jusufko
16.09.10,08:09
Dobry den,mam otazku ako sa branit proti prefikanej zene...?odstahoval som ju z domu,budeme sa rozvadzat,ale spatne si ziada vyzivne na seba a dieta,pricom sme boli spolu a staral som sa...no blocky nemam,vsak kto si nechava dvoj.mes.blocky od potravin doma ...trvale bydlisko ma 70 km odo mna.prechodne bydlisko u mna nemala.....co mam úouzit svetkou co nas videli kazdodenne?
danushka
16.09.10,06:12
Nepíšeš, či už súd určil pred rozvodom vyživovaciu povinnosť na dieťa a manželku...
Ak doteraz nie, tak Tvoja ešte stále manželka nemá čo žiadať.
jusufko
17.09.10,08:18
Este ani sud nebol,no uz je dva mesiace doma...ale na sude si bude ziadat spatne 3 mesiace vyzivne na dieta...teraz jej posielam 100 eur kazdy mesiac,teda toto je prvy mesiac..kedze nie sme spolu,preistotu...ale zbytok,ked bola u mna,neviem dokazat...jedine svedkou...Neviete kolko sa plati vyzivne na nu,kedze nerobi a do prace sa jej nechce?a akoí dlho musim na nu platit?ako sa dozviem potom,ze sa zamestnala?Je to aj moje dieta,a nechce si pozicat ani rodny list a sobasny,vsetko si vzala,ani neviem ako a doma nemam nic...uzasnu zenu som si zobral...
Lianka
17.09.10,08:23
Rodny list, aj kopiu sobasneho, ti vyda matrika.
Flinstone
17.09.10,09:06
Este ani sud nebol,no uz je dva mesiace doma...ale na sude si bude ziadat spatne 3 mesiace vyzivne na dieta...teraz jej posielam 100 eur kazdy mesiac,teda toto je prvy mesiac..kedze nie sme spolu,preistotu...ale zbytok,ked bola u mna,neviem dokazat...jedine svedkou...Neviete kolko sa plati vyzivne na nu,kedze nerobi a do prace sa jej nechce?a akoí dlho musim na nu platit?ako sa dozviem potom,ze sa zamestnala?Je to aj moje dieta,a nechce si pozicat ani rodny list a sobasny,vsetko si vzala,ani neviem ako a doma nemam nic...uzasnu zenu som si zobral...
voči manželke máš vyživovaciu povinnosť, ak požiada súd, budeš na ňu platiť tiež, kým nebudete právoplatne rozvedení. Koľko, to určí súd. Potom tiež môže žiadať výživné na rozvedeného manžela(ku), ale to už záleží na súde, či to bude považovať za opodstatnené a koľko prisúdi.
Spomínaš že je prefíkaná... tak sa nedaj prešťať a choď na súd len s advokátom. Je to tvoje právo a nemôžu použiť argument "ak má na advokáta nech platí viac" to by ich advokát zadupal pod čiernu zem.
Bude to návratná investícia.
Ajuška
17.09.10,09:14
...Spomínaš že je prefíkaná... tak sa nedaj prešťať a choď na súd len s advokátom...
...daj si však riadne záležať na výbere toho "správneho"...;)...ak nechceš zbytočne len dakomu prispieť na jeho rozkoše... :rolleyes: ...vyzvŕtaj si ho riadne... kým mu vôbec zaplatíš... dnes sa bohužiaľ aj správny advokát veeľmi ťažko hľadaa..........
Flinstone
17.09.10,09:17
tam by som doporučoval referencie... máš vo svojom okolí kopec známych, ktorí sú rozvedení, a nájdu sa aj takí, čo mali pri rozvode advokáta. Títo zvyčajne majú prehľad o tých, ktorí sú v tejto problematike zbehlí a dobrí...
jusufko
17.09.10,18:28
Dakujem za radu...uz som sa rozhodol ze si najdem pravnika.No potrebujem este jednu radu.Tato moja uzasna manzelka mi zakazuje stretavat sa so synom..vie,ze ma tak rani,a svojim sposobom ho vyuziva na vydieranie,lebo mojho drobceka strasne lubim,spravil by som prenho hoci co...,Nie sme este rozvedeny a co si uz dovoluje.....proste mi ho neda,niekedy ma aj amok chyta koli nej..Taraz musim tancovat ako ona piska?Maly bude mat 1 rok...V nedelu mi ho da rano o 9 a mam ho vratit o 12 na obed,tak planujem,ze si ho zoberem domov a vratim jej ho az na vecer..samozrejme jej to oznamim,az ked budeme u mna doma..,vsak aj moja rodina ho chce vidiet,chudacik ani ich uz nespozna.No stym zacnem dalsi vojnovy konflikt medzi nami...uz mi ho duplovane neda...Ja tu pocitujem strasnu diskriminaciu muzov,mi nic nemozme,iba platit...
Co stym?zaidost o rozvod je uz podany,lenze v BA to trva min.pol roka,kym sa mame dostavit...urad soc.veci a rodin mi pomozu,alebo na koho sa obratit?bol som aj u pravnika,vraj tam som becmostni...ze je to na vzaj.dohode..
Ajuška
17.09.10,18:51
...Ja tu pocitujem strasnu diskriminaciu muzov,mi nic nemozme,iba platit...
Co stym?zaidost o rozvod je uz podany,lenze v BA to trva min.pol roka,kym sa mame dostavit...urad soc.veci a rodin mi pomozu,alebo na koho sa obratit?bol som aj u pravnika,vraj tam som becmostni...ze je to na vzaj.dohode..
...správny chlap a najsamsprávnejší "tata" si vždy nájde spôsob... ako svojmu drobcovi pofúka kolienko... nedaj si vziať ilúzie dajakými blábolmi o diskriminácii... a toho právnika, čo vraví o bezmocnosti pošli rovno do "kelu"... ak je podaný návrh na rozvod, súd v prvom rade stanoví kolízneho opatrovníka... z ÚPSVaR... ktorý má hájiť záujmy dieťaťa... Ty, ako účastník konania máš právo nazerať do spisu (na súde... podľa čísla konania, ktoré Vám bolo pridelené)... toť prvá cesta ako sa dozvedieť, kto má dieťa zastupovať... a komunikuj s nimi až do zblbnutia... kým nepochopia, že Ty ako otec sa nedomáhaš svojich práv... ale práv svojho dieťaťa... pretože ono naozaj má právo aj na otcovo objatie... Nevešaj hlavu a otravuj ich do zblbnutia... aby naozaj o Tebe vedeli... od toho sa odrazí aj ich zastupovanie na pojednávaní...;)...rozvahu a pevné nervy... úsmev toho drobca ozaj stojí zato..........
arizona
17.09.10,19:04
Dakujem za radu...uz som sa rozhodol ze si najdem pravnika.No potrebujem este jednu radu.Tato moja uzasna manzelka mi zakazuje stretavat sa so synom..vie,ze ma tak rani,a svojim sposobom ho vyuziva na vydieranie,lebo mojho drobceka strasne lubim,spravil by som prenho hoci co...,Nie sme este rozvedeny a co si uz dovoluje.....proste mi ho neda,niekedy ma aj amok chyta koli nej..Taraz musim tancovat ako ona piska?Maly bude mat 1 rok...V nedelu mi ho da rano o 9 a mam ho vratit o 12 na obed,tak planujem,ze si ho zoberem domov a vratim jej ho az na vecer..samozrejme jej to oznamim,az ked budeme u mna doma..,vsak aj moja rodina ho chce vidiet,chudacik ani ich uz nespozna.No stym zacnem dalsi vojnovy konflikt medzi nami...uz mi ho duplovane neda...Ja tu pocitujem strasnu diskriminaciu muzov,mi nic nemozme,iba platit...
Co stym?zaidost o rozvod je uz podany,lenze v BA to trva min.pol roka,kym sa mame dostavit...urad soc.veci a rodin mi pomozu,alebo na koho sa obratit?bol som aj u pravnika,vraj tam som becmostni...ze je to na vzaj.dohode..
jusufko, pozri si túto stránku, určite tam nájdeš veľa zaujímavého...;)
http://www.ligaotcov.sk/o-nas/
babi2
17.09.10,19:11
No potrebujem este jednu radu.Tato moja uzasna manzelka mi zakazuje stretavat sa so synom..vie,ze ma tak rani,a svojim sposobom ho vyuziva na vydieranie,lebo mojho drobceka strasne lubim,spravil by som prenho hoci coMaly bude mat 1 rok...
Co stym?zaidost o rozvod je uz podany,lenze v BA to trva min.pol roka,kym sa mame dostavit...urad soc.veci a rodin mi pomozu,alebo na koho sa obratit?bol som aj u pravnika,vraj tam som becmostni...ze je to na vzaj.dohode..

