JankaDa
18.09.10,17:30
Zdravim poradakov!

Sice som si tu uz kooopec toho ohladom dotacii z UPSVaR precitala, no nejak som sa nedopracovala k odpovedi na moj problem. Mame zamestnanca, ktoreho sme prijali z uradu prace na novovytvorene miesto a dostali sme dotaciu z UPSVaR podla §50a (na odvody do poistovni). Kazdy mesiac treba odovzdavat potrebne dokumenty (tlaciva s odvodmi do poistovni, vypis z uctu.....) a okrem toho aj papier ZAUCTOVANIE DOKLADOV ZA MESIAC..... A prave s tymto tlacivkom mam trocha problem. Su tam 2 tabulky (hotovostne a bezhotovostne platby) a v tej tabulke na bezhotovostne platby je aj stlpik predkontacia (teda uctujeme v PU). Chcem sa preto spytat, co do tohto stlpika uviest? Mate niekto presne takuto istu skusenost? Skuste mi poradit prosiiiiiim!!! :mee::mee::mee:
ondrejvla
18.09.10,19:02
Zdravim poradakov!

Sice som si tu uz kooopec toho ohladom dotacii z UPSVaR precitala, no nejak som sa nedopracovala k odpovedi na moj problem. Mame zamestnanca, ktoreho sme prijali z uradu prace na novovytvorene miesto a dostali sme dotaciu z UPSVaR podla §50a (na odvody do poistovni). Kazdy mesiac treba odovzdavat potrebne dokumenty (tlaciva s odvodmi do poistovni, vypis z uctu.....) a okrem toho aj papier ZAUCTOVANIE DOKLADOV ZA MESIAC..... A prave s tymto tlacivkom mam trocha problem. Su tam 2 tabulky (hotovostne a bezhotovostne platby) a v tej tabulke na bezhotovostne platby je aj stlpik predkontacia (teda uctujeme v PU). Chcem sa preto spytat, co do tohto stlpika uviest? Mate niekto presne takuto istu skusenost? Skuste mi poradit prosiiiiiim!!! :mee::mee::mee:

Predpokladám, že myslíš tlačivo, ktoré vyplnené vraciaš späť na ÚPSVaR, hotovostné platby sú napr. mzda vyplatené cez pokladnicu, bezhotovostné sú mzda vyplatená zamestnancovi na účet, úhrada platieb do fondov.
V prílohe ti prikladám zúčtovanie miezd za mesiac, je tam aj predkontácia príspevku od ÚPSVaR.
JankaDa
18.09.10,19:59
Dakujem za ochotu. Ano, myslela som to tlacivo, ktore musim vyplnit a odovzdat spolu s ostatnymi dokladmi na UP, pri ziadosti o platbu tej spominanej dotacie. Viem, ze do hotovostnych platieb ide napr. ak je mzda vyplatena v hotovosti, ale pri tej bezhotovostnej neviem co mam vyplnit v tom stlpiku predkontacia. Lebo ona vravela, ze tam su odvody (cele sumy ake sme odviedli na Soc.poist. a do zdrav.poistovne) a pripadne tam bude aj mzda, ak isla z uctu. Takze to nemam delit na zamestnanca a zamestnavatela. A posledny stlpik je tam ze cislo dokladu a tam mi povedala ze mam dat cislo vypisu z banky, na ktorom su tie odvody a prip.mzda. No je tam len 5 riadkov na to k dispozicii. Mam tam dat teda ako to zauctujem z vypisu tie platby, cize:
1./ Odvod do zdrav.poistovne ......suma.......predkontacia 336/221
2/ odvod do soc. poit. ...... suma......predkontacia 336/221
3./ mzda......suma.......predkontacia 331/221
Ja tomu naozaj neozumiem. :( Ved ked tam mam dat celu sumu odvodu, ktory som odviedla do socialky a do zdravotnej /za vsetkych zamesntancov spolu/, tak to predsa nemozem delit na zamestnanca a zamestnavatela. :( Ci neuvazujem spravne?
Dana1
18.09.10,20:25
Neviem, možno by pomohlo preskenovať to tlačivo ako to vyzerá. ja robím tento príspevok podľa §50a a žiadne také tlačivo nevyplňujem. u nás im stačí jednoducho čestné prehlásenie, kde UJ prehlasuje, že všetky doklady má riadne zaúčtované v účtovníctve.
ondrejvla
19.09.10,15:45
Dakujem za ochotu. Ano, myslela som to tlacivo, ktore musim vyplnit a odovzdat spolu s ostatnymi dokladmi na UP, pri ziadosti o platbu tej spominanej dotacie. Viem, ze do hotovostnych platieb ide napr. ak je mzda vyplatena v hotovosti, ale pri tej bezhotovostnej neviem co mam vyplnit v tom stlpiku predkontacia. Lebo ona vravela, ze tam su odvody (cele sumy ake sme odviedli na Soc.poist. a do zdrav.poistovne) a pripadne tam bude aj mzda, ak isla z uctu. Takze to nemam delit na zamestnanca a zamestnavatela. A posledny stlpik je tam ze cislo dokladu a tam mi povedala ze mam dat cislo vypisu z banky, na ktorom su tie odvody a prip.mzda. No je tam len 5 riadkov na to k dispozicii. Mam tam dat teda ako to zauctujem z vypisu tie platby, cize:
1./ Odvod do zdrav.poistovne ......suma.......predkontacia 336/221
2/ odvod do soc. poit. ...... suma......predkontacia 336/221
3./ mzda......suma.......predkontacia 331/221
Ja tomu naozaj neozumiem. :( Ved ked tam mam dat celu sumu odvodu, ktory som odviedla do socialky a do zdravotnej /za vsetkych zamesntancov spolu/, tak to predsa nemozem delit na zamestnanca a zamestnavatela. :( Ci neuvazujem spravne?

