andrejpekco
17.09.10,17:04
Chcem overiť, či bankový účet jestvuje.
Stačí mi odpoveď:
-áno, účet bol založený
-nie, uvedený účet neexistuje

Nechcem overovať majiteľa ani nič podobné.
durisovad
17.09.10,15:10
Skus na ten ucet poslat jeden cent. Ak prejde, ucet je aktivny, ak neexistuje, tvoja banka ti ten cent po par dnoch vrati.
hubatá
17.09.10,15:18
....po zaplatení manipulačného poplatku ....
durisovad
17.09.10,15:20
No pravdaze, ale kazdy spas nieco stoji.
Paula
17.09.10,15:30
Chcem overiť, či bankový účet jestvuje.
Stačí mi odpoveď:
-áno, účet bol založený
-nie, uvedený účet neexistuje

Nechcem overovať majiteľa ani nič podobné.


Príde mi to ako anketa, no neviem, kde mám označiť to "áno", alebo to "nie".
Alebo som nepochopila zadanie :confused:
2009
17.09.10,15:35
Chcem overiť, či bankový účet jestvuje.
Stačí mi odpoveď:
-áno, účet bol založený
-nie, uvedený účet neexistuje

Nechcem overovať majiteľa ani nič podobné.

Ak ten účet neexistuje peniaze neprevedú. Ja som sa v júli pomýlila pri jednej platbe a na druhý deň mi volali z VUB, že peniaze nepreviedli lebo som napísala nesprávne číslo účtu. Bola som prekvapená, že mi toto zavolali hneď na druhý deň na mobil. Jasne, že im po nočnom spracovaní systém vyhodil čo sa nedalo previesť ale... upozornenie rovno telefónom... hm....
2009
17.09.10,15:36
Ale je pravda nepozrela som si do výpisu či som za ten prevod/neprevod niečo neplatila
jelalim
17.09.10,16:06
rychlejsie je ist to banky a ten 1 cent vlozit na ucet v hotovosti :) Je to trochu svinskejsie, pretoze poplatky za vklad hotovosti su uctovane majitelovi uctu...
2009
18.09.10,07:23
Samozrejme. Ja som tiež platila v banke ale to im nevyhodí, že zadajú zlé číslo účtu. Neviem aký majú systém ale prepošle sa to zrejme do centrály a až pri prevode sa ukáže či platba prešla alebo neprešla. Do 13:00 je to v ten deň. Pozrela som si do svojho výpisu. Samozrejme, že som platila manipulačný poplatok. A telefonicky ma upozornili ako súkromnú osobu asi preto, že to bola platba do zahraničia.
jelalim
20.09.10,10:29
2009: Nuz neviem v ktorej banke ste vkladali, pretoze pri vklade v TB na potrvrdenke to vytlaci aj nazov uctu (meno majitela) a v pripade VUB to vytlaci typ uctu (napr. flexiucet, terminovany vklad, ucet PO) a pod. Takze v tychto pripadoch nie je mozne urobit vklad na ucet ktory neexistuje.
2009
20.09.10,10:41
2009: Nuz neviem v ktorej banke ste vkladali, pretoze pri vklade v TB na potrvrdenke to vytlaci aj nazov uctu (meno majitela) a v pripade VUB to vytlaci typ uctu (napr. flexiucet, terminovany vklad, ucet PO) a pod. Takze v tychto pripadoch nie je mozne urobit vklad na ucet ktory neexistuje.

Urobila som prevod priamo vo VUB. Nič mi nevytlačili. Prečo by mali? Iba na kópiu mi dali pečiatku a podpis. Bolo to do Nemecka. Na druhý deň mi volali, že im to v noci neprešlo. Čo bolo dobre lebo to mal byť darček ;) takže som druhý deň spravila prevod správne.
2009
20.09.10,10:51
Pozerám teraz na doklad. Naskenovanú kópiu som preposielala e-mailom. Vlastne som sa nepomýlila v čísle účtu ale v
Kód banky prijemcu/Beneficiary's Bank Code/BIC. Bola to EURO – platba. Ale to je snáď jedno ak číslo účtu nesedí tak platba neprejde.