...Neviete kolko sa plati vyzivne na nu,kedze nerobi a do prace sa jej nechce?a akoí dlho musim na nu platit?ako sa dozviem potom,ze sa..
Samozrejme neviem čo predchádzalo tomu, že sa idete rozvádzať, ale nedá mi. Ty toho Tvojho malého drobčeka, /ktorý ešte nemá ani rok a Ty ho tak veľmi ľúbiš/ by si už najradšej videl niekde umiestneného v jasliach /ak to dnes ešte funguje/ a mama je tá zlá, ktorej sa nechce od takého malého dieťaťa do práce. Ak je to tak ako píšeš, že by si preňho spravil hocičo, tak sprav len toľko, aby si mohol ten Tvoj drobček ešte užívať dni s maminou, ak už nie aj s Tebou.
lujza.j
17.09.10,19:32
ako píšeš dá sa šípiť , že rozvod, vyžívné a určenie starostlivosti o dieťa nebude jednonuché a príjemné:( akékoľvek peniaze, ktoré dávaš žene alebo niečo iné tak len proti podpisu, pekne napíš o čo sa jedná dátum a ona nech podpíše! inak peniaze sú najlepšie poštou. ak bude robiť problémy a nebude sa chcieť dohodnúť kedy môžeš byť z dieťaťom, žiadaj súd aby riadne vyšpecifikoval, návštevu-kontakt z dieťaťom, ktorý týždeň /párny-nepárny/ sobota-nedela. od-do, ktorý deň Vianočných sviatkov, prázdninové mesiace júl alebo august a iné.
Ajuška
17.09.10,21:22
...nechcem byť za zlúu... ale teraz mi tu fakt absentuje Flinstonové anketové tlačítko "nesúhlasím"... zatiaľ najužitočnejšia odpoveď tu svieti

