katarinat
16.09.10,19:55
Ja sa hned na zaciatok ospravedlnujem lebo tato otazka asi nepatri velmi do tejto rubriky, ale neviem kam ju inam zaradit...
Zacali sme so stavbou rodinneho domu. Cerpame uver z SFRB. S firmou PRESPOR sme si dohodli odber tehal. Dostali sme od nich faktury, no medzitym sme dostali vyhodnejsiu ponuku co sa tyka hlavne ceny dovozu, co je pre nas podstatne kedze SFRB preplaca len material nie dopravu. Mylsim ze v dnesnej dobe je normalne ze ak mozem kupit ten isty tovar lacnejsie tak navaham a zvolim si tuto moznost. Presporu sme oznamili ze od nich tovar nevezmeme, ale pan nam povedal ze ta faktura je uz zavazna a eviduju ju ako nezaplatenu. A ked ju neuhradime ze ju budu od nas vymahat aj formou exekutora. Nam sa to zda prehnane, kedze sme od nich este nedostali ziadny tovar a netusili sme ze moze byt faktury zavazna ked este neprebehol obchod :/ Moj manzel si zial nepamata ci pri preberani faktury nieco podpisoval. Ak nam niekto viete poradit chceli by sme vediet ci sme naozaj povinny ukutocnit tento obchod, alebo mame pravo sa este rozhodnut.
dakujem velmi pekne za kazdu radu
220870
16.09.10,18:05
Pokiaľ ste nič nepodpisovali tak nie ste povinný nič odobrať.
radek666
16.09.10,18:08
Ja sa hned na zaciatok ospravedlnujem lebo tato otazka asi nepatri velmi do tejto rubriky, ale neviem kam ju inam zaradit...
Zacali sme so stavbou rodinneho domu. Cerpame uver z SFRB. S firmou PRESPOR sme si dohodli odber tehal. Dostali sme od nich faktury, no medzitym sme dostali vyhodnejsiu ponuku co sa tyka hlavne ceny dovozu, co je pre nas podstatne kedze SFRB preplaca len material nie dopravu. Mylsim ze v dnesnej dobe je normalne ze ak mozem kupit ten isty tovar lacnejsie tak navaham a zvolim si tuto moznost. Presporu sme oznamili ze od nich tovar nevezmeme, ale pan nam povedal ze ta faktura je uz zavazna a eviduju ju ako nezaplatenu. A ked ju neuhradime ze ju budu od nas vymahat aj formou exekutora. Nam sa to zda prehnane, kedze sme od nich este nedostali ziadny tovar a netusili sme ze moze byt faktury zavazna ked este neprebehol obchod :/ Moj manzel si zial nepamata ci pri preberani faktury nieco podpisoval. Ak nam niekto viete poradit chceli by sme vediet ci sme naozaj povinny ukutocnit tento obchod, alebo mame pravo sa este rozhodnut.
dakujem velmi pekne za kazdu radu

to je tažko ked si nepamätáte či ste niečo nepodpisovali. ale ak ste nepodpisovali zmluvu, alebo dodací list alebo objednávku tak si z tou faktúrou môžu vytrieť r.ť. Ja idem tiež povystavovat kopec faktur a mám zarobené :D
katarinat
16.09.10,18:20
no nam sa to zda ako zastrasovanie a ich snaha za kazdu cenu predat... manzel si to nepamata lebo tam bol vtedy strasny chaos vela ludi a vlacili ho z jednej kancelarie do druhej... :(
Este pan argunmentoval tym ze oni uz porothermu za nas objednany tovar zaplatili, takze to uz musime vziat...
No a ked manzel povedal ze mame lepsiu ponuku tak aj on zacal navhovat dalsie vyhodne ceny inych materialov ktore by sme u nich mohli nakupit...no proste sa nam to nezda ciste... :(
ale nechcem sa do niecoho namocit :(
marleau
16.09.10,19:03
Spýtajte sa,na základe čoho ju chcú vymáhať.Podľa toho,čo predložia ako dokaz,viete,či ste v práve alebo nie.A nebojte sa,im sa ten tovar nepokazí,len niekto z nich potrebuje tretiu dovolenku v roku,tak skúša.
day
16.09.10,20:27
v kazdej dobrej zmluve je aj bod odstupenie od zmluvy, ked sa vam to oplati, nevahajte.
ked nic nepodpisal a ustne dohodol odber, ustna dohoda je tiez dohoda, ale .... je to na vas

manzel by si mal davat kazdopadne vacsi pozor, ci tam je chaos alebo nie
mlaco
16.09.10,20:45
Tak v prespore ukazte druhu ponuku a pokuste sa dohodnut na rovnaku cenu.

Ja som tak kupoval skridle - v Stavmixe ani nevedeli ze mozu uplatnit tzv. "objektovu" zlavu, tak som im aj pomohol :-)
220870
17.09.10,03:40
Tak v prespore ukazte druhu ponuku a pokuste sa dohodnut na rovnaku cenu.

Ja som tak kupoval skridle - v Stavmixe ani nevedeli ze mozu uplatnit tzv. "objektovu" zlavu, tak som im aj pomohol :-)
Dobre vedeli,len nechceli vedieť!;)
marleau
17.09.10,05:10
Teraz si spomínam,že som u jedného odberateľa raz spomenul,že budem robiť veľký dom,on mi narezal drevo a o dva týždne volá,že kedy si preň prídem.Vravím,že je som ho ešte neobjednával,lebo bez zmluvy a hlavne výpisu prierezov to neurobím,spomenúť v debate to však možem.Vraj som ho oj....l,on má teraz škodu.Ak nemajú odber,nasilu sa tlačia a chytajú aj imaginárnej slamky,len nech je zisk.Pritom to drevo sa nedalo použiť...
hanelie
17.09.10,05:55
ak bola riadne spísaná objednávka - odber tovaru je záväzný, odstúpiť možno len v dohodnutých prípadoch, ak odstupuješ od objednávky tak s rizikom znášania škody
katarinat
22.09.10,15:45
Dakujem za vsetky odpovede. Dnes sme boli v prespore a rozpravali sme sa o tom dookola. Oni stale tvrdili ze je ta faktura zavazna a ze sme povinni tovar kupit. Na fakture je uvedeny datumm splatnosti a moznost navysovania sumy pokial termin splatnosti nedodrzime. Ja som chcela len pocut na zaklade akeho zakona to chcu od nas vymahat ak nezaplatime ale pan zial nevedel reagovat , on je predajca a nie pravnik, ale vraj maju taku moznost. Proste nas nepresvedcil. Manzel podpisal prevzatie faktury, ziadnu objednavku. Takze stale neviem na com sme. Asi este vyhladat nejakeho pravnika...co vy na to??
220870
22.09.10,15:56
Treba si prepočítať či sa vám to oplatí .Prespor nieje až tak predražená firma aby sa oplatilo ten rozdiel nekceptovať.Právnici vám pooradia tak aby to vyhovovalo im nie vám.