tanos
16.09.10,10:28
Ahojte poradaci,

vedeli by ste mi odporucit skolenie, ktore by sa tykalo legalnej zodpovednosti konatela v spolocnosti. Kamaratka bola nominovana do tejto funkcie a chcela by sa informovat o jej pravach a povinnostiach konatela v ramci legislativy.

Dakujem!
Ajuška
16.09.10,08:34
Ahojte poradaci,

vedeli by ste mi odporucit skolenie, ktore by sa tykalo legalnej zodpovednosti konatela v spolocnosti. Kamaratka bola nominovana do tejto funkcie a chcela by sa informovat o jej pravach a povinnostiach konatela v ramci legislativy.

Dakujem!
...neviem, či sú takto špeciálne zamerané školenia... dľa môjho vkusu malo byť poradie opačné - najprv sa zorientovať v právach a povinnostiach konateľa a až potom dopustiť vlastnú nomináciu...;)... doporučujem začať tu http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#125 od § 133 ...zvyšné zákony sa k tomu "pribalia"...;)...
VieraPopluharova
16.09.10,08:39
Plne suhlasim s Ajuškou,

najskôr sa zorientovať vo všetkých zákonoch, ktoré sa dotýkajú funkcie konateľa, jeho práv a povinností, najhoršie je stať sa konateľom bez týchto znalostí, viem o čom píšem,nakoľko sama som tak učinila, netušiac do čoho sa rútim a trvalo mi 3 roky až som vyriešila situaciu,aby som mohla odstúpiť.Naozaj pozor na to.