Nepíšeš, či už súd určil pred rozvodom vyživovaciu povinnosť na dieťa a manželku...
Ak doteraz nie, tak Tvoja ešte stále manželka nemá čo žiadať.
...a ja sa ozaj viacej prikláňam k tomuto názoru...

...voči manželke máš vyživovaciu povinnosť, ak požiada súd, budeš na ňu platiť tiež, kým nebudete právoplatne rozvedení. Koľko, to určí súd...
...iba takto viem vyjadriť svoj nesúhlas s najužitočnejším...:rolleyes:...
Flinstone
18.09.10,02:36
To že existuje vyživovacia povinnosť voči deťom, je široko známe. Ale že existuje vyživovacia povinnosť medzi manželmi a vyživovacia povinnosť voči rodičom, sa už väčšinou zabúda.
2009
18.09.10,07:57
Nepíšeš, či už súd určil pred rozvodom vyživovaciu povinnosť na dieťa a manželku...
Ak doteraz nie, tak Tvoja ešte stále manželka nemá čo žiadať.
Má nárok žiadať na seba aj na dieťa. Je iba na materskej dieťa musí jesť potrebuje stále nové oblečenie /je jeseň všetko nové a na zimu tiež. Má rok proste rastie nedajú sa mi navliecť miminkovské dupačky a zabaliť ho do perinky/
Zrejme to myslíš tak, že má čakať čo určí súd. Súd mu to určí aj spätne ale rozumné je posielať jej nejakú sumu a aj dieťaťu niečo kúpiť na oblečenie a odložiť si bločik.
Ona sa predsa nerozhodla odísť ale bola aj s dieťaťom vyhodená ak si pozrieš toto.

