Flinstone
15.09.10,15:48
Dnes pri jednej nemenovanej téme som mal pocit že mi veľmi chýba tlačidlo "Nesúhlasím", ktoré by môj postoj k výroku vyjadrovalo najvýstižnejšie.
Máme "užitočné vs. neužitočné", dokonca mimotémy, zábavné a nevhodné... výber vcelku slušný. Ale chýba mi protipól možnosti súhlasím.
Niekedy nevhodné, neužitočné, nevystihujú situáciu, mimo témy to nieje a vypisovať negatívne stanovisko nemá zmysel. V takomto prípade by možnosť kliknúť na nesúhlasím prispela k sprehľadneniu témy.
220870
15.09.10,13:51
Už tu bola na túto tému debata.Vrchnosť takéto tlačítko odmietla.Aj mne tu chýba.Si myslím že by veľmi pomohlo pri sprehľadňovaní tém.Hneď by bolo jasné čo si o niektorých príspevkoch myslia iný.
Flinstone
15.09.10,13:53
aj v parlamente môžu o tom istom návrhu po čase znovu hlasovať... a je aj anketa... možno to stojí za pokus.
Vox populi, vox Dei

prinajhoršom bude vox po papuli :D
arizona
15.09.10,14:08
Na takéto tlačítko už viacerí pýtali. Marí sa mi, že "to neprešlo" s oddôvodnením, že ak niekto nesúhlasí, má oddôvodniť, prečo nesúhlasí v ďaľšom príspevku.;)


mimotemy Flinstone, taký skúsený poraďák...ako si prišiel na to, že túto tému založíš v sekcii "polica.sk , odborná literatúra" ?;):confused::---
Flinstone
15.09.10,14:21
Na takéto tlačítko už viacerí pýtali. Marí sa mi, že "to neprešlo" s oddôvodnením, že ak niekto nesúhlasí, má oddôvodniť, prečo nesúhlasí v ďaľšom príspevku.;)


mimotemy Flinstone, taký skúsený poraďák...ako si prišiel na to, že túto tému založíš v sekcii "polica.sk , odborná literatúra" ?;):confused::---
Lenže pri takom príspevku ako teraz vypisuje jeden anarchista, k tomu nieje čo povedať, resp. napísať, tam sa dá len nesúhlasiť
mimotemya tá sekcia mi unikla... hľadal som "o stránke porada/ohlasy" a nejako to šiblo na iné ohlasy... môžeš to prosím ťa premiestniť?
arizona
15.09.10,15:34
Lenže pri takom príspevku ako teraz vypisuje jeden anarchista, k tomu nieje čo povedať, resp. napísať, tam sa dá len nesúhlasiť
mimotemya tá sekcia mi unikla... hľadal som "o stránke porada/ohlasy" a nejako to šiblo na iné ohlasy... môžeš to prosím ťa premiestniť?

Samozrejme , konečné rozhodnutie je na Richardovi.

Ale z doterajších možností sa dá použiť tlačítko "neužitočné","nevhodné"a "mimotémy"...ak sa minimálne traja poraďáci zhodnú na jednej variante, tak sa príspevok automatický zbalí a nešarapatí v téme.
Viem, že to nie je celkom to isté ako "nesúhlasím",ale tuším aké príspevky máš na mysli...tam by sa to aj dalo použiť ;)
wagner
15.09.10,15:44
Lenže pri takom príspevku ako teraz vypisuje jeden anarchista, k tomu nieje čo povedať, resp. napísať, tam sa dá len nesúhlasiť
mimotemya tá sekcia mi unikla... hľadal som "o stránke porada/ohlasy" a nejako to šiblo na iné ohlasy... môžeš to prosím ťa premiestniť?
mimotemyk tomu iba doplňam, že ešte by sa zišlo tlačidlo "málo trafený ale presne" :D:D:D A vyber si či príspevok, či autor:D:D:D
Flinstone
15.09.10,21:55
fantázii sa medze nekladú :D
misoft
15.09.10,23:32
... prípadne "dobre trafený, ale nepresne" :---:---
Stanislav 1975
16.09.10,06:41
Ja s ďalším tlačítkom moc nesúhlasím- už je tu tých tlačítiek až zbytočne moc, všetko je neprehľadné...-ja by som to práve naopak-zredukoval...
Flinstone
16.09.10,07:05
možno by stačilo staré "palec hore", "palec dole" k tomu trebárs užitočné a nič viac... a palce by vyjadrovali súhlas resp. nesúhlas
Llívia
16.09.10,09:18
Ja s ďalším tlačítkom moc nesúhlasím- už je tu tých tlačítiek až zbytočne moc, všetko je neprehľadné...-ja by som to práve naopak-zredukoval...
Súhlasím s tým, že je tých tlačítiek veľa.
Ale tlačidlo "Nesúhlasím" mi chýba v odborných témach - keď je príspevok chybný, tak predsa nie je ani "Mimotemy", ani "Neužitočný", ani "Nevhodný". Jasné, že by sa k tomu hodil aj komentár, prečo kto nesúhlasí s daným riešením.
Flinstone
16.09.10,11:57
jasné, že ak nesúhlasím napíšem aj komentár... ale čo ak niekto napísal komentár... potom môžem len súhlasiť s negatívnym stanoviskom, ale ak pôvodná informácia, resp. príspevok je nesprávny a niekto s ním už súhlasil len preto že sa mu odpoveď páči, nie preto že je dobrá, tak tam to už nevidieť. Takto by ľudia mohli vyjadriť nielen súhlas s príspevkom, ale aj nesúhlas
Veď neraz sme sa stretli s tým, že niekto síce položí otázku, ale za správnu odpoveď je ochotný považovať len tú, čo ho podporí, nie pribrzdí.
Richard
16.09.10,14:52
Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná.
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné".
220870
16.09.10,16:21
Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná.
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné".
Pokiaľ nevyskúšaš tak nemôžeš vedieť.Vyskúšam uvidím.Neujme sa odstránim.
Flinstone
16.09.10,17:42
všetko sa vyvíja, a aj keď vývoj štýlu pokus-omyl sa môže zdať komplikovaný aj tak dospeje vždy k naj riešeniu. Tak prečo to neskúsiť?
day
16.09.10,18:26
porada.sk je pozitivna porada s pozitivne mysliacimi ludmi,
preto sem "nesuhlasim" nepatri

aspon moj pocit po 4mesiacoch na porade
Llívia
16.09.10,19:03
Day, nesúhlasím s tebou, ale musím ti to takto napísať, lebo chýba tlačidlo "NESÚHLASÍM" :D. Alebo mám podľa Richarda tvoju odpoveď označiť ako "NEUŽITOČNÉ"?:rolleyes:
Richard
16.09.10,19:06
Flinstone možno práve preto čo píše day sa mi toto tlačítko nikdy nechelo "testovať"

Možno ste si všimli, že hneď po vydaní som stiahol aj mínusové bodovanie za neužitočné, dokonca aj za nevhodné príspevky. Vážne uvažujem o zúžení aj týchto tlačidiel.

Naozaj je pre všetkých prospešné ak sa hľadá riešenie v pozitívnej atmosfére. Je tu potom omnoho viac tolerancie aj medzi rozdielnosťami. Práve v tomto bola Porada vždy super, na čo by som rád nadviazal.
Nesúhlas treba jasne popísať, nestačí to tlačítko.

Aj Súhlasím sa tu používa na sto spôsobov, lenže tam je negatívny dopad ďaleko menší.

Budem nad tým ďalej rozmýšľať aj v súvislosti s ostatnými tlačítkami.

Flinstonovi ďakujem za to že sa zamýšľa nad vylepšením Porady, téma má môj hlas ;)
Stanislav 1975
16.09.10,19:09
Flinstone možno práve preto čo píše day sa mi toto tlačítko nikdy nechelo "testovať"

Možno ste si všimli, že hneď po vydaní som stiahol aj mínusové bodovanie za neužitočné, dokonca aj za nevhodné príspevky. Vážne uvažujem o zúžení aj týchto tlačidiel.

