Anna 173
14.09.10,20:06
Chcela by som sa spýtať. V auguste som poberala materskú do 23. V dňoch 24. - 25. augusta som bola na príspevku, patrí mi teda plná výška príspevku, alebo sa to prepočítava za dva dni? Neviete náhodou v akej výške sa vypláca jednorázový príspevok, v prípade, že sa žena počas toho, keď je na príspevku zamestná? Sú to peniaze z ministerstva, alebo z európskeho soc. fondu? Ďakujem pekne:)
13Zuzana
20.10.10,06:09
Dobrý deň,

chceli by sme s manželom dieťa - čítali sme, že výšku materskej by sme mohli zvýšiť keby som si platila dobrovoľné nemocenské poistenie. Pracovala som od roku 2002 až do júla 2009, potom som bola nezamestnaná od júla 2009 do apríla 2010, v apríli som začala pracovať a pracujem dodnes.... DNP som nikdy neplatila.

Prosím o radu - kedy si mám začať platiť toto poistenie? a je to vôbec ešte reálne, alebo je to už zrušené?
ďakujeme
draik
20.10.10,10:12
Je tu kopa prispevkov o tom, ako optimalizovat matersku. Je vsak pravdepodobne, ze pravidla sa upravia v novembri, ked bude parlament rozhodovat o novele zakona o socialnom poisteni. Podla doterajsich navrhov bude mozne ziskat nadalej najvyssiu moznu matersku pri DNP, ale niektore finty (typu kratkeho zamestnania a pod) by mali zamedzit.
Nagy Eva
17.01.11,15:02
Už sa da vediet ako sa zmenil zakon SP, ci sa da este s kratkym zamestnanim na vyssiu mzdu zvysit matersku? Dakujem...