m.orth
11.11.05,12:08
Ak chcem požívať súkromné motorové vozidlo na firemné účely,do nákladov si dám PHM podľa priemernej spotreby uvedenej v TP.(ak sa nemýlim) Ako mám však určiť výšku finančných nákladov, keď cena benzínu sa neustále mení a taktiež je rozdiel medzi cenami na čerpacích staniciach?
juliska
11.11.05,11:18
Najlepšie je odkladať si účtenky z reg.pokladne pri tankovaní. Tam je cena ktorou môžeš dokázať koľko v období tankovania stála PHM aj keď si z nádrže minul iba časť natankovaného.
karpis
11.11.05,12:22
V prílohe kniha jázd pre súkromné vidzidlo používané na lužobné účely.
Skontrolovať a opraviť spotrebu PHM a cenu PHM
Alena Kašičková
11.11.05,15:31
Najlepšie je odkladať si účtenky z reg.pokladne pri tankovaní. Tam je cena ktorou môžeš dokázať koľko v období tankovania stála PHM aj keď si z nádrže minul iba časť natankovaného.
Taktiež v Poradcovi sa uvádza cena PH ( Slovnaft) priebežne počas celého roka.
Paula
11.11.05,15:52
Najlepšie je odkladať si účtenky z reg.pokladne pri tankovaní. Tam je cena ktorou môžeš dokázať koľko v období tankovania stála PHM aj keď si z nádrže minul iba časť natankovaného. pre:m.orth:Súhlasím s juliska. V prípade, že účtenky nemáš, pr.cenu si zistíš napr. na linkoch, uvedených v prísp.84,85:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4201&highlight=d%F4le%BEit%E9+str%E1nky
apo
11.11.05,19:55
Určite je dôležité počítať náklady s cenou presne podľa zákona, ale nie vždy sa to dá. Viac ako cena PHM je kontrolovaný náklad z pohľadu či je na Dosiahnutie, Zabezpečenie a Udržanie príjmov. Ja mojim kliento hovorím, že vždy keď robia náklady musiamať na zreteli aspekt DZU to ostatné je naozaj druhoradé.

apo