Naozaj je pre všetkých prospešné ak sa hľadá riešenie v pozitívnej atmosfére. Je tu potom omnoho viac tolerancie aj medzi rozdielnosťami. Práve v tomto bola Porada vždy super, na čo by som rád nadviazal.
Nesúhlas treba jasne popísať, nestačí to tlačítko.

Aj Súhlasím sa tu používa na sto spôsobov, lenže tam je negatívny dopad ďaleko menší.

Budem nad tým ďalej rozmýšľať aj v súvislosti s ostatnými tlačítkami.

Flinstonovi ďakujem za to že sa zamýšľa nad vylepšením Porady, téma má môj hlas ;)
Treba zrušiť komplet všetky tlačítka a nechať len 2- súhlasím a nesúhlasím, všetko ostatné je zbytočný balast...
arizona
16.09.10,19:14
Stando, zabudol si "ďakujem". To je predsa len najdôležitejšie na tejto stránke ...;):)
Stanislav 1975
16.09.10,19:15
Stando, zabudol si "ďakujem". To je predsa len najdôležitejšie na tejto stránke ...;):)

;)- jasan...
Llívia
16.09.10,19:15
Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná. "Neužitočné" znamená niečo úplne iné ako "Nesúhlasím". TAK NECH JE ZRUŠENÉ TLAČIDLO "NEUŽITOČNÉ" A NAMIESTO NEHO NECH JE "NESÚHLASÍM".
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO Tak to používajme aj my. Neviem síce, čo to presne znamená, ale zistím. :D

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné". Mne to tak vôbec nevychádza :mad:. Príklad: v odpovedi je napísané, že ak mešká autobus a zamestnanec príde o 10 min. neskôr do práce, môže s ním zamestnávateľ okamžite zrušiť pracovný pomer. Toto tvrdenie je kravina. Tlačidlo "KRAVINA" však nie je :D. Môžem to označiť za "NEUŽITOČNĚ", ale niekto si tento príspevok prečíta a nevie, že to je nesprávne tvrdenie a môže sa podľa tohto nesprávneho tvrdenia zariadiť. Keby bolo tlačidlo "NESÚHLASÍM", tak by to podľa mňa upútalo pozornosť čitateľa, aby hľadal odôvodnenie, prečo niekto s daným príspevkom nesúhlasil.
V tomto má Flinstone pravdu:

jasné, že ak nesúhlasím napíšem aj komentár... ale čo ak niekto napísal komentár... potom môžem len súhlasiť s negatívnym stanoviskom, ale ak pôvodná informácia, resp. príspevok je nesprávny a niekto s ním už súhlasil len preto že sa mu odpoveď páči, nie preto že je dobrá, tak tam to už nevidieť. Takto by ľudia mohli vyjadriť nielen súhlas s príspevkom, ale aj nesúhlas
Veď neraz sme sa stretli s tým, že niekto síce položí otázku, ale za správnu odpoveď je ochotný považovať len tú, čo ho podporí, nie pribrzdí.
Richard
16.09.10,19:27
Llívia tu je preklad:
Was this usefull? YES NO
Bolo to užitočné? Ano Nie

Ešte sa pužíva namiesto usefull aj slovíčko helpful, čiže či odpoveď pomohla, či bola nápomocná...
day
16.09.10,19:35
mozno tym tlacidlam, len prisudzujeme "vacsiu moc" ako maju.
mozno by sa to zvrhlo na ty mne, ja tebe, neuzitocne.
Llívia
16.09.10,19:42
mimotemy
Stando, zabudol si "ďakujem". To je predsa len najdôležitejšie na tejto stránke ...;):)
Ďakujem máš v "Pochváliť" a nie pod príspevkami. "Pochváliť" treba zachovať, lebo samochvála smrdí, tak nech chvália iní. :D
a_je_to
16.09.10,20:00
Každé nesúhlasné stanovisko, pokiaľ stojí za to vyjadriť ho, by malo byť slovné a textové. Tlačítko „nesúhlasím“ by sa používalo živelne a niekedy aj bez zváženia. Aj mne sa párkrát stalo, že som písal text nesúhlasu a v priebehu písania som sa sám naviedol, že pisateľ má vlastne pravdu a text som zrušil ešte pred odoslaním.
Ak si pisateľ dá prácu s napísaním odpovede, tak dôvod nesúhlasu s ním by mal byť taktiež uvedený, aby si prvá, aj štvrtá osoba mohla vybrať, čo je správne. Odpoveď spravidla obsahuje viacero výrokov, z ktorých niektoré môžu byť správne a niektoré mylné a zavádzajúce. Tlačítko „nesúhlasím“ zneguje všetky, ako správne, tak aj nesprávne zložky odpovede. Odlíšenie medzi správnym a nesprávnym možno dosiahnuť iba textom. Ak nesúhlasiaci vie posúdiť nesprávnosť, tak nech ju uvedie. Nielen nesúhlasiť a ani nevedieť sformulovať tú správnu podobu odpovede.
Myslím, že Porada stojí viac o tých, ktorí aj píšu odpovede a oponentúry na príspevky, nie o tých, čo iba dávajú body a súhlasy, prípadne nesúhlasy. Nezdôvodnené nesúhlasy šetria čas nesúhlasiaceho, ale nenútia ho nesúhlas zdôvodniť a uviesť správnu odpoveď. Okrem toho dokážu niekedy dokonale demotivovať autorov písaného textu.
arizona
16.09.10,20:06
mimotemy
Ďakujem máš v "Pochváliť" a nie pod príspevkami. "Pochváliť" treba zachovať, lebo samochvála smrdí, tak nech chvália iní. :D
Viem, že tam to tlačítko je. Už som ho veľa krát použila.:):):)

Ja som len reagovala na Stanov príspevok,ohľadne redukovania... ;)
Llívia
16.09.10,20:25
Každé nesúhlasné stanovisko, pokiaľ stojí za to vyjadriť ho, by malo byť slovné a textové. Tlačítko „nesúhlasím“ by sa používalo živelne a niekedy aj bez zváženia. Aj mne sa párkrát stalo, že som písal text nesúhlasu a v priebehu písania som sa sám naviedol, že pisateľ má vlastne pravdu a text som zrušil ešte pred odoslaním.
Ak si pisateľ dá prácu s napísaním odpovede, tak dôvod nesúhlasu s ním by mal byť taktiež uvedený, aby si prvá, aj štvrtá osoba mohla vybrať, čo je správne. Odpoveď spravidla obsahuje viacero výrokov, z ktorých niektoré môžu byť správne a niektoré mylné a zavádzajúce. Tlačítko „nesúhlasím“ zneguje všetky, ako správne, tak aj nesprávne zložky odpovede. Odlíšenie medzi správnym a nesprávnym možno dosiahnuť iba textom. Ak nesúhlasiaci vie posúdiť nesprávnosť, tak nech ju uvedie. Nielen nesúhlasiť a ani nevedieť sformulovať tú správnu podobu odpovede.
Myslím, že Porada stojí viac o tých, ktorí aj píšu odpovede a oponentúry na príspevky, nie o tých, čo iba dávajú body a súhlasy, prípadne nesúhlasy. Nezdôvodnené nesúhlasy šetria čas nesúhlasiaceho, ale nenútia ho nesúhlas zdôvodniť a uviesť správnu odpoveď. Okrem toho dokážu niekedy dokonale demotivovať autorov písaného textu.
Príklad: zadaná otázka a k nej odpovede na 3 strany. Na prvej strane je aj chybná odpoveď, na ktorú niekto reagoval napr. na tretej strane, kde napísal, prečo je táto odpoveď chybná. Ja by som si prečítala všetky 3 strany. Ale môže sa stať, že niekto si na zadanú otázku myslí rovnakú odpoveď, ako je tá chybná. Nájde ju na prvej strane a hurá! Potvrdilo sa mu, čo si myslel a ďalej už nečíta, takže nezistí, že táto odpoveď nebola správna. Keby pri tej nesprávnej odpovedi svietilo "NESÚHLASÍM", asi by ho to viac motivovalo zistiť, prečo niekto s takouto odpoveďou nesúhlasil a prečítal by si všetko.
A to, že môžu byť v odpovedi správne aj nesprávne výroky - veď to je rovnako aj teraz. Tiež občas váham, či dať "SÚHLASÍM", keď je odpoveď správna len napoly, príp. keď súhlasím len s niečim z tej odpovede.
Flinstone
16.09.10,20:42
Llívia má pravdu. darmo ja si kdesi o tri-štyri strany zdôvodním svoje nesúhlasné stanovisko k nejakej odpovedi... keď niekto to možno nedočíta až tam... Prípadne ja ako zakladateľ témy môže oceniť najlepšiu odpoveď, ktorá už zďaleka bije do očí, pritom nalepšia nemusí byť aj najsprávnejšia.
Možno by sa dalo podmieniť, že ak kliknem nesúhlasím, bolo by potrebné zdôvodniť a vložilo by sa to ako minipríspevok pod ten, s ktorým vyjadrujem nesúhlas
P.S. Richard ďakujem, že to berieš ako konštruktívnu snahu o zlepšenie výzoru porady.
Richard
17.09.10,11:54
Ja teraz nesúhlasím s Llíviou, pretože to čo popisuje máme poriešené užitočným tlačítkom.

