ADA
17.09.10,14:41
Ahoj všetci, mám na Vás takú otázku máme zamestnaného dohodára na výpomoc v sklade pri nakládke a vykládke tovaru. Ideme si teraz do CR pre tovar a ja by som chcela vedieť, či môžem dohodára poslať ako "závozníka" aby šoférovi pomohol pri nakládke auta /bude treba ručne uložiť/. Spravím mu poistku pri ZC tak ako má zamestnanec. Má potom nárok na diéty ako zamestnanec alebo sa to všetko týka len zamestnancov. Zatiaľ som takýto prípad neriešila tak Vás prosímo pomoc.
veronikasad
17.09.10,12:43
Ahoj všetci, mám na Vás takú otázku máme zamestnaného dohodára na výpomoc v sklade pri nakládke a vykládke tovaru. Ideme si teraz do CR pre tovar a ja by som chcela vedieť, či môžem dohodára poslať ako "závozníka" aby šoférovi pomohol pri nakládke auta /bude treba ručne uložiť/. Spravím mu poistku pri ZC tak ako má zamestnanec. Má potom nárok na diéty ako zamestnanec alebo sa to všetko týka len zamestnancov. Zatiaľ som takýto prípad neriešila tak Vás prosímo pomoc.
Má nárok na diety, ale musíte urobiť nejaký dodatok k dohode, v ktorom zakotvíte, že bude vysielaný aj na zahr. prac. cesty a budete mu preplácať stravné a vreckové v zmysle zákona ocest.náhradách
ADA
17.09.10,13:02
Takže ak urobím dodatok k dohode má nárok na všetko. Ďakujem
Ozaj a v dohode sme sa dohodli, že mu zamestnavateľ zabezpečí stravu to znamená, že pri účtovaní strav. lístka máme ako zamestnávateľ nárok na 55% do nákladov ako keby to bol zamestnanec je tak?