ZoraŽ
15.09.10,09:35
Som na materskej dovolenke a rozisly sme sa kvoly nezhodam a problemom,nadavkam a pred romom ma uz neras udrel,musela som to ukoncit aby som chranila seba a svoje dieta,no zacaly sa vyhrasky a aj mojim znamim s ktorimy sa stretavam.Mam nahraty rozvovor snim ako sa vyhraza ze vsetci schytame a kamaratovy rozbyje hlavu,a ja pridem o maleho(2r).Uz bola ras na neho podane trestne oznamenie ale niako to nepomohlo,chodieva aj ku mne domou v noci a trieska na dvere aj to som nahlasila aj volala policiu ale iba ho poslaly domou,nema u mna trvaly pobyt,takze tu nema co hladat,sud pridelil maleho mne,ale mam strach ze nam ublyzi aj mojim zmamim,Čo mi viete poradit,čo mam viac robyt?
Petra Nová
15.09.10,10:11
Som na materskej dovolenke a rozisly sme sa kvoly nezhodam a problemom,nadavkam a pred romom ma uz neras udrel,musela som to ukoncit aby som chranila seba a svoje dieta,no zacaly sa vyhrasky a aj mojim znamim s ktorimy sa stretavam.Mam nahraty rozvovor snim ako sa vyhraza ze vsetci schytame a kamaratovy rozbyje hlavu,a ja pridem o maleho(2r).Uz bola ras na neho podane trestne oznamenie ale niako to nepomohlo,chodieva aj ku mne domou v noci a trieska na dvere aj to som nahlasila aj volala policiu ale iba ho poslaly domou,nema u mna trvaly pobyt,takze tu nema co hladat,sud pridelil maleho mne,ale mam strach ze nam ublyzi aj mojim zmamim,Čo mi viete poradit,čo mam viac robyt?
Napíš mi do SS meno a adresu toho tvojho trápiteľa a pošlem za ním piatich holohlavých, aby mu dohovorili, nech dá pokoj tebe a tvojim známym. Len prosím ťa, už tu nepíš tým svojím hrozným pravopisom. :eek::eek::eek::eek::eek:
2009
15.09.10,12:18
Napíš mi do SS meno a adresu toho tvojho trápiteľa a pošlem za ním piatich holohlavých, aby mu dohovorili, nech dá pokoj tebe a tvojim známym. Len prosím ťa, už tu nepíš tým svojím hrozným pravopisom. :eek::eek::eek::eek::eek:


Toto sa mi nepáči. Ja vidím, že píše zúfalá žena, matka dvojročného syna, ktorej sa vyhrážajú. Jej pravopis by som neriešila. Ani jej vzdelanie. Môže byť aj cudzinka. Nevidím v jej otázke nijakú vulgárnosť. Prečo teda taký sarkazmus?
durisovad
15.09.10,12:22
Na policiu sa pravdepodobne spoliehat neda, zvlast ak sa jedna o agresivneho expriatela. Najspolahlivejsie by asi bolo odstahovat sa niekam daleko a nikomu nepovedat adresu.
Petra Nová
15.09.10,12:33
Toto sa mi nepáči. Ja vidím, že píše zúfalá žena, matka dvojročného syna, ktorej sa vyhrážajú. Jej pravopis by som neriešila. Ani jej vzdelanie. Môže byť aj cudzinka. Nevidím v jej otázke nijakú vulgárnosť. Prečo teda taký sarkazmus?

Nikdy som nekritizovala pravopisné chyby na Porade, pretože ani ja nie som v tomto smere bezchybná. Ale čo je veľa, to je moc!!! Ak mladý človek ovláda takto pravopis, každé slovo-chyba, potom by mal radšej telefonovať a nepísať. Tebe sa nepáči sarkazmus, mne sa túúúze nepáči, že niekto, kto chodí aspoň deväť rokov do školy, takto verejne dehonestuje slovenčinu.
Tebe nič nebráni, aby si zúfalej žene dobre poradila.
2009
15.09.10,13:00
Ale ja jej neviem poradiť. Keby som vedela tak to spravím.

