eviana
19.09.10,10:55
Dobry den, chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu ohladom TZ softveru. je mozne aby spolocnici bezodplatne vlozili do firmy modernizaciu softveru, ktoru vykonali bez naroku na mzdu. Teda ci mozem zauctovat:
modernizacia softveru - bezodplatny vklad od spolocnikov 041/413
zaradenie(na ten isty ucet ako pov. softver, nakolko ide o TZ do 1 roka) 013/041
a ocenit podla §25 ods. (1) d) bod. 1. - teda ROC zistenou na zaklade znaleckeho posudku?
vopred velmi pekne dakujem.
betka
09.10.10,20:08
Nie som si istá, či zákon rieši TZ DNM pri darovaní, ale postupovala by som cez par., ocenenie 25/1/d súhlasím. a 27/2/a,b... bisťu ťažká otázka a zaujímavá.


33/(4) Dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok nadobudnutý bezodplatne sa účtuje na ťarchu účtu účtovej skupiny 04 – Obstaranie dlhodobého majetku so súvzťažným zápisom v prospech účtu 384 – Výnosy budúcich období a účet časového rozlíšenia sa rozpúšťa do výnosov vo vecnej a časovej súvislosti so zaúčtovaním odpisov rovnakým spôsobom ako v § 56 ods. 12. Bezodplatne nadobudnutý dlhodobý hmotný majetok, o ktorom sa účtuje v účtovej skupine 03 sa účtuje so súvzťažným zápisom v prospech účtu 648 – Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti. Dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok nadobudnutý bezodplatne od spoločníkov alebo členov, ktorým sa nezvyšuje základné imanie sa účtuje na ťarchu účtu účtovej skupiny 04 – Obstaranie dlhodobého majetku a so súvzťažným zápisom v prospech účtu 413 - Ostatné kapitálové fondy. Majetok nadobudnutý štátnym podnikom delimitáciou sa účtuje na príslušný účet majetku a v prospech účtu 411 – Základné imanie.