Coosom
16.09.10,13:50
Ahojte,

viem, že sa tu popísalo toho veľa, ale myslím si,
že môj prípad je iný, preto by som potreboval poradiť.

Vystupujem ako autor (autorský zákon).
Som platcom DPH na SR.
Vydal som knihu, proces EAN, ISBN ... je ukončený.

Knihu chcem predávať záujem do ČR.
Všetko sú zatiaľ neplatci DPH.

Uvažujem správne ?
Knihu považujem za tovar.
Dodanie tovaru do zhraniačia neplatcovi DPH budem fakturovať s DPH (10%) a DPH ovediem normálne na SR.

Pokiaľ by bol odberateľ platca DPH, fakturovať budem bez DPH + pripojím čarovnú forlmulku o nutnosti zdanenia na jeho strane.
Postupujem rovnako ako pri iných tovaroch a službách - IČ uvádzam v súhrnnom výkaze.


Je to prosím správne ?

Skôr som na vážkach s DPH. My máme 10% na knihy, neviem ako to je v ČR..

Vopred Vám ďakujem.
martinez
16.09.10,12:05
ja osobne by som s Tebou suhlasil... a sadzba DPH v Cechach Ta nemusi zaujimat...
Lianka
16.09.10,12:21
Tiez sa mi to zda ok. Nakolko fakturujes neplatitelom DPH, fakturujes so slovenskou DPH - dan odvedies v SR. Ak by si fakturoval platitelovi - postup, ako pises.
betka
16.09.10,20:07
Zistila by som si, ako platí tento par. v ČR

§ 14


(1) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji, ak je tovar dodaný z iného členského štátu do tuzemska, je tuzemsko s výnimkou, ak hodnota tovaru bez dane dodaného do tuzemska nedosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur. Ak dodávateľ dodaním tovaru nedosiahne v kalendárnom roku hodnotu 35 000 eur, môže si za miesto dodania tovaru zvoliť tuzemsko, ktoré bude miestom dodania tovaru najmenej dva nasledujúce, po sebe idúce kalendárne roky.

(2) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji, ak je tovar dodaný z tuzemska do iného členského štátu, je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, ak hodnota dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku hodnotu určenú týmto členským štátom alebo ak si dodávateľ zvolí za miesto dodania tovaru tento členský štát.

(3) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane, je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy ku kupujúcemu.