maxtor1
19.09.10,10:18
Neviete mi niekto poradiť ako privediem koax signal do druhej TV ak už mam jednu pripojenú cez HDMI??...mam Opensat 9900 HDPVR. Dakujem...napište mi prosim na osobný mail
Chobot
19.09.10,21:30
Neviete mi niekto poradiť ako privediem koax signal do druhej TV ak už mam jednu pripojenú cez HDMI??...mam Opensat 9900 HDPVR. Dakujem...napište mi prosim na osobný mail


Ja som tvoj problém nepochopil a zdá sa, že ani nikto iný...

Skús to popísať trochu zrozumiteľnejšie.

Odkiaľ chceš priviesť koax. signál do druhej TV? Alebo popíš postupnosť zapojenia prístrojov, napr.:

sat. anténa - konvertor - z konvertora je zapojená TV cez HDMI

Kde tam chceš vopchať koaxiál? Chceš pripojiť na konvertor jednu TV cez HDMI a druhú cez koaxiál? Ako som pozeral ten konvertor, tak nemá koaxiálny výstup.
Stefan2005
20.09.10,06:38
Chobot
20.09.10,06:48
cez rozbočovač by to nešlo ?

http://satelity.nej-ceny.cz/81656/rozbocovac-hdmi-hdmi-1-4.html

Lenže on spomína nejaký koaxiál a ten rozbočovač má 4 výstupy HDMI....:rolleyes::rolleyes:

Ty si pochopil, čo potrebuje?
Stefan2005
20.09.10,06:54
Lenže on spomína nejaký koaxiál a ten rozbočovač má 4 výstupy HDMI....:rolleyes::rolleyes:

Ty si pochopil, čo potrebuje?


Neviete mi niekto poradiť ako privediem koax signal do druhej TV ak už mam jednu pripojenú cez HDMI??...mam Opensat 9900 HDPVR. Dakujem...napište mi prosim na osobný mail

... že by chcel k Opensatu pripojiť 2 TV ?
Chobot
20.09.10,07:05
... že by chcel k Opensatu pripojiť 2 TV ?

Ale prečo koaxiálom? Veď ten opensat má okrem HDMI aj SCART aj kompozit aj YPbPr výstup....?

To chce na tej druhej telke sledovať ten istý program, čo na prvej, alebo tam chce vedieť programy prepínať? Veľmi nejasne to napísal...:rolleyes:
maxtor1
21.09.10,03:58
Ahojte....dakujem za Váš záujem...idem objasniť čo som zle napísal...mam od SAT privedený prívod do Opensat 9900. Odtial som cez HDMI napojil TV v obývačke. Lenže mam v stele aj zásuvku s koaxom prepojenú do kuchyne kde je TV tiež. Ako ste napísali OPENSAT nemá výstup koax. a teda si neviem poradiť ako to sprevodovať, rozdvojiť ,rozbočiť, aby som pichol čunt do zásuvky pre koax a našiel sixnál v kuchyni. SCART asi taky prevodník nema, koax výstup nieje a HDMI na koax nieje asi tiež. Nechcem budať steny a drážky. Mam Legrand zásuvku spojenu s obývkou a kuchynou ale neviem si poradiť. Mne stači ked budu na oboch TV rovnake programy. Inak by som potreboval nový reciver...Hadam som to napisal dobre , velmi pekne Vám dakujem za každý nápad
maxtor1
21.09.10,04:02
Ešte DODATOK.
SAT zásuvka je pol metra od rozvodov koax. v dome , ja len aby vas to niejak neplietlo že je to združene alebo ako to je. Parabola - SAT zásuvka - reciver - HDMI - TV. no a potreboval by som domyslieť ako spraviť reciver - ???koax - TV2
maxtor1
21.09.10,10:34
DODATOK 2
OPensat 9900 nemá výstup koax čo a ako z toho sprevodovať na koax...z HDMI na koax. to asi nejde...zo SCART na koax tiež asi nie....neviem ako z toho dostať druhý signál do TV v kuchyni....
Chobot
21.09.10,12:43
Ahojte....dakujem za Váš záujem...idem objasniť čo som zle napísal...mam od SAT privedený prívod do Opensat 9900. Odtial som cez HDMI napojil TV v obývačke. Lenže mam v stele aj zásuvku s koaxom prepojenú do kuchyne kde je TV tiež. Ako ste napísali OPENSAT nemá výstup koax. a teda si neviem poradiť ako to sprevodovať, rozdvojiť ,rozbočiť, aby som pichol čunt do zásuvky pre koax a našiel sixnál v kuchyni. SCART asi taky prevodník nema, koax výstup nieje a HDMI na koax nieje asi tiež. Nechcem budať steny a drážky. Mam Legrand zásuvku spojenu s obývkou a kuchynou ale neviem si poradiť. Mne stači ked budu na oboch TV rovnake programy. Inak by som potreboval nový reciver...Hadam som to napisal dobre , velmi pekne Vám dakujem za každý nápad