odstahoval som ju z domu
Na druhej strane má nárok stretávať sa so svojim dieťaťom.

moja uzasna manzelka mi zakazuje stretavat sa so synom..vie,ze ma tak rani,a svojim sposobom ho vyuziva na vydieranie,lebo mojho drobceka strasne lubim,spravil by som prenho hoci co...,Nie sme este rozvedeny a co si uz dovoluje.....proste mi ho neda,niekedy ma aj amok
chyta koli nej..
Tu by mal konať zákonnou cestou a požiadať o to súd. Bohužiaľ emócie sú tam ešte moc silné takže dohoda nebude možná treba cez súd a kolíznu opatrovateľku. Nečakať do rozvodu. U mňa sa ťahal rozvod 2 roky.
danushka
18.09.10,08:17
...nechcem byť za zlúu... ale teraz mi tu fakt absentuje Flinstonové anketové tlačítko "nesúhlasím"... zatiaľ najužitočnejšia odpoveď tu svieti

...a ja sa ozaj viacej prikláňam k tomuto názoru...

...iba takto viem vyjadriť svoj nesúhlas s najužitočnejším...:rolleyes:...

Nevadí, že sme sa nepochopili :)
Zdieľam názor, že v takýchto prípadoch slovo proti slovu nemá žiadny význam.
Rozhodnutie zo súdu o určení výšky výživného na dieťa a manželku /ktoré nikomu neupieram/ a doklad o úhrade majú vypovedaciu hodnotu, či si povinná strana splnila svoj záväzok.
Ak zoberieme do úvahy, že partneri zneužívajú situácie pri rozvode alebo rozluke, tak jediný rozumný spôsob ako sa vyhnúť treniciam,je dodržiavať rozhodnutie súdu a domáhať sa toho, čo súd určil.
Preto aj moja odpoveď znela v tomto duchu.

Som zástancom toho, aby deťom nič nechýbalo a ženy boli chránené zákonom, ale taktiež sa zastanem mužov, ktorí sú niekedy zneužívaní v takýchto situáciách.
A je pravda, že nič nie je ani čierne, ani biele. To platí aj pre jednu, aj pre druhú stranu.
Kvaka
18.09.10,08:45
Nevadí, že sme sa nepochopili :)
Zdieľam názor, že v takýchto prípadoch slovo proti slovu nemá žiadny význam.
Rozhodnutie zo súdu o určení výšky výživného na dieťa a manželku /ktoré nikomu neupieram/ a doklad o úhrade majú vypovedaciu hodnotu, či si povinná strana splnila svoj záväzok.
Ak zoberieme do úvahy, že partneri zneužívajú situácie pri rozvode alebo rozluke, tak jediný rozumný spôsob ako sa vyhnúť treniciam,je dodržiavať rozhodnutie súdu a domáhať sa toho, čo súd určil.
Preto aj moja odpoveď znela v tomto duchu.

