Zita5
19.09.10,08:31
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
VERONIKA6
19.09.10,06:34
Zitka téma veľmi dobrá, ľudia iba kritizujú a nič neurobia pre to, aby to bolo inak. Plne s Tebou súhlasím.
durisovad
19.09.10,06:45
Mozno by bolo referendum uspesne, keby Sulikovi komisari chodili od domu k domu s listkami a urnou, tak ako to v uzavretej teme navrhol tusim buchac. Ale mam dojem, ze cele referendum bolo vymyslene len na to, aby si SAS ziskala ludi pred volbami. Na referende sme boli, chodime aj na kazde volby, lenze nas je stale malo, aby sme demokraticky a vacsinovo rozhodli.
veronikasad
19.09.10,06:58
Zitka, vieš čo u mňa definitívne rozhodlo, že som na referendum nešla ? Matovičovo "súkromné divadlo" na prechode - tak som to chápala ja ...
evina
19.09.10,07:32
Môj názor je taký, že ak už bolo referendum vyhlásené, mali sme zabudnúť kto ho inicioval /jeho úspešnosť by danú stranu v popularite už teraz neovplyvnilo/, mali sme zabudnúť aj na rôzne divadielka /lebo pre každého pôsobili rôzne situácie ináč - napr. na mňa dosť pôsobili viac ako dve promile exposlanca Cupera a iných za volantom, kedy sa našťastie nič nestalo, ale ak by nedajbože áno, tak pre nich by sa ani vtedy nič nestalo..../ a možno sme mali ukázať tým hore, že sa vieme vyjadriť i proti ich vôli, aby ich neobmedzené pocity vlády trochu trošinku opadli.
Veľa ľudí povie načo? aj tak sa nič nezmení.... možno teraz nie, možno nabudúce už áno, ale najhoršie je podľa mňa nerobiť nič, čo môžem aspoň na svojej úrovni.

Z môjho pohľadu napr. aj keď hlasovalo len necelých 23% ľudí, ale 97% hlasovalo za zrušenie priestupkovej imunity bude od poslancov hrubou ignoráciou jej neschválenie a podľa toho sa môžme zachovať i v nasledovných voľbách. Veď aj v parlamentných voľbách 2006 kedy sa písalo o najnižšej účasti volilo z 54,67% 29,14 Smer a 18,35 SDKÚ...
Oliwa
19.09.10,07:51
Zitka, uvidíme, dokedy to tu zostane otvorené... Posledný nech zhasne... ;)
Včera moja téma skončila skôr ako samotné referendum... Nezakladala som ju s úmyslom porušiť nepísanú dohodu či etiketu Porady - vyhýbať sa politickým témam... Podľa mňa to bola téma výsostne občianska... a z toho dôvodu som ju sem aj dala - lebo na rozdiel od všetkých ostatných volieb bolo o nej zrazu nejako podozrivo ticho...
Veď každý mal možnosť vyznačiť ÁNO či NIE.
A ešte by ma zaujímalo /z princípu/, prečo hlasovanie za zaujímavú tému je "verejné", ale ak sa téma 3x "vyrieši" - už to vec verejná nie je... Alebo nie je záujem upraviť to?
rodina1
19.09.10,07:55
Tiež sme sklamaní príliš malou účasťou ľudí na referende. Vlastne, ľudia, ktorí odignorovali referendum, dali najavo, že sú spokojní s tým, čo sa tu deje. Len, keď si zoberieme prvú otázku referenda o tom, či súhlasíme s tým, aby sa koncesionárske poplatky zrušili, ľudia, ktorí sa na referende nezúčastnili, potvrdili, že nemajú problém mesačne tieto poplatky platiť. Avšak, keď si spočítame koľko nás tieto poplatky ročne stoja, nejde o zanedbateľnú sumu. Čo sa z týchto peňazí platí, však nikto nevie.
Ukázali sme zase, akí sme ľahostajní k dianiu v našej krajine.
Holder Miro
19.09.10,08:05
Zitka téma veľmi dobrá, ľudia iba kritizujú a nič neurobia pre to, aby to bolo inak. Plne s Tebou súhlasím.

Ľudia si mnoho pamätajú , a v pravý čas aj niečo urobia.

Rozhodol som sa sem zavesiť jeden diskusný príspevok z iného portálu,ktorý vystihuje podstatu veci.
Nižšie uvedené myšlienky som nesformuloval ja ,preto ma nekameńujte, ale zamyslite sa , ako to je u nás zo správou vecí verejných za posledných 21 rokov.
Citát:
"Bolí ma hlava z toho,ako si obyčajní ĺudia dobreže nenadávajú kvoli cca 300 darmožráčom z tribún 89-teho.Vari máme všetci takú slabú pamäť ?
Vtedy sľubovali 6-8 rokov "uťahovania opaskov" , a potom blahobyt.
Už nám však uťahujú opasky 21 rokov, a o peniaze,ktoré z nás zoderú sa delia medzi sebou.
Akoby im nestačilo,že pomáhali rozkradnúť túto republiku !
Milí spoluobčania,kým nezaženieme,túto zlodejskú bandu do psej matere,lepšie na Slovensku nebude !
Apropos. Najsamlepší financminister M....š.Už zabudol o koľko pripravil túto republiku pri privatizácii a kurzovými stratami.
Doeraz ovláda len jedno. Aby mohol všelijakým lobby ponechávať zisky,okradne obyčajných ĺudí.
Pan minister, ak chýbajú v rozpočte peniaze,vymožte všetky nedoplatky daní,ktoré sa vykazujú v MLD eur, a máte po probléme.
To by ste však museli vytiahnuť peniaze práve z vrecák oných darmožráčov z tribún 89-teho."
Koniec citátu.

Vystižné, čo poviete ?
sito
19.09.10,08:08
Každému pánovi korbáč, nech sa páči. A národ nech riadne bačí. :);)
Stefan2005
19.09.10,08:10
Pozerám priebežné výsledky a zaráža ma jedna vec: pomerne bohatá Bratislava a okolie vykazuje najvyššiu účasť; chudobný východ Slovenska prezentuje najnižšie percetná... Je to paradox, alebo východu je dobre tak ako sú na tom, keď vôbec nemajú záujem vyjadirť svoj názor na veci verejné?

P.S. Uspešné alebo neúspešné referendum - výsledky aj tak sú; som len zvedavý akú váhu bude mať hlas skoro jedného milióna voličov v politike vládnucich strán, najmä ak väčšinu vraj aj tak chceli presadiť i bez referenda.
evina
19.09.10,08:22
Pozerám priebežné výsledky a zaráža ma jedna vec: pomerne bohatá Bratislava a okolie vykazuje najvyššiu účasť; chudobný východ Slovenska prezentuje najnižšie percetná... Je to paradox, alebo východu je dobre tak ako sú na tom, keď vôbec nemajú záujem vyjadirť svoj názor na veci verejné?

P.S. Uspešné alebo neúspešné referendum - výsledky aj tak sú; som len zvedavý akú váhu bude mať hlas skoro jedného milióna voličov v politike vládnucich strán, najmä ak väčšinu vraj aj tak chceli presadiť i bez referenda.

To pri pozeraní výsledkov som si tiež všimla....
...nielen vládnúcich...hlavne pri imunite ma bude zaujímať i nevládnych;)
Oliwa
19.09.10,08:23
Tiež si myslím, že takmer milión ľudí, ktorí sa "unúvali" vstať z gauča, odísť od počítača či odhodiť motyku nie je vôbec málo a ich hlas by mal mať nejakú váhu, lebo na rozdiel od tých pohodlných, lenivých, skeptických či večne nespokojných sa aspoň o niečo pokúsili... Týmto im všetkým "veľmi pekne ďakujem."

Včera som zachytila v rozhlase nejaký rozhovor z východného regiónu, kde sa redaktor pýtal dvoch občianok rómskeho etnika, prečo prišli k urnám...
Obe sa vyjadrili, že vraj preto, "žeby dostavali vicej peňeži, lebo gadžove vraj dostavajú 250 euri a oni len 160" - tuším spomínali rodičovský príspevok alebo niečo také...
Netuším, čo v tých políčkach zaškrtli - ak tie otázky vôbec dokázali prečítať - žiaľ...
jozka56
19.09.10,08:23
Tiež som sklamaná s malou účasťou na referende, naši občania nemajú záujem riešiť nastolené problémy, nevyužili možnosť prijatia zákonov bez ich schválenia zákonodarným orgánom, hoci len najmenej na tri roky.
Včera mi normálne chýbalo, že mestský rozhlas nepozýval občanov na účasť na referende/alebo už sa tak nerobí?/.
hubatá
19.09.10,08:27
Ľudia sú politikou unavení, za 21 rokov z toho čo nám sľubovali sa nič nezmenilo.
durisovad
19.09.10,08:37
Je trochu na zvazenie, ci kvorum ucasti je urcene spravodlivo. Na vsetkych volbach sa nezucastnuje nadpolovicna vacsina volicov a su platne. Dokonca v druhom kole prezidentskych volieb staci jeden jediny hlas.
buchač
19.09.10,08:37
Pozerám priebežné výsledky a zaráža ma jedna vec: pomerne bohatá Bratislava a okolie vykazuje najvyššiu účasť; chudobný východ Slovenska prezentuje najnižšie percetná... Je to paradox, alebo východu je dobre tak ako sú na tom, keď vôbec nemajú záujem vyjadirť svoj názor na veci verejné?