Tak z týchto upresnení mi už je jasné, čo potrebuješ dosiahnuť. Bohužiaľ, jednoduchým štandardným a bežným spôsobom to neurobíš, čo potrebuješ.

V prvom rade si musíme ujasniť, či ten anténový rozvod je napojený na celý dom, alebo či to je len v tvojom byte. Ak je to spoločná televízna anténa, tak tam nemôžeš nič iné pripojiť, tým by si narušil ostatným signál v sieti.

Zabudni teraz na to, že tam máš nejakú anténovú zástrčku. Cez anténu obraz to do druhého TV nedostaneš (ani do prvého TV by si obraz nedostal cez anténny vstup z konvertora) - signál z anténového vstupu je niečo úplne iné, ako je výstup z konvertora. V anténovom rozvode máš signál rôznych televíznych staníc, ktoré tuner v TV dekóduje a vyberie tú, ktorú si si zvolil. Je to niečo ako prívod signálu do konvertora, ktorý má v sebe tiež tuner a naladí vždy zvolenú stanicu. Ale výstup z konvertora je len 1 stanica.

Na to, aby si z prijímača dostal signál do TV, potrebuješ preniesť obrazový aj zvukový signál. V prijímači máš tieto výstupy (pozri návod (http://www.tvdigitalne.cz/files/818/SK%20manual%20OPENSAT%209700-9900%20HDPVR.pdf)):

1. HDMI - prenáša aj obraz aj zvuk
2. SCART - prenáša aj obraz aj zvuk
3. kompozitný video výstup - prenáša len obraz
4. komponentný (YPbPr) výstup - prenáša len obraz
5. optický digitálny audio výstup - prenáša len zvuk
6. stereo audio výstup - prenáša len zvuk

Pretože prvý televízor máš pripojený cez HDMI konektor, máš zabezpečený prenos obrazu aj zvuku.

Ak by si chcel pripojiť druhý TV prijímač, musíš zvoliť také výstupy, aby si mal zabezpečené oba signály - obraz aj zvuk. Teda potrebuješ nejakou predlžovačkou preniesť obraz aj zvuk do druhej TV. Ak si všimneš, na to potrebuješ minimálne 6 žilový kábel: napr. kombináciu kompozit a stereo audio. Bez dodatočného zariadenia tieto signály do anténového signálu (tzv. RF signálu, ktorý dokáže druhý televízor cez svoj tuner rozšifrovať) nedostaneš. Ty potrebuješ nejakú kvázi 6 žilovú predlžovačku, ale anténový kábel v stene má len 2 žily. Takže na to, aby si to spravil, musíš:

1. buď natiahnuť do druhej izby káble (kompozitný + stereo audio alebo SCART predlžovačku)

2. kúpiť nejaké zariadenie, ktoré dokáže vstupný audio a video signál prekonvertovať na RF signál a potom môžeš použiť existujúci anténový rozvod v stene - napr. toto (http://www.hama.sk/ProductDetail.aspx?id=42511&categ=II30000101&path=) alebo toto (http://www.skymax.sk/signal-rf-modulator). V tomto prípade ale musíš odpojiť ten kábel od spoločného rozvodu, pretože inak by všetci, čo používajú spoločný televízny rozvod, videli, čo pozeráš. Ten kábel v stene by potom slúžil len ako predlžovacia anténa, čo má začiatok v zástrčke pri sat. prijímači a koniec v zástrčke pri druhej telke.

3. kúpiť si nejaké zariadenie ne bezdrôtový prenos video a audio signálu - napr. tento (http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/prislusenstvo/av-bezdrotovy-prenos/schwaiger-sender) alebo tento (http://www.satelit-tv.sk/prislusenstvo/av-bezdrotovy-prenos?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=157&category_id=25).