Preto som Ti poslala ten mzdový doklad, aby si tam dala buď ako prílohu, alebo podľa predkontácie zo MzD zapísala čiastky platieb za zamestnanca a za zamestnávateľa. Navrhujem preskenovať to tlačivo, viac hláv, viac rozumu, možno nájdeme úplne inú schodnú cestu.
Dav
19.09.10,17:31
Doporučujem Ti vytvoriť si analytiku na zamestnanca z úradu práce. 331,336, aj 521,524, budeš mať aj sumy celkom, aj osobitne tie sumy, ktoré potrebuješ vydokladovať. Zároveň budeš vidieť -na obratoch účtov- ktorú sumu máš za organizáciu, a ktorú si zrazila zamestnancovi.
JankaDa
19.09.10,20:17
Dakujem velmi pekne vsetkym za ochotu. Takze tu je tlacivko, ktoreho sa tykal moj problem:
ondrejvla
19.09.10,20:19
Je to ako som predpokladala. Názov platby napíšeš napr. mzda, platba fondy zamestnávateľ, platba fondy zamestnanec, číslo dokladu podľa účtovného denníka ako máš očíslované, predkontáciu použi podľa predlohy, ktorú som ti poslala v prílohe-mzdový doklad. Neboj sa spýtať aj pani na ÚPSVaR, myslím si, že ti bude ochotná poradiť, keby išlo o niečo iné. Tiež som pri prvej dotácii tápala, nemáš sa čoho báť.
A ešte niečo, ak výšku platby fondov zamestnanca mu vraciaš späť podľa zmluvy, nezabudni štvrťročne zasielať o tom oznámenie de miniminis na MF.
JankaDa
19.09.10,20:39
Dakujem za rady. Len este k tomu tlacivku. Pani na UPSVaR mi hovorila, ze do tej tabulky bezhotovostne platby mam dat ze odvod do socialnej poistovne a odvod do zdravotnej poistovne a do policka suma, mam dat cele sumy (tj. za vsetkych zamestnancov), ktore sme odviedli na socialnu a zdravotnu poistovnu, nie rozdelit ze odvod zamestnanec a odvod zamestnavatel. A to ma metie. No a este to, ze do policka c. dokladu mam dat c. vypisu z banky, na ktorom su tieto platby do poistovni za ten konktretny mesiac. Tak ja uz som z toho uplny jelen. :( A napokon, co je velku smola, teta, na nasom UPSVaR, kde sa odovzdavaju prave tieto tlaciva je dost neochotna, a reaguje dost podrazdene na akekolvek otazky.A prave preto som sa obratila s tymto "problemovym tlacivom" na vas poradakov. :) Su to pre mna totiz vsetko uplne nove veci, tak to chcem robit dobre a spravne, len v tom zial zatial este neviem "chodit". :(
Dana1
20.09.10,17:47
Ja by som to vyplnila asi takto. Ked ste neplatili nič v hotovosti tak podľa mňa ta prvá tabuľka zostane prázdna.
JankaDa
21.09.10,18:51
Suhlasim s Dankou. Tlacivko vyplnim presne tak ako uviedla ona. A dam im tam aj tlacivo kde bude rozuctovanie mzdy (ID-interny doklad). Tlacivko som trosku upravila. Suhlasite so mnou? Mozem taketo tlacivo odovzdat na UPSVaR?
JankaDa
21.09.10,19:18
A este jedna otazocka. :) Mne mzdovy program hadze ako priklad rozuctovania mzdy tu ciastku, co vraciam zamestnancovi spat na ucet (tj. jeho odvody z minul.mesiaca) na ucty MD 335/DAL 331 a pise mi k tomu, ze mzdova nenakladova polozka. Je to tak spravne? Nejde to do nakladov? Zuctovanie je spravne?
jaanna
22.09.10,11:31
Dobrý deň,
poprosím Vás čo treba robiť štvrťročne pri čerpaní dotácie z úradu práce.
Dana1
22.09.10,12:04
Dobrý deň,
poprosím Vás čo treba robiť štvrťročne pri čerpaní dotácie z úradu práce.
Do 30 dní od skončenia štvrťroka, oznámiť na MFSR prijatie takejto pomoci na tlačive, ktoré predpísalo MFSR

http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=5232

príloha č.1
kittike23
20.01.11,13:57
Vie mi niekto poradiť ako je to ked som SZCO,? pri výplate?
ako spraviť výplatnú listinu? a odvody ?