Pozri moja dcérka / v januári 18 rokov/ má dislexiu a keby nás na to učiteľka neupozornila v 3 ročníku na základnej škole mala by teraz vážne problémy. 2x týždenne návšteva špeciálneho pedagóga denné cvičenia atď.... Je v 2. ročníku na strednej a už zvláda angličtinu a pred rokom jej pribudla nemčina. Pre toto som citlivá na kritiku tam kde nemusí byť.
Tinika
15.09.10,13:08
Na policiu sa pravdepodobne spoliehat neda, zvlast ak sa jedna o agresivneho expriatela. Najspolahlivejsie by asi bolo odstahovat sa niekam daleko a nikomu nepovedat adresu.

akoze prečo kvoli takemu blbovi by ona mala uplne zmenit svoj zivot? kvoli niekomu pretrhnut kontakt s ludmi ktorych pozna?
220870
15.09.10,13:12
Súhlasím ,pár holohlavých z nejakej detektívnej kancelárie alebo SBS-ky, to za 200-300 evračov vyrieši.Súd vás vyjde niekoľko násobne viac a s nejasným výsledkom.Ja som tiež takto písal na cudzojazyčnej klávesnici, kde neboli mäkčene dĺžne a ypsilony.Štylisticky je to ok ,tak problem bude asi tam. Slovenská gramatika je oficiálne vyhlásená za najťažšiu na svete.
durisovad
15.09.10,13:13
akoze prečo kvoli takemu blbovi by ona mala uplne zmenit svoj zivot? kvoli niekomu pretrhnut kontakt s ludmi ktorych pozna?

Myslis, ze ju pred tym blbom ochrania ludia, ktorych pozna? Nie je dost pripadov, ked to blbovi v hlave zaharasi?
durisovad
15.09.10,13:15
Súhlasím ,pár holohlavých z nejakej detektívnej kancelárie alebo SBS-ky, to za 200-300 evračov vyrieši.Súd vás vyjde niekoľko násobne viac a s nejasným výsledkom.
Ti holohlavi by to museli asi vyriesit definitivne a mali by byt prinajmensom z vychodu.
Tinika
15.09.10,13:17
Myslis, ze ju pred tym blbom ochrania ludia, ktorych pozna? Nie je dost pripadov, ked to blbovi v hlave zaharasi?

to som nepovedala, ale predstav si ze by si musela opustit vsetko čo poznas, a dalsia vec či vobec ma taku možnosť, myslim aj financie. Asi radsej to vyriesit s tymi holohlavymi, mozno sa zlakne a da pokoj
220870
15.09.10,13:20
Napišem to inak ,ak by to bola moja sestra tak to viem vyriešiť raz-dva.Obyčajný chrapúň čo je silný a frajer vyrývať do ženy nech sa postaví chlapovi.
Tinika
15.09.10,13:25
a na tom vsetkom je smutne, ze clovek sa nemoze ani na policiu spolahnut, ty to riesia az ked je neskoro, neviem na čo ich vobec mame. Aha, aby sa zaplietli s drogami, kradezami, pravadzačmi .... čest vynimkam ale ani ti to nezmenia
durisovad
15.09.10,13:32
Napišem to inak ,ak by to bola moja sestra tak to viem vyriešiť raz-dva.Obyčajný chrapúň čo je silný a frajer vyrývať do ženy nech sa postaví chlapovi.
Chlapovi sa postavi, dostane dobru nakladacku, ale vypomstit sa pride zasa len tej chudere. Ak by mala byt bezpecna, musela by s tym silnejsim chlapom byt 24 hodin denne 365 dni v roku.
buchač
15.09.10,14:41
Chlapovi sa postavi, dostane dobru nakladacku, ale vypomstit sa pride zasa len tej chudere. Ak by mala byt bezpecna, musela by s tym silnejsim chlapom byt 24 hodin denne 365 dni v roku.

...a niekedy ani to nepomôže ...;):D
durisovad
15.09.10,14:45
Co by si poradil? Odbuchnut? Len kto sa na to da, ked ten odvazny z Bratislavy je uz na pravde bozej.
buchač
15.09.10,14:50
Ti holohlavi by to museli asi vyriesit definitivne a mali by byt prinajmensom z vychodu.

...júúúúúúj ...