Najužitočnejšia odpoveď (podľa počtu užitočných hlasov, minimálne 3 hlasy) sa dostane hneď na začiatok témy ako prvá odpoveď, takže sa značne eliminuje problém s tým že najlepšia odpoveď ostane niekde ďaleko nepovšimnutá.
Dokonca zvažujem spraviť zoradenie príspevkov podľa užitočných bodov (nie ako prednastavené poradie ale ako možnosť).

Teraz si predstavte že toto vyššie nevysvetlím a len dám Llívii nesúhlas. Ako by si nezainteresovaný vysvetlil tento môj nesúhlas? Logicky asi tak že nesúhlasím so zjavne dobrou odpoveďou. Problém však nastane v tom že čítajúci nemá tieto ďalšie informácie, ktoré tu píšem o užitočných bodoch a najužitočnejšej odpovedi.

Ľudia si často vysvetľujú veci mylne len kvôli nedostatku informácií a nesúhlas by im veľmi nepomohol.

Súhlasu stačí tlačítko, nepotrebuje opakovane písať to s čím už súhlasím, lebo je to jasné už v pôvodnej odpovedi.
Nesúhlas však treba vysvetliť, čo téme pomôže viac ako nesúhlasný hlas a možno to pomôže nielen zadávateľovi otázky, ale aj tomu kto napísal nesprávnu odpoveď. Veď každý sa učíme a napísať niečo nesprávne nie je žiadna hanba.

Viem že existujú odpovede, kde by sa súhlas jednoznačne hodil bez vedľajšieho negatívneho efektu, ale je to asi menšina prípadov.
Zita5
17.09.10,12:03
Ja teraz nesúhlasím s Llíviou, pretože to čo popisuje máme poriešené užitočným tlačítkom.

Najužitočnejšia odpoveď (podľa počtu užitočných hlasov, minimálne 3 hlasy) sa dostane hneď na začiatok témy ako prvá odpoveď, takže sa značne eliminuje problém s tým že najlepšia odpoveď ostane niekde ďaleko nepovšimnutá.
Dokonca zvažujem spraviť zoradenie príspevkov podľa užitočných bodov (nie ako prednastavené poradie ale ako možnosť).

Teraz si predstavte že toto vyššie nevysvetlím a len dám Llívii nesúhlas. Ako by si nezainteresovaný vysvetlil tento môj nesúhlas? Logicky asi tak že nesúhlasím so zjavne dobrou odpoveďou. Problém však nastane v tom že čítajúci nemá tieto ďalšie informácie, ktoré tu píšem o užitočných bodoch a najužitočnejšej odpovedi.

Viem že existujú odpovede, kde by sa súhlas jednoznačne hodil bez vedľajšieho negatívneho efektu, ale je to asi menšina prípadov.

Ľudia si často vysvetľujú veci mylne len kvôli nedostatku informácií a nesúhlas by im veľmi nepomohol.

Súhlasu stačí tlačítko, nepotrebuje opakovane písať to s čím už súhlasím, lebo je to jasné už v pôvodnej odpovedi.
Nesúhlas však treba vysvetliť, čo téme pomôže viac ako nesúhlasný hlas a možno to pomôže nielen zadávateľovi otázky, ale aj tomu kto napísal nesprávnu odpoveď. Veď každý sa učíme a napísať niečo nesprávne nie je žiadna hanba.

S vyznačeným súhlasím, sú témy v ktorých sú označené najužitočnejšie príspevky........napríklad niekto prilepí link a dostane sa do popredia . A neskôr tam niektorý z poraďákov napíše správnu odpoveď a skutočne dobrý príspevok a ten príspevok je už nepovšimnutý .

Mne sa stále zdá ešte na Porade , že nevyužívame v plnej miere neužitočné včetne mňa .
Priznám sa však , že aj mne sa stane , že si prečítam nesprávne zadanie témy a už moja odpoveď je mimo ...ale nikomu to nevadí . Som aj sebakritická .

Dokonca včera sa mi prihodilo , že som nesprávne odpovedala a aj som požiadala , aby som dostala neužitočné a mimo témy , lenže sa tak nestalo od Poraďákov a ani cez nahlás .
Petra Nová
17.09.10,12:58
Úplne najlepšie je, ak najužitočnejší príspevok je príspevok - mimo témy. Také som tiež videla.
Aj v tejto téme budem propagovať môj názor na tlačítka. Optimum-tri. Súhlas, nesúhlas, nevhodné. Všetky ostatné sa míňajú účinkom, preto ich ja považujem za " neužitočné".
Richard
17.09.10,13:35
Petra, nemôžeš hodnotiť veci podľa extrémnych javov. To by sme sa nikde v živote nedostali.

Ak by mali byť len tri tlačítka, tak potom
Súhlas, Užitočné, Nevhodné

Lenže na nevhodné pripravujem automatické vylúčenie pre tých ktorí dosiahnu určitý limit, čo by sa potom nemohlo používať na neužitočné veci a mimotémy veci, takže

Súhlas, Užitočné, Neužitočné, Nevhodné

Ďalej, na základe súhlasov sa nemôže vyberať najlepšia odpoveď.
Mimochodom tlačítko súhlasím som okrem Porady ešte nikde nevidel.
Petra Nová
17.09.10,13:49
Richard, ja som len neprepásla príležitosť povedať názor na tlačidlá.:)
Ale aby som bola úprimná, tak mne ten terajší systém tlačidiel neprekáža s výhradou, že tlačidiel je príliš veľa. Systém beriem ako realitu. Faktom je, že ich ani neberiem ako kritérium objektivity, ani v prevažujúcej tendencii. Ale raz možno vyspejeme, a bude sa dať na tie hodnotenia spoľahnúť.
day
17.09.10,13:56
Ďalej, na základe súhlasov sa nemôže vyberať najlepšia odpoveď.
Mimochodom tlačĂ*tko sĂşhlasĂ*m som okrem Porady eĹĄte nikde nevidel.

porada ponuka siroke spektrum nazorov, co je velmi pozitivne.
kazdy sa moze stotoznit s odpovedou ktora mu vyhovuje - staci suhlasit

mam iny nazor napisem odpoved,
v pripade kliknutia na nesuhlasim a nenapisania dovodu nesuhlasu by stratil nesuhlas zmysel
arizona
17.09.10,15:03
mimotemymimotemymimotemy
sorry, som mimo témy...

Richard, prečo day-ovi vždy napíše takúto hatlaninu namiesto písmen?
Všimla som si to takmer v každom jeho príspevku :confused:
day
17.09.10,15:11
mimotemymimotemymimotemy
sorry, som mimo tĂŠmy...

