informatik
16.09.10,13:26
Dobrý deň,
podľa kolektívnej zmluvy mám ako štátny zamestnanec nárok na poskytnutie stravovania za plnú úhradu aj počas čerpania dovolenky a prekážky v práci podľa §141 Zákonníka práce. Toto nám však nebolo od 1.1.2010 poskytované.Môžem žiadať o dodatočné vyplatenie formou stravných lístkov?
Ďakujem
Tweety
16.09.10,11:40
Dobrý deň,
podľa kolektívnej zmluvy mám ako štátny zamestnanec nárok na poskytnutie stravovania za plnú úhradu aj počas čerpania dovolenky a prekážky v práci podľa §141 Zákonníka práce. Toto nám však nebolo od 1.1.2010 poskytované.Môžem žiadať o dodatočné vyplatenie formou stravných lístkov?
Ďakujem
Môžeš.
informatik
20.09.10,07:21
a ešte by som sa chcela opýtať, či má zamestnanec, ktorý čerpá študijné voľno v trvaní 4 týždňov, nárok na stravné lístky na toto obdobie.
Ďakujem
Tweety
20.09.10,07:52
a ešte by som sa chcela opýtať, či má zamestnanec, ktorý čerpá študijné voľno v trvaní 4 týždňov, nárok na stravné lístky na toto obdobie.
Ďakujem
Nie, podľa ZP §152 mu nárok nevznikne.
informatik
11.10.10,05:21
Ahojte.Prepláca sa zamestnancovi stravné, ak je na služobnej ceste, ktorá trvá od 2.9. do 30.9., aj strava za 15.9. - t.j. sviatok? Podľa mňa nie. a čo sa týka preplatenia ubytovania počas tohto dňa, keďže je to sviatok?
veronikasad
11.10.10,05:28
Ahojte.Prepláca sa zamestnancovi stravné, ak je na služobnej ceste, ktorá trvá od 2.9. do 30.9., aj strava za 15.9. - t.j. sviatok? Podľa mňa nie. a čo sa týka preplatenia ubytovania počas tohto dňa, keďže je to sviatok?
o akú pracovnú cestu sa jedná , Prepláca vám zamestnávatel stravné aj počas víkendov ?
Llívia
11.10.10,05:29
Ahojte.Prepláca sa zamestnancovi stravné, ak je na služobnej ceste, ktorá trvá od 2.9. do 30.9., aj strava za 15.9. - t.j. sviatok? Podľa mňa nie. a čo sa týka preplatenia ubytovania počas tohto dňa, keďže je to sviatok?

1. Pýtaš sa v zlej téme.
2. Ak bol zamestnanec na pracovnej ceste aj 15.9., tak má nárok aj na stravné, aj na preplatenie ubytovania. Nie je podstatné, že bol sviatok alebo že zamestnanec v tento deň nepracoval, podstatné je, že ho zamestnávateľ vyslal na pracovnú cestu, ktorá trvala od do a toho 15.9. zamestnanec bol na pracovnej ceste.
informatik
11.10.10,05:31
Stravné nám počas víkendov neprepláca. A ide o dlhodobú stáž.