P.S. Uspešné alebo neúspešné referendum - výsledky aj tak sú; som len zvedavý akú váhu bude mať hlas skoro jedného milióna voličov v politike vládnucich strán, najmä ak väčšinu vraj aj tak chceli presadiť i bez referenda.

eeeee.....
O inom to je ...východ je už tak skeptický k tým všelijakým sľubom , oblbovaním , atď ....proste sa na to vykašlal ...
Koľko ľudí , myslíš , že išlo z Blavy na východ kvôli referendu ???...he , nemyslíl si že veľa ...alebo si urobilo ten prenosný preukaz ???...he , trt ...

Na druhej strane ale musím dodať , že aj o inom to je tiež ...neinformovanosť , zaostalosť

Takto sa hlasovalo na Luníku IX
KOŠICE, 18.09.2010., 10:59 | TASR / SITA, -aktual.
Do desiatej hodiny sa z 3 300 zapísaných občanov v mestskej časti Luník IX zúčastnilo na referende približne desať osôb.
http://tvnoviny.sk/spravy/domace/referendum-na-luniku-ix-hlasovalo-zatial-desat-romov.html
...a je ich na východe teda požehnane ...""neinformovaných"" ...;)
wagner
19.09.10,08:55
Najprv chcem reagovať na jeden príspevok - že nešla na referendum pre to, že Matovič zaparkoval na priechode. Veronika, asi si pred tým nezaregistrovala, že Matovič to povedal vopred, že týmto spôsobom chce ukázať občanom, čo je to imunita poslancov. Nechcem ho týmto zastávať, tiež ho nemusím, ale keď napíšem a, tak musím doplniť aj b. Inak veľa ľudí čo bolo na referende, vôbec nerozumelo otázkam. Keďže som bola členkou komisie, mnohí prišli za mnou že hľadajú kde je tá imunita tých poslancov, alebo čo znamená piata a šiesta otázka a pod. Najmä starší občania si mysleli, že keď sa schváli hlasovanie cez internet, že aj oni budú musieť tak hlasovať a nie inak. A keďže oni neovládajú PC a nemajú internet, tak boli proti. Inak u nás bola účasť cca 23% a poslední prišli hlasovať päť minút pred ukončením referenda.
veronikasad
19.09.10,08:57
Zdenka, necítila som potrebu k tomu a) napísať b) - vyslovila som svoj názor ... Referendovým otázkam som porozumela.
Zita5
19.09.10,09:48
Zitka, uvidíme, dokedy to tu zostane otvorené... Posledný nech zhasne... ;)
Včera moja téma skončila skôr ako samotné referendum... Nezakladala som ju s úmyslom porušiť nepísanú dohodu či etiketu Porady - vyhýbať sa politickým témam... Podľa mňa to bola téma výsostne občianska... a z toho dôvodu som ju sem aj dala - lebo na rozdiel od všetkých ostatných volieb bolo o nej zrazu nejako podozrivo ticho...
Veď každý mal možnosť vyznačiť ÁNO či NIE.
A ešte by ma zaujímalo /z princípu/, prečo hlasovanie za zaujímavú tému je "verejné", ale ak sa téma 3x "vyrieši" - už to vec verejná nie je... Alebo nie je záujem upraviť to?

Oliwa ja osobne som proti Tebou založenej téme nemala nič a určite aj väčšina poraďákov. Práveže mi prekážalo , že niekto tému ......a to boli tri nezávisle od seba osoby..... uzatvoril .To ja na Porade považujem za nedoriešenú vec s tým uzatvorením tém zo strany Richarda .

Ja som včera požiadala o otvorenie Tvojej témy , avšak moja žiadosť bola bez odozvy , tak som založila svoju tému , kde som sa chcela vyjadriť ;):)

Takže som rada a teším sa každému dobrému príspevku .;)
alla66
19.09.10,10:14
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.

mimotemymám iba malú poznámku k označenej vete:...je chybou, keď Richard nezviditeľnil, kto sa podieľa na zatvorení témy:(

Zistím, kto boduje pluskami - mínuskami, dáva súhlasy, prečo sa nedozviem, ktorí poraďáci sú poverení novou funkciou "Zamkýňači tém? :confused:
Darina1234
19.09.10,10:15
Mali dať do referenda otazku, či su za valorizaciu dochodkov a hned by bol výsledok /učast/ iný, aj takto to je u nas
Martasch
19.09.10,10:18
Ja si myslím, že problémom nie je "referendum 2010", ale referendum ako také. Diskusie na tému či závery referenda sú záväzné alebo nie tu už tiež boli.
sito
19.09.10,10:34
Priam, p. Puškárová hovorila v televízii, hlas ľudu, hlas boží! Bohovský sa Ľud vyjadril. Šup sem, šup tam, nám už je to všetko jedno, šup sem, šup tam, nám už je to fuk ... :mee::mee::mee:
buchač
19.09.10,10:39
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.


mimotemymám iba malú poznámku k označenej vete:...je chybou, keď Richard nezviditeľnil, kto sa podieľa na zatvorení témy:(

Zistím, kto boduje pluskami - mínuskami, dáva súhlasy, prečo sa nedozviem, ktorí poraďáci sú poverení novou funkciou "Zamkýňači tém? :confused:

...za vyriešenú tému som klikol aj JA ...

...prečo ???...myslím si , že je to jedno , proste len vec názoru ...

Nad touto témou som , pravdu povediac , uvažoval taktiež ...ale prosím , nech je , ako bude - je ...

Len malú poznámočku ...možno mimotemy...možno nie ...

Tiež si veľa vecí neželám , respektíve želám ...;)
evina
19.09.10,10:46
...za vyriešenú tému som klikol aj JA ...

...prečo ???...myslím si , že je to jedno , proste len vec názoru ...

Nad touto témou som , pravdu povediac , uvažoval taktiež ...ale prosím , nech je , ako bude - je ...

Len malú poznámočku ...možno mimotemy...možno nie ...

Tiež si veľa vecí neželám , respektíve želám ...;)

Veľa vecí je vec názoru, ale neznamená, že ho nemôže každý vyjadriť. Vyriešená môže byť podľa mňa odborná téma, alebo téma, kde niekto požiadal o konkrétnu radu, napríklad, kde nájsť vrátené poštové zásielky. Nikdy nemôže byť vyriešená téma napríklad referenda, lebo ľudia majú svoj názor a majú ho právo povedať. Kto si myslí, že je to jedno, nech jednoducho svoj názor nevyjadrí, ale nebráni v tom druhým.
Otázky svetonázoru, politiky, filozofie a pod, nemôže nikto z nás považovať za vyriešené :). Takéto diskusie nás možno postupne naučia diskutovať bez osobného osočovania, vo vecnej rovine...ktohovie možno...a aj to má svoj význam...
toptom
19.09.10,10:55
Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.
evina
19.09.10,10:59
Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.

:D No ja Ti v tom kolobehu moje miesto prepúšťam, tak máš kúsok vyššiu šancu. Ja by som tam nešla ani za nič na svete :)
day
19.09.10,10:59
len sa potvrdila nasa historia, ignorujeme dolezitu udalost, z mojho pohladu dolezitejsiu ako volby, hladame vyhovorky.

zial vela z nas nevyspelo, stale sa bojime zobrat na seba zodpovednost, bojime sa rozhodnuti, my sme mohli rozhodnut.

my musime byt aktivny, nenastavovat chrbat a verit

ale .... skoda
Petra Nová
19.09.10,11:02
Tweety
19.09.10,11:02
Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.
To by muselo byť volebné obdobie len týždeň, aj to neviem, či by sme sa vystriedali všetci.:confused: Ale inak, škoda, že náš národ je nerozumný( aspoň časť), stále im chýbajú akési modly, raz je to Mečiar, raz Fico (nevie stráviť, že už nie sú pri moci). :rolleyes:
buchač
19.09.10,11:05
Veľa vecí je vec názoru, ale neznamená, že ho nemôže každý vyjadriť. Vyriešená môže byť podľa mňa odborná téma, alebo téma, kde niekto požiadal o konkrétnu radu, napríklad, kde nájsť vrátené poštové zásielky. Nikdy nemôže byť vyriešená téma napríklad referenda, lebo ľudia majú svoj názor a majú ho právo povedať. Kto si myslí, že je to jedno, nech jednoducho svoj názor nevyjadrí, ale nebráni v tom druhým.
Otázky svetonázoru, politiky, filozofie a pod, nemôže nikto z nás považovať za vyriešené :). Takéto diskusie nás možno postupne naučia diskutovať bez osobného osočovania, vo vecnej rovine...ktohovie možno...a aj to má svoj význam...