Som zástancom toho, aby deťom nič nechýbalo a ženy boli chránené zákonom, ale taktiež sa zastanem mužov, ktorí sú niekedy zneužívaní v takýchto situáciách.
A je pravda, že nič nie je ani čierne, ani biele. To platí aj pre jednu, aj pre druhú stranu.
Poznám zase iný prípad, keď manželia už spolu nežili dlhšie, po rozvode ostala v byte bývať exmanželka a 2 deti cca okolo 15 a16 rokov, súd určil výživné 2x5000,- Sk, lebo exmanželka nikdy v živote nerobila, nemala stabilný príjem, podotýkam, že je úplne zdravá, (ani naďalej nerobí, hoci deti už má dospelé, ale teraz berie opatrovateľský príspevok na rodičov), exmanžel zaplatil výživné hneď ako bolo určené, sudca mu však povedal, že nemal platiť dopredu (išlo o výživné za dva mesiace), mal začať platiť až po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia súdu o určení výživného.
mimotemy Exmanžel zarábal v tom čase cca 18 až 20 tis. Sk. Teraz má ešte menej, ale súd mu výživné neznížil, platí však už len na jedno 18 ročné dieťa.
Takže ako to je?
danushka
18.09.10,08:57
No to je práve o tom čiernom a bielom...
V čase keď som sa rozvádzala, môj exmanžel rušil živnosť. Súd mu vtedy určil výživné na naše dve deti vo výške 1500,- SKK.
Niekto by povedal a vtedy aj ja, že to je smiešne...
Ak som však vzala do úvahy, že mám prácu, kde dokážem uživiť svoje deti sama, tak som si povedala, chvalabohu, že to dokážem a mne s deťmi nič nechýba.
Exmanžel odvtedy zarába tak akurát na svoje prežitie a skutočne nedokáže výživné platiť. Postupne sme dospeli k dohode, že výživné od neho nebudem požadovať, medzičasom som sa druhý raz vydala a žijeme slušne, nesťažujeme si.
Exmanžel z tej biedy čo zarobí celý rok ušetrí na pekné prázdniny pre deti,ktoré sú celé leto u neho. Za ten čas ich oblečie, urobí im program, kvalitne ich vystravuje a vzťahy sú nenarušené...

Ale to je dohoda medzi ľuďmi a je to hlavne o ľuďoch, čo viac k tomu povedať.
2009
18.09.10,09:00
Absolútne súhlasím s tým, že deti sú prvoradé. Zákaz stretávania sa a vydieranie cez dieťa je krátkozraký čin. Trpí dieťa. Ale treba niečo posielať samozrejme šekom alebo prevodom a do poznámky dať alimenty. Takisto ak sa dieťatku kúpi niečo na oblečenie odložiť si bloček. A dať na súd úpravu styku s dieťaťom. To súd musí riešiť čo najskôr. Neviem ako to funguje inde ale u mňa bol podaný návrh na rozvod v auguste 2008 a prvé predvolanie prišlo začiatkom roku 2009. Rozvedený sme boli až v lete tohto roku
nika.sum
18.09.10,09:23
Samozrejme neviem čo predchádzalo tomu, že sa idete rozvádzať, ale nedá mi. Ty toho Tvojho malého drobčeka, /ktorý ešte nemá ani rok a Ty ho tak veľmi ľúbiš/ by si už najradšej videl niekde umiestneného v jasliach /ak to dnes ešte funguje/ a mama je tá zlá, ktorej sa nechce od takého malého dieťaťa do práce. Ak je to tak ako píšeš, že by si preňho spravil hocičo, tak sprav len toľko, aby si mohol ten Tvoj drobček ešte užívať dni s maminou, ak už nie aj s Tebou.

Neviem preco toto dostalo nevhodne. Naozaj nevieme ako to v skutocnosti bolo. Ale je dost divne vyjadrenie autora povodneho prispevku, ze citujem: "kedze nerobi a do prace sa jej nechce?" Ale ved podla veku dietata je na rodicovskom prispevku a naozaj je od otca dietata dost sebecky vyrok, ze on by pre maleho urobil vsetko na svete a pritom vycita mame dietata, ze nechce ist od ani nie od 1 rok stareho dietata do prace. Tazko niekomu radit, ked pozname len tu jeho verziu a mozno je to v skutocnosti uplne inak.
Ajuška
18.09.10,09:52
...Nevadí, že sme sa nepochopili ...
...vôbec nejde o to, či sme sa my dve pochopili...... na toto

