elpre86
17.09.10,11:55
Ahojte... mam taky malicky problem... v minulosti som zarabal celkom slusne... podnikal som a zobral som si par uverov aby to podnikanie islo este lepsie... no moja sprostost nechal som sa nahovorit na somariny vdaka ktorym som bol nuteny prestat podnikat... no zostali mi dlhy ktore som nemal z coho platit tak ma zaradili do registra ako neplatica a samozrejme mam aj exekutorov na krku...

nasiel som si konecne robotu takze prijem uz je. no ale kedze mam maleho 3 mesacneho syna a priatelku a "chcem im doborovolne prispievat" nejake peniaze len pre exekucie je to nemozne...

prosim teda o radu ako na to? ma s tym niekto nejake skusenosti???
KEJKA
17.09.10,10:46
ak sa oženíš, tak to budu vyživované osoby a čiastka pre exekútora sa zníži..........
elpre86
17.09.10,11:03
ano, ale maly ma moje priezvisko cize je priznany ako moj syn. a keby sme boli manzelia tym padom mozu siahnut aj na jej majetok...ci mylim sa?
KEJKA
17.09.10,11:13
môžete zrušiť BSM, teda čo je jej, bude jej aj po svadbe, alebo to prepíše na syna.
Alebo si vybav úradný papier - súdne rozhodnutie o výške výživného.
anikaz
17.03.11,14:02
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na financovanie matersekej školy - zriaďovateľom je obec. V prameňoch sa píše, že obec môže prideliť MŠ prostriedky, ktoré získa z podielových daní. Neviem teda, či existuje hranica, koľko precent musí prideliť. Zatiaľ ďakujem