EricDaze
16.09.10,12:54
Zdravim poradakov ... prevadzkujeme predajnu s textilom (nie sme majitelmi budovy, sme v podnajme), kde je vchod z ulice a vstup je vyvyseny o jeden schod. Pri vychode z predajne si zakaznicka schod nevsimla a spadla, zranila si clenok. Predtym nez si zavolala sanitku, si pytala cislo na majitelku a nieco si tam dudrala o znamom doktorovi... Lad ani voda na schodoch nebola (je septermber), oznacenie pozor schod mame len na dverach, kt. boli otvorene. Moze nas nejakym sposobom tato osoba zalovat a pytat odskodne ? Je zakonom dane nejake oznacenie jedneho schodu? Dakujem za kazdu radu.
zdenka131
17.09.10,05:10
marleau
17.09.10,05:13
Ja síce neporadím,ale takto si mantáci a chrapúni chcú prilepšiť.Možno ju ani nič nebolelo.
Chobot
17.09.10,07:26
Zdravim poradakov ... prevadzkujeme predajnu s textilom (nie sme majitelmi budovy, sme v podnajme), kde je vchod z ulice a vstup je vyvyseny o jeden schod. Pri vychode z predajne si zakaznicka schod nevsimla a spadla, zranila si clenok. Predtym nez si zavolala sanitku, si pytala cislo na majitelku a nieco si tam dudrala o znamom doktorovi... Lad ani voda na schodoch nebola (je septermber), oznacenie pozor schod mame len na dverach, kt. boli otvorene. Moze nas nejakym sposobom tato osoba zalovat a pytat odskodne ? Je zakonom dane nejake oznacenie jedneho schodu? Dakujem za kazdu radu.


mimotemy

... :confused::confused: ako nie aby sa hanbila ako pes, že nekuká pod nohy, ale ešte bude za to viniť iných...????:eek::eek:

A ešte keď sa zosype, tak bude simulovať ako futbalista..:D:D

Dajte na tie schody nejaké menej nápadné označenia, trochu ho ošúchajte a nech holka dokazuje, že ste to tam nemali.

Pochopil by som, keby sa jej napr. schod rozsypal pod nohami a preto by spadla (že by nebol technicky v poriadku) a žiadala by odškodné. Ale neviem sa stotožniť s faktom, že niekto vymyslel nejaké univerzálne nariadenie, že schody (prvý a posledný) treba farebne označovať a ak nie je označený, tak za pád chodca je vinný majiteľ schodov. :eek::eek:!! Pochopil by som tiež, keby to boli schody niekam do pivnice, kde je šero. Ale aby si niekto nevšimol schod do predajne??? A navyše, keď tam predtým po tom schode vstupoval??

To za chvíľu niekto vymyslí, že výkladná skriňa musí byť označená nálepkou "Pozor sklo!". A ak tam nebude nálepka a ja sa rozbehnem a hlavou rozbijem to sklo, tak mi majiteľ výkladu dá odškodné?
Stanislav 1975
17.09.10,07:30
mimotemy

... :confused::confused: ako nie aby sa hanbila ako pes, že nekuká pod nohy, ale ešte bude za to viniť iných...????:eek::eek:

A ešte keď sa zosype, tak bude simulovať ako futbalista..:D:D

To k nám prišlo z Ameriky, tam sa súdia za každú primitivnosť- raz jedna teta zažalovala výrobcu pračiek,že v návode nebolo napísané že sa v nej nemožu prať mačky-alebo iná teta žalovala Mc Donalds,že si na hamburgeri popálila ústa, inak obe svoje žaloby vyhrali,takže tak...
Stanislav 1975
17.09.10,07:32
Zdravim poradakov ... prevadzkujeme predajnu s textilom (nie sme majitelmi budovy, sme v podnajme), kde je vchod z ulice a vstup je vyvyseny o jeden schod. Pri vychode z predajne si zakaznicka schod nevsimla a spadla, zranila si clenok. Predtym nez si zavolala sanitku, si pytala cislo na majitelku a nieco si tam dudrala o znamom doktorovi... Lad ani voda na schodoch nebola (je septermber), oznacenie pozor schod mame len na dverach, kt. boli otvorene. Moze nas nejakym sposobom tato osoba zalovat a pytat odskodne ? Je zakonom dane nejake oznacenie jedneho schodu? Dakujem za kazdu radu.

Ja osobne si myslím, pokial tam nebol neodhrnutý sneh a ľad( v septembri asi nie,;)),tak teta nikde nič nevysúdi-proste, niekto jej dal rozumy a snaží sa to využiť,ale to len skúša...