pivko
15.09.10,18:57
Neviem ako sa to odborne nazýva ,ale na východe tomu murári hovoria ŠAMBRANA , to je ta vyčnievajúca okrasa okolo okien a dverí. Zateplujem vatou ,ale zvýšil sa mi nobasil 2cm čo som dával za komín , možem to na to použiť? aká je najestetickejšia hrúbka a šírka:confused::confused::confused:
Zajtra začínam zateplovať tak že ešte jedna drobnosť -akú pásku použiť aby som si nedo.... okná pri foliovaní? je vhodná tá papierová čo sa používa pri malovaní???udrží foliu?keď fukne Košický čerstvý severný???
arizona
15.09.10,17:22
na západe "špalety".
pivko
15.09.10,17:35
na západe "špalety".
špaleta je aj na východe špaleta /tzv ostenie/,ale to je len tá stena vedľa okna. šambrana je to na čelnej strane domu , tá okrasa:D ,ktorú chce moja žena:mee:
arizona
15.09.10,17:51
ahá! díky za vysvetlenie :-)
220870
15.09.10,17:57
Vystúpená lezenka ostenia.Väčšinou sa robí 10cm široká.Platí čím väčšie okná tým širšia.Papierová páska nieje dobrá to sa nedodrhneš.Plastové okná by mali mať original pásku z výroby.Inak používame neviem ako to nazvať gumennú s UV filtrom.Pri zateplovaní málokedy okná zakrývame fóliou väčšinou len páskujeme.Ak dávaš silikon farbu tak tá sa dá pomerne ľahko umyť.Stačí trochu octu alebo oleja,alebo aj vlhké počasie a kúsok vlhkej handry.
Som myslel že už budeš pomaly rozoberať lešenie .My sme začali včera.http://picasaweb.google.sk/107564108512268292937/ZateplenieRD#
day
15.09.10,19:09
my to chceme tiez a nazov:
ten ramik okolo okna :)
220870
16.09.10,03:37
my to chceme tiez a nazov je :Výstúpená lezenka ostenia.
pivko
16.09.10,03:53
Vystúpená lezenka ostenia.Väčšinou sa robí 10cm široká.Platí čím väčšie okná tým širšia.Papierová páska nieje dobrá to sa nedodrhneš.Plastové okná by mali mať original pásku z výroby.Inak používame neviem ako to nazvať gumennú s UV filtrom.Pri zateplovaní málokedy okná zakrývame fóliou väčšinou len páskujeme.Ak dávaš silikon farbu tak tá sa dá pomerne ľahko umyť.Stačí trochu octu alebo oleja,alebo aj vlhké počasie a kúsok vlhkej handry.
Som myslel že už budeš pomaly rozoberať lešenie .My sme začali včera.http://picasaweb.google.sk/107564108512268292937/ZateplenieRD#
Moji murári su z Bardejova a včera bolo šveto:D zajra ide dole lešenie:D. Ta weber pas exclusive je silikonová?lebo tú budem dávať;)
TomasHC
16.09.10,06:30
Ak nemas dost siroke podhlady (a aj ked mas), tak sa tam zachytava prach robia sa pod tym flaky od stekajuceho prachu + vody. Mozno by nebolo zle to iba urobit inou farbou a nerobit to vystupene.
KEJKA
16.09.10,06:43
mne to takto tiež odporučili a nerobila som to. Dáme inú farbu okolo okien a bude.
bjuty smis
16.09.10,09:59
a páči sa ti to vôbec ?
mne sa to zdá gýčové, omietku dáme rovnakú všade...
pivko
16.09.10,10:35
Ak nemas dost siroke podhlady (a aj ked mas), tak sa tam zachytava prach robia sa pod tym flaky od stekajuceho prachu + vody. Mozno by nebolo zle to iba urobit inou farbou a nerobit to vystupene.
Mám tzv. štablón 120 cm tak že v pohode , to by muselo fest šikmo pršať:D a maľované sa mi nepáči.:mee:
day
16.09.10,11:36
a páči sa ti to vôbec ?
mne sa to zdá gýčové, omietku dáme rovnakú všade...

ja myslim iny odtien, nie uplene inu farbu, to mi nepride gycove,
ale zase nazor od Tomasa :confused:
vratnik
16.09.10,11:58
Paska pred omietanim sa dava 5 cm kvalitna, papierova, okna zakryt nastrihanou foliou, po krajoch prelepit paskou, na parapety ulozit karton. Na chodnik pod lesenim polozit karton, inak si znicite dlazbu. Lepsie je vsetko opaskovat ako potom behat s handrou a umyvat. Sambrany / spalety podla vkusu - skuste si to predtym namodelovat z fotografie na pocitaci.
pivko
19.09.10,06:06
Mám taký problém ,pri zameraní okien a dverí došlo k chybe, dvere sú menšie tak že teraz niesu v úplnej rovine s oknami. Neviem či sa mojim murárom nechce robiť tie šambrany ,ale tvrdia že ak vrchná hrana okien a dverí nebude v úplnej rovine tak že to bude škaredo vyzerať. Rozdiel je tam len cca 30mm tak že podľa mňa to voľnym okom ani nebude vidieť a aj keby tak podľa mňa by to nevyzeralo škaredo /veď sú domy kde sú dvere bez svetlíka a tam sú dvere nižšie oproti oknám aj 30cm/
čo vy na to?
220870
19.09.10,06:24
Murári majú pravdu nevyzeralo by to dobre.Ale.Ak zateplíš balkón odspodu 10cm polystyrénom a lezenka bude 10 cm tak sa spojí lezenka s tepelnou izoláciou balkona.
pivko
19.09.10,06:28
Murári majú pravdu nevyzeralo by to dobre.Ale.Ak zateplíš balkón odspodu 10cm polystyrénom a lezenka bude 10 cm tak sa spojí lezenka s tepelnou izoláciou balkona.
A potom už to bude OK? nebude to tak viditeľné? ženu napadlo obložiť dvere na sposob šambrany kameňom;) čo ty na to?
220870
19.09.10,06:31
Nebude to vidieť.Môžeš to obložiť aj kameňom.
pivko
19.09.10,06:35
Nebude to vidieť.Môžeš to obložiť aj kameňom.
Kameň sa lepí na presieťkované a napenetrované zateplenie akým lepidlom aby to po roku neopadalo?
220870
19.09.10,06:38
Na presieťkované ale nie penetrované.Nepenetrovať.Lepiť na lepidlá určené na lepenie kameňa FLEX.Dobre nakotviť.
http://www.vaspo.sk/fotoalbum/vstup/index_sk.html
pivko
19.09.10,08:43
A čo takéto riešenie. Balkon podlepiť len 2cm EPS , šambrany okolo okien 10cm /tak že medzi lezenkou a balkónom bude medzera/ a dvere obložiť kameňom: na fasáde šírka ako výška medzeri medzi dverami a balkónom , samozrejme že potom kameň až úplne pod balkón/vznikne tzv. širšia šambrana okolo dverí/širka=výška nad dverami/
Móže byť?
A ako treba kameň kotviť do vaty?
220870
19.09.10,09:18
Aj tak sa dá.Ale 2 cm polystyrenu na taky balkon je trochu málo.Kameň sa nekotví kotví sa len vata.