Richard, prečo day-ovi vĹždy napĂ*ĹĄe takĂşto hatlaninu namiesto pĂ*smen?
VĹĄimla som si to takmer v kaĹždom jeho prĂ*spevku :confused:

je to v pripade ked dam cituj, pripadne skopirujem text, neake zle kodovanie textu,
vsimol som si to aj ja

pardon
day
17.09.10,15:14
... a tym sabotujem tlacidlo "nesuhlasim" ;)
Paula
17.09.10,15:36
porada ponuka siroke spektrum nazorov, co je velmi pozitivne.
kazdy sa moze stotoznit s odpovedou ktora mu vyhovuje - staci suhlasit

mam iny nazor napisem odpoved,
v pripade kliknutia na nesuhlasim a nenapisania dovodu nesuhlasu by stratil nesuhlas zmysel


No, často nemá zmysel ani súhlas bez uvedenia dôvodu ;). Napr., ak niekto súhlasí s nesprávnou alebo zavádzajúcou radou či nepatričným §-om. Pravda, môžem pridať príspevok v znení: Nesúhlasím s príspevkom č.123 a taktiež nesúhlasím so súhlasmi, pod ním prilepenými, pretože mi nie je známy ich zmysel. Ak niekto nájde pri svojom príspevku zopár nesúhlasov, hádam začne precíznejšie študovať a až potom sa vyjadrovať k problematike.
P.S.: K témam "oddychovým" sa nevyjadrujem, tam súhlas-nesúhlas je skôr o životných prioritách a postojoch každého jedinca.
Flinstone
17.09.10,15:47
No, často nemá zmysel ani súhlas bez uvedenia dôvodu ;). Napr., ak niekto súhlasí s nesprávnou alebo zavádzajúcou radou či nepatričným §-om. Pravda, môžem pridať príspevok v znení: Nesúhlasím s príspevkom č.123 a taktiež nesúhlasím so súhlasmi, pod ním prilepenými, pretože mi nie je známy ich zmysel. Ak niekto nájde pri svojom príspevku zopár nesúhlasov, hádam začne precíznejšie študovať a až potom sa vyjadrovať k problematike.
P.S.: K témam "oddychovým" sa nevyjadrujem, tam súhlas-nesúhlas je skôr o životných prioritách a postojoch každého jedinca.
problém takéhoto príspevku ale môže byť v tom, že niekto sa nedočíta až k príspevku 197, ktorý reaguje na príspevok 123.
Ak by však pri kliknutí na nesúhlas sa objavilo okno, do ktorého treba napísať zdôvodnenie a automaticky by to vložilo pod príspevok s ktorým nesúhlasím(ako mini), to by bolo prehľadnejšie.
Môže sa stať, že niekto to číta a dôjde k inkriminovanému príspevku, ktorý sa mu v jadre pozdáva, tak už ďalej nečíta, a preto ani nemusí tušiť, že niekto k nemu má oprávnené výhrady, resp. že sa odvoláva príspevok na niečo čo bolo zmenené, alebo zrušené a pod.
Paula
17.09.10,16:04
S oknom, dávajúcim možnosť vyjadriť sa, súhlasím, nech už budú tlačidlá akékoľvek. Tie zdá sa, už nezmeníme:).
Llívia
17.09.10,21:17
Petra, nemôžeš hodnotiť veci podľa extrémnych javov. To by sme sa nikde v živote nedostali.

Ak by mali byť len tri tlačítka, tak potom
Súhlas, Užitočné, Nevhodné

Lenže na nevhodné pripravujem automatické vylúčenie pre tých ktorí dosiahnu určitý limit, čo by sa potom nemohlo používať na neužitočné veci a mimotémy veci, takže

Súhlas, Užitočné, Neužitočné, Nevhodné

Ďalej, na základe súhlasov sa nemôže vyberať najlepšia odpoveď.
Mimochodom tlačítko súhlasím som okrem Porady ešte nikde nevidel.
"Super", ešte zo dva-trikrát napíšem, že SZČO podvádzajú, kradnú atď. a som vylúčená. Alebo ma niekto nas....rdí, označím mu XYZ príspevkov za "nevhodné" a je z kola von.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Tlačidlo "neužitočné" je úplne nepotrebné.
Llívia
17.09.10,21:46
Ja teraz nesúhlasím s Llíviou, pretože to čo popisuje máme poriešené užitočným tlačítkom.

Najužitočnejšia odpoveď (podľa počtu užitočných hlasov, minimálne 3 hlasy) sa dostane hneď na začiatok témy ako prvá odpoveď, takže sa značne eliminuje problém s tým že najlepšia odpoveď ostane niekde ďaleko nepovšimnutá.
Dokonca zvažujem spraviť zoradenie príspevkov podľa užitočných bodov (nie ako prednastavené poradie ale ako možnosť).

Teraz si predstavte že toto vyššie nevysvetlím a len dám Llívii nesúhlas. Ako by si nezainteresovaný vysvetlil tento môj nesúhlas? Logicky asi tak že nesúhlasím so zjavne dobrou odpoveďou. Problém však nastane v tom že čítajúci nemá tieto ďalšie informácie, ktoré tu píšem o užitočných bodoch a najužitočnejšej odpovedi.

Ľudia si často vysvetľujú veci mylne len kvôli nedostatku informácií a nesúhlas by im veľmi nepomohol.

Súhlasu stačí tlačítko, nepotrebuje opakovane písať to s čím už súhlasím, lebo je to jasné už v pôvodnej odpovedi.
Nesúhlas však treba vysvetliť, čo téme pomôže viac ako nesúhlasný hlas a možno to pomôže nielen zadávateľovi otázky, ale aj tomu kto napísal nesprávnu odpoveď. Veď každý sa učíme a napísať niečo nesprávne nie je žiadna hanba.

Viem že existujú odpovede, kde by sa súhlas jednoznačne hodil bez vedľajšieho negatívneho efektu, ale je to asi menšina prípadov.
Was this usefull? NO, pretože
na čo mi je tlačidlo "Súhlasím", keď nesúhlasím, ale nemôžem svoj nesúhlas vyjadriť priamo v príspevku?
1. sú témy, kde najužitočnejšou odpoveďou je niečo, čo ani nesúvisí s témou (napr. v tejto téme http://www.porada.sk/t147328-zakaz-rastlinnych-lieciv.html bol najskôr za najužitočnejší príspevok označený príspevok Arizony, že či sa dajú makovice vypestovať bez maku.) 2. je za najužitočnejšiu odpoveď označený príspevok, kde je veľa citácií a odkazov a zobrazuje sa to ako nezmysel, a potom treba hľadať, ktorý príspevok je tým najužitočnejším.
Vysvetlila by som si to tak, že asi v tomto príspevku nie je všetko OK, preto by som buď hľadala ďalšie príspevky v téme od toho, kto nesúhlasil, s vysvetlením, prečo nesúhlasil, ale skôr by som si prečítala všetky nasledujúce príspevky nasledujúce po "nesúhlasím". Áno, občas by sa stalo, že odpoveď, prečo XY s príspevkom nesúhlasil, by som nenašla. V "neodborných" témach mi to je jedno. Myslím si, že v odborných témach by sa to tak často nestávalo, lebo je v záujme nesúhlasiaceho, aby to vysvetlil (má tu predsa nejaké to renomé, tak nech si ho zachová :)). Alebo ako navrhoval Flinstone - podmieniť tlačidlo "Nesúhlasím" tým, že sa musí k tomu napísať komentár.
ľudia si často vysvetľujú SÚHLAS mylne, najmä ak je v súlade si ich názorom a nepátrajú ďalej, že ten ich názor možno nie je správny. Keď pri príspevku bude svietiť "Nesúhlasím", bude ich to viac motivovať hľadať aj iné názory.
Ak vysvetlenie, prečo s príspevkom nesúhlasím, bude na str. č. 7 a niekto si potvrdí svoj nesprávny názor už na str. 3, čo ho bude motivovať, aby si prečítal ďalšie príspevky?:rolleyes:Keď mi dá niekto "Nesúhlasím", tak to určite nebudem považovať za hanbu (ibaže by som napísala fakt blbosť), ale ma to bude motivovať v tom, aby som zistila, prečo niekto s mojou odpoveďou nesúhlasí. A naviac, keď sa mi to zobrazí v nastaveniach, aspoň budem môcť rýchlejšie môj príspevok, ak bol nesprávny, opraviť.
(MT: nechcel si v tejto vete napísať "NESÚHLAS"?)
Petra Nová
18.09.10,11:40
"Super", ešte zo dva-trikrát napíšem, že SZČO podvádzajú, kradnú atď. a som vylúčená.
Veď sa neplaš.:) Ak by došlo k najhoršiemu, pôjdeme orodovať k najvyššiemu. Alebo založíme anketu za Tvoje omilostenie.;)
Llívia
18.09.10,15:27
PetraNová, ďakujem:):):), ale možno by ani nebolo treba orodovať, lebo ako je písané v téme "Riešia sa na Porade zaujímavé veci?", tak je to tu pre mňa trochu nuda v tých odborných (účtovných, mzdových, SVB) témach. A keď sa zabudnem pri oddychových typu Výroky detí, Čo ma dnes potešilo..., Srandičky a pod., tak idem spať o polnoci, čo mi moc neprospieva. :D
Danila
18.09.10,17:51
Petra, nemôžeš hodnotiť veci podľa extrémnych javov. To by sme sa nikde v živote nedostali.

