gagi
14.09.10,21:09
Ahojte ,

prosim Vas viete mi doporucit dobreho psychologa v TN alebo v Topolcanoch. Myslim takeho ktory ma ludsky pristup a skutocny zaujem cloveku pomoct. Ten typ lekara pri ktorom ma clovek pocit ze ho lekar neberie ako dalsi "kus", ktory treba rychlo vybavit
Dakujem
Halli
14.09.10,19:23
Aký je rozdiel medzi psychiatrom a psychológom?

Psychiater je absolvent lekárskej fakulty, je doktor medicíny. Psychológ je absolvent filozofickej fakulty, je doktorom filozofie. Psychológ nie je kompetentný pracovať s liekmi a ani ich predpisovať, ani ich zakazovať. Farmakoterapiu má plne v kompetencii psychiater, prípadne neurológ, či iný lekár, ktorý posiela klienta do psychoterapie (bývajú to často všeobecní lekári, internisti, imunológovia, dermatológovia, kardiológovia, pneumológovia, gynekológovia, či urológovia ). Časť psychiatrov prešla aj psychoterapeutickým dovzdelávaním a títo sú kompetentní poskytovať aj kvalifikovanú psychoterapiu. To iste platí aj o psychológoch - len menšia časť psychológov má ukončené psychoterapeutické vzdelanie ,absolvovanie ktorého ich plne oprávňuje poskytovať psychoterapiu.