Najlacnejším riešením je kúpa jednej dlhej SCART predlžovačky - budeš mať pri stene len jeden hrubší kábel. Elegantným riešením je tá 3. možnosť, nie je to ani tak drahé - cca 60 EUR. Ale ani druhá možnosť nie je drahá (myslel som, že to budú drahšie zariadenia), len treba zabezpečiť odpojenie tých ant. zástrčiek od spoločného rozvodu.
maxtor1
21.09.10,13:59
Ahoj CHobot
Tak neveril som už že mi niekto poradi, ak tak mi da možno laityp ale to čo si mi napisal hovorim RADA. Velmi pekne ti ďakujem...rozhodol som sa pre ten RF modulátok...ono ja mam SAT v RD a odrbkal som sa ked som si robil rozvody ,lebo som si myslel že ked dam všade koax, nemam problem.Nikdy som predtym Satelit nemal tak som to urobil skusmo. Keby som teraz vedel načaham asi všade 6linku. ten manual z opensatu za moc nestoji, ale takto mi podane, tomu chapem. No ked som kupil sat, tak som musel kupiť aj novu zastrčku TV/Radio/SAT a ja som dal všade len TV/Radio...takže po fasade som ťahal novy kabel a zaustil ho pri exist. zastrčke mojich "TV rozvodov". To som ale nevedel že Satelit vlastne ani nema koncovku na koax. Burať už v tom novom namalovanom a s nabytkom nechcem. žene v kuchyni chyba telka a aj tan je na konzole ale hlucha. Kupim teda RF modulatok..švihnem niejaky kratky SCART doň a fuknem to do rozvodu ktorý vyusťuje v kuchyni. Ostatok domu rekonštruujem a teraz ked mam tento problem zažehnany neviem ako urobiť rozvody tak aby som nemusel kupovať dalši sat a zárovaň mal signál /len signal-reciver kupim/ v ostatných 2 odberných miestach....tato trasa je PAS, tak ako si mi to poradil to mi stači. nech je rovnaký program aj v našej izbe aj v kuchyni. ale obyvka a buduca spalňa potrebuje asi koax od paraboly,alebo ako to spraviť.....inak ešte raz vrele dik
maxtor1
21.09.10,14:11
pisal som tu niekde odpoved a neviem kde skončila dokelu
maxtor1
21.09.10,16:35
Asi problem: Podrobne som si pozrel modulátor 42511RF a on má svtup koax a výstup SCART.....myslite že to pojde aj naopak?...dam scart a výstup je koax???
Chobot
21.09.10,20:08
Asi problem: Podrobne som si pozrel modulátor 42511RF a on má svtup koax a výstup SCART.....myslite že to pojde aj naopak?...dam scart a výstup je koax???

Kde si videl, že vstup koax a výstup SCART??

Veď si pozri špecifikáciu tovaru:

Popis tovaru - transformuje audio a videosignály na anténny signál (RF)
- na pripojenie AV zariadení k anténnemu vstupu TV
- vstupy 1x SCART, 1x RCA (cinch) video, 2x RCA (cinch) audio
- vstup pre vonkajšiu anténu
- anténny výstup: nastaviteľný UHF kanál (27-49)
- napájanie: síieový zdroj 12V/150 mA (súčasť balenia)


Ako vstup môžeš použiť SCART alebo RCA video + 2RCA audio.

Keby mal vstup koax a výstup SCART, tak by sa to nevolalo modulátor (http://en.wikipedia.org/wiki/RF_modulator), ale tuner (http://en.wikipedia.org/wiki/Tuner_%28television%29).

Tuner (http://en.wikipedia.org/wiki/Tuner_%28television%29)mení anténny signál na nejaký iný videosignál (napr. kompozitný, komponentný alebo RGB) plus audiosignál. Modulátor (http://en.wikipedia.org/wiki/RF_modulator)mení (moduluje) videosignál (napr. kompozit) a audiosignál na RF signál.

A keď si pozrieš obrázok bočnej časti modulátora, tak tam máš jasne napísané VCR/SCART IN. A na druhom obrázku - schéme - máš vstupné zariadenia a výstup na telke.
maxtor1
22.09.10,03:57
Prave tu schemu som pozeral a zmiatlo ma že tam kde je telka je scart komcak....ale už je to ok mam to naštudovane. Ešte raz DAKUJEM za rady. A komečne som sa naučil čo je čo a na čo to vobec je..._)---dikes
maxtor1
01.10.10,15:38
DAKUJEM za tieto rady...zakupil som si odporúčaný modulátor, pozapájak a žene to v kuchyni fachčí....skvele...ešte raz dik