Teraz sa len domnievam ...
- buď , že sú tvrdší , poriadni chlapi ...
- alebo v dôsledku krízy aj lacnejší ...

,pár holohlavých z nejakej detektívnej kancelárie alebo SBS-ky, to za 200-300 evračov vyrieši
Tú prvú variantu beriem ....tu druhú už nie ...
Za tú sumu by som ja osobne ani auto nenaštartoval ...;)
Nehovoriac o ostrých chlapcoch ...:confused:
Petra Nová
15.09.10,14:55
Moja vďaka patrí moderátorovi, ktorý sa zmiloval aspoň nad nadpisom a opravil ho.
Slayer666
15.09.10,15:34
Nemyslim si, ze par holohlavych je riesenie. Clovek nikdy nevie, ako sa situacia zvrtne a ci jej nahodou potom nebude hrozit nebezpecenstvo este aj od tych par holohlavych. Na druhej strane, organy konaju v takychto pripadoch obycajne dost pomaly.

Tiez si nemyslim, ze je namieste utahovat si z jej pravopisu. Ano, je priserny, ale ako uz niekto spominal, mozno je cudzinka, mozno ma dyslexiu a podobne. Mam kamosku dyslekticku a dost mi to pripomina jej pravopis.

Co sa slovenciny ako najtazsieho jazyka na svete tyka, to bol iba taky hoax a nic pravdy na tom nie je.
durisovad
15.09.10,15:43
Domnievam sa, ze neriesime pravopis ale vyhrazky.
Petra Nová
15.09.10,15:54
Nemyslim si, ze par holohlavych je riesenie. Clovek nikdy nevie, ako sa situacia zvrtne a ci jej nahodou potom nebude hrozit nebezpecenstvo este aj od tych par holohlavych. Na druhej strane, organy konaju v takychto pripadoch obycajne dost pomaly.

Tiez si nemyslim, ze je namieste utahovat si z jej pravopisu. Ano, je priserny, ale ako uz niekto spominal, mozno je cudzinka, mozno ma dyslexiu a podobne. Mam kamosku dyslekticku a dost mi to pripomina jej pravopis.

Co sa slovenciny ako najtazsieho jazyka na svete tyka, to bol iba taky hoax a nic pravdy na tom nie je.

Tak nerieš pravopis, keď Ti nevadí, a ani holohlavých. A poraď jej, čo má robiť.
Petra Nová
15.09.10,16:27
A aby som sa Tu nevykecávala len o pravopise, tak k veci. Skutočne neviem, čo by som pisateľke poradila. Náš právny poriadok totiž nemá účinné páky na ochranu proti takýmto násilníkom. Trestné právo, len vtedy, keď sa niečo stane, občianske právo na jej prípad sa nedá aplikovať.
ZoraŽ
15.09.10,18:18
nehnevajte sa na moj pravopis,mala som snim vzdy problemi,no mala som uz uvahu na odstahovanie ale ja nechcem menit svoj svet kvôli nemu,preco ja sa mam stahovat,mam tu priatelou a dokonca aj jeho rodina sa voci mne obratila lebo som podala trestne oznamenie na neho,holohlavy ako ich nazivate mi nepomozu pretoze on sam roby biletara,mam svedcku klavesnicu tak mekcene tu niesu,ja byvam iba s babkou o ktoru sa aj staram ma 89r.Moja mama je v zahranici a brat ties som tu sama.ostaly mi iba znami a o tych nechcem prist...
2009
16.09.10,04:26
nehnevajte sa na moj pravopis,mala som snim vzdy problemi,no mala som uz uvahu na odstahovanie ale ja nechcem menit svoj svet kvôli nemu,preco ja sa mam stahovat,mam tu priatelou a dokonca aj jeho rodina sa voci mne obratila lebo som podala trestne oznamenie na neho,holohlavy ako ich nazivate mi nepomozu pretoze on sam roby biletara,mam svedcku klavesnicu tak mekcene tu niesu,ja byvam iba s babkou o ktoru sa aj staram ma 89r.Moja mama je v zahranici a brat ties som tu sama.ostaly mi iba znami a o tych nechcem prist...

