abcd.kates
16.09.10,13:05
ahojte, ak chcem zamestnancovi vyplatiť náhradu za zahr.pracovnú cestu, konkrétne za jeden mesiac bol v štyroch krajinách,z toho v troch je sadzba stravného v eurách, ale v jednom štáte v cudzej mene (CZK), tak tú cudziu menu (nárok podľa zákona o cest.náhradách) mám premeniť kurzom z dňa predchádzajúceho dňu zahran.pracovnej cesty? Ak mu to všetko chcem vyplatiť v eur?
P.S. všetky tieto prac.cesty mi vyúčtoval na jednom zbernom tlačive: Príkaz a vyúčtovanie zahr.prac.cesty.
abcd.kates
17.09.10,06:56
ahojte, ak chcem zamestnancovi vyplatiť náhradu za zahr.pracovnú cestu, konkrétne za jeden mesiac bol v štyroch krajinách,z toho v troch je sadzba stravného v eurách, ale v jednom štáte v cudzej mene (CZK), tak tú cudziu menu (nárok podľa zákona o cest.náhradách) mám premeniť kurzom z dňa predchádzajúceho dňu zahran.pracovnej cesty? Ak mu to všetko chcem vyplatiť v eur?
P.S. všetky tieto prac.cesty mi vyúčtoval na jednom zbernom tlačive: Príkaz a vyúčtovanie zahr.prac.cesty.

posúvam
KEJKA
17.09.10,07:40
kurz zoberieš platný 1.den mesiaca, kedy ZSC začala
na porade je plno odpovedí na túto otázku.
abcd.kates
18.09.10,09:33
kurz zoberieš platný 1.den mesiaca, kedy ZSC začala
na porade je plno odpovedí na túto otázku.

nesúhlasím Kejka, nie náhodou deň predchádzajúci dňu vyučtovania pracovnej cesty???
Veď deň vyúčtovania nemusí byť zhodný s dňom uskutočnenia tejto pr. cesty.
Alebo sa mýlim? Dúfam že nie, veď som celú noc študovala túto poradu :-(((
Paula
18.09.10,09:58
abcd.kates
21.09.10,06:40
pozrela som, no neviem prečo - prečo je to ten prvý deň. Veď ešte vlani som s podobným prípadom (on nebol zamestnanec, ale SZČO) volala na daňové riaditeľstvo, kde mi povedali, že keď on donesie vyučtovanie pracovnej cesty (aj keď zberným cesťákom za 1mesiac), tak napr.s dátumom vyúčtovania : 31.8. by som stravné a vreckové v cudzej mene (SWE, CZK,POĽ.) zamenila dňom predchádzajúcim dňu vyúčtovania !

kde je teda ten rozdiel? :-(((
abcd.kates
21.09.10,10:46
čítala som aj otázku -cestovne-nahrady-aky-kurz , a naozaj je tu veľa názorov, ale nie su zhodné, je to kocúrkovo, už fakt nemôžem, čím ďalej čítam, tým viac som dopletená. Prosím niekoho kto si naozaj 100% istý aby mi to polopate vysvetlil, prečo raz kurz z 1.ho dňa msiaca , prečo inokedy deň predchádzjaúci dňu vyúčtovania. Prosííím , budem veľmi veľmi vďačná . ....možno Chobot ?
japis
21.09.10,11:06
čítala som aj otázku -cestovne-nahrady-aky-kurz , a naozaj je tu veľa názorov, ale nie su zhodné, je to kocúrkovo, už fakt nemôžem, čím ďalej čítam, tým viac som dopletená. Prosím niekoho kto si naozaj 100% istý aby mi to polopate vysvetlil, prečo raz kurz z 1.ho dňa msiaca , prečo inokedy deň predchádzjaúci dňu vyúčtovania. Prosííím , budem veľmi veľmi vďačná . ....možno Chobot ?

pozri si par.36 odst.6 zákona o cestovných náhradách. Od1.1.2009 platí na prepočet stravného kurz k 1.dňu v mesiaci, kedy zahraničná SC začala.
abcd.kates
28.09.10,05:31
pozri si par.36 odst.6 zákona o cestovných náhradách. Od1.1.2009 platí na prepočet stravného kurz k 1.dňu v mesiaci, kedy zahraničná SC začala.

o.k., tak som to vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty urobila.
Zhrnutie:
-diety ak boli v cudzej mene napr. CZK,tak som ich zrátala, a zamenila na eurá prvým dňom v mesiaci kedy sa uskutočnila pracovná cesta začala.
-ostatné výdavky ako nákup dialn.známky, PHL atď. som tiež prerátala kurzom z prvého dňa v mesiaci kedy sa uskutočnila pracovná cesta začala.
je to tak už správne????