Ak by mali byť len tri tlačítka, tak potom
Súhlas, Užitočné, Nevhodné

Lenže na nevhodné pripravujem automatické vylúčenie pre tých ktorí dosiahnu určitý limit, čo by sa potom nemohlo používať na neužitočné veci a mimotémy veci, takže

Súhlas, Užitočné, Neužitočné, Nevhodné

Ďalej, na základe súhlasov sa nemôže vyberať najlepšia odpoveď.
Mimochodom tlačítko súhlasím som okrem Porady ešte nikde nevidel.Aha. Ešte že som nazrela. Takže dnes som bola v referendovej téme tak nevhodná, neužitočná, nespratná opozičníčka, čo nemá rada opľúvanie slovače, že mi to už nestačilo pomaličky ani na nadýchnutie v mojom suteréne. Neprezradíš ešte limit? Aby som stihla ohlasy na výsledky referenda od ctených kolegov poraďákov. Lebo ak by som to nestihla, fakt by som to nepredýchala. :rolleyes:Ale už si fakt balím kufre, cez nevhodné na Porade to ide ľahšie, ako v parlamente cez korupciu.:)
Flinstone
18.09.10,17:57
Aha. Ešte že som nazrela. Takže dnes som bola v referendovej téme tak nevhodná, neužitočná, nespratná opozičníčka, čo nemá rada opľúvanie slovače, že mi to už nestačilo pomaličky ani na nadýchnutie v mojom suteréne. Neprezradíš ešte limit? Aby som stihla ohlasy na výsledky referenda od ctených kolegov poraďákov. Lebo ak by som to nestihla, fakt by som to nepredýchala. :rolleyes:Ale už si fakt balím kufre, cez nevhodné na Porade to ide ľahšie, ako v parlamente cez korupciu.:)
máš toľko plusových bodov, že hádam nejaký záporný ťa nevykopne... Veď to, že niekto neuniesol aj tvoj názor, ešte neznamená, že si mala radšej mlčať.
Danila
18.09.10,18:58
máš toľko plusových bodov, že hádam nejaký záporný ťa nevykopne... Veď to, že niekto neuniesol aj tvoj názor, ešte neznamená, že si mala radšej mlčať.To sú moje poraďácke stálice, tie z opačného názorového spektra, čo sa zbehnú vždy, keď ficovolička Danila nepribehne s balónikom a mariškou na ich povel a nekváka ich rečou.;) Aká som taká som, fúzy mám pod nosom.:)
Flinstone
24.09.10,03:32
posúvam
Danila
24.09.10,06:56
Flinstone, až dnes som pochopila absolútne zmysel Tvojej témy a klikla pre zadanie tlačítka - nesúhlasím. Na moje gusto je Porada pretlačítkovaná, ale.....
V téme " Návrh - odporúčania novej vlády " som mala vzácnu príležitosť zamyslieť sa nad nežiaducim účinkom tlačítka - nevhodné. Zarazili ma najmä v príspevkoch Stanislava 1975, ktorého politický názor, životnú filozofiu, či iné prednosti zväčša poznáme, veď sa vlastne navzájom aj tak trošku poznáme.;) V jeho dvoch príspevkoch, v ktorých bol autorom svojho vlastného názoru,pritom nikoho neurazil, neosočil, sa ocitlo tlačítko nevhodné, ktoré by sa dalo občas prežuť ako ostrý protest tých, čo majú názor opačný, keby:
Keby toto tlačítko nemal v pláne Richard použiť po stanovení určitého limitu na vyprázdnenie Porady od ....hm, majúc na zreteli Etiketu radšej pomlčím. Má byť tlačítkom pre porotcov, ktorí zhodnotia, koho názor je bližší košeli? Viróza sa plieni po Slovensku. A bacil sa votrel aj na Poradu. Len či existujú antibiotiká aj pre ňu, nie som si istá.... Takže som za, tlačítko - nesúhlasu, je výstižnejšie, vecnejšie, a logickejšie, ako tlačítko nevhodné.
P.S. A môj názor nepíšem preto, že tlačítko nevhodné je v politických témach na mne ako prísavka.....:)len si klikajte, ja už mám Strepsils....:)Dobre sa po ňom dýcha.;)
Flinstone
24.09.10,08:22
presne preto som zakladal túto tému. Tiež som sa ocitol v situácii, keď som s príspevkom nesúhlasil, ale nebol príspevok mimotémy, nebol nevhodný, a nemôžem tvrdiť ani neužitočný... jediné čo vystihovalo môj subjektívny pocit bolo "Nesúhlasím"
Pritom to nesúhlasím bolo pri danom výroku také výstižné, že vlastne ani nepotrebovalo nijaký komentár.
Llívia
24.09.10,09:13
mimotemy
Flinstone, až dnes som pochopila absolútne zmysel Tvojej témy a klikla pre zadanie tlačítka - nesúhlasím. Na moje gusto je Porada pretlačítkovaná, ale.....
V téme " Návrh - odporúčania novej vlády " som mala vzácnu príležitosť zamyslieť sa nad nežiaducim účinkom tlačítka - nevhodné. Zarazili ma najmä v príspevkoch Stanislava 1975, ktorého politický názor, životnú filozofiu, či iné prednosti zväčša poznáme, veď sa vlastne navzájom aj tak trošku poznáme.;) V jeho dvoch príspevkoch, v ktorých bol autorom svojho vlastného názoru,pritom nikoho neurazil, neosočil, sa ocitlo tlačítko nevhodné, ktoré by sa dalo občas prežuť ako ostrý protest tých, čo majú názor opačný, keby:
Keby toto tlačítko nemal v pláne Richard použiť po stanovení určitého limitu na vyprázdnenie Porady od ....hm, majúc na zreteli Etiketu radšej pomlčím. Má byť tlačítkom pre porotcov, ktorí zhodnotia, koho názor je bližší košeli? Viróza sa plieni po Slovensku. A bacil sa votrel aj na Poradu. Len či existujú antibiotiká aj pre ňu, nie som si istá.... Takže som za, tlačítko - nesúhlasu, je výstižnejšie, vecnejšie, a logickejšie, ako tlačítko nevhodné.
P.S. A môj názor nepíšem preto, že tlačítko nevhodné je v politických témach na mne ako prísavka.....:)len si klikajte, ja už mám Strepsils....:)Dobre sa po ňom dýcha.;)
Tú tému som čítala a sama som mala sto chutí 2/3 príspevkov - tých "politických" - označiť tlačidlom "NEVHODNÉ". Vydržte, capnem sem citáciu od Richarda, aby ste vedeli, prečo som to chcela urobiť.
Ďakujem, že ste vydržali.



Nemôžeme na to používať "neužitočné"? Však ak si myslím že je odpoveď úplne zlá, tak je v podstate neužitočná.
Najlepšiu odpoveď tiež nevyberáme podľa súhlasov, ale podľa užitočných bodov....

Viem že slovenčina na nesúhlas nepoužíva význam "neužitočné" ale na odpoveď ako celok sa to môže vzťahovať.