...Ak doteraz nie, tak Tvoja ešte stále manželka nemá čo žiadať.
...som sa pozrela možnými očami zadávateľa... ...aby si predčasne nemastil bruško... som mala potrebu zdôrazniť... že vyživovaciu povinnosť naozaj aj voči manželke má... ... vojna vraj nie je záležitosťou morálky, ale prežitia... a pri rozvodových to bohužiaľ často platí *násobne... vysťahovať manželku s dieťaťom a ďalej ju finančne zabezpečovať... je otázkou charakteru... k tomu verdikty súdu naozaj netreba... v opačnom garde však... ak by zadala otázku partnerka, ktorá sa ocitla bez takýchto prostriedkov... ako prvý krok by som jej radila požiadať samostatne o určenie vyživovacej povinnosti (spätne od vysťahovania) na dieťa aj matku... súd by sa tým rýchlejšie vysporiadal, ako v spojení s rozvodom... ...aj toto je možné "uhlie" pohľadu... ;) ...
Ajuška
18.09.10,09:59
Neviem preco toto dostalo nevhodne...
...dala som ho ja... a práve pre toto...

...Naozaj nevieme ako to v skutocnosti bolo...
...zadanie je naozaj o inom...:rolleyes:...
danushka
18.09.10,10:10
...vôbec nejde o to, či sme sa my dve pochopili...... na toto

...som sa pozrela možnými očami zadávateľa... ...aby si predčasne nemastil bruško... som mala potrebu zdôrazniť... že vyživovaciu povinnosť naozaj aj voči manželke má... ... vojna vraj nie je záležitosťou morálky, ale prežitia... a pri rozvodových to bohužiaľ často platí *násobne... vysťahovať manželku s dieťaťom a ďalej ju finančne zabezpečovať... je otázkou charakteru... k tomu verdikty súdu naozaj netreba... v opačnom garde však... ak by zadala otázku partnerka, ktorá sa ocitla bez takýchto prostriedkov... ako prvý krok by som jej radila požiadať samostatne o určenie vyživovacej povinnosti (spätne od vysťahovania) na dieťa aj matku... súd by sa tým rýchlejšie vysporiadal, ako v spojení s rozvodom... ...aj toto je možné "uhlie" pohľadu... ;) ...

Zadávateľovi som predčasne pomastila bruško :)
Ale nakoniec povedal viac, než na začiatku asi chcel.

Mne by sa tiež nechcelo ísť do práce od ročného dieťaťa, pretože v takomto veku dieťa potrebuje prevažne starostlivosť svojej matky, ktorú nik plnohodnotne nenahradí.
Osobne som si poctivo odkrútila materskú do troch rokov svojich detí a neľutujem toho. Nemala som pocit nudy a práce bolo doma viac než dosť.

