edita5
14.09.10,20:31
prosim o radu:v aprili bola mnou sposobena skoda na inom aute,cim dotycnemu bola vyplatena poistna udalost "1000" eur..Ale poistovna allianz odomna ziada uhradu sumy 1000eur naspat, lebo nakolko v case vzniku poistnej udalosti som bola v omeskani s platenim poistneho,platim stvrtrocne,stacilo ked som omeskala 1 den.Asi to budem musiet uhradit.Neviete my niekto poradit co s tym? dakujem
Chobot
14.09.10,19:46
prosim o radu:v aprili bola mnou sposobena skoda na inom aute,cim dotycnemu bola vyplatena poistna udalost "1000" eur..Ale poistovna allianz odomna ziada uhradu sumy 1000eur naspat, lebo nakolko v case vzniku poistnej udalosti som bola v omeskani s platenim poistneho,platim stvrtrocne,stacilo ked som omeskala 1 den.Asi to budem musiet uhradit.Neviete my niekto poradit co s tym? dakujem

V prvom rade si treba riadne preštudovať všeobecné poistné podmienky, kde sa uvádzajú následky neplatenia poistného. Možno to poisťovňa žiada od teba neoprávnene, možno je to pre niečo iné, než nezaplatené poistné.

A poistka riadne trvá? Lebo ak áno, tak meškanie platby poistného aj o pár dní by na to nemalo mať vplyv.
durisovad
14.09.10,19:52
Poistovaci agent mi povedal, ze poistovna /Kooperativa/ plni aj v pripade omeskania platby do 30 dni. Zatial som, chvala Bohu ziadnu havariu nemala ani inemu nesposobila, ale poistky platim nacas.
edita5
15.09.10,14:44
poistku som zrusila koncom augusta.Bola som sa poradit aj na nasej pobocka,a ta pani my nevedela nic poradit.
edita5
15.09.10,14:46
ved hej aj oni tomu dotycnemu vyplatili,ale s tym ze tie peniaze pytaju spat.ja sa tiez snazim platit nacas,ale zial bohu vtedy som zameskala.
Chobot
15.09.10,19:18
poistku som zrusila koncom augusta.Bola som sa poradit aj na nasej pobocka,a ta pani my nevedela nic poradit.

Ešte raz sa ťa pýtam - Máš k dispozícii všeobecné poistné podmienky? Ak áno, skús ich naskenovať a priložiť sem, alebo mi ich pošli na chrobak7(zavináč)post.sk. Taktiež presne napíš, čo je uvedené v liste, ktorým ťa žiadajú uhradiť náklady, alebo ho prefoť.

Bez toho sa nepohneme ďalej.
Ice dive
15.09.10,19:29
ved hej aj oni tomu dotycnemu vyplatili,ale s tym ze tie peniaze pytaju spat.ja sa tiez snazim platit nacas,ale zial bohu vtedy som zameskala.
no toto je v zákone o PZP, ak poistník mešká s platením poistného má poisťovňa nárok na regres... tam sa nemusí opierať ani o všeobecné poistné podmienky... a je len na poisťovni či to uplatní alebo nie...

kontkrétne sa jedná o § 12 odstavec 1 písmeno F zákona č. 381/2001 o PZP
edita5
16.09.10,15:59
no to mas pravdu,vo vseobecnych podmienkach je ze poistovatel ma pravo na regres ked -poistnik,bol v dobe poistnej udalosti v omeskani s platenim poitneho.Je to tam zakotvene.Volala som aj priamo tej pani co to ma na starosti,takze my ostava iba to uhradit a davat si pozor na vcasne platenie.bohuzial je to v zakone aj v ich podmienkach.Aj tak vam dakujem a prajem vela peknych dni.