...bože , zas som sa asi zle vyjadril ...alebo som bol hádam zle pochopený ???

Diskusiu uznávam ...ale len vtedy , ak dospeje k nejakému koncu , záveru ...

Jedno ???...je a aj nie je mi to jedno ...ale vysvetľovať sa mi nechce ...

Keď sa ale vrátim k téme referenda , tohoto posledného ...tak sa potom pýtam :
" Na akého čerta je už len debata , diskusia , polemika vedená k nemu ?
Čo sa tým zmení alebo nezmení ...???
Taktiež sa pýtam :
"Ako to dopadli poniektoré výstražné :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D štrajky zdravotníkov , železničiarov , TIR-ákov .........????????????????????????????"

K tomu sa vyjadrujte ...nie už len plakať nad rozliatym mliekom ....
Sulík a spol. ho , kua rozliali ...trt ...ešte ani domov neprišli a už bolo vyliate do kanála ...spláchli celé referendum ...

Nie nadarmo sa vraví :
"Politika je panské huncútstvo "...len ďaľšia otázka sa mi derie na jazyk :

"Čo je to , kto je to ...."pán" na Slovensku ???"...

P.S.:
K tomu želám , neželám len dodatok ...
Oveľa lepšie by znela formulácia :

" Bol/a by som rad/a , ak by táto téma nebola ......

Ale to si asi len teraz želám ...
m.hladka
19.09.10,11:08
Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.
"Zita5" napísala: "Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené, nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy." tak to rešpektujema už nebudem klikať.



Veľa vecí je vec názoru, ale neznamená, že ho nemôže každý vyjadriť. Vyriešená môže byť podľa mňa odborná téma, alebo téma, kde niekto požiadal o konkrétnu radu, napríklad, kde nájsť vrátené poštové zásielky. Nikdy nemôže byť vyriešená téma napríklad referenda, lebo ľudia majú svoj názor a majú ho právo povedať. Kto si myslí, že je to jedno, nech jednoducho svoj názor nevyjadrí, ale nebráni v tom druhým.
Otázky svetonázoru, politiky, filozofie a pod, nemôže nikto z nás považovať za vyriešené :). Takéto diskusie nás možno postupne naučia diskutovať bez osobného osočovania, vo vecnej rovine...ktohovie možno...a aj to má svoj význam...

Nemyslím si to, a práve naopak, len sa tu ľudia vyhovoria a život ide ďalej.
Prajem peknú nedeľu.
evina
19.09.10,11:10
...bože , zas som sa asi zle vyjadril ...alebo som bol hádam zle pochopený ???

Diskusiu uznávam ...ale len vtedy , ak dospeje k nejakému koncu , záveru ...

Jedno ???...je a aj nie je mi to jedno ...ale vysvetľovať sa mi nechce ...

Keď sa ale vrátim k téme referenda , tohoto posledného ...tak sa potom pýtam :
" Na akého čerta je už len debata , diskusia , polemika vedená k nemu ?
Čo sa tým zmení alebo nezmení ...???
Taktiež sa pýtam :
"Ako to dopadli poniektoré výstražné :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D štrajky zdravotníkov , železničiarov , TIR-ákov .........????????????????????????????"

K tomu sa vyjadrujte ...nie už len plakať nad rozliatym mliekom ....
Sulík a spol. ho , kua rozliali ...trt ...ešte ani domov neprišli a už bolo vyliate do kanála ...spláchli celé referendum ...

Nie nadarmo sa vraví :
"Politika je panské huncútstvo "...len ďaľšia otázka sa mi derie na jazyk :

"Čo je to , kto je to ...."pán" na Slovensku ???"...

Nie nebol si zle pochopený, len na POrade 3x vyriešené znamená koniec debaty :) a keď ľudia majú chuť diskutovať nech diskutujú...

Ja osobne som zástancom diskusie ku všetkému /leziem práve preto na nervy mojej dcére :D/, aj k tomu čo už bolo, lebo môže pre niektorých priniesť zmenu jednej molekuly v myslení a aj to je niečo :)
buchač
19.09.10,11:11
3 x a dosť ...veď o to šlo predsa ...
evina
19.09.10,11:12
Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.
"Zita5" napísala: "Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené, nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy." tak to rešpektujema už nebudem klikať.

Nemyslím si to, a práve naopak, len sa tu ľudia vyhovoria a život ide ďalej.
Prajem peknú nedeľu.

Súhlasím s Tebou, že predošlá téma nabrala ostré kontúry, čiže mne tam to zamknutie /myslela som, že moderátor neprekážal/ a predpokladala som, že je to kvôli zbytočným osobným útokom...
No veď veľakrát sa uľaví, aj keď sa ľudia len vyhovoria ...:D

P.s. No strana ekonómov, účtovníkov....rada by som si ten pocit zachovala....ale....
evina
19.09.10,11:15
No Juraj hold ja neviem pridať tú zúženú časť :mee: ale áno trikrát a dosť , ale zatiaľ sme len v druhej téme Referendum ...:D:D
buchač
19.09.10,11:19
Rýchla odpoveď (bez formátovania)
....zroluj na stránke , na obrazovke vľavo celkom dole ...
A potom označ
mimo témy/mini
Napíšeš a odošleš ...:)
evina
19.09.10,11:21
Aké ľahké....ďakujem :)
pepsikova
19.09.10,11:28
..nejaký trápny debko, vyškerený cez moju plazmu, vo svojom fajnovom aute (na ktoré sa nevzťahuje poslanecká imunita, a preto bolo treba zaplatiť odťahovke 90€)- teda, taký by mohol ovplyvniť môj názor?..no to už ako hlboko by som klesla sama pred sebou?..
wagner
19.09.10,11:29
Zitka, prepáč, že sem nepíšem vlastný názor. Ale nedá mi, nepripojiť aj názor nezávislých ľudí - politologov. A nemusíte s ich názorom súhlasiť:cool:
Michal Horský, politológ
Strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá iniciovala siedme referendum v histórii Slovenska, je jeho jednoznačným víťazom, myslí si politológ Michal Horský. Napriek tomu, že sa na hlasovaní zúčastnilo necelých 23 percent voličov a referendum tak nie je platné, SaS podľa neho získala podporu omnoho väčšej skupiny ľudí, aká sa k nej v súčasnosti hlási. "Teraz sa bude odvolávať na to, že vlastne raz toľko ľudí, ktorí nie sú ich priaznivci, sa na referende zúčastnilo," konštatoval politológ.
Podľa jeho slov iba úspešné referendum o vstupe SR do Európskej únie sledovalo všeobecné blaho občana, na čom sa zhodli všetky politické strany a aj ho podporili. "Ostatných šesť malo nádych populizmu a straníckeho záujmu," poznamenal Horský. Hlasovanie ukázalo, že politické elity si inštitút referenda iba veľmi málo vážia. Okrem iniciátora - strany SaS - relevantné politické strany, ak nestáli proti referendu, ako napríklad opozičný Smer-SD či koaličné KDH, podporili ho iba "veľmi vlažne".
Horský postoj prezidenta, ktorý sa napokon na akte zúčastnil, označil za diplomatický. "Zúčastnil sa ho ako diplomat v hodine dvanástej," dodal.



http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1085/86/10858697-darina-malova.jpg


Darina Malová, politologička
Takmer stopercentný súhlas pri otázkach sobotňajšieho referenda o zrušení poslaneckej imunity či znížení počtu poslancov v Národnej rade svedčia o istej politickej kultúre našej spoločnosti, tvrdí vedúca katedry politológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave Darina Malová. "Prejavuje sa tu istá miera rovnostárstva, to znamená, že prevažná väčšina občanov nemá rada veľké majetkové rozdiely, najmä tam, kde si myslí, kde sú nezaslúžené," uviedla Malová.
Pri otázkach o imunite a počte poslancov mali hlasujúci vyhranený názor vďaka početným spoločenským diskusiám. Podľa politologičky sa občania postavili k imunite poslancov na základe princípu rovnosti medzi sebou a politikom. "Hlasovanie o znížení počtu poslancov hovorí o negatívnom vzťahu k politikom, občania tým dali najavo, že poslancov je príliš veľa a majú nezaslúžené výhody," konštatuje Malová.
kukučka
19.09.10,11:43
Obidve skupiny - občania aj politici - v tomto referende ukázali, ako druhou skupinou opovrhujú.
No zatiaľ čo jeho neúspech je politikom k prospechu, o občanoch sa to povedať nedá. Zase len budú nálepkovaní nelichotivými prívlastkami atď.
Veľmi som si priala vidieť ich tváre, ak by bolo úspešné.
jozka56
19.09.10,11:56
Aj keď bolo referendum neúspešné, čakám na ďalší ťah SaS a to, že body referenda sa dostanú na rokovania národnej rady.
Petra Nová
19.09.10,11:57
Kukučka, Ty sa nezdáš, ale napísala si to veľmi filigránsky.:)
Len neviem, koho tváre si si to želala vidieť?;)
kukučka
19.09.10,12:06
presne toho, koho myslíš
a koho posledné príspevky tu na Porade som hľadala v noci pred referendom a mali dosť starý dátum, toho
a teraz vážne, všetkých, najmä lídrov
Holder Miro
19.09.10,12:11
presne toho, koho myslíš
a koho posledné príspevky tu na Porade som hľadala v noci pred referendom a mali dosť starý dátum, toho
a teraz vážne, všetkých, najmä lídrov

Existuje jeden silný nastroj ovplyvňovania verejnej mienky a volá sa PROPAGANDA.

