yankee0949
15.09.10,20:57
Zdravim vsetkych!
Pisem v mene mojho znameho, ktory nie je velmi PC zdatny.
Stala sa totiz taka vec: V januari tohto roku si kupil nove auto nemenovanej francuzskej znacky. Po 6 mesiacoch kludneho jazdenia mu zacalo vrcat nieco z motorovej oblasti pri zapnutej klimatizacii. Po zhliadnuti par dielov Lamparne pre istotu poslal predajcovi reklamaciu (doporucene), ale predajca sa v zakonnej dobe nevyjadril. Vlastne dodnes sa nevyjadril. Teraz zvazuje, zeby auto aj vratil, pretoze predajca je neseriozny a nekomunikuje. Je to mozne? Moze mi v tomto pomoct ZSS alebo SOI?
Za odpovede k teme vopred dakujem!
yankee0949
15.09.10,19:10
Zdravim vsetkych!
Pisem v mene mojho znameho, ktory nie je velmi PC zdatny.
Stala sa totiz taka vec: V januari tohto roku si kupil nove auto nemenovanej francuzskej znacky. Po 6 mesiacoch kludneho jazdenia mu zacalo vrcat nieco z motorovej oblasti pri zapnutej klimatizacii. Po zhliadnuti par dielov Lamparne pre istotu poslal predajcovi reklamaciu (doporucene), ale predajca sa v zakonnej dobe nevyjadril. Vlastne dodnes sa nevyjadril. Teraz zvazuje, zeby auto aj vratil, pretoze predajca je neseriozny a nekomunikuje. Je to mozne? Moze mi v tomto pomoct ZSS alebo SOI?
Za odpovede k teme vopred dakujem!
Dáša_
15.09.10,19:17
A bol s autom aj v servise, alebo iba písal reklamáciu? Lebo z tvojho popisu to nie je jasné.
yankee0949
15.09.10,19:33
A bol s autom aj v servise, alebo iba písal reklamáciu? Lebo z tvojho popisu to nie je jasné.
po zlych skusenostiach s inou nemeckou znackou a ich servisom to riesil najprv pisomne, pretoze v tom INOM servise pri istej reklamacii sa na to pozrel mechanik a povedal, ze s tym nic nie je... Poruchu nakoniec odstranil "garazovy majster" za par korun hoci auto bolo stale v zaruke. Navyse vsade vravia, ze treba reklamacie riesit oficialne a mat od toho nejaky "dokaz" lebo slovenski predajcovia sa vykrucaju a neriesia problemy
Dáša_
16.09.10,03:53
Ja sa obávam, že oficiálne riešenie reklámácie znamená, že sa s autom zájde do servisu a spíše reklamačný list.
Z toho, čo píšeš sa mi javí, že tvoj známy iba poslal do servisu nejaký list. Ale nepristavil auto. Obávam sa, že takto reklamáciu nevybaví nikto.
iriska
16.09.10,05:09
Mne sa tiež vyskytol problém s autom nemenovanej francúzskej značky - kupované z bazaru, nie ako nové, pristavili sme na reklamáciu a akonáhle ubiehal cca 35. deň reklamácie, začali sme riešiť odstúpenie od zmluvy a auta sa nám podarilo zbaviť bez väčšej ujmy.
yankee0949
16.09.10,06:03
Dáša: Aha, cize vlastne ina forma reklamacie auta ako ta oficialne spisana v servise je vlastne neplatna, tak? Dobre tomu rozumiem? :)
Dáša_
16.09.10,06:21
Dáša: Aha, cize vlastne ina forma reklamacie auta ako ta oficialne spisana v servise je vlastne neplatna, tak? Dobre tomu rozumiem? :)

a ako sa k tomu vlastne majú vyjadriť, keď predmet reklamácie nevidia?

http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod4/spip.php?article107
yankee0949
16.09.10,06:26
a ako sa k tomu vlastne majú vyjadriť, keď predmet reklamácie nevidia?
Moj tip: vyzva na pristavenie vozidla a naslednu kontrolu...ale mozem sa mylit...
Dáša_
16.09.10,06:38
no a nebolo by jednoduchšie rovno pristaviť vozidlo, na mieste spísať reklamačný protokol? Nevypisovať listy?
profesional
16.09.10,07:58
Na to aby mohol vratit auto, musi pisomne odstupit od zmluvy. To ze predajca nevybavil reklamaciu v zakonnej lehote a dalej nereaguje je dostatocny dovod na odstupenie od zmluvy. Postup by ale mal byt asledovny:

1. Poslat podnet na Obchodnu inspekciu. Ta ked vyda stanovisko ze predajca nevybavil reklamaciu v zakonnej lehote tak prejst na krok 2.

2. Napisat odstupenie od zmluvy, prilozit fotokopiu stanoviska Obchodnej inspekcie. Podlat doporucene.

3. Po tom ako predajca preberie zasielku, vozidlo doniest do priestorov predajcu a odovzdat ho - musi byt o tom na miste spisany protokol.

Ak by predajca odmietal prevziat vozidlo, alebo zasielku, aj jedno aj druhe je mozne ulozit do sudnej uschovy.

Ak ani potom nevrati peniaze, je mozne podat navrh na vydanie platobneho rozkazu.
Chobot
16.09.10,08:22
Zdravim vsetkych!
Pisem v mene mojho znameho, ktory nie je velmi PC zdatny.
Stala sa totiz taka vec: V januari tohto roku si kupil nove auto nemenovanej francuzskej znacky. Po 6 mesiacoch kludneho jazdenia mu zacalo vrcat nieco z motorovej oblasti pri zapnutej klimatizacii. Po zhliadnuti par dielov Lamparne pre istotu poslal predajcovi reklamaciu (doporucene), ale predajca sa v zakonnej dobe nevyjadril. Vlastne dodnes sa nevyjadril. Teraz zvazuje, zeby auto aj vratil, pretoze predajca je neseriozny a nekomunikuje. Je to mozne? Moze mi v tomto pomoct ZSS alebo SOI?
Za odpovede k teme vopred dakujem!

Duplicitne založená téma, spojil som ich.
iriska
17.09.10,13:50
Na to aby mohol vratit auto, musi pisomne odstupit od zmluvy. To ze predajca nevybavil reklamaciu v zakonnej lehote a dalej nereaguje je dostatocny dovod na odstupenie od zmluvy. Postup by ale mal byt asledovny:

1. Poslat podnet na Obchodnu inspekciu. Ta ked vyda stanovisko ze predajca nevybavil reklamaciu v zakonnej lehote tak prejst na krok 2.

2. Napisat odstupenie od zmluvy, prilozit fotokopiu stanoviska Obchodnej inspekcie. Podlat doporucene.

3. Po tom ako predajca preberie zasielku, vozidlo doniest do priestorov predajcu a odovzdat ho - musi byt o tom na miste spisany protokol.

Ak by predajca odmietal prevziat vozidlo, alebo zasielku, aj jedno aj druhe je mozne ulozit do sudnej uschovy.

Ak ani potom nevrati peniaze, je mozne podat navrh na vydanie platobneho rozkazu.

Bod 1. môže byť vynechaný, reklamačná doba plynie zo zákona, len treba ustriehnuť, aby bol reklamačný protokol dobre napísaný aj s dátumom. Kým inšpekcia odpovie, tak mi môžu to auto nanútiť naspäť - a ja ho vezmem, veď v podstate je opravené.
yankee0949
30.10.10,07:22
Odstupenie od KZ odoslane postou. V utorok by ho mal predajca dostat. Dokedy musi predajca konat? Je nejak stanovena doba? Ci zas 30dni cakania na vyjadrenie?