mn1090
17.09.10,04:33
Dobry den

Mam nasledovny problem

Som danovnik s obmedzenou danouvou povinnostou = nemam cely rok trvaly pobyt a na Slovensku som bol 5 dni.

Takze by som mal byt zdaneni podla § 16 ZoDP.

V roku 2009 som mal prijem od slovenskej spolocnosti ako zamestnanec. Mal som teda prijem zo zavyslej cinnosti. Tato spolocnost za mna odviedla preddavky na dan. Tato spolocnosti mi aj poskytla pisomne potvrdenie, ze “vykonával všetku svoju prácu od januára 2009 do decembra augusta 2009 na území cudzieho statu – tj. mimo SR.” V zmysle § 16 ods 1 pism b) ZoDP (znenie prikladam dole pod textom) som si v danovom priznani poziadal o vratenie zaplatenych preddavkov. Lenze danovy urad mi poslal vyzvu, ze mi to nevratia a naopak mam nedoplatok a ze s imam opravit danove priznanie do 15 dni, inak mi to urobia oni podla § 42 z. c. 511/1992

Viete mi poradit ake sankcie mi hrozia - nejaky urok z omeskania? Viete mi poradit co mam urobit, aby mi vratili tie preddavky na dan? Mozem podat odvolanie alebo iny opravnny prostriedok?

Velka vdaka!!!! Pridavam aj znenie paragrafu.

Podla § 16 ods 1 Príjmom zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou je príjem:
b) zo závislej činnosti VYKONNAVANEJ NA UZEMI Slovenskej republiky alebo na palubách lietadiel alebo lodí, ktoré sú prevádzkované daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou,

Ziadne ine pismeno sa na mna nevztahuje.