Angl. stránky často používajú toto:
Was this usefull? YES NO

Klasické tlačidlo nesúhlasím neviem či má význam pridávať. Máme tu už dosť tlačidiel a navyše stále som presvedčený že by to narobilo možno viac zlého ako dobrého. Odpoveď totiž môže obsahovať niekoľko myšlienok, pričom niektoré môžu byť správne a niektoré nesprávne.
- nesúhlas je nepostačujúci na to aby sme našli správnu odpoveď (tú treba tak či tak napísať a môže získať veľa jednoznačných súhlasov)
- treba analyzovať čo je nesprávne v odpovedi a takáto analýza keď získa súhlasy oproti pôvodnému príspevku jednoznačne prináša novú hodnotnú informáciu a pôvodný príspevok opravuje...
- nesúhlas môže odpovedajúcich demotivovať ak je časť príspevku správna

Viem že niekedy by sa jednoznačne hodilo takéto tlačidlo, ale obávam sa že v mnohých prípadoch by zasa bolo na neprospech a to už nehovorím o nesprávnom používaní....

Hmm nejak mi vychádza lepšie to "neužitočné".
No dobre, on píše o používaní tlačidla "NEUŽITOČNÉ", ale ja tie "politické" príspevky v tej téme považujem za "NEVHODNÉ" - sú úplne od veci, úplne mimo zadanej otázky, len sa zbytočne musím preklikávať medzi stránkami a čítať kopu (pre mňa) blbostí, aby som našla odpovede čisto k zadanej otázke (t.j. také, ktoré nerozoberajú kto koho ako prečo začo načo kde s kým volil atď.).

Danila, ty si fakt myslíš, že by ťa niekto "vyhodil" z Porady za tvoje "NEVHODNÉ" bodíky, ktorými ťa častujú v politických témach? Čéče, doteraz som si myslela, že to musíš niekoho fakt príšerne dourážať, byť vulgárna alebo neviem čo ešte zlé, aby sa tak stalo, nie že sa tvoj názor, ktorý neuráža nikoho z členov Porady, sa týmto členom nepáči.
evina
24.09.10,09:33
Ja som napríklad tlačítko "nevhodné" použila 2 či 3krát, a to len v prípade ak príspevok bolo osobným útokom na niekoho....
Naozaj nemôžeme týmto tlačítkom označovať niekoho názory, pokiaľ sú bez spomínaných osobných útokov.

Mne osobne by stačili tlačítka súhlasím, nesúhlasím, oceňujem- v starom prevedení.
Nie celkom zdieľam názor, že miesto nevhodný, aj keď nie je príspevok okorenený osobným útokom používať neužitočný. S týmto slovom sa neviem celkom ja vysporiadať, ako aj s užitočným, lebo pre každého to je niečo iné.....
Flinstone
24.09.10,10:28
súhlasím... síce ono Richardove vysvetlenie, že v angličtine sa používa:
Was this usefull? YES NO
je pekné, ale predsa len sa budem držať starého: Na Slovensku po slovensky.
A my ak vyjadrujeme s výrokom súhlas patril by aj nesúhlas...
Pravdou je aj to, že pri starom bodovaní nebolo potrebné obmedzovať počet ocenení na jeden príspevok.
mimotemy nakoniec to tu dopadne ako na fejsbúku...
napíšem: Dnes mrzlo a auto mi ledva chytilo, a 35 ľudí klikne na páči sa mi to...
Llívia
24.09.10,10:36
Páčilo by sa im, že si mal problém s autom? :rolleyes: V duchu hesla - najväčšia radosť je škodoradosť? :rolleyes:
Flinstone
24.09.10,10:42
veď to je na tom to choré... tam by tiež skôr sedelo súhlasím... čo by vyznelo aspoň trochu solidárne... a nie škodoradostne
ubka
24.09.10,11:21
tiež som dospela k názoru, že porada je pretlačítkovaná, mne by sa skôr páčili tlačidla súhlasím- nesúhlasím-/teda mám iný názor a pridám ho /- pomohlo mi-
veď predsa je trápne,/erzet-len preto, že on to nemá rád/ ak dá v téme čo dnes na obed -neužitočné na recept, ktorý je overený a dokonca mnohými hodnotený ako užitočný.
to isté aj v iných napríklad politických názoroch je predsa možnosť vysloviť svoj názor, alebo vôbec tomu nedávať priestor.
Predpokladám, že porada má slúžiť širokej verejnosti a je pravdepodobné, že čo pre niekoho je užitočné inému to nič nedá, tak by bolo taktnejšie nevyjadriť sa vôbec. Ak je v téme niečo nevhodné, na to predsa existuje tlačidlo nahlásiť a potom sú tí, ktorí to posúdia.
Flinstone
24.09.10,11:24
hmm Ubka... a teraz ti neviem pricapiť ani súhlas
Llívia
24.09.10,11:51
Flinstone, ani ja neviem pricapiť súhlas k tvojmu príspevku pod mojím.
Tlačidlá v oddychových témach - dostala som napr. 2 neužitočné body za "politický" vtip. :rolleyes:
Ubka, kuknem do obedov a dám nevhodné všetkým príspevkom, kde je v recepte použité mäso - chúďatká zvieratká :rolleyes::D
Flinstone
24.09.10,12:08
na minipríspevky nevieš pricapiť súhlas... lebo je to mimo témy/mini... ale paradoxne na prípevok ktorý je z princípu mimo, môžeš hlasovať mimotémy
Richard
24.09.10,12:57
To nie je paradox, keď je niečo mimotémy tak sa to zbalí a možno to ďalej označovať ako mimotémy (ak máme chuť). Prečo by to malo ostať len pri troch bodoch?

Tlačítka však treba ak chcem dokázať odlíšiť príspevky ktoré sú (užitočné, nápomocné) od menej dobrých až nevhodných...

Pomocou doterajších súhlasím a oceňujem sa vôbec nedalo zistiť ktorá odpoveď je najužitočnejšia a posunúť ju hore.

Tak ako sa sťažujete na facebook že na všetko má "Páči sa mi to" tak by to vyzeralo aj tu, ak by sme neodlišovali jednotlivé tlačítka. Ono na Porade sa ešte aj dodnes používa súhlas napríklad aj na "Páči sa mi to" :)

A tie tlačítka sú tu hlavne kvôli tomu aby sa komunita postarala o to čo sa tu píše, lebo moderátorov je málo a ešte k tomu im ľudia potom nadávajú.
To že niekto stlačí užitočné a niekto na to isté nevhodné nie je nič čo by malo viesť k zrušeniu tlačidiel. Neočakávam že to bude fungovať dokonale na 100%, ale ak sa dosť ľudí zapojí do takéhoto moderovania, tak to tu bude vyzerať fajn, resp. tak ako si to spravíte.

Hlavne aby sa zapojilo viac tých čo tu chcú mať dobrú Poradu. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to tu bude fajn. To platí vlastne aj tak všade.

Najprv začnú sťažnosti že je tu kopec neužitočných príspevkov, potom pribudnú tlačítka aby sa to dalo odstrániť a potom sa nadáva na to že sú tu aj tie tlačítka :)
Flinstone
24.09.10,13:31
To nie je paradox, keď je niečo mimotémy...
narážal som na minipríspevky, ktoré sú označené ako mimotémy/mini, čiže možnosť označiť takýto príspevok ako mimotémy je minimálne divné... alebo ho nazvi minipríspevok


Pomocou doterajších súhlasím a oceňujem sa vôbec nedalo zistiť ktorá odpoveď je najužitočnejšia a posunúť ju hore.
toto je síce fajn, ale minule som natrafil na slabinu takéhoto systému. Založená téma, pár odpovedí... kdesi na druhej strane ktosi začne:"Mám podobný problém..." na to kvantum odpovedí a jedna dokonca 9x užitočné.
Samozrejme, že ju systém vyhodnotí ako najlepšiu odpoveď a pricapí ju za otázku zakladateľa témy, pričom je zrejmé, že tá odpoveď nepasuje k otázke...

