Blb
16.09.10,11:17
Bol niekto na psychologickom teste, ked si vybavoval ziadost o invalidny dochodok? Na aky typ otazok treba odpovedat? Teoreticke otazky, logicke, alebo aj vlastna tvorba - nieco nakreslit? Co taky test prezradza o cloveku? Co prezradza taky test o depresivnom cloveku, oproti zdravemu, cim sa odpovede a neverbalny prejav odlisuju - nejakou popletenou logikou, strachom a obavami, alebo nizkou sebadoverou?

Ma s tym niekto teoreticke, pripadne prakticke skusenosti? Poradte. Pomozte.
buchač
16.09.10,09:33
Bol niekto na psychologickom teste, ked si vybavoval ziadost o invalidny dochodok? Na aky typ otazok treba odpovedat? Teoreticke otazky, logicke, alebo aj vlastna tvorba - nieco nakreslit? Co taky test prezradza o cloveku? Co prezradza taky test o depresivnom cloveku, oproti zdravemu, cim sa odpovede a neverbalny prejav odlisuju - nejakou popletenou logikou, strachom a obavami, alebo nizkou sebadoverou?

Ma s tym niekto teoreticke, pripadne prakticke skusenosti? Poradte. Pomozte.

...hm , keď nad tým tak dumem ....čo by si asi tak chcel poradiť ???

Skúsenosti ....
- teoretické ????
- praktické ????

Bol som onehdá ...na zbrojný preukaz mi bolo nutné absolvovať tento test ...
Trval cca 3 hodiny ...mal som dosť ...

Kreslíš , logika , negácie negácií , čísla a obrázky dopĺňaš ...
Magor si z toho ...

Skúsenosti ???....he , žiaden ťahák nepomôže ...buď si normálny alebo nie ...;)

Ale testov je dostatok ...
http://www.dusevnezdravie.sk/images/p058_0_01_01.jpg

napr..... http://www.dusevnezdravie.sk/depresia.html
danushka
16.09.10,10:19
Psychológovia majú dobre prepracované testy, kde na základe odpovedí z otázok aj rovnakého druhu, len inak formulované odhalia, či respondent zavádza a klame, alebo odpovedá pravdivo.
Takže ak si niekto myslí, že psychotesty oblafne špekuláciou, mýli sa.
Samozrejme, že nejde o testy bežné, ale cielené na skutočné odhalenie zdravia, či defektu osobnosti a jeho psychiky.
Testy rôzneho druhu psychológov odahľujú inteligenciu, emotívno, nadanie na určitý druh činností, odhalia elán človeka, ale aj sklony k agresii atď.

Existuje široká škála testov ako napríklad, IQ testy, ukladanie farebných kariet, asociácie z machúľ, kreslenie a maľovanie, testy zamerané na odhalenie osobnostných predpokladov.

Pokiaľ Vás čakajú psychotesty na potvrdenie invalidity, určite sa nesnažte o manipuláciu, bude odhalená ;).
Blb
16.09.10,10:46
Len chcem vediet, co ma tam caka. Aby som z toho nebola moc popletena a nejak to zvladla
buchač
16.09.10,11:01
Len chcem vediet, co ma tam caka. Aby som z toho nebola moc popletena a nejak to zvladla

...čo čaká ...

Menší stres zo strachu ...;)
Inak v pohode ...
Blb
16.09.10,11:09
...čo čaká ...

Menší stres zo strachu ...;)
Inak v pohode ...
Mam stres aj z menej narocnych veci, ako je navsteva psychologa. Staci len pomysliet. Snad ma to obide!
pupavka11
16.09.10,15:18
Je bezne absolvovat psychologicke testy pri depresii? Na co poukaze taky test? Vam niekedy daval psychiater robit test, aby zistil, ako ste na tom? Ja som sa s tym zatial nestretla. To mam ale stigro.
Blb
17.09.10,12:32
Psychologicky test som zatial absolvovala len pred pohovorom do zamestnania, ale to bolo dost davno. Dopadla som najlepsie, ako sa dalo. Ale teraz sa na to necitim. Co uz...
Halli
17.09.10,12:37
Len aby psychológ nebol na tom horšie ako ty...aj takých poznám a dosť ! Chvalabohu nepotrebujem ich ale poznám ich mimo prácu :D
Blb
17.09.10,14:02
Ako to zistim, ako na tom je? Ake mas s nimi skusenosti - Slavica?
hubatá
17.09.10,14:12
Ešte tak na záver problému Blb: niekedy aj nick dokáže psychológa očariť - sama som toho dôkazom.
Blb
17.09.10,14:16
Dik za rady
danushka
17.09.10,17:08
Len aby psychológ nebol na tom horšie ako ty...aj takých poznám a dosť ! Chvalabohu nepotrebujem ich ale poznám ich mimo prácu :D

No veď zas si len trafila Slavuš klinček po hlavičke tak ako to len Ty vieš :D
Môj bratranec je psychiater a mimochodom je totálne na hlavičku, moja dlhoročná priateľka je psychologička a teší sa tak, že rúčkami búcha po stole :D:D:D.
Teraz neviem, či je deformovaná, alebo je už naša:);):rolleyes:...
pepsikova
17.09.10,17:49
..mňa by zaujímalo, kto to vymyslel?..však k žiadosti o invalidný dôchodok na psychiku, depresie, poruchy osobnosti,duševné a iné choroby sa prikladajú vyšetrenia od psychológov, psychiatrov a nie za jeden deň, ale minimálne pol roka až rok staré, určite aj dlhšie..a to, že by sa robil špeciálny test pri depkách, aby dali niekomu dôchodok- no, sorry, už som všeličo počula!!!...
buchač
17.09.10,17:54
...aj by som vedel , aj by som povedal ...;):D:D:D:D:D:D:D:D