Inga6
16.09.10,11:34
Ahojte poradaci,

chcem vas poprosit o radu. Na mesacnom vypise z BU mame polozky, na zaklade ktorych boli zablokovane peniaze bankou z dovodu exekucie a ku koncu mesiace presne tie iste ciastky boli odblokovane.
Viete mi prosim poradit, ako mam tieto transakcie zauctovat?

Podla vyjadrenie banky tie peniaze blokovala banka na nejaky svoj vyhradeny ucet, cize nesli priamo exekutorovi.

Dakujem velmi pekne za rady!
Inga6
16.09.10,10:52
Prosim, nikto mi nevie poradit????
azla
16.09.10,11:02
Je potrebné o tom učtovať ? Domnievam sa, že nie.

Nastal pohyb prostriedkov ? Myslím si nie. - Peniaze boli a ostali Vaše, len istý čas Ste nemali právo s nimi disponovať.
Zita5
16.09.10,11:03
Je potrebné o tom učtovať ? Domnievam sa, že nie.

Nastal pohyb prostriedkov ? Myslím si nie. - Peniaze boli a ostali Vaše, len istý čas Ste nemali právo s nimi disponovať.

Súhlasím, nakoľko peniaze na účte fyzicky boli , len banka ich blokovala , aby sa nemohlo s tou čiastkou disponovať .
Inga6
16.09.10,11:34
No, ono to je v skutocnosti tak, ze z uctu peniaze v skutocnosti odisli (minusovy zapis) a potom nam ich opat vratili na ucet (plusovy zapis).
V banke to vysvetlili tak, ze tie peniaze boli prevedene na nejaky ich specialny ucet....
Preto mam s tym taky problem, ako mam :(.
zuzana.š.
16.09.10,11:36
tak to daj cez 261
Ivenka
16.09.10,11:39
Nedavno som mala ten istý učtovný prípad. Vedela som že to boli peniaze blokované k úveru-splátke tak som to aj ja takto naučtovala, + splátka úveru a následne - vrátena splátka.
Inga6
16.09.10,12:10
super, dakujem za odpovede....a ake jednoduche riesenie, ze ma to nenapadlo :).