LenkaC23
17.09.10,10:36
Potrebovala by som zistit internetove stranky pripadne institucie na Slovensku ktore by mi mohli pomoct poskytnut blizsie info v pripade zaujmu o vyhradny dovoz zo zahranicia na Slovensko,a vsetko s tym spojene.Existuje nieco take?ak ano dalo by sa poradit mi kde treba zacat?vopred dakujem:)
Holder Miro
17.09.10,09:50
Zo zahraničia, či len z EU ?
dragan.michal
17.09.10,15:07
neviem, ale zda sa mi ze nieco take ako "vyhradny dovoz" alebo vyhradny dovozca uz nefunguje. Ci sa mylim?
durisovad
17.09.10,15:11
Mas pravdu, "vyhradny dovozca" je teraz ZMLUVNY DOVOZCA a tych moze byt tolko, kolko si zahranicna firma zazmluvni.
LenkaC23
18.09.10,06:34
Aha, v poriadku...Jedna sa o dovoz z krajin EU.kde by sa dali zistit vsetky potrebne informacie?Nejake internetove stranky pre zacinajucich podnikatelov a institucie na Slovensku?Ja totiz momentalne zhromazdujem vsetky potrebne informacie a pravdu povediac neviem kde zacat.Potrebujem kde by ma mohli spravne nasmerovat aby som sa mohla odrazit.
Holder Miro
18.09.10,12:17
Aha, v poriadku...Jedna sa o dovoz z krajin EU.kde by sa dali zistit vsetky potrebne informacie?Nejake internetove stranky pre zacinajucich podnikatelov a institucie na Slovensku?Ja totiz momentalne zhromazdujem vsetky potrebne informacie a pravdu povediac neviem kde zacat.Potrebujem kde by ma mohli spravne nasmerovat aby som sa mohla odrazit.

Ani ja neviem kde začať,

chcel som dovážať cartridge do tlačiarní, a nie som si istý, či nemusím vybavovať nejaké certifikáty...
durisovad
18.09.10,12:25
A co tak skusit nieco vyvazat do krajin, kde to nemaju? Napr. do Ameriky kokosovu mucku. Moja dcera si ju vzdy berie odtialto, lebo tam je len kokosove mlieko a cele kokosy. Ale ako sa to da zariadit, neviem, to sa musis popytat niekde inde.
Holder Miro
18.09.10,12:34
A co tak skusit nieco vyvazat do krajin, kde to nemaju? Napr. do Ameriky kokosovu mucku. Moja dcera si ju vzdy berie odtialto, lebo tam je len kokosove mlieko a cele kokosy. Ale ako sa to da zariadit, neviem, to sa musis popytat niekde inde.

Čo ja viem ?

Ani na Sahare nemajú bukové drevo , a viem, že by ho tam veĺmi potrebovali .

Alebo vo Venezuele stojí liter benzínu okolo 12-15 centov.

Možno sa najde niekto, kto pokryje aj tieto potreby...

Ja sa do toho nepúšťam.:mee:
durisovad
18.09.10,12:36
Ani ja nemam ambiciu cokolvek dovazat alebo vyvazat, len ma to tak napadlo, kedze naplne do tlaciarni predava uz kde-kto, takze si myslim, ze velky kseft by to nebol.
day
18.09.10,12:40
vsetko sa predava a to uz vsade, musis prist s originalnym napadom, ponuknut viac ako konkurent a je to, ... uz len originalny napad a ponuknut viac ako konkurent
Holder Miro
18.09.10,12:42
Ani ja nemam ambiciu cokolvek dovazat alebo vyvazat, len ma to tak napadlo, kedze naplne do tlaciarni predava uz kde-kto, takze si myslim, ze velky kseft by to nebol.

Prečo nie ?

Stačila by jedna predajňa v jednom okresnom meste + 1 dealer, ktorý by behal po kanceláriach núkať cartridge lacnejšie o 30 %.

