rommy
16.09.10,21:07
Ahoj poraďáci stretli ste sa niekto s tým, že by vám daňová kontrola skúmala prečo ste fakturovali hodinu práce pracovníka napr. za 70eur ak bežnú sadzbu máte 40eur?
danushka
16.09.10,19:37
A čo je na tom čudné DÚ ?
Veď len nedávno dávali v telke, že pán minister práce v minulosti za svoje poradenstvo účtoval 100€/hod .
Tak kto sa rozumie niečomu, nech za to aj dostane, čo si zaslúži.

Či tety na DÚ ješitnejú a prerátavajú svoju hodinovú mzdu v štátnej správe?

A teraz ma neukameňujte prosím, ale bez štipky sarkazmu som použila fakty verejné.
Stanislav 1975
16.09.10,19:39
A čo je na tom čudné DÚ ?
Veď len nedávno dávali v telke, že pán minister práce v minulosti za svoje poradenstvo účtoval 100€/hod .
Tak kto sa rozumie niečomu, nech za to aj dostane, čo si zaslúži.

Či tety na DÚ ješitnejú a prerátavajú svoju hodinovú mzdu v štátnej správe?

A teraz ma neukameňujte prosím, ale bez štipky sarkazmu som použila fakty verejné.

Jedným slovom- FUJ je to...:D

http://www.cas.sk/clanok/179341/mihal-o-tomanovej-a-krsikovej-zmluvach-fuj-hovorim-fuj.html
danushka
16.09.10,19:58
Rommy prepáč, asi čakáš inú odpoveď.
Takže k veci,
dá sa považovať takáto hodinová mzda pre zamestnanca za obvyklú?
Veď len treba zdôvodniť dostatočne, že odmena za určitú prácu zodpovedá sumám obvyklým.

A od veci...Beriete nových zamestnancov? Uspokojila by som sa aj s hodinovou mzdou 20€ :).
durisovad
17.09.10,05:58
Danuska, quod licet Iovi non licet bovi
danushka
17.09.10,09:34
Danuska, quod licet Iovi non licet bovi
Veď práve...
Nechcela som, musela som...
marjankaj
17.09.10,09:43
Ahoj poraďáci stretli ste sa niekto s tým, že by vám daňová kontrola skúmala prečo ste fakturovali hodinu práce pracovníka napr. za 70eur ak bežnú sadzbu máte 40eur?

A existuje nejaký paragraf, že sa to nesmie?
Presne takto by som sa ich opýtal.
marjankaj
17.09.10,10:12
Danuska, quod licet Iovi non licet bovi

Po slovensky takto?
Čo je dovolené "obyčajným ľuďom", nie je dovolené ostatným?:rolleyes:
durisovad
17.09.10,11:59
Po slovensky takto?
Čo je dovolené "obyčajným ľuďom", nie je dovolené ostatným?:rolleyes:
Ano, doslova takto - co je dovolene Jovovi /Jova bol boh/ nie je dovolene volovi. Platilo to vzdy a asi aj platit bude naveky.
marjankaj
17.09.10,12:46
Ano, doslova takto - co je dovolene Jovovi /Jova bol boh Nie Iova ale Iupiter(Jupiter), grécky Zeus. Iovi je tretí pád./ nie je dovolene volovi. Platilo to vzdy a asi aj platit bude naveky.

A kto sú "obyčajní ľudia" snáď nemusím hovoriť.:rolleyes:
durisovad
17.09.10,12:54
Dakujem za poucenie, citat aj jeho vyznam poznam, ale latincinu som sa neucila a teda ani sklonovat v tomto jazyku neviem.
Ale je pravda, ze keby som bola trochu porozmyslala, mohla som na to prist.
rommy
17.09.10,16:36
:) zlatí ste :)
nie nie nemáme kontrolu a ani také hodinové sadzby, ale predseda chce dať faktúru splatnú na 36 splátok a úrok z toho chce zarátať do faktúry, čiže navýšiť o to faktúru (tovar a služby) a tak by vyšla cena práce vyššia ak by to niekto prepočítaval, ja osobne som sa stretla len s tým že skúmali ak niečo išlo pod cenu, tak či ste sa s tým vy niekto nestretli :)
durisovad
17.09.10,16:43
Danovy urad nema dovod neakceptovat to, ze mate vyssi vynos a tym padom zaplatite aj vyssie dane. Ak by to bolo naopak, problem by mohol byt, mohli by to povazovat za spekulaciu.
KEJKA
17.09.10,16:58
no možno im nevadí tá vyššia sadzba, ale chceli by mať vyššie sadzby všade - teda skúmajú práve opak, či by nemohol - nemal byť výnos vyšší.
durisovad
17.09.10,17:02
Aj to je mozne, ale myslim, ze napadnutelne to nie je.