Najprv začnú sťažnosti že je tu kopec neužitočných príspevkov, potom pribudnú tlačítka aby sa to dalo odstrániť a potom sa nadáva na to že sú tu aj tie tlačítka :)
odpovede sú v texte

jasné že nikdy neurobíš vzhľad tak aby nemal nikto námietky, ale všetko sa vyvíja... To čo sa spočiatku mohlo zdať ako zbytočné, vývoj ukáže ako potrebné, a naopak, to čo pôvodne bolo potrebné ukáže sa ako neopodstatnené, prípadne málo využívané...
sito
24.09.10,14:55
Vždy je na začiatku nula. Ak niekto napíše jedničku, iný môže napísať áno, teda súhlasím, ak nenapíše nič, nikto nevie čo má za lubom, ak napíše nie, je proti jedničke.

Ak niekto napíše jedničku a dvojku, iný môže napísať áno, teda súhlasím, s jednotkou aj dvojkou. Čo ak, nesúhlasí s jednotkou, ale s dvojkou súhlasí? Môže napísať súhlasím? Môže. Ak niekto ďalší súhlasí s jednotkou aj dvojkou, sú za jedno. Ak niekto z davu súhlasí s jednotkou a nesúhlasí s dvojkou, už je dôvod na diskusiu, ak sa nediskutuje, môže byť prúser. Ale všetko to môže byť aj naopak.

Súhlasím, čiastočné súhlasím, čiastočne nesúhlasím, nesúhlasím? Teda ako??? :confused:
ubka
24.09.10,18:09
To nie je paradox, keď je niečo mimotémy tak sa to zbalí a možno to ďalej označovať ako mimotémy (ak máme chuť). Prečo by to malo ostať len pri troch bodoch?

Tlačítka však treba ak chcem dokázať odlíšiť príspevky ktoré sú (užitočné, nápomocné) od menej dobrých až nevhodných...

Pomocou doterajších súhlasím a oceňujem sa vôbec nedalo zistiť ktorá odpoveď je najužitočnejšia a posunúť ju hore.

Tak ako sa sťažujete na facebook že na všetko má "Páči sa mi to" tak by to vyzeralo aj tu, ak by sme neodlišovali jednotlivé tlačítka. Ono na Porade sa ešte aj dodnes používa súhlas napríklad aj na "Páči sa mi to" :)

A tie tlačítka sú tu hlavne kvôli tomu aby sa komunita postarala o to čo sa tu píše, lebo moderátorov je málo a ešte k tomu im ľudia potom nadávajú.
To že niekto stlačí užitočné a niekto na to isté nevhodné nie je nič čo by malo viesť k zrušeniu tlačidiel. Neočakávam že to bude fungovať dokonale na 100%, ale ak sa dosť ľudí zapojí do takéhoto moderovania, tak to tu bude vyzerať fajn, resp. tak ako si to spravíte.

Hlavne aby sa zapojilo viac tých čo tu chcú mať dobrú Poradu. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to tu bude fajn. To platí vlastne aj tak všade.

Najprv začnú sťažnosti že je tu kopec neužitočných príspevkov, potom pribudnú tlačítka aby sa to dalo odstrániť a potom sa nadáva na to že sú tu aj tie tlačítka :)
Richard, Tvoja posledná veta mi pripomína alibizmus, veď práve preto sú moderátori, predpokladám overení, aby posúdili nevhodnosť neetickosť príspevku, v opačnom prípade by bolo namieste, ak sú ľudia, ktorým príspevok prinesie prospech, myslím aj vedomostny, že to ocenia, ale bod neužitočné od náhodných členov je neobjektívne hodnotenie, teda subjektívne a nemusí sa zhodovať z názorom iných a pomiatne nerozhodných-navádza ich na polemiku. Ak má porada pripspieť širokej verejnosti bolo by podľa môjho úsudku na každom jednotlivcovi, ktorý klikne na poradu o pomoc, aby sám zvážil, či je príspevok pre neho prínosom, alebo odíde s nedôverou vlastnou, nie ovplyvnený iným členom -rsp. jeho názorom, v inom prípade "trucom" k určitému príspevku.
Momentálny stav hodnotenia na Porade ja nepovažujem za vhodný, určite bola z Tvojej snahy poradu vylepšovať, no podľa mňa iba za ten krátky čas, čo som jej registrovaným členom sa situácia zhoršila. Bodovanie? čomu má vlastne slúžiť? čo sa vlastne boduje? rovnocennosť bodov v rôznych témach zábavných a odborných, ako aj poradných mi pripadá nespravodlivé hodnotenie. Mne osobne na hodnotení vôbec nezáleží, mám dobrý pocit, ak niekomu moja rada prospeje, ak by ju ocenil, je to povzbudzujúce, no nie určujúce kvalitu "člena" podľa bodového hodnotenia.
Niekedy ma obťažujú "výkriky" niektorých dlhšie registrovaných členov, ktorí nadobúdajú zrejme pocit dôležitosti, tým sa zväčša vyhýbam, nestotožňujem sa s názorom, "klin sa klinom vyráža"
Je to môj osobný názor .
Flinstone
24.09.10,18:13
Sito...to čo navrhuješ by síce upresnilo odpovede, ale už teraz sa mnohým zdá hodnotenie zložité... ja som chcel jedno tlačidlo, ty už navrhuješ dve... lebo čiastočne súhlasím a čiastočne nesúhlasím sú v podstate totožné
ubka
24.09.10,18:17
možno som to nenapísala dosť jasne :) samozrejme aj ja by som privítala jedno tlačidlo, nevhodnosť príspevkov by mali posudzovať
"seriózni" moderátori.
Heni
24.09.10,18:22
..................sa situácia zhoršila. Bodovanie? čomu má vlastne slúžiť? čo sa vlastne boduje? rovnocennosť bodov v rôznych témach zábavných a odborných................... Je to môj osobný názor .

nezabudnime, že táto stránka už nie je špecifické fórum účtovníkov, ale je to "bežné" fórum užívateľov... tak asi preto sú tie body rovnocenné, lebo aj témy sú už rovnocenné, a tým pádom nie sú účtovné body cennejšie ako tie ostatné ;)
ubka
24.09.10,20:17
Heni,
uvedomujem si to, ale predsa užitočné rady môžu byť aj v iných smeroch, nielen účtovných..
práve to som mala na mysli, že sa to tu "zmyšilo" už to nie je ani tak Porada, od slova radiť, ale je to zábavné fórum, kde sem tam aj radu možno nájsť :((
Llívia
24.09.10,21:34
Dnes pri jednej nemenovanej téme som mal pocit že mi veľmi chýba tlačidlo "Nesúhlasím", ktoré by môj postoj k výroku vyjadrovalo najvýstižnejšie.
Máme "užitočné vs. neužitočné", dokonca mimotémy, zábavné a nevhodné... výber vcelku slušný. Ale chýba mi protipól možnosti súhlasím.
Niekedy nevhodné, neužitočné, nevystihujú situáciu, mimo témy to nieje a vypisovať negatívne stanovisko nemá zmysel. V takomto prípade by možnosť kliknúť na nesúhlasím prispela k sprehľadneniu témy.


...Tlačítka však treba ak chcem dokázať odlíšiť príspevky ktoré sú (užitočné, nápomocné) od menej dobrých až nevhodných...

...A tie tlačítka sú tu hlavne kvôli tomu aby sa komunita postarala o to čo sa tu píše, lebo moderátorov je málo a ešte k tomu im ľudia potom nadávajú.
To že niekto stlačí užitočné a niekto na to isté nevhodné nie je nič čo by malo viesť k zrušeniu tlačidiel. Neočakávam že to bude fungovať dokonale na 100%, ale ak sa dosť ľudí zapojí do takéhoto moderovania, tak to tu bude vyzerať fajn, resp. tak ako si to spravíte.