A biznisik, by mohol sa rozbiehať..
len by som potreboval vedieť, či by mi niekto nemohol klepnúť po prstoch, práve skrz tieto certifikáty ?
durisovad
18.09.10,12:46
Ak by boli lacnejsie o 30 %, bolo by to pod nakupnu cenu. Viem, ze predajcovia maju marzu 18-20 %.
Holder Miro
18.09.10,12:50
Ak by boli lacnejsie o 30 %, bolo by to pod nakupnu cenu. Viem, ze predajcovia maju marzu 18-20 %.

Ja by som niektoré typy, resp.nahrady bral priamo od výrobcu.:)
day
18.09.10,12:51
Ak by boli lacnejsie o 30 %, bolo by to pod nakupnu cenu. Viem, ze predajcovia maju marzu 18-20 %.

.. a nasi ITckari dali prikaz kupovat, len original naplne
(inak niekto odstupuje stanok so skalickym trdelnikom na Malte ;) )
Holder Miro
18.09.10,12:55
.. a nasi ITckari dali prikaz kupovat, len original naplne
(inak niekto odstupuje stanok so skalickym trdelnikom na Malte ;) )

V dnešnej dobe dávať niekomu nejaký príkaz ??? :eek:

len malý priklad mojej cenovej kalkulacie.

Original cartridge jednej svetovej značky sa u nás predáva cca po 60 € / s DPH/
ktokoľvek može vycestovať do susednej krajiny a ten istý cartridge, resp.jeho náhradu si vie zakúpiť v hociktorom supermarkete po cca 30 €,

moja cena by bola 40 € s DPH !:)

No nekúpte to !:) :cool:
buchač
18.09.10,13:07
V dnešnej dobe dávať niekomu nejaký príkaz ??? :eek:
Preboha...neblbni ...
Veď nik nedával príkaz ľuďom , aby Frunimu dali peniaze ...kľučka na dverách si dokonca podávali zo začiatku ...
len malý priklad mojej cenovej kalkulacie.
...a tiež to bola cenová kalkulácia ...až 60 % výnosy sľubovalo BMG...
Original cartridge jednej svetovej značky sa u nás predáva cca po 60 € / s DPH/
ktokoľvek može vycestovať do susednej krajiny a ten istý cartridge, resp.jeho náhradu si vie zakúpiť v hociktorom supermarkete po cca 30 €,
A nie je jdno , či náhrada ...či originál ..???
Všetko robí Čína ...:D:D:D
moja cena by bola 40 € s DPH !:)
...hm ...:rolleyes:...dokedy ..???
No nekúpte to !:) :cool:
...raz , alebo dvakrát ...

:)

...ale inak ???...
Kľudne začni , uvidíš , čo život prinesie ...;)
Holder Miro
18.09.10,13:19
Možno by BMG fungovalo DOTERAZ, pokiaľ by ho vtedajšia vláda NESTOPLA.
buchač
18.09.10,13:22
...si uvedomuješ , čo si za 3,14...nu povedal ???????????????????:confused::confused::confused:
Holder Miro
18.09.10,13:29
Možno by BMG fungovalo DOTERAZ, pokiaľ by ho vtedajšia vláda NESTOPLA.
Stačilo dať podmienku, že každý by svoje peniaze na jednu zmluvu, mohol zhodnotiť len niekoĺko x, napr. 3-4 x , potom by mu automaticky jeho zmluva zanikla a samozrejme istina aj s úrokmi, by mu bola vyplatená...
Takto by sa zabránilo exponencialnemu zuročeniu vkladov,a defacto zrúteniu celého systému do seba,
lebo boli aj takí, čo si nechali pripočítať uroky k istine, a takto navýšenú sumu nechali zase zúročiť.
Takto by sa vklad zúročil maximálne o 120% a viac by sa nedal úročiť.

A noví ľudia, by stále prichádzali uzatvarať nové zmluvy..

Do dvoch rokov, by vstupilo do systemu aj 1/2 Maďarska, napríklad, a títo noví členovia by svojimi vkladmi stále vykrývali peniaze na úročenie.
Nemyslím, že takáto úvaha je 3,14-čovina.
buchač
18.09.10,13:58
Stačilo dať podmienku, že každý by svoje peniaze na jednu zmluvu, mohol zhodnotiť len niekoĺko x, napr. 3-4 x , potom by mu automaticky jeho zmluva zanikla a samozrejme istina aj s úrokmi, by mu bola vyplatená...