Viac na www.chelemendik.sk
jar88
19.09.10,12:28
Obidve skupiny - občania aj politici - v tomto referende ukázali, ako druhou skupinou opovrhujú.
No zatiaľ čo jeho neúspech je politikom k prospechu, o občanoch sa to povedať nedá. Zase len budú nálepkovaní nelichotivými prívlastkami atď.
Veľmi som si priala vidieť ich tváre, ak by bolo úspešné.
Ja by som bol zvedavý, skôr na tvoju tvár po úspešnom referende.
Hlavne na to, ako by si kukala, keby ti povedali, že výsledok zapísali do zbierky a viac ich to nezaujíma.
jar88
19.09.10,12:29
Existuje jeden silný nastroj ovplyvňovania verejnej mienky a volá sa PROPAGANDA.

Viac na www.chelemendik.sk (http://www.chelemendik.sk)
Celemendika sem neťahaj.
Robíš len neomalenú PROPAGANDU.
Holder Miro
19.09.10,12:31
Ja som si pozrel videa na tejto stranke od Chelemendika,kde rozoberá vysledky volieb, a myslím si, že má pravdu.
Petra Nová
19.09.10,12:43
Ja som si pozrel videa na tejto stranke od Chelemendika,kde rozoberá vysledky volieb, a myslím si, že má pravdu.
Prečo by si si nepozrel, keď si za to zaplatil? Čítala som tam o nejakých platených zónach. Ten link, nie je to tiež PROPAGANDA? :D:---
kukučka
19.09.10,13:24
Ja by som bol zvedavý, skôr na tvoju tvár po úspešnom referende.
Hlavne na to, ako by si kukala, keby ti povedali, že výsledok zapísali do zbierky a viac ich to nezaujíma.

jak puk, ale tak niekedy kukam aj na tvoje príspevky :D:D:D

to vieš, dôchodkyňa :---
day
19.09.10,15:11
skoda, ze nasa politicka kultura nie je vyssie, ze strana nie je znacka prezentujuca urcitu filozofiu, zastava hodnoty.

my stale hlasujeme podla sympatii, pocitov

uz koncim, je velmi spravne, ze na porade je zakazana politika
misomiso
19.09.10,15:27
skoda, ze nasa politicka kultura nie je vyssie, ze strana nie je znacka prezentujuca urcitu filozofiu, zastava hodnoty.

my stale hlasujeme podla sympatii, pocitov

uz koncim, je velmi spravne, ze na porade je zakazana politika

Ala ved kazda strana reprezentuje take hodnoty a filozofiu, aki ludia stoja na jej cele - co je na tom cudne?
day
19.09.10,15:36
uz nepisem k politike, sam vies odpoved.

ked bude politicka kultura u nas ako v skandinavii,
bude potrebna dalsia rubrika na porade, zial este ju nepotrebujeme.

(idem pozerat futbal Barca hra v Madride;) )
buchač
19.09.10,15:40
uz nepisem k politike, sam vies odpoved.

ked bude politicka kultura u nas ako v skandinavii,
bude potrebna dalsia rubrika na porade, zial este ju nepotrebujeme.

(idem pozerat futbal Barca hra v Madride;) )

MŠK Sp. Podhradie – FK Barca 1:1

...trt v Madride ....šak sa pozri , kde hrali ...už aj výsledok viem ...:rolleyes:

http://www.futbalvsfz.sk/node/454
day
19.09.10,15:52
tak potom mozme pokracovat,
buchac zozen mi listok na buduci zapas, ja to pozeram stale len v tv :(
Holder Miro
19.09.10,17:34
skoda, ze nasa politicka kultura nie je vyssie,

je velmi spravne, ze na porade je zakazana politika


Ktorým pravidlom, nariadením alebo zákonom, je na porade zakázana politika ??
evina
19.09.10,17:44
Ktorým pravidlom, nariadením alebo zákonom, je na porade zakázana politika ??

Právom admina :)
Heni
19.09.10,18:00
Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.
"Zita5" napísala: "Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené, nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy." tak to rešpektujema už nebudem klikať...

mimotemy veru, už to tak nie je ;)
kuk sem:

http://www.porada.sk/1510120-post570.html
http://www.porada.sk/1140117-post9.html
Oliwa
19.09.10,18:11
Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.
..."kto ešte nebol ministrom, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu." Július Satinský :)
Lubaba
19.09.10,18:30
nič v zlom, bola som si odfajknúť referundum, ak keďže som stará "bosorka", tak som si vybosorkovala, že asi referendum nebude úspešné, pretože bude málo ľudí, ktorí sa ho zúčastnia a mala som pravdu....takže ľudia čo chcete, aj chcete aj nejdete, je jedno čo odkrížkujete, ale aspoň to málo by mal človek urobiť a mne to vychádza tak že keď nejdem tak...????
Oliwa
19.09.10,18:37
Referendum je hlasovanie, ktorým voliči celého štátu alebo niektorej z jeho častí rozhodnú o prijatí alebo zamietnutí zákona, predpisu, návrhu alebo programu, ktoré boli predložené na posúdenie obyvateľstvu (a nie zákonodarnému orgánu). Je to jedna z mála zachovaných metód priamej demokracie.

Výsledky referenda sú platné, ak sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda.
Návrhy prijaté v referende vyhlási Národná rada Slovenskej republiky rovnako ako zákon.
- koniec citátov

A vraj politická téma... Ja nie som politik, ale občan áno. Preto si myslím, že téma o referende na stránku Porady patrí, pretože všetci poraďáci sú občania tohto štátu - z toho sa nevyzujú... Politikmi sa stali len niektorí...
Oliwa
19.09.10,19:19
[QUOTE=m.hladka;1510508]Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.

mimotemy Nič v zlom, ale vďaka tomuto príspevku napíšem teraz to, čo mám už dávno na jazyku, no doteraz som si to nechávala pre seba.
Rešpektujem a akceptujem dôvod, pôvod a poslanie Porady ako užitočnej stránky s výmenou odborných rád a skúseností účtovníkov a ekonómov, ktorej pôvod siaha tuším do r. 2004.
No nemôžem sa zbaviť pocitu, akoby všetci tí ostatní, ktorí sú "len" obchodníci, lekári, stavbári, učitelia, právnici, živnostníci... boli v tomto kontexte menejcenní, lebo si na chlieb zarábajú inak alebo Poradu objavili neskôr a nemôžu si pamätať jej "zlaté časy"... Nehovoriac o chorých, dôchodcoch, nešťastných, nezamestnaných... tí vari nemajú právo sem vstúpiť?
Mne toto nápadne pripomína kastovníctvo v Indii. Akoby všetci okrem "vyvolených" patrili k "nečistým"...
Taká "skrytá" diskriminácia na webe - ale cítiť ju, niekedy menej, niekedy medzi riadkami, niekedy sa to napíše takto rovno - ako v citovanom príspevku.

Neverím, že Tí, ktorí na Poradu začali nezištne prispievať svojimi účtovníckymi či ekonomickými radami nikdy nevyužili rovnako nezištné a dobre mienené rady stavbárov, záhradkárov, zdravotníkov, že nikdy nevyskúšali nejaký nový recept, nevyužili služby osvedčenej cestovky, alebo si nekúpili doporučenú knihu či pomocníka do domácnosti...
Ak by boli všetci tu prítomní "služobne mladší" a inak ako ekonomicky orientovaní nežiadúci, potom by admin určite našiel spôsob, ako im zabrániť prezentovať sa na tomto portáli...
A naozaj nič v zlom, ale ak je tu už málo miesta pre "starousadlíkov", resp. nevyhovujúca "úroveň", ktorú nestačia vykompenzovať ani "Miniporady" - čo tak si založiť rovno vlastnú stranu - Účtovníkov a ekonómov? ;)

Za 6 rokov existencie sa Porada samozrejme zmenila... Ľudia odchádzajú i prichádzajú... Taký je život. Pretože "Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky"...
Herakleitos

A teraz mi kľudne dajte hoci aj 10 neužitočných...
Oliwa
19.09.10,20:22
Na dobrú "poreferendovú" noc pridám niečo, čo myslím vôbec nie je mimo témy:

MILAN RÚFUS

Tvorba: vo svojej poézii sa zamýšľa nad týmito problémami: nad ľudstvom a nad človekom. Pri týchto témach je veľa tragických tónov, vyznievajú z rozporuplnosti doby – zložitá doba. Z obáv, či sa človek nesklame v rozhodujúcich chvíľach. Zisťuje, že človek veľa krát sklamal a že sa na neho nedá veľmi spoľahnúť. Preto sa najčastejšie vracia do obdobia detstva. Pripadá mu ako najčistejšie obdobie.