Hlavne aby sa zapojilo viac tých čo tu chcú mať dobrú Poradu. Ak každý priloží ruku k dielu, tak to tu bude fajn. To platí vlastne aj tak všade...
Názov témy je "Tlačidlo "Nesúhlasím". Ak chcem odlíšiť dobré príspevky od zlých, toto tlačidlo mi chýba. Ako bolo písané v predchádzajúcich príspevkoch, príspevok - blud predsa nie je "Neužitočný" alebo "Nevhodný". Je to príspevok, s ktorým "Nesúhlasím".
Veľa ľuďom, čo písali do tejto témy, prekáža množstvo tlačidiel. Dobre, tak keď nepovažuješ za dobré meniť ich počet, tak aspoň nech je tlačidlo "Neužitočné" nahradené tlačidlom "Nesúhlasím". Tlačidlo "Neužitočné" je neužitočné. Ak je pre mňa nejaký príspevok neužitočný, tak naň kašlem a nebudem naň vôbec reagovať. A ak je ten príspevok neužitočný v danej téme, môžem ho predsa označiť za "Mimotémy" - tak by som napr. mala označiť príspevky od Ubky a Heni (nad týmto príspevkom), lebo sú mimotemy .
ubka
24.09.10,23:00
Livia, súhlasím aj s Tebou, stále mi to pripadá o jednom a tom istom, áno, ak je tlačidlo neužitočné nebudem nan klikať keď je pre mňa téma nezaujímavá a v prípade, že bude nesúhlasím, považovala by som za celkom prirodzené, nech to uvedie aj mimo témy alebo kamkoľvek -dôvod, prečo nesúhlasím. Ide ma rozdrapiť, keď aj v politike, alebo hoc kde niekto mudruje, že s niečim nesúhlasí a neuvedie ako by to malo teda byť, aby s tým súhlasil. Možno som fakt neschopná sa správne vyjadriť?!
Llívia
25.09.10,00:18
Ubka, súhlasím s tebou.

Boli tu názory v zmysle, že tlačidlo "Nesúhlasím" nemá význam, ak "nesúhlasiaci" nenapíše, prečo nesúhlasí. Potom bol názor, aby to bolo tak, že bude "povinnosť" napísať dôvod nesúhlasu a toto "vysvetlenie" by sa pricapilo pod príspevok, s ktorým nesúhlasím.
"Povinnosť" vysvetliť svoj nesúhlas - OK, aj keď v malinkom % by skutočne stačilo len stlačenie tlačidla "Nesúhlasím" bez akéhokoľvek komentára, ale "vysvetlenie" by sa nemalo pricapiť priamo pod príspevok, ale do poradia na koniec témy s citáciou príspevku, na ktorý reaguje, lebo napr. ja nečítam vždy témy, do ktorých prispievam, od samého začiatku (najmä ak sú na viac ako 3 strany). A ešte by tie citácie mohli mať svoje poradové čísla = čísla príspevkov - už sa mi stalo, že som hľadala stranu, odkiaľ bol príspevok citovaný a nenašla som ju. Niekedy je potrebné prečítať si príspevky pred/za tým, na ktorý reagujem.
sito
25.09.10,02:22
Sito...to čo navrhuješ by síce upresnilo odpovede, ale už teraz sa mnohým zdá hodnotenie zložité... ja som chcel jedno tlačidlo, ty už navrhuješ dve... lebo čiastočne súhlasím a čiastočne nesúhlasím sú v podstate totožné

Ale ja nenavrhujem nové tlačidlo. Tlačidlo "súhlasím" tu už bolo aj keď som tu ja nebol. Isto malo svoj význam a aj má. Podporuje diskusiu, výmenu názorov, teda posúva riešenie problému dopredu.

Ten kto nesúhlasí, má možnosť príspevok citovať a napísať dôvod nesúhlasu, prípadne, že nesúhlasí s určitou časťou príspevku. Ale presne ten efekt by sa dosiahol aj keby bolo len tlačidlo "nesúhlasím" s tým, že nový prispievateľ by sa vyjadroval s čím v príspevku súhlasí.

Súhlasím, nesúhlasím sú krajné možnosti, mantinely. Ak budú obidve pod príspevkom, každý príspevok sa stáva vlastne anketou. Potom by mali byť uvedené aj súhlasy a nesúhlasy. Čo môže a nemusí byť v prospech riešenia problému, poskytnutia dobrej rady.

Súhlasím, nesúhlasím. Sú to ako kulisy, vyjadrujú čo je pred nimi. Ale vždy je niečo aj za kulisami. ČO???

Udajne to fungovalo, že sa dal nájsť príspevok pod ktorým bol daní súhlas. Niekedy ten súhlas je viac ako užitočné pod iným príspevkom. Súhlas pod odborným príspevkom a užitočné pod gratuláciou, srandičkou je asi rozdiel. Ale to už je na zvážení každého kto číta príspevky na porade.
Flinstone
25.09.10,13:10
Ubka, preto som navrhoval, že ak by musel napísať niekto zdôvodnenie svojho nesúhlasu, aby to pricapilo pod príspevok, lebo sa môže stať, že niekto nebude čítať 15 stranovú diskusiu do konca a za radu si zoberie aj niečo čo je pre neho síce vyhovujúce, ale nesprávne.
Flinstone
25.09.10,13:13
Súhlasím, nesúhlasím sú krajné možnosti, mantinely...
preto som navrhoval to tlačidlo, lebo čas od času sa tu objaví aj mantinel, na ktorého vyjadrenie sa nič iné použiť nedá.
sito
25.09.10,14:25
preto som navrhoval to tlačidlo, lebo čas od času sa tu objaví aj mantinel, na ktorého vyjadrenie sa nič iné použiť nedá.

Prvý povie, druhý oponuje. A druhý je vždy druhý. Ak chce byť prvý, čo musí spraviť?
willma
25.09.10,14:51
všetkých predbehnúť???? :D:D:D
sito
25.09.10,14:59
Nejak mi to nesedí? :eek: :confused: Ako môže byť druhý, keď všetkých. :(
Flinstone
25.09.10,15:17
ale pýtal si sa čo má spraviť aby bol prvý...
Ak nebudú prvší, bude on najprvší... :D
sito
25.09.10,15:21
:D:D:D :D:D:D
ubka
25.09.10,17:42
a vlastne to može byt jedno, načo sa predháňat, prvý druhý, sú tu tí, ktorí o tom tak či tak rozhodnú, čo sa im bude zahovárať a názor iných ich veľmi nezaujíma..
prajem príjemný sobotňajší večer a ešte príjemnejšiu nedeľu:)
Flinstone
25.09.10,17:48
no aspoň demokraticky môžme o tom podebatiť... ale v zmysle centralizmu a plánovitého hospodárstva, je len minimálna šanca, že pripomienka ktorá je nadnesená plebsom nájde uplatnenie.
Aj keď... niekedy aj motyka vystrelí... :D Už to môžem považovať za úspech, že Boss sa aspoň raz vyjadril k tomu čo sa tu hovorí... a dúfam, že sa ešte raz ozve po uzavretí ankety.
buchač
26.09.10,11:37
...na prvej koľaji pozor ...pozor ...posúva sa ...:D:D:D
Flinstone
26.09.10,15:53
hádam sa to neodsunie na poslednú koľaj :D
ubka
30.09.10,19:40
Flinstone, asi to bude tak, ako v teme vylúčenie člena, zatvoria nám ústa a my nebudeme vedieť ani kto a prečo ...aj to pridá na eláne prispievať do porady néééé??:D:D:D
willma
01.10.10,03:56
anketa bola časovo obmedzená, a téma zatiaľ fičí ďalej
pepsikova
01.10.10,04:27
...ja nechápem, ako mohla porada existovať,keď v začiatkoch bolo len jedno tlačítko na vyjadrenie názoru...kopa kdejakých !mimo...,neu...nevh..., mi pripadá ako pomsta na niekoho...
...dôvodenie, že je možnosť vyjadriť názor v širšej forme sa mi vidí neprijateľné...lebo ak mám iný názor, je možné napísať príspevok a nie odklikávať nevhodným či neužitočným...
ubka
02.10.10,19:57
nezobralo mi citát, takže odpoveď je neadresná :)
Flinstone
08.10.10,19:33
Hmmm... ja som myslel, že boss sa vyjadrí k tomu ešte po uzavretí ankety... ale on asi svoje vyjadrenia k tejto téme už dávno uzavrel...
Jednoducho žiadna demokracia... je to jeho doména a buď bude tak ako povedal, alebo nebude...
Toto bol môj posledný pokus o vylepšenie niečoho tuto.
HOWG