jojcob
18.09.10,10:24
Dobrý deň!
Kúpil som si digitálny fotoaparát Olympus, ktorý sa mi však v záručnej dobe pokazil. Podľa ľudí, ktorí sa tomu rozumeju, odišiel snímací čip. Môj problém spočíva v tom, že neviem nájsť záručný list. Mám len bloček z obchodu (NAY) a zmluvu na nákup na splátky, ktorými som ten fotoaparát kupoval. Dá sa na základe týchto dokladov vybaviť nový záručný list? Lebo bez neho mi nechcú uznať záručnú opravu v servisnom stredisku Olympus. Výmena toho čipu je finančne náročná a viac sa tuším oplatí kúpiť fotoaparát nový, ak by som ju mal platiť zo svojho.
arizona
18.09.10,09:13
Dobrý deň!
Kúpil som si digitálny fotoaparát Olympus, ktorý sa mi však v záručnej dobe pokazil. Podľa ľudí, ktorí sa tomu rozumeju, odišiel snímací čip. Môj problém spočíva v tom, že neviem nájsť záručný list. Mám len bloček z obchodu (NAY) a zmluvu na nákup na splátky, ktorými som ten fotoaparát kupoval. Dá sa na základe týchto dokladov vybaviť nový záručný list? Lebo bez neho mi nechcú uznať záručnú opravu v servisnom stredisku Olympus. Výmena toho čipu je finančne náročná a viac sa tuším oplatí kúpiť fotoaparát nový, ak by som ju mal platiť zo svojho.
Tiež mám jeden foťák Olympus, už taký starší, niekoľkoročný.Dostala som k nemu taký malý nenápadný modro-biely papierik (asi 10x10cm), na ktorom je napísané : predajný doklad/záručný list. Skús pozrieť v krabici, či si takýto papierik neprehliadol.

Alebo si pozri túto stránku a zaregistruj sa : http://www.mojolympus.sk/pages/productregistrationcheck.aspx
príp. skús kontakt priamo na Olympus http://www.mojolympus.sk/pages/contacts.aspx
Myslím, že tam ti budú vedieť poradiť.:)
jojcob
18.09.10,10:04
Ja som aj zaregistrovany na tej stranke a aj viem, ze ako ten papierik ma vyzerat. Len ho v tej krabici nemam, pritom vsetky ostatne manualy, CD a blocek tam mam.Tak neviem, ci som bol ten zarucny potvrdit a niekam som ho zalozil alebo tam vobec nebol. A v servise ho odomna pozaduju, inak mi fotoaparat zadarmo neopravia. Ostatne doklady a ani registracia na jejich stranke, kde je uvedeny datum nakupu, datum registracie a aj vyrobne cislo fotoaparatu im nestacia :mee:
arizona
18.09.10,12:22
Ani v Olymuse nemôžu vystaviť náhradný ZL?
Nechápem ich neochotu, ked ste aj u nich zaregistrovaný,príp.si môžu všetky potrebné údaje overiť...