nagato
14.09.10,20:39
Potreboval by som poradiť s notebookom, ktorý niekedy budem často brať do školy.
Procesor: v tomto sa nevyznám takže niečo výkonne
Využitie: office, internet, práca s fotkami a videami (nič profesionálne) a hry
Ram:3-4 GB
Pevný disk: aspoň 250 GB
Displej:13-16"
Konštrukcia: notebook budem často prenášať a nechcem aby sa rozpadol.
Grafika: aby sa dali hrať novšie hry (stačí na nízkych datailoch) minimálne ATI Radeon 7200 / NVIDIA GeForce 2 (teraz hrávam wow wotlk,ktorý chcem aj nadalej hrať a tieto udaje patria medzi minimálne požiadavky)
Bateria: nech má výdrž aspoň 4- hod
OS:- nech je už v notebooku nainštalovaný Win 7 (ktorá verzia je už jedno)
Cena: max.600 Eúr
Značka: nech je ntb značky Lenovo alebo HP
Notebook HP 625 na Alza.sk za 533 eúr sa mi najviac pozdáva a preto ak už niekto daný ntb má nech mi napíše svoj názor na notebook.
wampier123
14.09.10,19:51
ja osobne mám HP, na kvalitu spracovania nedám dopustiť. Taktiež výkon je veľmi dobre optimalizovaný, keďže najnovšie hry mi "šlapú" lepšie, než kamarátovi na papierovo výkonnejšom stolovom PC.
S lenovo-m nemám skúsenosť..
nagato
14.09.10,20:16
nevie mi sem niekto napísať recenziu na ten notebook hp 625? chcem vedieť, že či má a ak ano aké nedostatky.
arizona
15.09.10,05:20
nevie mi sem niekto napísať recenziu na ten notebook hp 625? chcem vedieť, že či má a ak ano aké nedostatky.
http://pda.pravda.sk/pgs/content/view/1921/2/
Arnold123
15.09.10,10:42
Ja mám zlú skúsenosť s HP (určite to robia aj iné značky) a to takú, že v systéme bolo nainštalované veľké množstvo softwaru (balastu), ktorý dosť spomaluje celý chod systému a nie je jednoduché ho odstrániť.

Hovorí sa o tom na tomto videu:
http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-proc-vyrobci-plni-sve-notebooky-zbytecnym-harampadim/sc-3-a-152842/default.aspx

Dnes sa OS dodáva najčastejšie ako skrytá (recovery) partícia na disku, ale DVD nie je dodané.
wampier123
15.09.10,20:29
Ja mám zlú skúsenosť s HP (určite to robia aj iné značky) a to takú, že v systéme bolo nainštalované veľké množstvo softwaru (balastu), ktorý dosť spomaluje celý chod systému a nie je jednoduché ho odstrániť.


Ten problém som mal aj s Asusom a Acerom, teraz mám HP 8540w s win 7 (tiež má kopec HP softu, no našťastie to v pohode zvláda a software je celkom užitočný - HP aktualizácie, kontrola PC, rady, varovania a odporúčania).

Riešenie:
- kúpiť book a windows separé :mee:
Arnold123
15.09.10,21:20
Riešenie:
- kúpiť book a windows separé :mee:

Veľa výrobcov na drtivú väčšinu notebookov práve predinštalováva Win.
Ja som nechcel kúpiť s OS, ale musel som, lebo taký jednoducho nebol.

Keď by som aj kúpil bez OS a potom k nemu dokúpil samostatne Win, tak by ma to vyšlo drahšie ako keď by som kúpil rovno notebook s predinštalovaným Win.

Ja som kúpil Asus. Prvý problem, na ktorý som narazil bol, že OS mal iba recovery partíciu. Bolo dodané 1 DVD, na ktorom boli iba ovládače. Druhý problem bol, že nebolo možné vytvoriť recovery DVD zo systemu. Tretí, už spomínaný softwarový "balast". Na tomto hardware sa Win 7 spúšťal vyše 5 minút:

http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=hUn2kMS4sU3z3kUV

Skúsil som si zohnať aj original DVD od Win, ktorý bol v mojom notebooku, len som použil svoj product key. Po nainštalovaní som hneď aj overil pravosť - všetko OK. Po 3 týždňoch mi s radosťou Win oznámil, že môj product key je neplatný a začal pýtať iný. Vyriešil som to kompletným formátom a inštaláciou Linuxov.
talkymato
18.09.10,20:36
ad. nedostatky - kazdy notebook ma nedostatky. Zalezi na uhle pohladu a preferenciach

Ad. predinstalovane Windows - ten balast na predinstalovanych Windows tvori rozdiel v cene notebook+OEM licencia vs. notebook s Windows kedze vyrobcovia toho software platia vyrobcovi za umiestnenie programu v booku. Ale v mnohych pripadoch sa da za priplatok objednat k booku aj medium s Windows typicky poplatok je cca 20-30 EUR

Ad. Linux - nie kazdy je tak zdatny / ma tolko casu / moze koli kompatibilite pouzivat Linux