtovnou históriou? napr. na www.burzafiriem.sk