migua87
17.09.10,08:45
Zobrali s me si s priatelkou hypoteku ja ako žiadateľ a ona ako spolužiadateľ. Mne by hypoteku dali to nebol problém ale jej nie tak chcela aby sme si ju zobrali spolu. z hypotéky sme kúpili byt ktorý ja napísaný na oboch pol na pol. Problém je že sme sa rozisli a neviem ako to mam riešiť. poradte mi prosím.
KEJKA
17.09.10,06:53
tak máš smolu, bud sa dohodnete a vysporiadate, alebo nie, a má polovicu bytu zadarmo.
Známy takto prišiel o všetko - o peniaze ktoré vrazil do penzionu, o auto, a teda aj o ten penzión.
Spamatával sa z toho 4 roky aj to vraj preto lebo mal vtedy 25 rokov.
Martin Mocko
17.09.10,07:10
Zobrali s me si s priatelkou hypoteku ja ako žiadateľ a ona ako spolužiadateľ. Mne by hypoteku dali to nebol problém ale jej nie tak chcela aby sme si ju zobrali spolu. z hypotéky sme kúpili byt ktorý ja napísaný na oboch pol na pol. Problém je že sme sa rozisli a neviem ako to mam riešiť. poradte mi prosím.

Takýto príklad by si mali naštudovať hlavne ľudia, ktorí hovoria, že "sobáš iba kvôli papieru sa neoplatí".
Ale k meritu veci.
Nenapísal si, kto skutočne hypotéku splácal, možno aj to je podstatná záležitosť. V každom prípade - ak sa nedokážete navzájom dohodnúť o nejakom finančnom vyrovnaní, nasleduje pravdepodobne iba súdna cesta.
migua87
17.09.10,09:49
ďakujem vam za rady. no nejake ine niesu??? iba ta súdna cesta???
Lianka
17.09.10,09:51
Dohoda alebo sud, ako pise Martin Mocko.

Dohoda nemusi znamenat, ze zajtra ma dat jeden druhemu 50 000 EUR. Dohoda moze znamenat splacanie dohodnutej sumy v splatkach, zapocet s inym majetkom a dalsie moznosti.
day
17.09.10,10:15
predat byt a vyplatit hypo