Senty2059
14.09.10,19:39
Dobrý deň. (Pardón ak som zle umiestnil príspevok)

Chcel by som sa opýtať na kolko víde jedna automobilová garáž ? Myslím čo sa týka materíalu, hlavnej brány pre garáž a podobne. Nemám na mysli za kolko by ste ju ako stavbá postavili. Ak to tak môžem nazvať vlastne kolko je výrobna cena jednej garáže ? ďakujem :)
Senty2059
14.09.10,17:41
Dobrý deň. (Pardón ak som zle umiestnil príspevok)

Chcel by som sa opýtať na kolko víde jedna automobilová garáž ? Myslím čo sa týka materíalu, hlavnej brány pre garáž a podobne. Nemám na mysli za kolko by ste ju ako stavbá postavili. Ak to tak môžem nazvať vlastne kolko je výrobna cena jednej garáže ? ďakujem :) Garáž samozrejme klasika. Murovaná. Pre jedno auto .
VieraPopluharova
14.09.10,17:46
Takto Ti asi tazko niekto odpovie, musis to specifikovat, ake rozmery, z akeho materialu, s montaznou jamou, bez,ci mas pozemok,ci tam je kde napojit elektrinu apod.Potom mozes robit kalkulaciu podla vybranych materialov, ktore su dostat kupit.
Laco-monter
14.09.10,17:46
To je správne uvažovanie,

spomínam si, že som tu na porade kedysi založil tému ako získať pozemok na stavbu garáže.

Len sa mi to ešte nepodarilo zrealizovať.

Asi nie je celospoločenský záujem , budovať si hocikde garáž za lacné peniaze...
Laco-monter
14.09.10,17:48
tema zadana duplicitne,

mne to sice nevadí, ale sú tu ĺudia, čo sú na také veci alergickí..
durisovad
14.09.10,17:56
Celospolocensky zaujem je budovat hromadne garaze, kde jedno garazove miesto stoji cca 150 tisic starych korun. Budu to spravovat ludia, ktori budu mat dalsie naklady na prevadzku, rozpocitaju ich medzi garaznikov a nakoniec skrachuju, pretoze si vezmu uvery na budovu. Uvery nesplatia a garaznici budu mat problem ako o svoj majetok neprist. V nasom meste sa takyto pripad vyskytol a nebyt ustretovosti mestskeho zastupitelstva, ludia by prisli o vsetko.
Senty2059
14.09.10,18:08
Ak má niekto čas mohol by mi sem dať linky na podobné témy. Pretože ja som žiadne nenašiel ani pomocou vyhľadávania.:o
Zeck
14.09.10,18:56
aky materiál? ake budu zaklady? aka strecha?
specifikuj aspon tieto veci, ja chcem tiez postavit pri RD takuto garaz, tak to nejako spolocne spocitame.:)
Senty2059
15.09.10,07:52
Pravdu povediac moc sa vtom neviznám.
Ale Nechem montážnu jamu. Garáž murovaná. Strecha klasicky rovná (žiadny mini domček)
Niečo podobné len modernejšie :
http://images02.olx.cz/ui/2/43/26/35403726_1.jpg (http://images02.olx.cz/ui/2/43/26/35403726_1.jpg)
Laco-monter
15.09.10,20:14
Dneska je garáž veľmi uzkoprofilová vec.

Garáži je málo, hlavne vo veľkých mestach.

V menších mestách garaže síce sú, ale na takých miestach,ktoré sú z nejakého dovodu neatraktívne , alebo k nim nie je prístup/čo si odfotil/

Poznám aj prípady, kedy majitelia nechcú predať garáž,len z toho titulu aby tam nebol ruch a nechodili tam cudzí ľudia.
iv@n
16.09.10,08:44
to čo si dal na obrázku nie je murovaná garáž ale prefabrikovaná betonová garáž, výrobcov je veľa, daj si hľadať toto slovné spojenie na google.sk
napríklad http://www.progaraz.sk/garaze/garaze.htm ceny od troch tisíc vyššie.
bjuty smis
26.02.13,17:45
ked že idem na jar stavž garáž-oprášim staršiu tému...
konkrétnejšie .
1. studna 10 m ......
2. šachta - garážová jama 3,5 x 1,5 x cca 1,8 m ( o to menšia studna)
3. a na to murovaná garáž 6,5 x 4 m....
4. strecha má byť A-čková...
5. rozpočet ....3000.-....mám bránu a prekklady na bránu, okna a dvere, čo tam chcem..

