moj-macik13
14.09.10,20:16
prosim vas nevie niekto ako sa zbavit plcha.......je to riadna otrava.....
arizona
14.09.10,18:32
Osvedčený asi nie, ale jedno je isté, že nemajú radi veľký pohyb, hluk. Viac sa im páči tam, kde dva-tri týždne nikto do chaty ani nevkročí. Lomozia, hryzú všetko čo im zachutí, pištia. Keď nie sú majitelia doma, to im vyhovuje. Sú veľmi obozretné a chytiť sa dajú ťažko. Nevyhovuje im rámus. Treba skúsiť pustiť im hlasno muziku. V hlučnej spoločnosti sa im nepáči,

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/4526790/plchy-mozu-chatarom-sposobit-neprijemnosti.html#ixzz0zXAt4tlW
Senty2059
15.09.10,07:36
Tieš mám stým problém :(
doktor01
11.04.11,18:36
Vie niekto poradiť ako sa zbaviť v pivnici plcha veľkého? Od jesene dohrýzol a pošpinil exkrementmi cca 50 kg zemiakov . Dokonca ohryzol zemiaky zabalené v zajačkom pletive (v troch vrstvách). Pletivo pritom neporušil -nechápem ako sa k ním dostal. Pozná nikto spôsob ako sa ho (alebo ich) zbaviť?
buchač
11.04.11,18:41
Vie niekto poradiť ako sa zbaviť v pivnici plcha veľkého? Od jesene dohrýzol a pošpinil exkrementmi cca 50 kg zemiakov . Dokonca ohryzol zemiaky zabalené v zajačkom pletive (v troch vrstvách). Pletivo pritom neporušil -nechápem ako sa k ním dostal. Pozná nikto spôsob ako sa ho (alebo ich) zbaviť?

Pasce na plchy sa robia z tvrdého dreva, majú tvar drevenej debničky , kde spodná časť je dlhšia. Vo vnútri pasce sa nachádza pružina s kovovou pákou a uzávierkou. Pružina sa napne a celá pasca funguje ako sklápacia pasca na myši, takže, keď plch začne hlodať návnadu uvoľnená páka ho usmrtí úderom za krk. Tieto pasce sa umiestňujú tam , kde sa predpokladá pohyb zvieraťa.
Pasce sa stavajú popoludní a ráno sa kontrolujú.
doktor01
11.04.11,18:55
Pasce na plchy sa robia z tvrdého dreva, majú tvar drevenej debničky , kde spodná časť je dlhšia. Vo vnútri pasce sa nachádza pružina s kovovou pákou a uzávierkou. Pružina sa napne a celá pasca funguje ako sklápacia pasca na myši, takže, keď plch začne hlodať návnadu uvoľnená páka ho usmrtí úderom za krk. Tieto pasce sa umiestňujú tam , kde sa predpokladá pohyb zvieraťa.
Pasce sa stavajú popoludní a ráno sa kontrolujú.
Kde sa dajú kúpiť?
buchač
11.04.11,19:07
Kde sa dajú kúpiť?

Minule som jednu videl v ................................neštvi ma ...:confused:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=pasce&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Gapo
12.04.11,10:55
http://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=843
Však je to milé zvieratko a že aj chutná pečienka.:confused::D
pepsikova
12.04.11,11:04
...moji chalani mali kedysi plcha doma v akvárku..sviniar, žil len v noci..tak bude treba rámusiť v noci...
Silvernola
12.04.11,13:03
A je to určite plch? Ten v zime hybernuje, veď sa mu aj hovorí "sedmospáč". Skôr by to mohli byť myši.
Gapo
12.04.11,13:56
Tak, tak, je to nočný prevít:D:D:D
doktor01
12.04.11,14:14
Tak, tak, je to nočný prevít:D:D:D
Samozrejme, že je to plch. Videl som ho a na 100% je to plch veľký. Inač je to pekné zvieratko. Má to pekný chvost a fúzy ako mačka.
Skúšal som aj pískajúci odpudzovač, ktorý v pivnici pískal nonstop 4 týždne a nič. Asi je hluchý.
Nočný prevít- to áno ale v pivnici je stále tma (pivnica je na záhrade z troch strán v zemi).
PS: Myši nemám odkedy mám plcha. Plch je kanibal a neznesie iné hraboše a ... .
Oliwa
12.04.11,18:14
Samozrejme, že je to plch. Videl som ho a na 100% je to plch veľký. Inač je to pekné zvieratko. Má to pekný chvost a fúzy ako mačka.
Skúšal som aj pískajúci odpudzovač, ktorý v pivnici pískal nonstop 4 týždne a nič. Asi je hluchý.
Nočný prevít- to áno ale v pivnici je stále tma (pivnica je na záhrade z troch strán v zemi).
PS: Myši nemám odkedy mám plcha. Plch je kanibal a neznesie iné hraboše a ... .
Sorry, doktúrku, a Ty by si radšej myši...? :)
doktor01
14.04.11,14:51
Sorry, doktúrku, a Ty by si radšej myši...? :)
Ak mám pravdu povedať tak áno. Zbaviť sa xy myší je oveľa jednoduchšie ako plcha.
PS: Aj keď sa občas v mojej pivnici vyskytli myši nikdy neurobili takú veľkú škodu ako plch. Kto zažil tú spúšť po plchovi, tak vie čoho je schopný.