*monika*
15.09.10,21:26
Dobry vecer, viete mi prosim niekto poradit, kde by som nasla vzor zriadenia vecneho bremena dozivotneho uzivania bytu ale bez darovacej zmluvy? Takmer vsade je sucastou darovacej zmluvy a potrebujem len zriadit vecne bremeno.
Pre kratku info - rodicia sa rozviedli, predali stvorizbovy byt s tym, ze kazdy z nich si kupi svoj mensi byt. Moj otec trval na tom (kedze v tej dobe bol mimo) aby som mu z jeho casti penazi kupila byt ja a dala ho napisat na seba. Byt je teda odzaciatku pisany vylucne na mna (dokonca vynaty notarskou zapisnicou z bezpodieloveho spoluvlastnictva s mojim manzelom), otec to chce tak nechat, ale ja by som potrebovala, uz len pre moj a jeho dobry pocit, zriadit na tom byte pre neho aspon vecne bremeno dozivotneho uzivania. Cize bez darovania cohokolvek.
A este drobna podotazka - dobre som pochopila, ze keby otec (teda ja na jeho podnet) chcel ten byt predat a bolo by na nom to vecne bremeno dozivotneho uzivania pre neho, tak keby to podpisal a suhlasil s tym, da sa to vecne bremeno zrusit? Nie je trvale a neplati az do jeho smrti s nemoznostou ho zrusit?
Dakujem velmi pekne za radu.
danushka
15.09.10,19:38
Prikladám link http://www.employment.gov.sk/index.php?id=18861

Uprav si tento vzor zmluvy o založení vecného bremena podľa svojich potrieb, povinnou si Ty a oprávneným bude Tvoj otec.

Túto zmluvu zavkladujte na katastri.
Vecné bremeno sa dá v budúcnosti zrušiť zmluvou o zrušení, s takýmto zrušením by musel súhlasiť oprávnený.
arizona
15.09.10,19:41
Zriadenie vecného bremena sa môže urobiť aj samostatná zmluva.

Vecné bremeno sa dá zrušiť tak isto,ako aj jeho zriadenie.

V prílohe máš vzor, prispôsob si ho pre svoju potrebu.
*monika*
15.09.10,19:43
dakujem!!!
danushka
15.09.10,19:44
za máličko :)