váš názor ? kolko sa momentálne platí za ťahanie múrov ??
Ferdosondo
27.02.13,04:37
ked že idem na jar stavž garáž-oprášim staršiu tému...
konkrétnejšie .
1. studna 10 m ......
2. šachta - garážová jama 3,5 x 1,5 x cca 1,8 m ( o to menšia studna)
3. a na to murovaná garáž 6,5 x 4 m....
4. strecha má byť A-čková...
5. rozpočet ....3000.-....mám bránu a prekklady na bránu, okna a dvere, čo tam chcem..

váš názor ? kolko sa momentálne platí za ťahanie múrov ??
Za tie tri tisícky Ti vyjde s odretými ušami bod 3 a 4.
Studňa predpokladám že vŕtaná 60€/m. Nezabudni čerpadlo, tlakovú nádrž, rozvody ,prácu.
Šachta 10€/kubík + šalovanie+betónovanie...
Elektrika nebude ?+150-200€
Môj skromný odhad ak prihodíš ďalších 3000€, tak sa snáď zmestíš do rozpočtu.
Indeed
27.02.13,05:02
Trochu rozšírim tému....

viem,že dotyčný si chce postaviť garáž svojpomocne na svojom pozemku,

no pridám informáciu,že cena garážu v radovej zástavbe sa pohybuje od 3 000, do 7 000 eur,
záleží od stavu a od veku

samozrejme táto cena platí v menších mestách , v BA je to iné.... samozrejme....
bjuty smis
27.02.13,06:53
[QUOTE=Ferdosondo;2262416]Za tie tri tisícky Ti vyjde s odretými ušami bod 3 a 4.
Studňa predpokladám že vŕtaná 60€/m. Nezabudni čerpadlo, tlakovú nádrž, rozvody ,prácu.
Šachta 10€/kubík + šalovanie+betónovanie...
Elektrika nebude ?+150-200€
Môj skromný odhad ak prihodíš ďalších 3000€, tak sa snáď zmestíš do rozpočtu.

no pôvodne som to mal ako rozpočet na body 3 a 4....
len nemám kam dávať na zimu zemiaky a jablká...a ked už bude šachta , tak tam aj studnu šupnem, trávnik treba zalievať poriadne :)

studna bude :...bager vykope tú šachtu a u nás v dedine má jeden akúsi trojnožku
a tých 8 m -to ani neviem presne, či má nejaký ručný vrták, či to naráža, ale rúra pôjde 20 cm..voda bude iba do záhrady, rozvody iba od ponorky do steny garáže, to si spravím sám..tlakovú nádrž neplánujem, predpokladám, že sú na to tlakové, alebo regulačné ventily....

elektrika bude, sused -kámoš-je elektrikár...
šachta bude z betonových tvárnic, garáž bud tiež z nich, potom by som ani nerobil vnútorné omietky...
alebo mi známy tvrdí, že mi zoženie 25 cm tehlu ešte lacnejšie....
dobrý kamarát má nákladné auto na zeminu., nakladač..
za minibager sa u nás platí 20 .-€ na hod...
tu - zatial dúfam, že práca bude za materiál + nejaký obed a chlast...
základy+platnu ručne, kámoši slúbili brigádu, lacný štrk, cement

platit budem murára, známy má švagra murára, tá dobrú cenu....ale toho murovania bude šachta cca18m2
garáž cca 40 m2....
izolácie si dám sám...murárovi budem robiť pomocníka..
ak to nebude vychádzať už pri HS, strechu spravím šikmú -plechovú..
Ferdosondo
28.02.13,04:38
Bjuty smis ak na to pôjdeš tak ako si popísal, tak sa cena môže znížiť. Je dobré však rátať s horšou alternatívou. Zopár vecí som už postaval, ale nikdy som sa nezmestil do rozpočtu, ktorý som si vypočítal a to som vždy robil všetko sám.
Cenu materiálu si ľahko spočítaš + cenu za prácu + pivo pre kamošov... +30% na nečakané výdavky.
bjuty smis
01.03.13,16:11
Bjuty smis ak na to pôjdeš tak ako si popísal, tak sa cena môže znížiť. Je dobré však rátať s horšou alternatívou. Zopár vecí som už postaval, ale nikdy som sa nezmestil do rozpočtu, ktorý som si vypočítal a to som vždy robil všetko sám.
Cenu materiálu si ľahko spočítaš + cenu za prácu + pivo pre kamošov... +30% na nečakané výdavky.

no...tak z tohto bude najvyššia položka to pivo :))
musím tých kámošov selektovať...
začať musím, lebo inak mi v lete manželka tie prachy rozfofruje na sprostosti, uvodíme, kam sa dostanem...