zuziku
14.09.10,21:18
Neviem či tu niekde taká téma už je, ja som hľadala ale nenašla. mám totiž problém s klientami a už ma to štve, lebo majú predstavu, že za nich budem sledovať naozaj všetko. Tak som si myslela že by sme sem mohli dať svoje skúsenosti čo v rámci spracovávania účtovníctva robíme pre klientov alebo na čo ich aspon upozorniť.
účtovnictvo, mzdy, DPH a daň z príjmu a z toho vyplývajúce povinnosti sú jasné
ale moji si predstavujú:samozrejme v cene účtovníctva
ochranu osobných údajov
BOZP, smernicu na legalizáciu príjmov
wampier123
14.09.10,19:59
Klient od teba chce ochranu osobných údajov? ako to myslíš?
BOZP - určite účtovník nemá v bežnom popise práce.
Rady, kde a ako sa dá ušetriť je podľa mňa dnes celkom bežné a od účtovníka to očakávame.

Toť, moje skúsenosti s našim účtovníkom :)
VieraPopluharova
14.09.10,20:39
Dnes klient ocakava od uctovnika hlavne,bilanciu kazdy mesiac, innformacie ako na tom stoji, vykonavanie inventarizacii, zapisov, sledovanie pohybov na ucte, ci má uhradené všetky záväzky a pohľadávky, rozučtovanie nákladov podla toho co chce presne sledovat a pod., ochrana osobnych udajov - no to je diskutabilne, stretla som sa uz na jednej prednaske o ochrane osobnych udajov, ze ak pracujeme so mzdami - teda aj s osobnymi udajmi nielen jednotlivých klientov, ale aj ich zamestnancov, tak by sme mali mat minimalne absolvovany kurz.
BOZP do toho urcite nespadá a vypracovanie smerníc? Mám len jedneho klienta, ktory to odo mna pozaduje,ale to mam zaplatene zvlast podla dohody.Vzdy si treba davať pozor pri uzatvarani zmluvy o vedení účtovníctva co do nej dame a co po nas klient chce.
zuziku
15.09.10,16:44
Áno, chce odo mňa všetko čo je povinný mať podľa zákona o ochrane osobných údajov, smernice, poučenia a tak.
To kde a ako ušetriť je úplná samozrejmosť, mala som na mysli povinnosti vyplývajúce z iných zákonov ako z tých ktoré som uviedla.
Vierka mi tiež nemáme takéto povinnosti v zmluve ale zrazu je tu kontrola z úradu na ochranu osobných údajov a už sa obracajú na nás, prečo to nie je vypracované
Danila
15.09.10,17:03
Áno, chce odo mňa všetko čo je povinný mať podľa zákona o ochrane osobných údajov, smernice, poučenia a tak.
To kde a ako ušetriť je úplná samozrejmosť, mala som na mysli povinnosti vyplývajúce z iných zákonov ako z tých ktoré som uviedla.
Vierka mi tiež nemáme takéto povinnosti v zmluve ale zrazu je tu kontrola z úradu na ochranu osobných údajov a už sa obracajú na nás, prečo to nie je vypracovanéAle veď odpoveď je jednoduchá: Lebo štatutár si neplní povinnosti.
wampier123
15.09.10,19:47
To kde a ako ušetriť je úplná samozrejmosť, mala som na mysli povinnosti vyplývajúce z iných zákonov ako z tých ktoré som uviedla.


Ja som mal tiež na mysli aj iné zákony... ;)
zuziku
16.09.10,17:16
Ja som mal tiež na mysli aj iné zákony... ;)
asi celkom nechápem chceš rady od účtovníka kde ušetriť v oblasti ktoré sa netýkajú účtovníctva a daní tak to máš nejakého super účtovníka.
kimart
17.09.10,04:50
tiež sa pripojím k tejto téme, pretože som nedávno preberala firmu, kde majiteľ chcel aby som vystavovala za nich cestovné príkazy. No neviem ako to robíte vy, ja cestovné príkazy považujem ako podklady na zaúčtovanie. Samotné vypracovanie je pracné a hlavne časovo náročné, pretože sa jedná o zahraničné pracovné cesty. Ako by ste postupovali Vy, vypýtali by ste si zato zvlášť honorár?
zuziku
19.09.10,11:14
Určite si dohodnúť cenu za vyhotovenie cestovných príkazov, je to strašná strata času a hlavne keď ešte nemáš všetky potrebné údaje časy a tak otrasné hovorím z vlastnej skúsenosti