verkaz
17.09.10,14:57
Tento zákon ukladá spoločenstvám zabezpečiť hydraulické vyregulovanie rozvodov teplej úžitkovej vody. Hydraulické vyregulovanie rozvodov tepla máme.
Má niekto skúsenosti s hydraulickým vyregulovaním rozvodov teplej úžitkovej vody?
Halli
17.09.10,16:05
Vierka, asi málokto zo starších domov má s tým skúsenosti, ja to viem už od leta a mám z toho hrôzu, lebo to budú riadne pálky.:(

Cirkulačky už máme dávno po domoch, ale toto neviem ešte čo ma čaká :o Jedno je isté, že ma veľakrát pušťanie "studenej" vody cez vodomer TUV štve, takže dúfam sa nám to oplatí vzhľadom na vysokú cenu TÚV...

Hydraulické vyregulovanie cirkulácie TÚV

Hydraulickým vyregulovaním cirkulácie TÚV sa rozumie stanovenie cirkulačných prietokov v jednotlivých objektoch, sekciách, vetvách. Výsledkom je dosiahnutie požadovanej kvality a množstva teplej úžitkovej vody v každom odbernom mieste sústavy počas 24 hodín.
energetik1
17.09.10,18:54
Sme 4 domy v Petržalke so sériovým zapojením, celkom 15 stúpačiek TUV. Na vrchu každej stúpačky je slučka a nespotrebovaná TÚV cirkuluje späť do výmenníčky. Posledné 2 stúpačky v ulici mali od výstavby pred 30 rokmi problémy - mali slabú cirkuláciu a dlho museli odpúšťať TUV, kým začala tiecť teplá.
Spravili sme hydraulické vyregulovanie na pätách stúpačiek a odvtedy tam majú TÚV bez problémov. Vyregulovanie nebolo ventilmi (kvôli tlakovému spádu a potenciálnym problémom s vodným kameňom), ale škrtiacimi clonami. Robila to Dalkia, je s tým veľká spokojnosť. Cena bola cca 100€/stúpačka.
verkaz
18.09.10,10:22
Ďakujem za odpovede, nás tiež vykuruje Dalkia, tak sa obrátim na nich.
Jozef I
21.09.10,06:45
Len dodám, že táto povinnosť je do piatich rokov od účinnosti zákona (2009). Ale je pravda že ten čas tak letí.... :o
sito
21.09.10,15:00
Pikoška je tiež, že má byť zasa povinné aj vyregulovania a termostatické hlavice. Ale len vo veľkých budovách. Na tie malé vykašľať. To sú tie od štyroch do štrnástich bytov.