Modlitba za Slovensko

Viem jedno hniezdo.
Rád ho mám.
V ňom ako v Božej sieti
je mnoho otcov, mnoho mám
a mnoho, mnoho detí.

To hniezdo uvil Stvoriteľ.
A sám aj určil, komu,
koho tam pozve prebývať
do človečieho domu.

Viem jedno hniezdo.
Rád ho mám.
Hreje ma dňom i nocou,
vystlané mäkkou vravou mám
a mozoľami otcov.

Môj dobrý Bože,
zhliadni naň.
Stráž nám ho neustále.
A aspoň Ty ho, Veľký, chráň,
keď si ho stvoril malé.
Martasch
19.09.10,20:36
krásne, už viem po akej knižôčke dnes večer siahnem...
JaDo
19.09.10,22:48
Pred referendom som sa opýtala mojej kolegyne, kt. považujem za celkom informovanú a vzdelanú, či pôjde na referendum. Odpovedala, že nie, pretože niekde hovorili:
-že je to zbytočné a nemá to význam,
-že je to blbosť,
-že je to drahé,
-že to koalícia môže presadiť aj bez referenda.....

Odpovedala som jej, že sa vlastne prvýkrát od r. 1989 môže jednotlivý občan okrem iného vyjadriť k „pánom politikom“ a nemusí čakať či sa nájde nejaká politická garnitúra, ktorá bude presadzovať jeho názory a želania.

Nadarmo. Zistila som, že:
-potrebuje vodcu, ktorý jej bude diktovať čo sa môže a čo nie,
-chce žiť v ilúzii, že za všetko môžu iní,
-chce lamentovať a nadávať na pomery,
-bez vlastného názoru verí všetkému v médiách, napriek tomu, že ich riadia a prispievajú do nich ľudia, ktorí v priemere nie sú o nič lepší, ako bežní občania (t.j. ohovárajú, ovplyvňujú, klamú .... práve tak, ako pomáhajú, učia, hovoria pravdu .......)

Prosto „komu niet rady, tomu niet pomoci“, respektíve „komu nie je zhora dané, v apatéke nekúpi“.
Petra Nová
19.09.10,23:04
Pred referendom som sa opýtala mojej kolegyne, kt. považujem za celkom informovanú a vzdelanú, či pôjde na referendum. Odpovedala, že nie, pretože niekde hovorili:
-že je to zbytočné a nemá to význam,
-že je to blbosť,
-že je to drahé,
-že to koalícia môže presadiť aj bez referenda.....

Odpovedala som jej, že sa vlastne prvýkrát od r. 1989 môže jednotlivý občan okrem iného vyjadriť k „pánom politikom“ a nemusí čakať či sa nájde nejaká politická garnitúra, ktorá bude presadzovať jeho názory a želania.

Nadarmo. Zistila som, že:
-potrebuje vodcu, ktorý jej bude diktovať čo sa môže a čo nie,
-chce žiť v ilúzii, že za všetko môžu iní,
-chce lamentovať a nadávať na pomery,
-bez vlastného názoru verí všetkému v médiách, napriek tomu, že ich riadia a prispievajú do nich ľudia, ktorí v priemere nie sú o nič lepší, ako bežní občania (t.j. ohovárajú, ovplyvňujú, klamú .... práve tak, ako pomáhajú, učia, hovoria pravdu .......)

Prosto „komu niet rady, tomu niet pomoci“, respektíve „komu nie je zhora dané, v apatéke nekúpi“.
Tak sa teš, veľmi sa teš tomu, že aspoň tebe bolo zhora dané....:confused: a v apatieke nemusíš kupovať.;)
Zita5
20.09.10,04:02
[QUOTE=m.hladka;1510508]Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.

mimotemy Nič v zlom, ale vďaka tomuto príspevku napíšem teraz to, čo mám už dávno na jazyku, no doteraz som si to nechávala pre seba.
Rešpektujem a akceptujem dôvod, pôvod a poslanie Porady ako užitočnej stránky s výmenou odborných rád a skúseností účtovníkov a ekonómov, ktorej pôvod siaha tuším do r. 2004.
No nemôžem sa zbaviť pocitu, akoby všetci tí ostatní, ktorí sú "len" obchodníci, lekári, stavbári, učitelia, právnici, živnostníci... boli v tomto kontexte menejcenní, lebo si na chlieb zarábajú inak alebo Poradu objavili neskôr a nemôžu si pamätať jej "zlaté časy"... Nehovoriac o chorých, dôchodcoch, nešťastných, nezamestnaných... tí vari nemajú právo sem vstúpiť?
Mne toto nápadne pripomína kastovníctvo v Indii. Akoby všetci okrem "vyvolených" patrili k "nečistým"...
Taká "skrytá" diskriminácia na webe - ale cítiť ju, niekedy menej, niekedy medzi riadkami, niekedy sa to napíše takto rovno - ako v citovanom príspevku.

Neverím, že Tí, ktorí na Poradu začali nezištne prispievať svojimi účtovníckymi či ekonomickými radami nikdy nevyužili rovnako nezištné a dobre mienené rady stavbárov, záhradkárov, zdravotníkov, že nikdy nevyskúšali nejaký nový recept, nevyužili služby osvedčenej cestovky, alebo si nekúpili doporučenú knihu či pomocníka do domácnosti...
Ak by boli všetci tu prítomní "služobne mladší" a inak ako ekonomicky orientovaní nežiadúci, potom by admin určite našiel spôsob, ako im zabrániť prezentovať sa na tomto portáli...
A naozaj nič v zlom, ale ak je tu už málo miesta pre "starousadlíkov", resp. nevyhovujúca "úroveň", ktorú nestačia vykompenzovať ani "Miniporady" - čo tak si založiť rovno vlastnú stranu - Účtovníkov a ekonómov? ;)

Za 6 rokov existencie sa Porada samozrejme zmenila... Ľudia odchádzajú i prichádzajú... Taký je život. Pretože "Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky"...
Herakleitos

A teraz mi kľudne dajte hoci aj 10 neužitočných...

Oliwa , nemienim Ti dať neužitočné , považujem to za vyjadrenie Tvojho názoru tak ako to cítiš. Len si myslím, že to nepatrí do tejto založenej témy , ale do témy http://www.porada.sk/t7-vas-nazor-na-poradu.html?highlight=N%E1zor+Poradu . Takže príjmi odo mňa takú malú poznámku .;)Kľudne to tam môžeš aj s citáciou pridať, aby sa vedelo na ktorú tému reaguješ .:)Ale sem to nepatrí.
Laco-monter
20.09.10,04:34
[QUOTE=m.hladka;1510508]Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.

mimotemy Nič v zlom, ale vďaka tomuto príspevku napíšem teraz to, čo mám už dávno na jazyku, no doteraz som si to nechávala pre seba.
Rešpektujem a akceptujem dôvod, pôvod a poslanie Porady ako užitočnej stránky s výmenou odborných rád a skúseností účtovníkov a ekonómov, ktorej pôvod siaha tuším do r. 2004.
No nemôžem sa zbaviť pocitu, akoby všetci tí ostatní, ktorí sú "len" obchodníci, lekári, stavbári, učitelia, právnici, živnostníci... boli v tomto kontexte menejcenní, lebo si na chlieb zarábajú inak alebo Poradu objavili neskôr a nemôžu si pamätať jej "zlaté časy"... Nehovoriac o chorých, dôchodcoch, nešťastných, nezamestnaných... tí vari nemajú právo sem vstúpiť?
Mne toto nápadne pripomína kastovníctvo v Indii. Akoby všetci okrem "vyvolených" patrili k "nečistým"...
Taká "skrytá" diskriminácia na webe - ale cítiť ju, niekedy menej, niekedy medzi riadkami, niekedy sa to napíše takto rovno - ako v citovanom príspevku.

Neverím, že Tí, ktorí na Poradu začali nezištne prispievať svojimi účtovníckymi či ekonomickými radami nikdy nevyužili rovnako nezištné a dobre mienené rady stavbárov, záhradkárov, zdravotníkov, že nikdy nevyskúšali nejaký nový recept, nevyužili služby osvedčenej cestovky, alebo si nekúpili doporučenú knihu či pomocníka do domácnosti...
Ak by boli všetci tu prítomní "služobne mladší" a inak ako ekonomicky orientovaní nežiadúci, potom by admin určite našiel spôsob, ako im zabrániť prezentovať sa na tomto portáli...
A naozaj nič v zlom, ale ak je tu už málo miesta pre "starousadlíkov", resp. nevyhovujúca "úroveň", ktorú nestačia vykompenzovať ani "Miniporady" - čo tak si založiť rovno vlastnú stranu - Účtovníkov a ekonómov? ;)

Za 6 rokov existencie sa Porada samozrejme zmenila... Ľudia odchádzajú i prichádzajú... Taký je život. Pretože "Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky"...
Herakleitos

A teraz mi kľudne dajte hoci aj 10 neužitočných...