A noví ľudia, by stále prichádzali uzatvarať nové zmluvy..
Nemyslím, že takáto úvaha je 3,14-čovina.


Mam podnikatelsky napad, kde mozem ziskat blizsie iformacie?

...ešte stále chceš podnikať ?????:rolleyes::confused::rolleyes::confused:

To je asi tak , ako keby na burze cenných papierov obmedzili predaj akcií na určitý počet ...

Pozor ale , to nie je Tesco , kde môžeš len 3 ks balíkov toaleťáku do vozíka šmariť ...

To je už iná liga ...tomu sa hovorí

... podnikanie ...

Podľa § 2 Obchodného zákonníka Obchodný zákonník, čo je na Slovensku v praxi zďaleka najčastejšie používaná definícia, má podnikanie nasledujúcu definíciu:
Sústavná činnosť uskutočňovaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
marjankaj
18.09.10,14:04
Stačilo dať podmienku, že každý by svoje peniaze na jednu zmluvu, mohol zhodnotiť len niekoĺko x, napr. 3-4 x , potom by mu automaticky jeho zmluva zanikla a samozrejme istina aj s úrokmi, by mu bola vyplatená...
Takto by sa zabránilo exponencialnemu zuročeniu vkladov,a defacto zrúteniu celého systému do seba,
lebo boli aj takí, čo si nechali pripočítať uroky k istine, a takto navýšenú sumu nechali zase zúročiť.
Takto by sa vklad zúročil maximálne o 120% a viac by sa nedal úročiť.

A noví ľudia, by stále prichádzali uzatvarať nové zmluvy..

Do dvoch rokov, by vstupilo do systemu aj 1/2 Maďarska, napríklad, a títo noví členovia by svojimi vkladmi stále vykrývali peniaze na úročenie.
Nemyslím, že takáto úvaha je 3,14-čovina.

A vieš vôbec o čom hovoríš? Kto mal dať tú podmienku? Vláda?
Veď oni sami si stanovili podmienky. A oni ich nedokázali splniť. Ak by dali zhodnotenie menšie ako v banke, tak by asi veľa klientov nemali. Tak dali veľkorysejšie až ich napokon nemohli utiahnuť. Tí ktorí do toho viac videli si vybrali svoje, keď biznis nenapredoval, a ostatným zostali iba oči pre plač. To chce vidieť aj trochu ďalej a predovšetkým aj kedy zdvihnúť kotvy a ísť o dom ďalej. No a potom nasledujú orgány činné v trestnom konaní.
day
18.09.10,14:10
...eĹĄte stĂĄle chceĹĄ podnikaĹĽ ?????:rolleyes::confused::rolleyes::confused:

To je asi tak , ako keby na burze cennĂ˝ch papierov obmedzili predaj akciĂ* na určitĂ˝ počet ...

Pozor ale , to nie je Tesco , kde mĂ´ĹžeĹĄ len 3 ks balĂ*kov toaleĹĽĂĄku do vozĂ*ka ĹĄmariĹĽ ...

To je uĹž inĂĄ liga ...tomu sa hovorĂ*

... podnikanie ...

buchac krasne napisane
a holder to co si napisal to je cista pyramida :)
buchač
18.09.10,15:29
A vieš vôbec o čom hovoríš? Kto mal dať tú podmienku? Vláda?
Veď oni sami si stanovili podmienky. A oni ich nedokázali splniť. Ak by dali zhodnotenie menšie ako v banke, tak by asi veľa klientov nemali. Tak dali veľkorysejšie až ich napokon nemohli utiahnuť. Tí ktorí do toho viac videli si vybrali svoje, keď biznis nenapredoval, a ostatným zostali iba oči pre plač. To chce vidieť aj trochu ďalej a predovšetkým aj kedy zdvihnúť kotvy a ísť o dom ďalej. No a potom nasledujú orgány činné v trestnom konaní.

...hm , aj iné ...aj tie fungovali...:rolleyes:

Ale skôr by som to nazval nástroje ...uvedené do činnosti...;):D:D:D
marjankaj
18.09.10,17:13
I tak še da.:D