Nie som právnik ale nevyriešil by to zákaz priblíženia sa? V prvom príspevku píšeš, že máš nejaké dôkazy. Medzi nami pokiaľ by si nešla niekam do zahraničia odsťahovanie sa nemá zmysel. Je biologickým otcom dieťaťa tak mu nik neutají Tvoju adresu. Ako otec má právo vedieť kde je jeho dieťa. Jedine dôkazy a súdny zákaz priblíženia sa.
P.s. Viem, že to máš ťažké. Ale vydrž a občas sem nakukni. Včera bol sviatok. Určite sa sem pozrie aj nejaký právnik.
iriska
16.09.10,05:22
len na okraj - ako dopadlo to prvé trestné oznámenie? bolo postúpené na prokuratúru alebo zastavené?
a ešte by ma zaujímalo, čo je predmetom jeho vyhrážok. či je predpoklad, že ho to omrzí časom alebo to robí, lebo si potrebuje dokazovať aký je on chlap, že dokáže niekomu nahnať strach
kalkulka
16.09.10,05:37
konečne zdravím všetkých poraďákov, prosím vás ako sa dá legálne zbaviť takého somára? myslíte, že ak súd vydá rozhodnutie, aby sa nepribližoval, tak to nepomôže? Ak nemá trvalé bydlisko v byte, či dome, kde bývajú, razd dva mu môžu zakázať prístup. Toto viem. Aj polícia ho vždy vyvedie preč, ak by tam náhodou prišiel a oni si to neželali, aj hoci tam má dieťa. Takto to je. A ak mu súd zakáže vstup, tak tam nemá čo robiť. Máte niekto praktické skúsenosti s takým niečím? Napíšte prosím vás, potrebujem to vedieť aj ja.
kalkulka
16.09.10,05:39
Neviete náhodou ako sa dá čo najrýchlejšie dostať z bytu manžel, ktorý večne narúša doma kľud a je agresívny?
ZoraŽ
16.09.10,10:12
ano nahrala som si jeho telefonat ako nas vsetkych pochyta pojednom a ze pridem o maleho.on je ras mily ze sa snim da aj normalne no o par hodym je zas agresivny same telefonaty a sms,no na policii sni urobyli iba pohovor,potom este prisiel ku nam domou na to som znovu volala policiu a ti ho iba poslaly prec,pokial nebudem mat modriny alebo nenaplni skutkovu poctatu tak ziadny zakaz nebude...
ZoraŽ
16.09.10,10:16
ideme este na sud do Pezinka ohladom maleho a vyzivneho,snat sa dostavy
Sylvinka08
16.09.10,12:22
Bohužial v mojom okolí mám podobnú skúsenosť... a reakcie polície: "Však dokopy nič neurobil, len sa vyhráža."

Myslím, že polícia Ti pomôže, až keď Ti naozaj ublíži, čo sa dúfam nestane. Tiež by som navrhovala odísť čo najďalej preč.

Bohužial naše zákony sú veľmi slabé a skôr chránia násilnikov ako obete.
2009
16.09.10,14:04
Neviem iba rečnícka otázka. Radíte jej odísť? Ale... Žije s 89 ročnou babičkou. Má tu priateľov. Ak by aj mala financie na presťahovanie o čom pochybujem v rámci Slovenska ju do pár dní nájde. A legálnou cestou majú spoločné dieťa. V cudzom prostredí bez blízkeho človeka bude ešte zraniteľnejšia. Ak je násilník tak mu robí doslova dobre, že sa ho niekto bojí... Viem, že polícia nemôže urobiť viac ako poslať ho preč ak vstúpi do jej bytu a tam sa stále schovávať nemôže. Ale predsa len nejaká cesta sa musí nájsť. Takto sa žiť nedá. Aj pre to dieťa to musí byť ťažké. Ustráchaná mama. Otec raz milý raz násilný. Čo je to za detstvo. Veď vlastne nepriamo robí zle vlastnému dieťaťu a poznačuje ho na celý život.


on je ras mily ze sa snim da aj normalne no o par hodym je zas agresivny same telefonaty a sms,no na policii sni urobyli iba pohovor,potom este prisiel ku nam domou na to som znovu volala policiu a ti ho iba poslaly prec,pokial nebudem mat modriny alebo nenaplni skutkovu poctatu tak ziadny zakaz nebude...