Blahoželám,

takto otvorene to malokto dokáže pomenovať !

Áno "kastovníctvo" a malomeštiactvo, je celospoločenský problém.

No myslím si, že sa nedá celkom vykoreniť zo spoločnosti, nech by bola akokoľvek vyspelá a rozvinutá.

Na druhej strane je roznorodosť a odlišné zameranie jednotlivých členov, k úžitku spoločnosti, homogenna spoločnosť by zanikla.
2009
20.09.10,05:14
mimotemy Trošku pozornejšie citujte prosím. Takto nie je jasné či citujete nick Oliwa alebo m.hladka :eek:
jar88
20.09.10,05:28
tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
Zita5,
Nebolo by vhodné, najskôr si v tejto téme ujasniť, čo je referendum?
Akú funkciu má plniť, ako s ním narábať, aby sme dosiahli určitý zámer?
Čo sme od neho očakávali a čo nám v skutočnosti mohlo (či nemohlo) dať?
-----------------------------------------------------------------------
V ústave je to dosť jasne napísané. Skúsme si vysvetliť, alebo "PORADIŤ SA" tu na Porade, čo nám ústavodarca v skutočnosti, referendom ponúka, či dáva.
Llívia
20.09.10,05:40
Na rozdiel od volieb referenda som sa zúčastnila. Dvakrát som prispela k tomu, aby % voličov u nás bolo skoro na rovnakej úrovni ako priemer za celé Slovensko (dvakrát preto, že som volila ja a ešte som ukecala aj mamu, aby išla voliť, lebo tiež len pindala a nadávala na politikov, tak som ju presvedčila, nech takto vyjadrí svoj názor).
Čo ma dosť zarazilo, bola nízka „propagácia“ referenda u nás. Keď boli voľby, tak nás miestny rozhlas od rána terorizoval ľudovkami, aby ľudia prišli voliť, ale v sobotu ráno som bola na pochybách, či to referendum už náhodou nebolo v piatok, alebo či nebude až na ďalší týždeň. Miestny rozhlas mlčal, dvere na obecnom úrade zatvorené, ľudí nikde, na výveske pred obecným úradom ani mäkké f o tom, kedy je referendum.
Trochu MT: v prvej uzatvorenej téme niekto navrhol, aby účasť na voľbách a referende bola povinná. Nech je, ale nech potom pri voľbách k hlasovacím lístkom pribudne aj lístok, napr. „Nevolím“ alebo „Žiadna z kandidujúcich strán“, pretože pri referende je voľba jasná a záväzná – ÁNO/NIE – čo si zvolíme, to bude. Pri voľbách sa volí podľa predvolebných sľubov, ktoré záväzné nie sú, aj keď si „sľubovačov“ zvolíme.
Oliwa
20.09.10,06:14
[QUOTE=Oliwa;1510841]

Oliwa , nemienim Ti dať neužitočné , považujem to za vyjadrenie Tvojho názoru tak ako to cítiš. Len si myslím, že to nepatrí do tejto založenej témy , ale do témy http://www.porada.sk/t7-vas-nazor-na-poradu.html?highlight=N%E1zor+Poradu . Takže príjmi odo mňa takú malú poznámku .;)Kľudne to tam môžeš aj s citáciou pridať, aby sa vedelo na ktorú tému reaguješ .:)Ale sem to nepatrí.
Zitka, samozrejme som uvažovala o tom, dať môj príspevok do chlievika "Váš názor na Poradu" - lebo ním je... a aj z toho dôvodu som dala sama na jeho začiatok mimotemy.
Lenže on vlastne celkom mimo témy nie je, keďže som reagovala na konkrétny príspevok m. hladkej...
Takže správne by bolo najskôr vyčítať m. hladkej - prečo v téme o referende narieka nad "starou dobrou Poradou".... a až potom mne...;)
A ak by som svoj príspevok bola pricapila rovno medzi názory na Poradu, nebol by v kontexte s príspevkom z tejto témy, "vďaka" ktorému vlastne vznikol, resp. neprečítali by si ho ľudia, ktorí zablúdili práve sem...

Nemienim sa doťahovať za slovíčka, ale aj toto svedčí o tom, že nie na každého je tu rovnaký meter... m. hladká tu môže vysloviť svoj názor na poradu a ja nie... :confused:
Čím nechcem povedať, že si poraďákov /vrátane Teba/, ich rady či názory nevážim - veď aj ja som sa nimi neraz riadila... A našla som si medzi nimi aj zopár priateľov...
Preto ma o to viac mrzia takto vzniknuté nedorozumenia či žabo-myšie vojny -a pripadá mi to celé ako "búrka v nočníku"... ;)
A na záver: život predsa nie je len o účtovníctve a ekonómii /hoci sama som ju vyštudovala/, je oveľa pestrofarebnejší, zaujímavejší, a žiaľ aj problematickejší... A aj ekonóm či účtovník môže raz ochorieť, potrebovať právnika, murára, mať zlého suseda, či krtkov záhrade... Preto ma zamrzelo a "mierne naštartovalo", ak sú dobre mienené rady týchto "neodborníkov" kýmkoľvek /nie Tebou, Zitka ;)/, dehonestované, či pokladané za menejcenné....

Ale vrátim sa ešte k "referendu" - aby som nebola mimotemy ;)...
Naozaj som bola sklamaná, keď som si večer počas spracovania jeho výsledkov klikla na v médiách často avizovanú stránku www.statistics.sk (http://www.statistics.sk), na ktorej sa mali každých 10 min objavovať aktuálne výsledky, aby som si pozrela, čo to tí Slováci rozhodli - a stránka nefungovala...
A včera napoludnie som si vypočula v rozhlase, ako sa všetkým ospravedlňujú, že práve vtedy na 20 min. vypadol prúd, že práve výsledky bratislavského kraja!!!! /s najväčšou účasťou voličov!!!/ nebolo možné spracovať, že to nebola chyba organizátorov volieb, ani softweru, ale zlyhal "subjektívny faktor" - t.j. firma, od ktorej budú požadovať kompenzácie za vzniknutú situáciu...
Nemienim nikoho upodozrievať, ale tých náhod je na môj vkus akosi priveľa... :eek:
Toto je snáď naozaj možné len u nás...
Ale však čo, je po referende - už si môžeme všetci akurát tak pískať... :(
Zita5
20.09.10,06:26
Oliwa , ja som na M.Hladkú nereagovala preto , lebo jej príspevok som chápala ako vysvetlenie (aj pre Teba ), prečo sa uzamkla Tvoja téma .Nakoniec nikto nikoho nežiadal o ich vysvetlenie , ale na druhej strane som si vážila to , že vyšli s pravdou na svetlo . Vždy je to lepšie , ako sa tváriť , ja nič ...ja muzikant.A tuším som jej dala aj užitočné ,musím pozrieť , lebo sa mi páčilo a som si vážila , že napísala , že jeden z vyriešených bol jej .

Nemajte mi za zlé , že som napísala názor , že tento príspevok patrí do inej témy. Ja skutočne nemám nič proti príspevku , však je možnosť vytvoriť aj novú tému , okopírovať príspevky a tam sa môže diskutovať .
Ja napríklad patrím tiež k starej garde (ak to tak smiem nazvať ) a Poradu využívam tak ako ju potrebujem .Či už to je stavba , alebo zdravie alebo čokoľvek iné .A pritom ak viem sa snažím aj poradiť.

Len keď som otvorila túto tému, tak som si povedala, že využijem možnosť si ju aj moderovať , ale som asi pochopená inak .Takže kultúrne diskutujme, vyberme tie príspevky ktoré si zaslúžia svoju novú tému .Práva založenia by si mala mať Oliwa Ty , lebo Ty si vyjadrila svoj dojem svoj pocit z Porady .

