dodko999
15.09.10,14:04
Dobrý deň všetkým. Mám ukončené bakalárske štúdium učiteľstva, pričom mám bakalársku štátnu skúšku z oboch profilových predmetov a z pedagogiky. Môžem učiť? (Môj názor, že áno, ak riaditeľ školy nemá kvalifikovanejšieho uchádzača). Ak môžem učiť, po akom čase musí riaditeľ opäť vyhlásiť výberové konanie, či sa mu prihlási kvalifikovaný uchádzač? Ak sa mu neprihlási, môžem teoreticky takto pracovať stále?
Ak si dorobím 2. stupeň vysokoškolského štúdia, odbor sociálna práca, budem považovaný za kvalifikovaného učiteľa?
Vďaka za odpovede.
pe.pe
15.09.10,12:54
Dobrý deň všetkým. Mám ukončené bakalárske štúdium učiteľstva, pričom mám bakalársku štátnu skúšku z oboch profilových predmetov a z pedagogiky. Môžem učiť? (Môj názor, že áno, ak riaditeľ školy nemá kvalifikovanejšieho uchádzača). Ak môžem učiť, po akom čase musí riaditeľ opäť vyhlásiť výberové konanie, či sa mu prihlási kvalifikovaný uchádzač? Ak sa mu neprihlási, môžem teoreticky takto pracovať stále?
Ak si dorobím 2. stupeň vysokoškolského štúdia, odbor sociálna práca, budem považovaný za kvalifikovaného učiteľa?
Vďaka za odpovede.

Ahoj,

ak Ťa riaditeľ zamestnáva, porušuje vyhlášku 437/2009 o kvalifikačných predpokladoch a zároveň zákon 317. Učiteľom môže byť len absolvent VŠ 2. stupňa. Výberové konanie Ťa nemusí trápiť, nakoľko na miesto učiteľa na ZŠ, SŠ sa výberové konanie nevyhlasuje. Čiže ak prejaví záujem pracovať na danej škole kvalifikovaný učiteľ, dostaneš výpoveď.
To je tak v skratke.
Celkom mám ale hokej v tom, že si bakalár učiteľského štúdia ale magisterské štúdium hodláš ukončiť v odbore soc. práca?
S týmto odborom budeš kvalifikovaný možno pre nejaký odborný predmet na sociálnej a pedagogickej akedémií, určite nie pre ZŠ alebo gymnázium.
Ak môžeš, uveď ešte aké aprobačné predmety máš ukončené ako Bc. (ukončené ako ukončené), čo a na akom type školy učíš.