Takže zadávateľ, buď človek. Názorov si tu dostal viac než dosť a rozmýšľaj, čo v situácii, akej sa nachádzate so svojou ešte stále manželkou, môžte urobiť nielen pre svoje milované dieťa, ale možno ešte stále aj pre záchranu svojho manželstva.
Sudca vysloví ortieľ o výške výživného, papier dostanete. Ale život je o inom.
jusufko
18.09.10,14:07
Ak ide o tu robotu,mal som na mysli skutocnost,ze po materskej chce ist na vysoku a dalej studovat a nie zamestnat sa.Sam by som to nezvladal celu tu fin.zataz...Vsak co to je za manzelku,ked manzel je na 24 hod.sluzbe( v praci uz od 6 rano a koncim na druhy den o 8 rano.)kde mam dovolene 3 hod.spanku..Tak si viete predstavit tu vycerpanost so sluzby.No pridem domou a da mi maleho,aby som siel snim von,lebo sa chce vyspat.Ok,siel som,staral som sa on ho 6 hod,tak som ju nechal vyspat,no to uz som bol uplne K.O,a ked prisla rada na mna,tak ma nechala spat hod.a pol a uz som bol na nervy...Na druhy den som mal volno cely den,tam som sa staral uz od 6 rana,zenuska si pekne spala do 12...Citil som sa jak novodoby otrok ani varit nevie,jedlo som si nosil z roboty,...dalej,........Prvy prispevok na dieta co robi 20 tis a kazdu matersku som jej nechaval na ucte,vsak do buducna..vsetko na dieta a na nas islo z mojej vyplati,a ztych penazi,co sme mali akoze nasetrene som si chcel pozicat na auto 200eur,lebo mi odisiel motor,a to uz bola fin.zataz nad ramec z mojho platu..no nedala mi!Tak toto uz je ake spolocne hospodarenie?no musel som si pozicat,aby som si mohol opravit auto.Panovacna jak hovado,ziadny kompromis,znazil som sa to vsetko strpiet koli dietatu,ale uz to zaslo pridaleko..jedine co mi chcela dat peniaze na to,aby som odkupil barak do osob.vlastnictva..chvalabohu,ze som to nespravil.. .Uz tam ma chytala myslienka,ze toto takto dalej nepojde...Furt iba peniaze tahala zo mna,a moja myslienka zmodernizovat byt,kupit.plast.okna sa vytratila...Nepijem,nefajcim,staram sa o dieta,dokonca som jej nosil maleho ked sa o 3 rano zobudil do postele aby mu dala papat .Ked som jej povedal ze poziadam o rozvod,hned mi nastolila, kolko som jej dlzny,kolko dala jej strana ako svadobny dar,co vsetko si zobere, a tak..a peniaze co nasetrila vdake mne si samozrejme nechala..
Ja si ani poriadne nepamatam,co som dostal a nieto ze ona presne vie co je jej..Az teraz odstupom casu ked som sam doma,zistujem,ze mi chybaju veci.Podotykam,ze takato nebola,bola jak anjel,skromna,pomahala mi,starala sa,no po svadbe,ked vedela ze majetok patri aj jej..sa to otocili hore nohami...
Ajuška
18.09.10,14:48
Ak ide o tu robotu,mal som na mysli skutocnost,ze po materskej chce ist na vysoku a dalej studovat a nie zamestnat sa...
...nedá sa do pár viet napísať celú realitu... a "toto" tu naozaj nikomu nedovysvetľuješ... tak sa na tom ani ďalej nerozbíjaj... ;) ...Ty najlepšie vieš koho máš proti sebe a aký je Tvoj skutočný záujem o dieťa... skús sa sústrediť na to, aby ste eliminovali nevyhnutné strety... aby si si hrdo vedel aj Ty zastať svoje... aj keď to asi bude na dlho...
jusufko
18.09.10,14:55
Ironiou je,ze som si myslel,ze ked odide domou k rodicom,tak sa uvedomi...
Namiesto toho mam zakaz vstupu k nim.Ked mi dovoli pozriet synceka,da mi ho na 6 hodin.Tak sa snim prechadzam 6 hod. po meste...aspon ze tam je co obdivovat...Kazdy vikend mu nakupim dake oblecenie,zimnu vesticku,pancusky,hracky..vzdy sa mu snazim nieco doniest...Snazim sa spolupracovat,ale ked si ho pytam domou aby si obcas pozrel aj moju rodinu, tak to mi uz nedovoli,vraj ho musi kojit a dalsie vyhovorky....
Ajuška
18.09.10,15:02
Ironiou je,ze som si myslel,ze ked odide domou k rodicom,tak sa uvedomi...