Takže ešte raz a už sa nebudem opakovať , neberte moj vyššie uvedený príspevok v nejakom negatívnom slova zmysle .Len sa držím názvu témy.
bobino38
20.09.10,06:42
Podľa mňa sa stalo to čo SaS nepredpokladalo...ešte pred voľbami totiž vymysleli referendum a zrazu keď po voľbách zistili že sú pri moci, a mali to aj vo volebných programoch...zrazu sa referendum viac menej stalo nepotrebným, lebo tie otázky sa dali kludne presadiť zákonom v národnej rade, majú na to v parlamente väčšinu...potom sa čudovať že referendum dopadlo ako dopadlo je neskoro....myslíte si však, žeby referendum bolo platne ak by boli pri moci SMER-áci?
ilona
20.09.10,07:01
Určite všetky dôvody čo píšete prispeli k neúspešnému referendu,ale ja som sa najčastejšie stretala s tým, že:" načo by sme išli na referendum keď aj tak to bude závisieť od poslancou či to potom schvália,alebo nie,však ak neveríš prečítaj si poriadne otázky,však ľudia schvaľujú len to,či súhlasíme s tým,aby Národná rada zrušila povinnosť platiť úhrady ... a pod. V každej otázke máš napísané to isté,že o tom musí rozhodnúť NR. " Keď som sa im snažila vysvetliť, že každý zákon musí prijať národná rada,ale že musí rešpektovať vôľu občanov,pokiaľ by väčšina súhlasila, zase mi to vyvrátili,že údajne boli nejaké besedy,kde sa vyjadrovali aj právnici a vysvetľovali to tak,že keď bude aj 70 % občanov súhlasiť aj tak bude závisieť od poslancov či oni budú s tým súhlasiť,takže je referendum zbytočné.
Oliwa
20.09.10,07:21
Určite všetky dôvody čo píšete prispeli k neúspešnému referendu,ale ja som sa najčastejšie stretala s tým, že:" načo by sme išli na referendum keď aj tak to bude závisieť od poslancou či to potom schvália,alebo nie,však ak neveríš prečítaj si poriadne otázky,však ľudia schvaľujú len to,či súhlasíme s tým,aby Národná rada zrušila povinnosť platiť úhrady ... a pod. V každej otázke máš napísané to isté,že o tom musí rozhodnúť NR. " Keď som sa im snažila vysvetliť, že každý zákon musí prijať národná rada,ale že musí rešpektovať vôľu občanov,pokiaľ by väčšina súhlasila, zase mi to vyvrátili,že údajne boli nejaké besedy,kde sa vyjadrovali aj právnici a vysvetľovali to tak,že keď bude aj 70 % občanov súhlasiť aj tak bude závisieť od poslancov či oni budú s tým súhlasiť,takže je referendum zbytočné.
Na to sa tá odpovedať len starým známym výrokom:
"Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie, hľadá dôvody..."
jar88
20.09.10,07:26
Na sa tá odpovedať len starým známym výrokom:
"Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie, hľadá dôvody..."
Ty si nemyslíš, že má ilona pravdu?
-----------------------------------------------
Ešte tu zopakujem otázku:
Zita5,
Nebolo by vhodné, najskôr si v tejto téme ujasniť, čo je referendum?
Akú funkciu má plniť, ako s ním narábať, aby sme dosiahli určitý zámer?
Čo sme od neho očakávali a čo nám v skutočnosti mohlo (či nemohlo) dať?
-----------------------------------------------------------------------
V ústave je to dosť jasne napísané. Skúsme si vysvetliť, alebo "PORADIŤ SA" tu na Porade, čo nám ústavodarca v skutočnosti, referendom ponúka, či dáva.
alla66
20.09.10,07:26
Podľa mňa sa stalo to čo SaS nepredpokladalo...ešte pred voľbami totiž vymysleli referendum a zrazu keď po voľbách zistili že sú pri moci, a mali to aj vo volebných programoch...zrazu sa referendum viac menej stalo nepotrebným, lebo tie otázky sa dali kludne presadiť zákonom v národnej rade, majú na to v parlamente väčšinu...potom sa čudovať že referendum dopadlo ako dopadlo je neskoro....myslíte si však, žeby referendum bolo platne ak by boli pri moci SMER-áci?

Teraz keď sú pri moci, sa aspoň presvedčíme, ako veľmi si želali zavedenie všetkých bodov do praxe. Referendum je neplatné - nádej zostáva;)
Danila
20.09.10,07:32
Zitka, uvidíme, dokedy to tu zostane otvorené... Posledný nech zhasne... ;)
Včera moja téma skončila skôr ako samotné referendum... Nezakladala som ju s úmyslom porušiť nepísanú dohodu či etiketu Porady - vyhýbať sa politickým témam... Podľa mňa to bola téma výsostne občianska... a z toho dôvodu som ju sem aj dala - lebo na rozdiel od všetkých ostatných volieb bolo o nej zrazu nejako podozrivo ticho...
Veď každý mal možnosť vyznačiť ÁNO či NIE.
A ešte by ma zaujímalo /z princípu/, prečo hlasovanie za zaujímavú tému je "verejné", ale ak sa téma 3x "vyrieši" - už to vec verejná nie je... Alebo nie je záujem upraviť to?
Vzhľadom k tomu, že téma referenda sa ma bytostne dotýka, mala som v nej viac nevhodných, neužitočných a teda zrolovaných príspevkov, ako za celé päťročné moje pôsobenie na Porade, akoby roľu pohnojil, a jazyk ma svrbí už druhý deň, dovolím si niečo poznamenať. Tri kliknutia zvyčajne nebývajú náhudné. Tri kliknutia sú istou formou cenzúry, t.j. zatvorenie úst, ak veľmi oponuješ. A ak oponuješ navyše aj expresívne, máš to zrátané. Oháňať sa tu, že došlo k osobným osočovaniam, až to je farizejstvo. Ono totiž došlo k hrubému osočeniu slovače, teda tej menej hodnotnej, čo vraj čaká na ohryzenú kosť vo forme 2-5 Eur, aby sa dotackala k referendovej urne. Ono totiž došlo k osočeniu slovače, že je farizejská, lebo si nesplnila povinnosť.
A ja patrím do tejto slovače. S vlastným úsudkom, s vlastným postojom, s vlastným rozhodnutím.....
Nebudem rešpektovať nič od politika, ktorého si nevážim. Nebudem rešpektovať referendum, ktorého problematiku je možné vyriešiť legislatívnou cestou, a teda nemrhať peniazmi daňových poplatníkov. Nebudem rešpektovať referendum, ktorého výsledky na základe ústavného zákona možno po troch rokov aj tak zmeniť. A už vôbec nebudem rešpektovať referendum, ktoré bolo zneužité v predvolebnej kampani stranou, ktorá pre mňa znamená hanbu Slovenska. Ja tých, čo k referendu prišli akceptujem, rovnako aj ich rozhodnotie. Môj názor na referendové otázky som vyjadrila inou formou, verejne, v dostupných prieskumoch a politik má v náladách obyvateľstva jasno. Nedovoľte urážať slovač, čo nekoná ako Vy, a posunieme sa v demokracii o krok ďalej od anarchie.
Excise Duty
20.09.10,07:38
Vzhľadom k tomu...
Slovač používa spojenie vzhľadom na to!
ilona
20.09.10,07:45
Oliwa,ja nehľadám dôvody, ja som len chcela povedať názor s akými som sa stretla ja u ľudí čo sa nezúčastnili referenda a poukázať na to,že politika sa robí taká aká kedy poslancom vyhovuje, ak naozaj takto vystvetľovali referendum aj v médiach.
jar88
20.09.10,07:52
A ja patrím do tejto slovače. S vlastným úsudkom, s vlastným postojom, s vlastným rozhodnutím.....

Nebudem rešpektovať nič od politika, ktorého si nevážim.. Ani zákony?

Nedovoľte urážať slovač, čo nekoná ako Vy, a posunieme sa v demokracii o krok ďalej od anarchie.
Nemáš pocit, že práve to čo tu v tomto štáte podporuješ, je skôr anarchia, ako demokracia?
-----------------------------------------------------------------------
Rušia sa tu základné hodnoty rodiny. Spoločnosť sa kladie nad človeka.
Sociálna závislosť na rodine sa ruší a presúva na štát. Ty to fakt necítiš.
Oliwa
20.09.10,08:06
Oliwa,ja nehľadám dôvody, ja som len chcela povedať názor s akými som sa stretla ja u ľudí čo sa nezúčastnili referenda a poukázať na to,že politika sa robí taká aká kedy poslancom vyhovuje, ak naozaj takto vystvetľovali referendum aj v médiach.
Ilonka, ale ja s Tebou súhlasím. Moje vyjadrenie nepatrilo Tebe, ale ľuďom, s ktorými si sa stretla vo svojom okolí, ktorým si robila "osvetu" a o ktorých si písala - že veď načo niekam ísť, že je to zbytočné...
Tým bolo smerované, že "Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie, hľadá dôvody..."
Vôbec by mi nenapadlo, že ten výrok budeš vzťahovať na seba... ;):)
Týmto zároveň odpovedám aj na príspevok od Jar88 v tom istom kontexte...
profesional
20.09.10,08:13
Za neuspesnost referenda mozu nezodpovedni obcania. Ale nie ti co k urnam nesli. Mozu za to ti, co sa podpisali za to aby bolo. Ak uz raz mame v state zastupitelsku demokraciu, tj. ze narod si voli zastupcov ktori potom ho pocas 4 rokov zastupuju, tak nech to riesia oni. Referendum na sluzit na take otazky, ktore minimalne moralne nespadaju do kompetencie zakonodarneho zboru (hoc tam spadaju zakonne). Mam na mysli napriklad vstup do noveho statneho zvazku, vystupenie z vojenskych paktov, cesia uzemia a dalsie. Referendum by sa nemalo zneuzivat na veci ktore dokaze v ramci svojej pravomoci vyriesit zakonodarny zbor a nie je predpoklad ze by bolo moralne sa pytat volica opatovne na jeho nazor. Volic uz raz svoj nazor na temy referenda povedal. Vo volbach. Preto su za premrhanie penazi statu zodpovedni ti, co su ochotni na ulici podpisat cokolvek a komukolvek. Predpokladam, ze minimalne polovica ludi co sa podpisala za referendum ajni netusila presne pod co sa podpisuje. Proste ich oslovili na ulici ze ci su za to aby sa znizil pocet poslancov, alebo aby sa nekupovali drahe limiziny a ze ak ano, nech sa podpisu. Ludia sa proste podpisali. Ani netusili ze sa podpisuju do harku pre zbieranie podpisov na navhr pre vyhlasenie referenda. Bezni ludia vobec nechapu ake pravne instituty hromandheo vyjadrovania nazoru v tejto krajine vobec su. Vacsina tych co podpisala vobec do dnes netusia ze sa podpisali k tomu ze chcu na uvedene temy referendum. Vacsina z nich ma pocit ze sa popisali pod cosi co malo byt kdesi na polceste medzi apelom a peticiou. Tak ako su v podnikani zakazane nekalosutazne praktiky, tak je najvyssi cas aby sa aj v oblasti referenda zacali pravom upravovat rezimy vyzbieravania podpisov. Aby ludia nemohli byt proste zneuziti. Aby vzdy vedeli co podpisuju. Som toho nazoru ze vacsina tych co sa podpisali za referendum bola zneuzita nakolko netusili co vlastne podpisuju.

