stanislav25
15.09.10,08:53
Zdravím chcem sa spýtať ak si chcem rozšíriť živnosť ako na to , aký je postup a aká je teraz cena, veľmi pekne ďakujem.:). A ešte sa chcem spýtať či mi na viazanú živnosť ako doklad stačí aj Osvedčenie o vzdelaní Ďakujem.
akina
15.09.10,07:04
Všetko záleží od toho, akú činnosť chceš vykonávať, či živnosť voľnú, tam zaplatíš poplatok 5 eur za 1 živnosť, nepotrebuješ žiadne ďalšie doklady, alebo živnosť viazanú, poplatok 16,50 eur za jednu živnosť a predkladáš príslušné doklady o odbornej spôsobilosti. Predchádzajúce živnostenské listy ti platia ďalej, teraz dostaneš na nové činnosti osvedčenie o živnostenskom oprávnení.
JANULA999
15.01.12,19:59
ahojte, prosím Vás na aký účet by som mala účtovať - legalizáciu rozšírenie živnosti - poplatky notára. Ja som dala na 518 xx. Je to správne?
:o Díky moc
tictac7
15.01.12,20:04
ahojte, prosím Vás na aký účet by som mala účtovať - legalizáciu rozšírenie živnosti - poplatky notára. Ja som dala na 518 xx. Je to správne?
:o Díky moc

...ak je to poplatok, ja osobne aj všetky súdne aj notárske poplatky, poplaty obci....538
JANULA999
15.01.12,20:12
Podľa mňa je to právny úkon. Boli tam osvedčenia pravosti podpisu, právny úkon - ako zmena zakladateľskej listiny + kolky na živnostenskom úrade.
Tie kolky som dala na 538 ale nebola som si istá s poplatkami u notára.
Čiže mám to dať všetko na 538? :)
Vďaka za radu.
JANULA999
15.01.12,20:55
A ešte jedna otázočka môžem s týchto právnych úkonov odpočítať aj DPH, keď účtujem na 538?
tictac7
15.01.12,20:59
A ešte jedna otázočka môžem s týchto právnych úkonov odpočítať aj DPH, keď účtujem na 538?

...ak je notár platcom DPH a máš doklad, tak samozrejme...
Economic
16.01.12,20:33
Rozšírenie sa týka PO alebo FO ?

Ak PO, treba urobiť rozhodnutie jediného spoločníka, alebo VZ o rozšírení predmetu podnikania, vyhotoviť úplné znenie a podať návrh na zápis zmien do OR.

Ak FO, tak iba ohlasovacia povinnosť na ŽÚ a cez JKM aj na DÚ.

Ak sa jedná o viac predmetov, žiadajte o vydanie Osvedčenia elektronicky /môžete využiť služby niekoho, kto má ZEP/ za voľné predmety sa neplatí nič, remeselné a viazané sú za 50 % správny poplatok.
truch
14.03.12,12:34
Prosím Vás, potrebujem tlačivo - žiadosť, pre živnostníka, ktorý chce rozšíriť predmet podnikania. Hľadám a neviem nájsť:(
Economic
14.03.12,12:39
Prosím Vás, potrebujem tlačivo - žiadosť, pre živnostníka, ktorý chce rozšíriť predmet podnikania. Hľadám a neviem nájsť:(


http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271


Nech sa ti páči : Fyzické osoby
truch
14.03.12,12:51
Ešte sa spýtam, to musí nanovo všetko vyplniť ak chce rozšíriť predmet podnikania o dve činnosti? Dúfam, že som mu vytlačila správnu žiadosť:(
http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo&subor=50753
Economic
14.03.12,14:18
Ešte sa spýtam, to musí nanovo všetko vyplniť ak chce rozšíriť predmet podnikania o dve činnosti? Dúfam, že som mu vytlačila správnu žiadosť:(
http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo&subor=50753


Tlačivo je správne, veru všetko na komplet vyplniť.
truch
21.03.12,07:04
Známy mi priniesol vyplnené tlačivo, idem mu to prepísať na PC. Pýtal sa ma, či musí vyplniť aj časť C. - údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z registra trestov / živnosť má už od roku 2000/ a časť D - prihláška na verejné povinné zdr. poistenie / je už prihlásený /, detto časť E.
Stačí vypísať prvú stranu a časť B, v ktorej uvedie len nový predmet podnikania?
Economic
21.03.12,09:56
Známy mi priniesol vyplnené tlačivo, idem mu to prepísať na PC. Pýtal sa ma, či musí vyplniť aj časť C. - údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z registra trestov / živnosť má už od roku 2000/ a časť D - prihláška na verejné povinné zdr. poistenie / je už prihlásený /, detto časť E.
Stačí vypísať prvú stranu a časť B, v ktorej uvedie len nový predmet podnikania?


Každá ďalšia nová žiadosť sa posudzuje ako prvá. To znamená, vyplňujú sa aj údaje časť C pre RT. Vypisuje sa komplet žiadosť okrem poslednej, kde sa žiada základná registrácia. Tá už nie je treba v tomto prípade.