Namiesto toho mam zakaz vstupu k nim.Ked mi dovoli pozriet synceka,da mi ho na 6 hodin.Tak sa snim prechadzam 6 hod. po meste...aspon ze tam je co obdivovat...Kazdy vikend mu nakupim dake oblecenie,zimnu vesticku,pancusky,hracky..vzdy sa mu snazim nieco doniest...Snazim sa spolupracovat,ale ked si ho pytam domou aby si obcas pozrel aj moju rodinu, tak to mi uz nedovoli,vraj ho musi kojit a dalsie vyhovorky....
...zákaz vstupu nerieš... je to ich súkromie, s tým nič nenarobíš... je to blbé, ale prezieravo si odkladaj bloky za nákup oblečenia pre dieťa... a časové obmedzenie vzhľadom na ranný vek dieťaťa budeš musieť akceptovať... kolíznym opatrovníkom sú baby z ÚPSVaR... ktoré považujú (oprávnene??) pravidelný denný režim dieťaťa za dôležitý... uskromni sa aj s málom... čas rýchlo beží... aj dieťa vyrastie a spraví si svoj názor...
nika.sum
18.09.10,17:49
Jusufko, podla tvojich prvych prispevkov som mala z teba dost divny (zly) pocit, tak sa ospravedlnujem. Ja sice neviem pravne rady poskytnut, ale urcite sa nevzdavaj syna ani na tych par hodin, treba to vyuzit co najviac a aj po rozvode, ak by robila problemy, netreba to vzdat, lebo aj take su niektore matky. Dieta vyrastie, ale tiez bude dost dlho jeho nazor ovplyvnovany druhou stranou a ak sa nechas matkou znechutit a obmedzis navstevy, tazko mu potom niekedy vysvetlis ako to bolo. Naozaj je sebecke takto vydierat cez dieta. Mne tiez nedopadlo prve manzelstvo najlepsie a nebolo mi velmi prijemne ked moj ex si bral syna ked isiel niekam s tou kvoli ktorej to tak skoncilo ako skoncilo (aj ked si myslim, ze jej mozem len podakovat, lebo to aspon urychlila), ale nikdy som synovi v nicom nebranila. Nemali sme nikdy sudom urcene kedy si ho moze brat, zobral si ho ked mal zaujem, niekedy aj niekolko vikendov za sebou, alebo po skole. A teraz po rokoch mozem povedat, ze mame lepsi - kamaratskejsi vztah - ako po rozvode. Je to o ludoch. Tak drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo.
jusufko
20.09.10,18:29
Ja som zufali z toho,jak si moze urcovat cas a dobu,kedy ho mozem vidiet,ked sme este stale manzelia...teraz mi ho da az o dva tyzdne,uz ma amok z toho chyta...Pravnici mi hovno radia.Cely tyzden robim,vikend mam volny,tak aspon cez vikend ho chcem vidiet..a ona ze ide prec s malym a nepovie kam....ja sa snazim vsetko mierovo,ale toto sa neda.............teraz potrebujem radu...
Ajuška
20.09.10,18:43
Ja som zufali z toho,jak si moze urcovat cas a dobu,kedy ho mozem vidiet,ked sme este stale manzelia...teraz mi ho da az o dva tyzdne,uz ma amok z toho chyta...Pravnici mi hovno radia.Cely tyzden robim,vikend mam volny,tak aspon cez vikend ho chcem vidiet..a ona ze ide prec s malym a nepovie kam....ja sa snazim vsetko mierovo,ale toto sa neda.............teraz potrebujem radu...
...Ty vieš čo všetko sa udialo medzi Vami kým ste dospeli do tohto štádia... bohužiaľ, dieťa... či deti sa často zneužívajú ako komunikačný prostriedok "vyššej" moci... ja osobne to neznášam... lebo deti je potrebné chrániť od všeobecnej ľudskej zloby... tobôž od tej navŕšenej z nevydareného vzťahu... právnika hľadaj dovtedy, kým sa nenaučí za Tvoje peniaze hájiť práva Tvoje a Tvojho dieťaťa... nezabúdaj na jeden fakt... že ročné dieťa nie je žiadny plyšák... ktorý sa dá prehadzovať kade-tade... ak si s ním zžitý vieš o jeho základných potrebách viac než dosť... tak sa neprs do pozície, kto má kedy na neho právo... má svoje potreby... právo na svoj harmonogram... aby sa nestalo pinkpongovou loptičkou dvoch hráčov... ktorým ide iba o skóre............... nezúfaj... zvažuj... a hľadaj priechodnú cestičku...:cool:...