Takze na jednej strane hanba tym co podpisali a nevedeli co podpisuju a na druhej strane hanba tym co takto podpisi zhanali lebo vedeli ze sa to takto da.

Najvyssi cas aby zacal niekto tomuto narodu vysvetlovat aky dopad ma jediny podpis. Ze ak nieco podpisem, musim vediet pod co som sa podpisal.

Alebo ze by sme mohli coskoro ocakavat referendum na temu dekriminalizacie marihuany, na temu registrovanych partnerstiev, na temu odluky cirkvi od statu? Lebo za necele 4 roky su tu dalsie volby. A jediny sposob ako ukazat tym slepym oveckam ze vlastne ich v predvolebnych sluboch nikto neklamal je zorganizovat na tieto temy dalsie referendum a potom drzo tvrdit, ze ved obcania sami ukazali ze to v skutocnosti vlastne nechcu a preto ich vlastne SaS neoklamala ked sa nic z ich volebneho programu nedostalo do programoveho vyhlasenia vlady..
Oliwa
20.09.10,08:35
Slovač používa spojenie vzhľadom na to!
Ale deti, no :)... nehádajte sa... však tu nemáme zrovna jazykové okienko... ;)
A netušila som, že nick Excise Duty je tak rýdzo "proslovensky" orientovaný :D... Podľa nicku by som to určite nepredpokladala....:---
deha
20.09.10,08:43
Neviete prosím link na nejakú čisto účtovnícku poradenskú stránku?
Oliwa
20.09.10,08:47
Skús www.vlada.gov.sk (http://www.vlada.gov.sk) - resp. www.employment.gov.sk (http://www.employment.gov.skwww.employment.gov.sk) - len nie som si istá, či Ti tam poradia... ;)
Laco-monter
20.09.10,08:54
[QUOTE=Zita5;1510890]
Zitka, samozrejme som uvažovala o tom, dať môj príspevok do chlievika "Váš názor na Poradu" - lebo ním je... a aj z toho dôvodu som dala sama na jeho začiatok mimotemy.
Lenže on vlastne celkom mimo témy nie je, keďže som reagovala na konkrétny príspevok m. hladkej...
Takže správne by bolo najskôr vyčítať m. hladkej - prečo v téme o referende narieka nad "starou dobrou Poradou".... a až potom mne...;)
A ak by som svoj príspevok bola pricapila rovno medzi názory na Poradu, nebol by v kontexte s príspevkom z tejto témy, "vďaka" ktorému vlastne vznikol, resp. neprečítali by si ho ľudia, ktorí zablúdili práve sem...

Nemienim sa doťahovať za slovíčka, ale aj toto svedčí o tom, že nie na každého je tu rovnaký meter... m. hladká tu môže vysloviť svoj názor na poradu a ja nie... :confused:
Čím nechcem povedať, že si poraďákov /vrátane Teba/, ich rady či názory nevážim - veď aj ja som sa nimi neraz riadila... A našla som si medzi nimi aj zopár priateľov...
Preto ma o to viac mrzia takto vzniknuté nedorozumenia či žabo-myšie vojny -a pripadá mi to celé ako "búrka v nočníku"... ;)
A na záver: život predsa nie je len o účtovníctve a ekonómii /hoci sama som ju vyštudovala/, je oveľa pestrofarebnejší, zaujímavejší, a žiaľ aj problematickejší... A aj ekonóm či účtovník môže raz ochorieť, potrebovať právnika, murára, mať zlého suseda, či krtkov záhrade... Preto ma zamrzelo a "mierne naštartovalo", ak sú dobre mienené rady týchto "neodborníkov" kýmkoľvek /nie Tebou, Zitka ;)/, dehonestované, či pokladané za menejcenné....

Ale vrátim sa ešte k "referendu" - aby som nebola mimotemy ;)...
Naozaj som bola sklamaná, keď som si večer počas spracovania jeho výsledkov klikla na v médiách často avizovanú stránku www.statistics.sk (http://www.statistics.sk), na ktorej sa mali každých 10 min objavovať aktuálne výsledky, aby som si pozrela, čo to tí Slováci rozhodli - a stránka nefungovala...
A včera napoludnie som si vypočula v rozhlase, ako sa všetkým ospravedlňujú, že práve vtedy na 20 min. vypadol prúd, že práve výsledky bratislavského kraja!!!! /s najväčšou účasťou voličov!!!/ nebolo možné spracovať, že to nebola chyba organizátorov volieb, ani softweru, ale zlyhal "subjektívny faktor" - t.j. firma, od ktorej budú požadovať kompenzácie za vzniknutú situáciu...
Nemienim nikoho upodozrievať, ale tých náhod je na môj vkus akosi priveľa... :eek:
Toto je snáď naozaj možné len u nás...
Ale však čo, je po referende - už si môžeme všetci akurát tak pískať... :(

Keď sa robia takéto MANIPULACIE , tak potom naozaj niekto, chce veĺmi silným sposobom manipulovať verejnú mienku.
Ja som napr. žasol nad tým ako vo všetkých televíziach už vopred ovplyvňovali voličov, správami, ako :
"účasť na referende bude rekordne nízka", alebo hlášky typu :"ľudia zrejme dajú prednosť iným aktivitám.." a pod.
Som presvedčený, že takéto ovplyvňovanie zo strany masmedii , jednoducho nema miesto.
Laco-monter
20.09.10,09:02
Ale deti, no :)... nehádajte sa... však tu nemáme zrovna jazykové okienko... ;)
A netušila som, že nick Excise Duty je tak rýdzo proslovensky orientovaný :D... Podľa nicku by som to určite nepredpokladala....:---

"Excise Duty" je skomolenina názvu v angličtine. /Tým nemienim nikoho urážať/
Správne by malo byť

"Exercise Duty", alebo skor " Executive Duty".

Pre neznalých angličtiny "duty" sa preklada ako povinnosť,
teda "exercise duty" , sa dá preložiť ako povinnosť v činnosti, teda skor vykonávanie povinnosti, kým "executive duty" je vykonávacia povinnosť, či skor vykonavacia právomoc sama osebe.
Oliwa
20.09.10,09:07
Laco, Laco, však Ty nie si hocijaký montér, taký v montérkach a s francúzskym kľúčom v ruke :D... či...? Lebo potom klobúk dolu...
Ale asi dostaneme po frňáku, lebo sme mimo témy... :)
Kvaka
20.09.10,09:11
"Excise Duty" je skomolenina názvu v angličtine. /Tým nemienim nikoho urážať/
Správne by malo byť

"Exercise Duty", alebo skor " Executive Duty".

Pre neznalých angličtiny "duty" sa preklada ako povinnosť,
teda "exercise duty" , sa dá preložiť ako povinnosť v činnosti, teda skor vykonávanie povinnosti, kým "executive duty" je vykonávacia povinnosť, či skor vykonavacia právomoc sama osebe.
mimotemy Excise Duty je zaužívaný výraz pre spotrebné dane, pozri http://en.wikipedia.org/wiki/Excise.
deha
20.09.10,09:16
to: Oliwa
Nie , myslela som niečo obdobné ako bola táto stránka
jar88
20.09.10,09:28
to: Oliwa
Nie , myslela som niečo obdobné ako bola táto stránka
Tato stránka je stále tá istá, ako bola ta minulá.
Lenže teraz, si zablúdila do kaviarne a v kaviarni sa logicky neúčtuje.
Petra Nová
20.09.10,09:40
to: Oliwa
Nie , myslela som niečo obdobné ako bola táto stránka
Budem sa opakovať. No, nech! Deha, Ty sa nezdáš.:)
ewita888
20.09.10,09:42
keby do kaviarne.. rovno na referendum..
dušinka
20.09.10,10:04
Danila, nie si Ty členkou nášho debatného krúžku? O čom sme včera zápalisto debatovali to si Ty napísala. Úplný súhlas.