Týmto v tejto téme končím lebo pomôcť neviem. Viem iba, že utekať a schovávať sa celý život nedá. Už kvôli dieťaťu nie.
A Zorka Ty sa neboj o dieťa neprídeš. To je iba jedna z foriem zastrašovania. Drž sa a snaž sa byť čo najviac v pohode. Si v prvom rade matka a deti sú vnímavejšie ako si myslíš.
martana
17.03.13,10:20
Dobrý deň,
prosím o radu, mala som 9-ročný vzťah taký, že sme boli spolu raz za dva týždne v priemere. Je to šofér z povolania.. Teraz po 9 rokoch som stretla iného muža a chcela by som s ním začať nový život. Už pred pol rokom som sa rozišla s priateľom, ale on to stále nechce pochopiť, vypisuje mi, prosí, nech mi píšem, lebo si niečo urobí....bojím sa mu povedať, že mám iného....je to neférové, viem, ale mám strach, že sebe, mne, alebo jemu niečo urobí. Som zúfalá, neviem, čo mám robiť.
mariotto
17.03.13,13:05
Ak vám môžem poradiť, tak znova podajte trestné oznámenie, ale podajte ho na prokuratúre, a zoberte si so sebou aj dôkazný materiál (nahrávku). V prípade ak ste trestné oznámenie podali na polícii a dlho sa nič nedeje tak môžte dať podnet prokurátorovi na prešetrenie postupu policajta. Podľa toho čo píšete, tak to podľa môjho názoru napĺňa znaky skutkovej podstaty trestného činu nebezpečného vyhrážania v zmysle § 360 TZ, takže nechápem prečo polícia nezačala konať vo veci.
martana
17.03.13,14:47
ale on sa mi nevyhráža, len mi vypisuje a prosí, nech sa k nemu vrátim.
mariotto
17.03.13,14:49
ale on sa mi nevyhráža, len mi vypisuje a prosí, nech sa k nemu vrátim.
moja odpoveď bola adresovaná pôvodnému príspevku od členky menom ZoraŽ
Mila123
17.03.13,14:55
nerešpektuje Tvoje rozhodnutie, zrejme......
martana
17.03.13,15:43
Mariotto, to bol príspevok z roku 2010 ;)
A nerešpektuje moje rozhodnutie....len ja sa bojím povedať mu pravdu.
mariotto
18.03.13,07:11
pardon ospravedlňujem sa, vôbec som si to nevšimol, ďakujem za upozornenie :)
vratnik
18.03.13,07:34
martana:
Napíš mu / povedz mu férovo pravdu, že to nikam neviedlo, atď, od života máš iné očakávania. 9 rokov je moc, si žena a ak by si čakala ďalej zostaneš na ocot. Nech Ti viac nepíše a nevolá / jeho el. mail daj do spamu, zablokuj hovory z jeho telef. čísla a pusť ho z hlavy. Neboj sa, nič si neurobí.
martana
18.03.13,09:22
to som mu povedala už tisíckrát, nepomohlo
ivka70
18.03.13,09:26
V prvom rade sa ty musis k tomu postavit a otvorene mu povedat, ze vas vztah skoncil, mas uz noveho priatela a nezelas si , aby ta nadalej "otravoval".
Pokial mu ty nedokazes povedat pravdu, vyzera to cele ako keby si si nechavala otvrene zadne dvierka, coho sa on zasa chyta ....

Jednoducho mu povedz/napis pravdu a oznam mu, ze to je posledny kontakt, ktory s nim mas a na ziadne dalsie maily ci telefonaty odpovedat nebudes.
A toho sa drz.
martana
18.03.13,20:33
Jednoznačnejšie sa to ani povedať nedalo....a trápi ma už pol roka. Asi som moc mäkká.
martana
18.03.13,20:40
On sa nevyhráža, len prosí a vypisuje a tvári sa, že to bude zas všetko dobré....prosí ma, nech mu píšem, kým si bezo mňa zvykne. Pojedol už aj lieky pred nedávnom. A ja stále čakám, že ho to prestane baviť...ale ono ho to neprestáva.